Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 18
Rejestracja: 30 listopada 2019
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Regotek » środa, 5 lutego 2020, 18:23

czyżby delegaci popełnili błąd sprzedając miesiąc temu?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: koparki » środa, 5 lutego 2020, 18:55

Regotek pisze: środa, 5 lutego 2020, 18:23 czyżby delegaci popełnili błąd sprzedając miesiąc temu?
tego nie wiemy, równie dobrze można zrobić to medialnie i jawnie aby pogłębić kapitulację na kursie a potem odkupić i nie wspomnieć o odkupie. Gdy czytałem tu wtedy wpisy to atmosfera nie była zachęcajaca do zakupu , trudno było się przełamać skoro "nawet delegaci sprzedają", zbiegło się to wtedy z polowaniem na czarownice w wątku.
To była dziwna dywergencja, im bliżej wydania gotowego produktu, DEXów itp tym głębiej nurkował kurs. Ale nurkowały po prostu alty bo taka była wtedy mania i apogeum trendu.

Dodano po 16 minutach 44 sekundach:
@Pogromca nie ma sensu sycić się racją , zwłaszcza że na rynkach kapitałowych jej czasem nie mamy. Przy odpowiednim kalkulowaniu ryzyka możesz zarabiać nawet gdy częściej się mylisz niż trafiasz. Gadulstwo na forum nie ma znaczenia, wątek jest czysto towarzyski, nie należy się tu niczym sugerować.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » środa, 5 lutego 2020, 19:17

Btc strzał. Póki będzie rósł to lisk lekka korekta i chwilowa przerwa wzrostu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: amneziahaze » czwartek, 6 lutego 2020, 00:21

@anapsoti a widziałeś TSLA dzisiaj?
Spoiler:
Obrazek
Pogromca pisze: środa, 5 lutego 2020, 16:15Przecież ten człowiek mógł spowodować większe straty wśród ludzi, niż anagamidev, który zalecał skupowanie od ponad -90% od ATH i łapać każdy dołek.
Wierzysz w bajki. To jest najlepszy gridziarz na tym forum. Lepszego nie znajdziesz. Łatwo napisać posta, trudniej zrobić kilkaset procent. Nie idź tą drogą i nie wierz w aprobatę, którą otrzymałeś. I tak większość przerżnie.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Anapanasati » czwartek, 6 lutego 2020, 00:49

@amneziahaze owszem obserwuję :D
Spoiler:
Anapanasati pisze: wtorek, 4 lutego 2020, 18:59 LSK/BTC, target trójkąt zwyżkującego wbity na max'a :D Osobiście zalecam wyprzedanie się ; ) :D Aczkolwiek nie wiem co teraz :D


W dalszej perspektywie powinno odklepać chyba ten 40% spadek :D
Spoiler:
Fajnie jakby Lisk poszedł do góry jak TESLA przykładowo ostatnio :D +100% mógłby jeszcze zrobić :D
Spoiler:
Spoiler:
Nie jestem gridziarzem i nie zalecam, ja jestem longtermocem, a bezpiecznie sobie uśredniam i akumuluję w strefie 0-10PLN docelowo licząc na 100-288$ :D Chociaż 20PLN będzie dla mnie wystarczające :D I jeszcze mam 120PLN zapasu do ATH :D Wg. mnie to Ty właśnie wprowadzasz ludzi w błąd, bo nie rozróżniasz okresów bessy i hossy :D I zarówno jedna jak i druga potrafi przebić najśmielsze oczekiwania, czy to w górę czy to w dół :D W każdym razie akumulacja i uśrednianie, bardzo dobrze się sprawdziły i takie są fakty, zarobione i o to chodzi :D W czasie mojego uśredniania wyłapałem 3 razy wzrosty na +100%(z 10PLN do 20PLN, z 4PLN do 9PLN i teraz z 2PLN do 5PLN, czyli w zasadzie 200%, można sprzedać połowę i mieć Liski za friko na long term) :D Poza tym ja nikomu nie każe grać tak jak ja, tylko wskazuję, że lontermowo jest tutaj okazja skoro Lisk to bardzo dobry projekt, ciągle rozwijany, z dużą społecznością, z potencjałem na nowe ATH :D Oraz nie bierzesz pod uwagę, że 90% osób traci, czyli 90% prawdopodobnie nie ma żadnej wyszukanej metody tradingu i my jakoś bardziej smart staramy się wykorzystać ten fakt na swoją korzyść :D Dodatkowo dla właśnie takiego przeciętnego gracza, podejście longermowe czyli akumulacja w zakresie 0-10PLN jakimś bezpiecznym kapitałem rozłożona w czasie w najgorszym przypadku dałaby średnią ok. 5PLN plus zakładając, że gdzieś tam wyłapie jakieś kilka ruchów na +100% może zbić jego średnią do 2.5PLN :D A ciągle jesteśmy na korekcie -95% od szczytu, teraz zakładając, że ktoś będzie uśredniał do 140PLN niech będzie, że od 0, to da mu to średnią 70PLN piramidując, więc wyjdzie tylko gorzej, a nie wiadomo, czy Lisk zobaczy takie ceny, przecież Lisk to shit, po co dokładać po takim wzroście, przecież na takim shit'cie AT nie ma prawa działać, jakieś potwierdzenie trendu, prawda? :D Zatem trochę logiki i zdrowego rozsądku zawsze się przyda :D

Spoiler:
anagamidev pisze: środa, 8 stycznia 2020, 04:10
log


Wg. mnie coś takiego powinno się wydarzyć, być może jeszcze spadniemy tam na double bottom, albo lekko pogłębimy dołek, ale chodzi o ogólną koncepcję, że jest tanio :D

Spoiler:
Zgodnie z planem zresztą :D
anagamidev pisze: niedziela, 15 września 2019, 09:39 Szykuje się rekordowy 7-8 tydzień na czerwono :D Na 1d bullish engulfing :D Powrót ponad 4PLN(1.01$ ~ 3.95PLN) mógłby zrealizować fulcrum bottom zdaje się :D Warto zauważyć, że po każdym 84% spadku było mocne odbicie ponad 100% :D
Poloniex, 1w :D
Spoiler:
Binance, 1w :D
Spoiler:
Wypłaszcz mocny :D
Spoiler:

Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lutego 2020, 01:01 przez Anapanasati, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » czwartek, 6 lutego 2020, 00:59

amneziahaze pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 00:21Wierzysz w bajki.
To nie bajki, liczby nie kłamią. Jestem obserwatorem i pamiętam, jak anagamidev wstawiał tu pierwsze wykresy pod koniec 2018r., gdy w btc zaraz pękła podłoga na 6000 usd, a lisk dryfował w okolicach 10zł, z których zaraz poleciał w dół i anagamidev "zalecał" skupować wróżąc z wykresów księżyc na 2020r. Nie będę ciągnął rozmowy na temat uśredniania, bo mój przykład będzie prostszy. Przypuśćmy, że jednak ktoś kupił liska w momencie przyjścia anagamideva półtora roku temu, po cenie 10zł i nie uśredniał, a teraz, zaokrąglając, jest stratny 50% inwestycji. Weźmy w drugi przykład osobę, która mogła potencjalnie kierować się cytowanymi przeze mnie postami od Wymazywanie z dnia 14-17 stycznia tego roku, gdzie cena Liska oscyowała w granicach 2.50zł. Osoba ta, sprzedając na stracie albo nawet na zero w tamtym momencie jest stratna przynajmniej 50% z tamtej pozycji, a przy cięciu większej straty, dzisiaj ta osoba byłaby w plecy sporo więcej, niż połowa całkowitej kwoty inwestycji, którą poniosła.

Podsumowując, okazuje się zatem, że złote "krótkoterminowe" rady wujka Wymazywanie z ostatnich jego postów w tym temacie i zastosowanie się do tych rad było dużo bardziej szkodliwe finansowo niż skupowanie długoterminowo liska, odkąd anagamidev się tutaj pojawił.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pawel296 » czwartek, 6 lutego 2020, 07:05

Pogromca jakie wywody z dupy piszesz. Kumpel sprzedał lsk wtedy co wymazywanie namawiał i wszedł w etc. Jest więcej na plusie niż gdyby był w tym gniocie. Ty kisząc to padło modlileś się o odbicie, a on obracał hajsem.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Anapanasati » czwartek, 6 lutego 2020, 08:26

Bardzo dobra wiadomość, może wreszcie będą legitne wolumeny i zainteresowanie :D


### edited: 2020-02-06 08:51 ###
@Tomasz_Es być może, jak dodali na Kraken to też chyba był spadek początkowo, a ostatnio Kraken mocno wybija szczyty :D Chociaż wolumeny nadal biedne, ale przecież nie każdy obraca setkami tysiący czy milionami, ba większość gra daytrading zapewne za góra kilka tysiaków PLN/$ :D
Spoiler:
A co do tego, że ETC niby lepszy :D No chwilowo być może tak, ale do ATH ETC ma 4x, a Lisk 28x, więc długoterminowo spekulacyjnie nawet Lisk ma większy potencjał przy dużo mniejszym market cap łatwiej jest pompować :D
Spoiler:
I też nie wprowadzajmy ludzi w błąd, bo ETC wcale jakichś dramatycznie większy wzrostów nie miał z tego co widzę :D Lisk zrobił od dołka +244%, a ETC +288% :D A Lisk spokojnie może wbić na tym ruchu 15-20PLN, czyli kilkaset to wzięcia procent potencjalnie, natomiast ETC z tego double bottom może z kilkadziesiąt procent pójdzie do góry :D
Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lutego 2020, 09:02 przez Anapanasati, łącznie zmieniany 4 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 6 lutego 2020, 08:46

@Anapanasati pytanie tylko czy to nie jest juz w cenie :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » czwartek, 6 lutego 2020, 08:49

@Tomasz_Es nie moglo byc, bo wiedzialy o tym tylko 3 osoby nad tym pracujace, majace podpisane takie umowy, ktorych zlamanie puscilyby z torbami nie tylko ich, ale nawet ich prawnuki :twisted:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tomasz_Es » czwartek, 6 lutego 2020, 08:54

@Hamas prosze cie, to tak jak BCH na coinbase 2 lata temu.. tez nikt nie wiedzial. W najwiekszych firmach na swiecie wyciekaja informacje o przejeciach itp. a co dopiero z gield takich jak Binance.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » czwartek, 6 lutego 2020, 09:02

@Tomasz_Es aqrat o strukturach tej gieldy nie masz pojecia, ale o tym mowilismy na meetupie listopadowym ktore organizowalem w kato i na ostatnim spotkaniu traderow w jastrzebiej ;)
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Load » czwartek, 6 lutego 2020, 12:07

Anapanasati pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 08:26Bardzo dobra wiadomość
anagamidev to Ty masz drugie konto teraz? dostałeś bana na tamtym czy co?



duża euforia panuje generalnie na altach i dużo osób już mówi o altseason, ja na altseason to bym poczekał aż btc wybije chociaż 30k$, ludzie stwierdzą, że za drogi i zaczną przechodzić powoli, nie sądzicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 lutego 2020, 13:18

@Pogromca

Widzę, że masz ogólne problemy z myśleniem, ale jako że w tym wątku panuje prawdziwy folklor umysłowy, pomogę Ci i odpowiem.

1. Zbanowany troll wciskał skup padających shitów od -80%, nie od -90%. Przy spadaniu o -99% i więcej od ATH, to jest absolutna tragedia. Takie -80% na Lisk to był skup od mniej więcej 8$. Obecna cena potrzebuje wzrostu o dalsze +475% od dzisiejszej ceny już po ładnym odbiciu, by wyjść na zero. Jeśli ktoś przy -80% tylko zaczął i skupował niżej, to też nie jest kolorowo. Przy av. buy -85% potrzeba +328% a przy -90% +190%. "Szczęśliwiec", który ma średnią tylko - 95%, potrzebuje tylko +45% do wyjścia na ZERO. I to po ładnym odbiciu. A co było koło ceny pół dolca per lisk? Pomnóż te wyniki % "ile jeszcze trzeba" razy 3. TRA-GE-DIA. Matematyka dość jasno pokazuje jaką głupotą jest takie skupowanie. I widzisz, nawet jak Lisk by był za pół roku za 10$, to nie uzasadnia to w żadnym wymiarze takiej metody ponieważ podejmuje ona ryzyko utraty ogromnego % środków przez bagholding. Doprowadzanie do trzymania czegoś na -95% czy -80% czy nawet -70% (a to już świetny wynik przy takim naganianiu jak wspomniany naciągacz) nie ma nic wspólnego z rozsądnym zarządzaniem środkami (money management), inwestowaniem czy spekulacją. To jest czysty idiotyzm, to jest Nobel z głupoty. I widzimy to w amatorskim "giełdowaniu" non stop. Ale wypada podziękować. Dzięki takim tępym masom łatwiej się zarabia. Czasem sam nie wiem po co z tym walczę. :D

2. Moje pisanie w tym wątku to nie krzyczenie buy! sell!, ale polega głównie na:

a) krytyce projektu (zasłużonej: porównaj co obiecywał Kordek w 2016 i 2017 a co realnie zrobiono, to jest nadal wydmuszka);

b) krytyce naganiania w skupowaniu tego od cen -80%, jakie wciskał tu wspomniany zbanowany troll, ponieważ nieuchronnie prowadzi to do bagholdingu i ogromnego % strat, gdzie wyjście na zero obejmuje trzymanie na ogromnym % w plecy (rzędu -70 do -95%!: skup od -80% to przy obecnym dołku Liska było w plecy aż -95%) oraz przetrzymanie ruchów o kilkaset % lub więcej w górę BY WYJŚĆ NA ZERO, na których przecież można zarobić. Matematyki nie oszukasz. Skup gdy dalej spada i to do wartości ponad -99% jest najgłupszą i najgorszą możliwą pseudo metodą inwestycyjną. I słusznie za to został zbanowany, szkoda, że tak późno.

3. W swoim poście cytujesz moje słowa, które przecież są kompletnie przeciwko Tobie i temu co wyczyniasz. ;) Czyli typowo: lisk odbija a ludki tryumfują jakby było ATH. Bardzo łatwo jest przejrzeć posty tych co dostają największej euforii i muszą pisać gówno posty z ortografią i gramatyka jakby nie zdali z drugiej do trzeciej klasy podstawówki. To często osoby co były bullish w grudniu 2017, styczniu 2018 i dalej; dla których dołki i okazje zakupowe były przy 50zł, 20zł, 10zł itp. Smutne. Można powtórzyć w tym miejscu metaforę bagholdera jako głodnego psa, którego byle kostka mocno podnieci. Ale matematyka, która zawsze mówi prawdę, jasno pokazuje, że niewiele się zmieniło. Przynajmniej dla ludzi, którzy postępowali zgodnie z naganianiem zbanowanego trolla. O tych co kupowali wcześniej to nawet szkoda wspominać.

Jest wręcz fantastycznie zabawne, jak takie osoby wątkowe, będące ostro w plecy, tryumfują tu niczym Sowieci w 1945, bo Lisk coś odbił. Dla wielu osób jednak niewiele to zmienia poza psychiczną lekka ulgą - i tu polecam wrócić do obliczeń % z pierwszego punktu. Dla osoby skupującej na -80/85/90% nadal nie jest to wielka zmiana sytuacji. Dla przykładu (bo podejrzewam, że tego nie policzysz i wolisz tępą iluzję) osoba skupująca -85% przeskoczyła od dołka z -92% do -76% teraz, a osoba na -80% "tryumfuje" bo jest tylko na -82% a była na -95%. Osoba z -90% jest na - 65% a była na -89%. :mrgreen:

Faktycznie kurka wielka zmiana i wielki powód, by atakować teraz takich jak ja, którzy przestrzegali przed skupowaniem i bagholdingiem a wychwalać zbanowanego trolla, dzięki którego nawet nie radom, a bezczelnemu wciskaniu skupu od 8$, z łatwością jest się nadal ogromny % w plecy. No ale niewiele z ludzkiego zachowania mnie już zaskoczy, zwłaszcza na giełdzie, gdzie u niektórych jest duża chęć zarobku ale małe myślenie i czekanie właśnie na naciągaczy i naganiaczy, by wskazali drogę i nieważne, że droga ta prowadzi do strat, ważne że roztaczane są przy niej wizje kolorowe niczym z gazetki świadków Jehowy.
Lisk 100$ soon. Skupuj na 80% i pierdol się człowieku, tylko skupuj dalej i też pisz, że jest kolorowo. Fukc logic. :mrgreen:

Ps. Muszę Ci podziękować za jedną rzecz. Uświadomiłeś mi jeszcze bardziej, że ludzie na giełdzie są w większości idiotami. Lubią być dymani na kasę w zamian za obietnice i wizje zysków. Nie tolerują krytyki i wiadomości negatywnych wbrew decyzji, którą już podjęli (zakup czegoś) i której nie przerywają nawet jak jest błędna. Wolą zamiast przyznać się do błędu, przyjmować rady o dalszym pogrążaniu się w złej decyzji. Wolą taplać się w osoczu własnego ego pod kopułami i być trzymanym w ciepłym słonecznym kurwidołku ("będzie dobrze!"), choćby fakty były jak sztorm. Niektórzy z Was naprawdę potrzebują takich anagamidevów, którzy zawsze obiecają kolorowe wzrosty i proponują robienie tego samego do bólu bo przecież w końcu odbije. Wolicie to, niż takich jak ja, którzy zjebią za bagholding i dopłacanie do niego. Matematyka jest jednak nieubłagana i jasno mówi na jakim % straty jest skupowanie od -80% czegoś co spada do ponad -99%, co też wykazano tu niejednokrotnie.


Ps. 2. @Bit-els, @koparki, @Bitmar Moderacja ma zamiar coś zrobić ze zbanowanym trollem, który od razu po banie założył 2 nowe konta (lub więcej)? Koleś nie potrafi zastosować się do bana i jest uzależniony od pisania. Dalej produkuje te same bzdury wbrew prostej matematyce, za które został zbanowany. Z tego co czytałem, to:
Bit-els pisze: wtorek, 28 stycznia 2020, 20:25 @Vetzik Usunięcie konta, ban, nie jest na nick, a na osobę

Rodzynek na koniec:

Dodano po 17 minutach 12 sekundach:
Pogromca pisze: środa, 5 lutego 2020, 16:15Przecież ten człowiek mógł spowodować większe straty wśród ludzi, niż anagamidev, który zalecał skupowanie od ponad -90% od ATH i łapać każdy dołek.


Widziałeś kiedyś takie urządzenie jak kalkulator lub skończyłeś tak z połowę podstawówki? 8-)
Jeśli nie lub nie chce Ci się robić tych kilku prostych obliczeń odsyłam do moich w poście.

To, co piszesz, jest jakby uważać, że 2+2 to nie 4.

Przestrzeganie przed skupowaniem w bessie spadających ponad -99% coinów ma generować straty większe niż polecanie skupowania od -80 czy nawet -90%?

Cholera, czuję się znów jak po DMT: logika tego co piszesz wkracza w jakieś alternatywne wszechświaty z nową fizyką i nową matematyką w której nie ma znanej nam niesprzeczności. :mrgreen:

Osoby plusujące takie posty - jeśli mają w domu kalkulator - powinny przy okazji plusowania tego, natychmiast wyrzucić lub zniszczyć wszelkie urządzenia liczące w domu (w tym komputer!). Nie jest możliwa spójna epistemologia i spójny obraz świata podpisując się pod tym równocześnie uważając, że 2+2=4, bo to post z gatunku 2+2=3.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
-8
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » czwartek, 6 lutego 2020, 13:33

Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:01Widzę, że masz ogólne problemy z myśleniem, ale jako że w tym wątku panuje prawdziwy folklor umysłowy, pomogę Ci i odpowiem.
To nie ja mam problem z myśleniem i myślę, że dużo więcej osób spostrzegło to, co ja, czyli twoją hipokryzję.
Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:01 Zbanowany troll wciskał skup padających shitów od -80%, nie od -90%.
Poza problemem z myśleniem, zauważam u ciebie problem z matematyką. Otóż spadek z ATH ze 140zł na 10zł to -92.85%, a nie -80%. O tym, że może spaść do nawet 0.01zł, kolega anagamidev ostrzegał również, tak samo, jak Ty, że może urosnąć do tych dwóch dolarów czy ile tam z kuli (bo nie stosujesz AT) wróżyłeś ;) Obrazek poniżej obrazuje idealnie twoją postać i anagamideva:



Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:18Przestrzeganie przed skupowaniem w bessie spadających ponad -99% coinów ma generować straty większe niż polecanie skupowania od -80 czy nawet -90%?
Ach, to teraz nazywamy "przestrzeganiem"? Dla mnie to straszenie ludzi i nakłanianie ich do sprzedaży w największych dołkach. Anagamidev ma o tyle honoru, że nie namawiał do kupowania w okolicach szczytów hossy, a Ty sugerowałeś sprzedaż w dołku bessy (i to nie jednokrotnie). Przecież robisz dosłownie to samo, co youtubowi i facebookowi naganiacze, tylko, że nie namawiasz na kupno na szczycie, a na sprzedaż w dołku. Jesteś dla mnie takim samym rakiem jak Phil Konieczny.

Może jednak czas najwyższy przyznać się, że cięcie strat aktywa które holdujemy pod koniec bessy może okazać się równie, a może nawet bardziej stratne niż uśrednianie od poziomów -90% od ATH?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 6 lutego 2020, 13:42

BLAD JEST W OBLICZENIACH POTEM POPRAWIE :mrgreen:
@Wymazywanie źle myślisz.
Zależy ile KASY wkłada się w konkretny dołek.
Prosty przykład. Ktoś wkłada 24 000 zł w lisk w dolki...

50 zl
30 zł
15 zł
2 zł.

Średnia z tych poziomów = 23.40. Usredniajac wychodzi na to że wyjdzie na ZERO jeśli kurs osiągnie 23.40 zł. (Prowizję pomijamy dla prostych rachunków).

I teraz...

Przy kursie 50 zł dana osoba wsadziła 2000 zł = 40 lisk.
Przy 30 zł wsadzone 3000 zl = 100 lsk.
Przy 20 zł wsadzone 4000 zl = 200 lsk.
15 wsadzone 5000 zl = 333.33 lsk.
2 zł wsadzone 10 000 zł = 5 000 lsk.

Razem ktoś wydając 24 000 zł ma 5673 lsk.

Kurs obecnie wynosi 5.50 zł.

5.50 x 5673 lsk = 31 201.50 zł.

31 201.50 > 24 000 zł

Różnica 7201.50 zł.

Gdzie jest strata w tej matematyce?

(Pomijam potencjalne większe zyski na innych monetach bo nie o to chodzi).

Mało tego kurs jest w uj daleko od ath.. I taka osoba ma komfort psychiczny bo jest na zysku. NA ZYSKU.

Natomiast twoje rady odnośnie cięcia strat przy -90 zostawię bez komentarza.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lutego 2020, 14:45 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » czwartek, 6 lutego 2020, 14:06

Dovakhiin pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:42Gdzie jest strata w tej matematyce?
Strata byłaby wtedy, gdyby sprzedało się po 2.50zł, według złotych trejderskich rad wujka Wymazywanie.

24000zł zainwestowane 5673lsk posiadane, sprzedaż na 2.50zł to 14182.5zł

24000 - 14182.5zł = -9817 zł

-9817zł straty !

Matematyka nie kłamie. Wymazywanie już owszem, lubi się mijać z prawdą, a plusują jego posty w większości ślepo zapatrzeni fani, którym pewnie mama odrabiała zadania domowe z matematyki.

Jeśli uważacie, że jakiemukolwiek ze szemranych spekulantów będzie zależało, żebyście zarabiali, jesteście w błędzie ! Oni tylko liczą, żeby wydoić z Was pieniądze i traktują Was jak dawców kapitału !

Kupno bądź sprzedaż, według postów na forum nawet największych "znawców" to HAZARD ! Można wyeliminować w większości ryzyko stosując samemu analizę techniczną oraz fundamentalną !


@adam.krakus poprawiłem. Nie można wyeliminować całkowicie, ale można je zminimalizować.
adam.krakus pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:10Tu jest błędne założenie. Przy średniej (która - nota bene - wynosi: 24,25 zł, a nie 23,40 zł) wyjdzie na zero tylko jeżeli na każdym z tych poziomów kupował by taką samą ilość Lisk'ów.
Policz dobrze jeszcze raz. Wyjdzie na zero przy 4zł i 23gr, mając 5673 lsk zakupione za łączną wartość 24.000zł. Czyli teraz ten ktoś jest na plusie @Dovakhiin bardzo dobrze policzył.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lutego 2020, 14:19 przez Pogromca, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adam.krakus » czwartek, 6 lutego 2020, 14:10

Dovakhiin pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:42Średnia z tych poziomów = 23.40. Usredniajac wychodzi na to że wyjdzie na ZERO jeśli kurs osiągnie 23.40 zł. (Prowizję pomijamy dla prostych rachunków).

I teraz...

Przy kursie 50 zł dana osoba wsadziła 2000 zł = 40 lisk.
Przy 30 zł wsadzone 3000 zl = 100 lsk.
Przy 20 zł wsadzone 4000 zl = 200 lsk.
15 wsadzone 5000 zl = 333.33 lsk.
2 zł wsadzone 10 000 zł = 5 000 lsk.

Razem ktoś wydając 24 000 zł ma 5673 lsk.

Kurs obecnie wynosi 5.50 zł.

5.50 x 5673 lsk = 31 201.50 zł.

31 201.50 > 24 000 zł

Różnica 7201.50 zł.

Gdzie jest strata w tej matematyce?
Tu jest błędne założenie. Przy średniej (która - nota bene - wynosi: 24,25 zł, a nie 23,40 zł) wyjdzie na zero tylko jeżeli na każdym z tych poziomów kupował by taką samą ilość Lisk'ów.

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
Pogromca pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:06Można wyeliminować ryzyko stosując samemu analizę techniczną oraz fundamentalną !

NIE MOŻNA WYELIMINOWAĆ RYZYKA! NIGDY!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 23 kwietnia 2019
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Picassso » czwartek, 6 lutego 2020, 14:14

Lepiej byście pisali posty o obecnej sytuacji na lisku niż znowu spory kto ma czy miał racje xd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 6 lutego 2020, 14:21

@adam.krakus niech pierwszy rzuci kamieniem ten co podzielił kapitał na takie same kwoty i takie same kwoty wkladal w dołek :mrgreen:
To byłoby głupie a wręcz bardzo głupie:)

Podałem prosty przykład prosta matematykę, że nie średnia z kursu a kurs połączony z wkładem daje różnicę. Co w prostym przykładzie pokazałem.

Btw 117/5 = 23.40
Czyli mój kalkulator dobrze liczy :mrgreen:

A wychodząc z rynku przy średniej kursowej miałby prawien 133k przychodu.

133k > 24k.

Średnia kursowa =/= kwota która daje nam 0 w bilansie po jej osiągnięciu.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości