Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » piątek, 14 lutego 2020, 10:28

Zobaczymy z tym kwietniem już niebawem. Biorą to też pod uwagę jak i wiele innych scenariuszy. Na razie spokojnie obserwuje rozwój sytuacji. Jedyne co mnie martwi że tak szybko wystartowaliśmy z tym pompowaniem. Liczyłem na start na początku lutego a tu takie cuda :D. Chyba że to napompują nie do 11k-11,6k a do 14k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 14 lutego 2020, 10:37

Vilv pisze: piątek, 14 lutego 2020, 10:07Wystarczy wybrać się do sklepu i się przekonać na własnej skórze czy spróbować kupić mieszkanie.
To są realia polskie, nie światowe. Mamy drastycznie rosnącą inflację,a na mieszkaniach jest bańka, bo każdy Janusz chce być rentierem i żyć z wynajmowania.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » piątek, 14 lutego 2020, 10:59

@BitJanusz Nie tylko w Polsce, oglądałeś ten Chiński Biznes?? tam ceny też lecą w górę na maxa i to nie tylko żywności. Mówił że mieszkania kosztują po 10 000 $ za metr..(5 lat wstecz kosztowały 1k-2k) W Niderlandach też jest wysoka inflacja, ceny mieszkań historycznie wysokie, Węgry podobnie. Takich państw są dziesiątki. To nie tylko w Polsce zaczyna szaleć inflacja a na całym świecie. Kraje UE z euro mają jeszcze w miarę stabilną sytuacje ale pogarsza się ona ze względu na dodruk. To są bańki ale napędzane dodrukiem bezwartościowych fiatów i kredytem który też jest dodrukiem.

PS. GUS podał właśnie dane o inflacji "Inflacja w styczniu 2020 r. wyniosła 4,4 proc. - podaje GUS. To najszybszy wzrost od grudnia 2011r." jesteśmy już prawie 2x powyżej celu inflacyjnego NBP i nic nie robią by chronić nasze oszczędności. Stopy procentowe zostały na tym samym poziomie. Tak się dba o dobro obywateli. Ważne żeby banki mogły wciskać tanie kredyty i pompować sobie zyski. A jak już nie będzie komu brać kredytów to się podniesie stopy procentowe...
Ostatnio zmieniony piątek, 14 lutego 2020, 11:26 przez Vilv, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 14 lutego 2020, 11:17

Bit-els pisze: piątek, 14 lutego 2020, 09:59@ekonokomik jak możecie kreślić długoterminowe trendy w skali liniowej??
Przy wzrostach rzędu tysięcy razy.


Wykres jest w skali liniowej, ale linia trendu, którą omawiamy wykreślona już w skali log :) Rozmawialiśmy właśnie o tym, że w skali liniowej wzrosty wzdłuż tej linii mogą wyglądać pozornie bardzo stromo.
Bit-els pisze: piątek, 14 lutego 2020, 09:59Nie bierzecie pod uwagę możliwość załamania ceny w okolicach halvingu? Zawsze tak było, nie tylko na btc.
I to jest rzecz naturalna, bo skokowa zmiana trudności jest swego rodzaju zaburzeniem dość stałego układu.
A jeśli ceny runą ze 20-50%, to trend tak szybko się nie pozbiera. 2-3 miesiące minimum


Ale czytałeś co pisaliśmy? Krzywa trendu wyznacza nowe ATH za półtora roku. paromiesięczne korekty na drodze do niego są jak najbardziej ok.
Choć spadek o 50%, a dokładniej <8K naruszyłby być może tę linię i zrobiłoby się nieciekawie.

Dodano po 12 minutach 16 sekundach:
BitJanusz pisze: piątek, 14 lutego 2020, 10:02Nie obawiasz się, że wpadniesz przez to w pułapkę chęci bycia sprytniejszym ("teraz już się nie dam! Teraz będę dzielnie trzymał pionowe wzrosty!") i zostaniesz brutalnie wyruchany, przyhodlowując górkę i wychodząc na SL z jakimś nikczemnym %?


Nie raczej się nie boję ;) Przeżyłem już kilka baniek.
Jak za wcześnie odpuścisz - zarobisz ale mniej. Bywa. To nie strata.

Jak przeciągniesz na maksa i bania pęknie, to i tak zarobisz jeśli tylko kupiłeś odpowiednio wcześnie (zobacz kiedy i przy jakim kursie napisałem ten post przewidując że to dobry moment na zakupy: viewtopic.php?p=554005#p554005 ;) ).

A jeśłi nawet kupisz trochę później i do tego przehodlujesz pęknięcie, to i tak zarobisz, pod warunkiem, że zachowasz zimną krew i poczekasz na pierwszy solidny RTN (w przypadku ostatniej bańki był to 2018-01-06). A jeśli nawet tego nie wyczujesz, to zdarzą się kolejne odbicia. Popatrz, nawet na początku marca 2018 można było sprzedać >10K, czyli za połowę ATH (a było to odbicie po spadku do 6K, które chyba wszystkich wyleczyło z myślenia "to tylko korekta"). To imho świetna cena. Sprzedaż za tyle pozwoliłaby zarobić prawie wszystkim, oprócz tych, którzy naprawdę wsiedli na ostatniej prostej bańki.

Tak więc, w czasie bańki nie boję się ani tego, że sprzedam za wcześnie, ani tego, że za późno :)

Boję się tylko trzech rzeczy, na których udało mi się stracić:
- grania przeciw trendowi (np. shortowałem tuż przed finałem bańki),
- emocji, które kazały mi po dobrze wykonanej analizie zachować się inaczej
- utraty pieniędzy na giełdzie,

Oprócz tych 3 rzeczy nie widzę innej możliwości by stracić na bańce.

A jak kupię niby nisko a kolejnej bańki nie będzie tylko spadki i spadki? No cóż... Wtedy wszyscy podziękujemy za parę lat dobrej zabawy i się rozejdziemy ;) Swoje już i tak zarobiliśmy.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 lutego 2020, 11:20 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » piątek, 14 lutego 2020, 11:18

A czy tu nie bedzie powturki z rozrywki - fraktal

Kurs idzie bokiem dump, cofka, dump, idzie bokiem do lini oporu (zielone) i ja przebija.



Zaznoczone strzalkami
Spoiler:

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pchelka » piątek, 14 lutego 2020, 11:31

Majkos pisze: piątek, 14 lutego 2020, 11:18A czy tu nie bedzie powturki z rozrywki - fraktal


BCH juz ma skok do góry, możliwe że i BTC za chwilę będzie miał strzała

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 14 lutego 2020, 13:16

Vilv pisze: piątek, 14 lutego 2020, 10:59A jak już nie będzie komu brać kredytów to się podniesie stopy procentowe...
Przecież banki dają same stały WIBOR na kilka lat (np. 5) i można negocjować więcej.

Jak ktoś bierze na 25 lat to niestety prosi się o problemy ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » piątek, 14 lutego 2020, 13:20

To powodzenia w spłacaniu 500k-800k w 5 lat. Większość kredytobiorców spłaca po 15 lat a okres stałej stopy jest tylko w nie których bankach na max 5 lat, nie słyszałem żeby ktoś dawał na dłużej. Jeśli znasz taki to podeślij ofertę chętnie się z nią zapoznam.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » piątek, 14 lutego 2020, 13:40

@Bitjanusz masz stały, ale kosztem wyższego o ok 1-1,5% oprocentowania.
Nie słyszałem żeby stały WIBOR był dawany na więcej jak 10 lat.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4285
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4285
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 14 lutego 2020, 15:28

Sprzedawać! Bitcoin umiera, odcinek 2137 ;)

https://www.fxmag.pl/artykul/bitcoin-cz ... H6J8XNTgsQ
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 14 lutego 2020, 16:18

Spoiler:
Vilv pisze: piątek, 14 lutego 2020, 13:20 To powodzenia w spłacaniu 500k-800k w 5 lat.
Czemu akurat te kwoty?
Vilv pisze: piątek, 14 lutego 2020, 13:20Większość kredytobiorców spłaca po 15 lat
Źródło?
Vilv pisze: piątek, 14 lutego 2020, 13:20a okres stałej stopy jest tylko w nie których bankach na max 5 lat, nie słyszałem żeby ktoś dawał na dłużej. Jeśli znasz taki to podeślij ofertę chętnie się z nią zapoznam.
Nie ma w ofercie, musisz negocjować. Jak nie masz wkładu własnego i występujesz o coś przekraczającego Twoje możliwości to nic nie wynegocjujesz.
Nie wydaje wam się, że korekta wzrostów z głowy i niedługo będzie finał finałów czyli ruch w kierunku (na ten moment) 10700$? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 14 lutego 2020, 16:28

@Fibo, jak z regułą, że 3 fala nie może być najkrótsza? Przy ED również działa? Czy niezależnie od długości fal dojdziemy do górnej granicy klina, a prędzej nawet ją przebijemy aniżeli jej nie dotkniemy?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » piątek, 14 lutego 2020, 18:02

Tak patrząc przez analogię na wykresy różnych altów i halvingów, przypomnę, że załamanie kursu po przedhalvingowym rajdzie następuje zwykle przed halvingiem, nie po. Jak dla mnie, niedługo powinno zacząć spadek, a następne wzrosty gdzieś jesienią? Rajd od stycznia, wliczając eth, bch i bsv uważam za owocny, zebrałem plony, 2/3 wkładu out z giełdy żeby nie kusiło :-)
A, tradycyjnie już kolejna kopareczka przy okazji:-)

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » piątek, 14 lutego 2020, 18:09

Masz rację ale wiele wskaźników wskazuje że raid dopiero się zaczyna a nie kończy. A 2 miesiące to sporo czasu jak na krypto warunki.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » piątek, 14 lutego 2020, 18:23

Vilv - też tak uważam. Poza tym, więszkość kupiłem w samym dołku i podchodzę long-term. Nie będę ryzykować, że zrealizuję zyski, a wszystko cały czas będzie rosło...

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » piątek, 14 lutego 2020, 18:27

Dlatego też nie wyszedłem całkiem na fiat, a część zysku kopie :-) Ale halving już za trzy miesiące, to wcale nie jest dużo. Tutaj i tak zmiana kursu 24h o dajmy na to 20% to pestka :-) Teraz, pojadę na spokojnie drabinką do góry... A jak pierdyknie, to nie zaboli ;-)

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 11 listopada 2018
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: patyczak94 » piątek, 14 lutego 2020, 19:00

ethereum ladnie rosnie, chwila oddechu i znow w gore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 14 lutego 2020, 22:28

adiqq pisze: piątek, 14 lutego 2020, 18:23Nie będę ryzykować, że zrealizuję zyski, a wszystko cały czas będzie rosło...


Przez takie myślenie się na ogół traci.

No chyba, że masz farta i trafisz akurat na bańkę.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 14 lutego 2020, 22:39

@BitJanusz, patrząc w przeszłość, lepiej sprzedać jak już dany ruch się skończy aniżeli próbować sprzedać na górce/dołku - czyt. lepiej sprzedać później niż wcześniej.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 lutego 2020, 22:41 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » piątek, 14 lutego 2020, 22:40

patyczak94 pisze: piątek, 14 lutego 2020, 19:00ethereum ladnie rosnie, chwila oddechu i znow w gore
można wiedzieć skąd masz takie tajne informacje ??
poza tym wiekowym odkryciem to ogarnij się z deka bo to nie miejsce na etera


co do najbliższych ruchów - będzie pewno tak :

Obrazek


...choć życzył bym sobie jeszcze małe "tankownie" czyli tak :P

Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, anagamidev i 22 gości