Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » piątek, 14 lutego 2020, 03:55

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » piątek, 14 lutego 2020, 06:39

Wykres BTC z oddali, myślicie, że urośnie tak szybko jak pokazuje logarytmiczna linia trendu wzrostowego?

Obrazek

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 14 lutego 2020, 07:57

Osobom, które nie wiedzą co zrobić a mają kasę w BTC, polecam obecnie hedge short, czyli założenie short na x1. To tak jakby się miało fiaty, tyle, że jeżeli ktoś trzyma środki na giełdzie to całkiem niezłe pieniądze z fundingu można wyciągnąć. Ja od kilku dni po ~75-100$ wyciągam mając ok 2.5 BTC. To jest 2250-3000$ w skali miesiąca :shock: Moim zdaniem obecnie zbyt duże ryzyko, żeby pakować się w longi, więc można przynajmniej tak zarobić, korzystając na chciwości innych, nie ryzykując nic. (poza trzymaniem środków na giełdzie - not your keys not your coins). Shorta będę próbował powiększać do 2x przy 10650 i 10950 (te okolice), obydwa ze SL (na wartość ponad hedge). Potem dalej w hedge zostanę. Nie mam zamiaru pakować się w long jak to nie zaliczy z jakiegokolwiek poziomu przynajmniej 20-30% korekty, choćby flashcrashem (mam zlecenia aż do 7800 ustawione).

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: keeper » piątek, 14 lutego 2020, 08:08

@jondoexxx czyli masz na przykład BTC na binance zamieniasz na USDT, robisz shorta x1 i ciągniesz kasę z fundingu?
ale jeśli cena podskoczy, to jesteś przecież w plecy, bo potem potrzebujesz więcej USDT na odkupienie tego droższego BTC... to jak to działa?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 14 lutego 2020, 08:22

@keeper Mam BTC na ByBit, nie wymieniasz ich na USDT, tylko operujesz BTC. I tymi BTC ustawiam short 1x. Obecnie mam 25k kontraktów kupionych, a funding wynosi 0.1127% (co 8h), czyli 25000 * 0.001127 = 28.2$ co 8h :D i tak od dłuższego czasu jest ten funding, oscyluje między 0.05 a 0.12.

Nie kupujesz USDT, tylko trzymasz BTC. Bo to chodzi właśnie o to, że jak BTC zyskuje w $, to masz mniej BTC, ale tą samą wartość dolarową. No i w drugą stronę tak samo, jak kurs poleci w dół, to nie zyskasz w $, tylko powiększy Ci się ilość BTC, które kosztują teraz mniej. Poczytaj o frazie hedge short. Jak nie wierzysz to wejdź na konto testowe giełdy, ustaw short 1x w BTC i zobacz na wartość Twojego konta jak się zmienia kurs.

Właśnie z tego powodu uważam, że obecnie mamy dystrybucję. Wieloryby mogą sobie trzymać ogromne kwoty na Mexie na hedge short i zgarniać sowite fundingi, owszem to może jeszcze trochę potrwać, ale ja wolę być safe niż sorry.
Jak już się giełda wiesza (binance) z powodu ruchu, to przypomina mi się 2018, jak zamykano rejestrację :) a wszyscy wiedzą co potem było.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » piątek, 14 lutego 2020, 08:25

Wczoraj taki gosciu na youtube nawijal o najlepszym funding na duedex ale sam nie mam tam konta - wrzucam filmik,

https://youtu.be/x5nFf7BL0TM?t=103
jondoexxx pisze: piątek, 14 lutego 2020, 08:22unding wynosi 0.1127%
Ale widze ze na bybit tez wysoko
Ostatnio zmieniony piątek, 14 lutego 2020, 08:28 przez Majkos, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 14 lutego 2020, 08:28

Z resztą weź na jakiejkolwiek giełdzie z lewarem, wystaw short 1x z BTC (NIE USDT) i zobaczysz, że liqiudation price = 999999

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
@Majkos wow faktycznie, tylko, że to strasznie mała giełda i strach tam trzymać większą kasę. Ale to tylko potwierdza to o czym piszę, że smart money kosi teraz kasę na fundingach, będą tą gorączkę utrzymywać maksymalnie długo bo to risk free money :)

EDIT: widzę, że gość ma lewar x25 i otwiera zamyka pozycję co 8h. No można tak, ale do tego dochodzą prowizje no i strach o price slippage na takim lewarze. Moja metoda jest 100% safe poza faktem trzymania kasy na giełdzie.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 lutego 2020, 08:31 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 14 lutego 2020, 08:31

ChomiczyPlan pisze: piątek, 14 lutego 2020, 06:39 Wykres BTC z oddali, myślicie, że urośnie tak szybko jak pokazuje logarytmiczna linia trendu wzrostowego?

Obrazek


Hahaha, w pierwszej chwili patrząc na Twój obrazek pomyślałem, że skopiowałeś mój dyżurny wykres z jakiegoś starszego posta :D

Ale dlaczego uważasz, że to jest szybko? Z wykresu wynika, że nowe ATH (>20K) przebilibyśmy dopiero w połowie 2021.
Założę się, że dla większości graczy tutaj to baaardzo odległy termin ;)


PS. Myślę, że w pewnym momencie przebijemy jednak w bok tę linię trendu. Ale mam nadzieję, że będzie to już bardzo wysoko, wyżej niż obecne ATH i nikt się tym nie będzie przejmował...
finexd3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ChomiczyPlan » piątek, 14 lutego 2020, 08:39

ekonokomik pisze: piątek, 14 lutego 2020, 08:31Ale dlaczego uważasz, że to jest szybko? Z wykresu wynika, że nowe ATH (>20K) przebilibyśmy dopiero w połowie 2021.


Masz rację, że to dopiero w połowie 2021, ale zobacz jakie tempo wzrostu przewiduje ta krzywa po połowie 2021 roku. Jeśli rzeczywiście kurs będzie tę linię respektował jeszcze przez 2-3 lata, to rzeczywiście osiągniemy to $100k. Pokazałem wykres z tej perspektywy, bo tę linię trendu zwykle pokazuje się na skali logarytmicznej, a wg mnie ta linia pokazana w skali liniowej dużo bardziej działa na wyobraźnię, bo pokazuje, że ta poprzednia bańka w 2017 to może być dopiero rozgrzewka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7632
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12835
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 14 lutego 2020, 08:42

jondoexxx pisze: piątek, 14 lutego 2020, 08:28Ale to tylko potwierdza to o czym piszę, że smart money kosi teraz kasę na fundingach, będą tą gorączkę utrzymywać maksymalnie długo bo to risk free money
To dopóki kosi kasę, cena raczej nie spadnie. Szczególnie, że na mexie gdzie obroty są największe wpierw trzeba by przelać kasę na inną giełdę, a to można zrobić codziennie tylko o 14:00.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » piątek, 14 lutego 2020, 08:49

Tak patrzę na zachowanie kursu i wygląda to na zjawisko podgrzewania wody, w której siedzi żaba.
Końcówkę znacie ;D

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 14 lutego 2020, 08:58

@ChomiczyPlan Wyobraźnia nas zwodzi a wykres bywa bardzo mylący "na oko" i zawsze jest tak w czasie bańki, że w danym momencie wzrosty wydają nam się już pionowe, a kilka miesięcy później okazuje się, że były bardzo łagodne w porównaniu z zakończeniem bańki ;)

W wakacje 2017 ja tak się dałem nabrać w okolicach 3-4K - ze to już pionowe wzrosty i koniec bliski ;) Tak wyglądał wykres z oddali. A potem zaledwie przez 5 miesięcy wykres wzrósł x5 (z 5K do 20K).

Więc gdybyśmy w maju 2021 osiągnęli 20K, a potem przez, powiedzmy kolejne 10 - 12 miesięcy dobili do 100K to nie byłoby w tym chyba nic dziwnego? I chyba byłby to wzrost wciąż zgodny z linią trendu w log. (nie sprawdzałem).

Zachowalibyśmy nawet zasadę, że dynamika każdej kolejnej bańki jest mniejsza niż poprzedniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7632
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12835
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 14 lutego 2020, 09:01

Poziom ~10040$ do obserwacji:



Eth pisze: piątek, 14 lutego 2020, 08:49Tak patrzę na zachowanie kursu i wygląda to na zjawisko podgrzewania wody, w której siedzi żaba.

Jak sam napisałeś, przy 9200$ się wyprzedałeś i od tamtej pory mocno czuć twój brak pozycji w postach. :P
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1097
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 14 lutego 2020, 09:06

@ergorg On od właściwie dawna pisze tylko o spadkach, ciężko brać jego przepowiednie na serio, skuteczność niska.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7632
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12835
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 14 lutego 2020, 09:12

W sumie to może odbić już teraz:



Na 4h trzyma kijun, a na 1h chmura:





Jeśli nie, to test poziomu z postu wyżej.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » piątek, 14 lutego 2020, 09:26

A ktoś w ogóle tutaj bierze pod uwagę to co powiedział Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute(jak ktoś nie chce słuchać całości to tak od 4:30)?? Chiny dalej stoją i jak im zacznie brakować kasy to jak ruszą te amerykańskie obligacje warte 1bln $$ to zatopią dolara. Wtedy 100k za btc wcale nie musi oznaczać dużo bo może być tym samym co teraz 10k.
Spoiler:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » piątek, 14 lutego 2020, 09:59

@ekonokomik jak możecie kreślić długoterminowe trendy w skali liniowej??
Przy wzrostach rzędu tysięcy razy.

Nie bierzecie pod uwagę możliwość załamania ceny w okolicach halvingu? Zawsze tak było, nie tylko na btc.

I to jest rzecz naturalna, bo skokowa zmiana trudności jest swego rodzaju zaburzeniem dość stałego układu.

A jeśli ceny runą ze 20-50%, to trend tak szybko się nie pozbiera. 2-3 miesiące minimum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 14 lutego 2020, 10:02

ekonokomik pisze: piątek, 14 lutego 2020, 08:58W wakacje 2017 ja tak się dałem nabrać w okolicach 3-4K - ze to już pionowe wzrosty i koniec bliski ;) Tak wyglądał wykres z oddali. A potem zaledwie przez 5 miesięcy wykres wzrósł x5 (z 5K do 20K).
Nie obawiasz się, że wpadniesz przez to w pułapkę chęci bycia sprytniejszym ("teraz już się nie dam! Teraz będę dzielnie trzymał pionowe wzrosty!") i zostaniesz brutalnie wyruchany, przyhodlowując górkę i wychodząc na SL z jakimś nikczemnym %? ;)

Bo to takie dość typowe psychologicznie, myślę, że taki sam mechanizm kieruje większością permabulli z tego tematu, tj. dupa ich piecze, żę nie kupili po 100$ na drodze do 20k$ i teraz chcą być sprytniejsi i kupić korektę, która przecież musi ich zdaniem skończyć się kolejną banią. Oni teraz będą sprytniejsi bo już wiedzą, na podstawie dwóch baniek z przeszłości, że to tylko kwestia czasu :mrgreen: chęć "odegrania się" za straconą okazję jako motywacja inwestycyjna, to dość typowy mechanizm nie tylko na bitku... i często dość brutalnie wykorzystywany przez rozmaitych MM.

Ps. Proszę nie interpretować powyższego jako złośliwość czy nawet jakaś analiza (bo może i będzie bańka, nie wiem) -> odnoszę się tylko do pułapek poznawczych, tak z czysto psychologicznego punktu widzenia. @prap0n z naszych forumowiczy czuje ten temat chyba najlepiej i zauważcie, że bywa przez to bardzo skuteczny.

@Bit-els Wykoszenie permabulli w okolicy halvingu, załamanie FOMO i bańka z dupy po kilku m-cach byłoby bardzo bitcoinowe... :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » piątek, 14 lutego 2020, 10:07

Będzie bańka bo kasy tyle drukują że już nie ma co z nią robić. Wszystko jest pompowane do poziomu absurdu. Po prostu mamy wielka dewaluację fiatów. Realna wartość wcale nie musi się zmienić po prostu fiaty są każdego dnia co raz bardziej gówno warte. Wystarczy wybrać się do sklepu i się przekonać na własnej skórze czy spróbować kupić mieszkanie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » piątek, 14 lutego 2020, 10:13

@Vilv do połowy kwietnia to zadlugo. Bo własnie wtedy halving przejdą bch i bsv. I wszyscy zobaczą co się będzie dziać z mocą i ceną.
To kto będzie czekał z btc. Tylko ci, co mówią, a teraz będzie inaczej.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, baranzii, Fugitive, pavlo4444, sebamistrz, TomaszT i 21 gości