Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » środa, 12 lutego 2020, 22:37

eth to duża kapitalizacja możliwe, że jakieś fundusze inwestycyjne to popchnęły, pięknie sie na to patrzy ;) mam nadzieje że korekta będzie płytka ;)
---

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: emceef » piątek, 14 lutego 2020, 21:03

Od ilu widzicie korekte? Kupiłem za 110$ i korci sprzedać

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » piątek, 14 lutego 2020, 21:09

@emceef Rób co uważasz nie pytaj innych. Korekta możliwa w każdej chwili.
Cisza w wątku oznacza że jeszcze "nikt" nie kupił , jak "wszyscy" kupią to wtedy warto sprzedawać, po prostu nakarmić potrzebujących :D (plan długookresowy)
---

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: emceef » piątek, 14 lutego 2020, 21:13

Może o to pytam :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adiqq » piątek, 14 lutego 2020, 21:43

ja cały czas akumuluję...kupiłem po 120$, część po 170$(za szybko), ale liczę na dużo więcej...
z perspektywy długoterminowej, korekta (teraz!) nie ma większego znaczenia dla mnie

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: emceef » piątek, 14 lutego 2020, 21:55

Zawsze fajnie mieć 20% więcej ETH ;)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adiqq » piątek, 14 lutego 2020, 22:20

Z mojego punktu widzenia, tak jak jest teraz (eth powoli rośnie w stsosunku do btc) to idealny układ. Kiedy zaczynałem prowadzić dziennik minera, to urobek zz riga 12xP106 był revBTC 0,00048 i wydawało mi się że jest super - to był lipiec 2019 (eth po 228$, btc po 10390$) - teraz proporcje cenowe są dużo lepsze, revBtc=0,00061 (!) - przy tych samych kosztach...
a ceny kart graficznych powoli idą do góry...wiecie co to oznacza? ;)

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 10 lutego 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: waldasiek » piątek, 14 lutego 2020, 22:49

adiqq pisze: piątek, 14 lutego 2020, 22:20ceny kart graficznych powoli idą do góry...wiecie co to oznacza?

że kolejny raz najwięcej zarobią na górnikach dostawcy a stracą kolejny raz sami górnicy ...

Policz sobie koszt sprzętu i jego utrzymanie w stosunku do tego ile eth byś kupił w dołku ( a każdy zdawał sobie że wszystko będzie szorować po dnie do granic możliwości) i zobacz jaki interes zrobiłeś ...

Sam miałem koparki i myśląc jak przedsiębiorca a nie zwykły zjadacz chleba dla którego liczy się tu i teraz nakłady w stosunku do korzyści były poniżej słabych.

nie ma co popadać w euforie i żyć marzeniami bo życie je zweryfikuje tak jak hodlerów na Lisku ostatnio ( a wtedy każdy się poklepuje po plecach kto nie zrealizował zysków że nadejda lepsze czasy ...)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: masonbtc » sobota, 15 lutego 2020, 00:04

żeby tylko tu nie było takiej ucieczki z dołka jak na bitku w zeszłym roku inaczej ci co czekają na korekte mogą się rozczarować :D

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » sobota, 15 lutego 2020, 00:13

powoli robi się malutki ruch w wątku , nic dziwnego to już +100% niemal bez korekty od dołka oraz niedługo opór w rejonie 300$.
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: masonbtc » sobota, 15 lutego 2020, 01:30

Obrazek
niestety chyba double top ostatnia nadzieja to ta czerwona strefa jak puści to nie ma co zbierać

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adiqq » sobota, 15 lutego 2020, 07:16

waldasiek pisze: piątek, 14 lutego 2020, 22:49Policz sobie koszt sprzętu i jego utrzymanie w stosunku do tego ile eth byś kupił w dołku ( a każdy zdawał sobie że wszystko będzie szorować po dnie do granic możliwości) i zobacz jaki interes zrobiłeś ...

właśnie, tylko jak był dołek rok temu, to 74% ludzi nie kupiło krypto, tylko ciągle czekali z kupnem, aż jeszcze spadnie niżej...potem czekali na koretkę...nie doczekali się, a potem kupili na górce albo wcale
waldasiek pisze: piątek, 14 lutego 2020, 22:49Sam miałem koparki i myśląc jak przedsiębiorca a nie zwykły zjadacz chleba dla którego liczy się tu i teraz nakłady w stosunku do korzyści były poniżej słabych.

widzisz, pisano mi to wszystko niejeden raz, tylko to wiesz co bardzo symptomatyczne? Że moi rozmówcy nawet nie wiedzieli jakie są ceny prądu, nie podstawili też przedstawić konkretnych obliczeń oplacalności.
Ja na bieżąco wiem jakie mam koszty (wszystko mam w excelu) i nie narzekam, a wręcz jestem bardzo zadowolony. I zastanawiam się nad powiększeniem mocy produkcyjnych.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 10 lutego 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: waldasiek » sobota, 15 lutego 2020, 08:27

adiqq pisze: sobota, 15 lutego 2020, 07:16właśnie, tylko jak był dołek rok temu, to 74% ludzi nie kupiło krypto, tylko ciągle czekali z kupnem, aż jeszcze spadnie niżej...potem czekali na koretkę...nie doczekali się, a potem kupili na górce albo wcale


Wszystko trzeba robic z głową, jeśli chcesz przetrwać to nie można porównywać się do Kowalskiego który widząc pionowe wzrosty po 10-20 i więcej % dziennie sprzedał żonę, zastawił dom by kupić eth za 4k pln lub lsk za 120zeta / szt i jak spadało nie mógł uwierzyć aż do dna że stracił wszystko...

Ty, ja i wielu innych jesteśmy świadomi zmienności rynku i że lepiej czasami odpuścić i minimalnie nie zarobić niż stracić ( przykład z ostatnich dni na lsk, mi się udało wyjść na 9,7 nim poszła lawina natomiast wielu dopiero weszło podjaranych... )
adiqq pisze: sobota, 15 lutego 2020, 07:16widzisz, pisano mi to wszystko niejeden raz, tylko to wiesz co bardzo symptomatyczne? Że moi rozmówcy nawet nie wiedzieli jakie są ceny prądu, nie podstawili też przedstawić konkretnych obliczeń oplacalności.
Ja na bieżąco wiem jakie mam koszty (wszystko mam w excelu) i nie narzekam, a wręcz jestem bardzo zadowolony. I zastanawiam się nad powiększeniem mocy produkcyjnych.



Każdego zadowala inna stopa zwrotu ale wszystko fajnie pięknie aż nie trzeba będzie kupić nowych kart bo nagle te odmówią posłuszeństwa... i nagle się zdziwisz ile z tego zarobku masz zysku ...

Nie życzę Ci zle ale jeśli żywotność karta jest obliczona jest na x czasu przy x obciążeniu a przy koparce ryje non stop to przez ten czas musi dać Ci sensowny zysk i jeszcze zarobić na drugą.

Takie jest moje zdanie jako właściciela firmy który ma o wiele droższe zabawki niż koparka za 10-20k i prowadzi usługi . Nie mówię że koparki są be ale dla mnie osobiście zbyt niski zysk w stosunku do nakładów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Majkos » sobota, 15 lutego 2020, 09:04

adiqq pisze: sobota, 15 lutego 2020, 07:16Że moi rozmówcy nawet nie wiedzieli jakie są ceny prądu, nie podstawili też przedstawić konkretnych obliczeń oplacalności.
30centow 1kwh czyli 1,20zl, sprzet sprzedalem ca. rok temu - zaplacilem prad, i kupilem na hodl - i nie narzekam na zwrot . Ale oczywiscie jesli przezyles posuche to na gorce ty bedziesz dystrybutorem towru z fabryki ( Niestety banki trwaja krotko) .Tez bym wolal dalej kopac (lubie prace ze sprzetem)
P.S Prad u mnie bedzie jeszcze drozszy, a niby postawili na energie odawilna, niestety prywatne koncerny licza se jak widac sporo.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adiqq » sobota, 15 lutego 2020, 09:33

Majkos pisze: sobota, 15 lutego 2020, 09:0430centow 1kwh czyli 1,20zl
widzisz, u mnie wyliczona cena 1kwh w lutym to 0,0952$, w marcu szacuję 0,088$ - to zależy od ilośći weekendów,świat i produkcji prądu z PV. Dystrybucja podrożała trochę 1 stycznia ale ceny prądu do konca sierpnia będę mieć ceny jak teraz. Potem będzie podwyżka, ale z tego co widziałem w cennikach, to nie będzie drastycznie drożej.
O cenach prądu pisałem już w innym wątku, ale napiszę tylko że w taryfie całodobowj i bez PV to byłoby pewnie w okolicy 0,16$, co zasadniczo zmienia wszystkie wyliczenia.
Uprzedzając kwestie kosztów PV, zrobilem je za pól darmo...wiele ludzi mi nie wierzy, że tak tanio można...a jednak. Trochę szczęscia i zaangażowania i da się.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 10 lutego 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: waldasiek » sobota, 15 lutego 2020, 10:32

Generalnie każdy ma swoje racje, ja osobiście pieniądze włożone w prąd wolałbym co miesiąc wydać na krypto którą miałbym kopać i uważam że lepiej bym na tym wyszedł natomiast inni uważają odwrotnie ( tylko pewnie do czasu jak pisałem aż nie trzeba będzie wymienić kart bo obecne odmawiają posłuszeństwa)

Plusem kopania jest to że dobrze wystrojona koparka tak naprawdę nie potrzebuje obsługi ( sam miałem uptime po 30 dni - jedyne przerwy to techniczne na odkurzenie) ale tak jak pisałem wolałem spieniężyć póki była sensowna wartość a nie jak obecnie 25-30zł / Mhs i kupić krypto w dołku ( prawie dołku bo spadło jeszcze o 40%) ale wyszedłem teraz na pewno na tym lepiej niż miałbym kopać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Majkos » sobota, 15 lutego 2020, 13:12

@adiqq

A gdybym cie poprosil o pomoc w zlorzeniu PV poradzil bys cos . Zlozylem maly zestaw na probe. Testowalem na rx 480 ale zaprzestalem prob.
Majkos pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 18:08Ja na razie w wersji testowej zmontowalem mini elektrownie sloneczna ( czesci mam taniej) . Panel 300W - zona wieczorami telewizje oglada ze slonca (naladowane aku) . testy miningu 1x rx480 wiec pradozerny ciagnie ca. 2.5h wiec duzo nie nakopie ale to testy narazie

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adiqq » sobota, 15 lutego 2020, 13:24

Dzsiaj nie opłaca się robić zestawów off-grid.
W on-grid 20% tracisz z tego co oddajesz do sieci, ale cena jest nieporównywalnie niższa i żadnych problemów i komplikacji. A jak jeszcze załapiesz się jakieś dodatkowe dofinansowania (pomijam Mój Prąd) to wyjdzie bardzo korzystnie cenowo. Trzeeba szukać i interesować się w mieście/gminie. Czasami jeszcze trafiają się dofinansowania 90% do 3kWp.
Ja mam 2 instalcje - jedna na panelach JaSolar (310W) i druga na Jinko (335W) Falowniki 3F są różnych firm, ale są kompatybilne o tyle, że w monitorignu mam to w jednym miejscu widzę oba falowniki i ile które w danym momencie produkuje. Na dzisiaj nie warto chyba iść w najbardziej wydajne panele np. 360W, bo one są drogie, chyba że miejsce jest ograniczone...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » sobota, 15 lutego 2020, 17:25

to jest wątek na temat kursu a nie o miningu.
Kończac OT, jesli ktos kupił sprzęt maksymalnie w pierwszych 3 kwartałach 2017 i sprzedał wykopane nim monety na górce bańki spekulacyjnej 2017/18 to jest OK, bo wtedy sprzęt zwracał się w ciągu tygodni. Natomiast wszystko co potem to wtopa, która nie miała prawa zwrócić się do dziś, zakup i holdowanie eth po styczniu 2018 też w to się wpisuje.

Dodano po 2 godzinach 52 minutach 51 sekundach:
adiqq pisze: sobota, 15 lutego 2020, 13:24 nic nie wiesz, a jednocześnie twierdzisz stanowczo, ze nie mógł się zwrócic i że nie było to opłacalne
Opłacalność każdy sobie tłumaczy inaczej , chodzi Ci o to że wygenerowałeś sobie w sposób kosztowny monety po to aby je trzymać aż sie wzbogacisz na zmianie kursu ? ;) wystarczyło w okresach gdy mining był nieopłacalny (depresja kursu) obkupić się po prostu w eth za gotówkę - też z filozofią trzymania na później i cały ten mining traci sens. Zawsze istniały okresy (bessa) w historii miningu kiedy lepiej było kupic monety niż zużywac maszyny. Mining zawsze był nieopłacalny w stosunku do bezpośredniego kupna kojnów, po prostu inwestorzy miningowi tłumaczyli sobie to przedsiewziecie mniejszym ryzykiem - mniejsze ryzyko mniejsza nagroda. Gdybym w 2011 kupił btc zamiast gpu to sobie policz jaka róznica - btc było po kilkanaście-kilkadziesiąt zł za szt a karty graficzne po ok 1000zł ;) to samo było z ethereum. Także kolega który oponował ma rację.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Majkos » sobota, 15 lutego 2020, 17:38

To ETHBEAR to zaj. sprawa Eth sprzedalem ciut za wczesnie a tu tym wynalazkiem mozna grac na short(Szkoda ze mniejsaze wachniecia ale zawsze cos). Cos pieknego tym bardziej ze wczesniej na btc mnie wywalilo.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości