Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 3 lutego 2020, 07:35

Jedynie, gdzie w miarę sensownie odbiliśmy na wykresie to właśnie kontrakty CME.





/e

A może Wyckoff? :mrgreen:

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 lutego 2020, 07:45 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 3 lutego 2020, 07:45

Vilv pisze: poniedziałek, 3 lutego 2020, 03:15bo lata bitek jak k^#&a na lewo i prawo
Trzeba wyssać jak najwięcej z dawców, jak wspomniałem wcześniej dramat z tym btc. Ile by nie wstawić prognoz i analiz do niczego sensownego się nie dojdzie w niższej skali czasowej, ale zawsze można ponawijać sobie makaron. :)

Z silnego impetu nagłe przejście w konsolidacje, mamy już 4 luty za chwilę, a ten dalej nie może zrobić nawet 20% od ostatniej korekty, gdzie w przypadku zasięgu w bessie wypadałoby odbić ze 30%. Także zwała i czesanie do oporu, niczego na ten moment nie można być pewnym. Ale przynajmniej btc zaznaczył teren lokalnym high tak żeby każdy zobaczył.

Pozostaje czekać z targetem do około 17lutego na chybił-trafił albo próbować się przynajmniej obronić przed kolejnym fejk ruchem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 3 lutego 2020, 09:06

@l3sny chyba też zależy na jakiej giełdzie ;) niektóre wyglądają bardziej bullish niż takie marne doji.

nocna bujanka wygląda na nieładny diamond reversal w małej skali, co pewnie wysadziło z siodła masę bitmexowców w obie strony... generalnie taka formacja w tym miejscu (i jeszcze z lipnym przebiciem topu) jest mocno niefajna. Niestety opuszczenie prostego (lokalnego) kanału wzrostowego sprawia, że zaczynają się takie cyrki ;) lokalnego, bo trendowo jesteśmy w dużym.

ps. kanał, który sobie wczoraj "wyszacowałem" zatrzymał spadki w punkt (lol :mrgreen: szczerze to raczej wygląda na przypadek, a nie mój geniusz), ale takie wiszenie na krawędzi, blisko mediany całego wzrostowca nie napawa mnie optymizmem. Targetów na razie nie zmieniam niemniej. Czuje się jedynie mniej bullish, niż wczoraj. Znacznie mniej ;)

Obrazek
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 893
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9295
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » poniedziałek, 3 lutego 2020, 09:32

Wskutek nocnego zamknięcia od góry trójki wzrostowej 2-3.02, wreszcie rynek funduje inną formacją korygującą niż zygzak w ramach dotychczasowego wzrostu od 18.12.2019r. Powinien to być flat lub trójkąt zwyżkujący (ewentualnie symetryczny z wyniesioną falą b).
Pierwszy z zasięgiem ok. 50% zniesienia wzrostu 24-30.01 w ramach jego fali ‘c’.
Dla drugiej formacji korygującej zasięg obecnej korekty wyznaczyła już fala ‘a’ tego trójkąta a dodatkowo ten rodzaj korekty w tym miejscu daje pewność, że będzie ona falą B zygzaka wzrostowego (raczej już Z) w ramach ruchu od 24.01.


Obie powyższe propozycje może jednak pogodzić poniższy scenariusz w postaci większego trójkąta odwróconego jako fali B zygzaka Z trwającego od 24.01, ale wymaga on powrotu do starego oznaczenia impulsu wzrostowego 24-29.01 (może i lepiej, bo ma bardziej poprawny rozkład falowy w relacji do zygzaka Y).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 3 lutego 2020, 12:05

Alty w końcu lecą, chyba zaczęła się wyprzedaż.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » poniedziałek, 3 lutego 2020, 12:12

Otwieramy kontrakty, więc cena może wyjść z konsolidacji dołem, brak zrzutu po nocnej szpili może sugerować, że kurs chciałby iść wyżej, ale wypadałoby go dziś utrzymać na obecnym poziomie.

Póki co jestem nastawiony na dalsze wzrosty, przy czym przebicie oporu na 9.5-10 i wyjście czymś więcej niż szpilą powinno przyśpieszyć tempo jazdy w górę. W razie wyjścia z konsoli w dół dopuszczam zjazd do okolic 8.9, stanowcze zejście na dużym wolumenie poniżej 8.8 w ciągu kilku kolejnych dni spowoduje chwilę na refleksję czy od dziś CME nie odpala shortów

Obrazek

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 3 lutego 2020, 13:00

A było zainwestować w firmy co robią maseczki na twarz :D

ponad 8x w 2 tygodnie :shock:



p.s. jestem już chyba zbyt wielkim rekinem na ByBit...Miałem zlecenie shorta na 9634...Wstaję rano, cena doszła do 9634...i moje zlecenie nie zrealizowane :shock:

btw. czy @anagamidev dostał bana, że pisze pod nowym kontem?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 lutego 2020, 13:34 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Anapanasati » poniedziałek, 3 lutego 2020, 13:25

Spoiler:
@jondoexxx pump and dump :D 1:10
Swoją drogą na 1d może jakiś cup and handle będzie :D

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » poniedziałek, 3 lutego 2020, 14:40

przyglądajac się wykresowi 1d widzę analogię do poprzedniej górki której szczyt przypada na 19stycznia, było fiasko dalszego wzrostu a potem korekta.
https://cryptowat.ch/markets/binance/btc/usdt/1d , gdyby skala korekty była adekwatna do tamtej sytuacji to można by było oczekiwać rejonów 8777-8888 ;)
Nie upieram się na spadek bo szkoda by mi było redukować pozycje na altach i czekać w pogotowiu na ich odkup ale jest spore jego prawdopodobieństwo.
---

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: krakan » poniedziałek, 3 lutego 2020, 14:50


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 3 lutego 2020, 15:10

@krakan
Też wyczuwam korektę. Obstawiam dip do 8,5 - 9k. I może wyrysuje nam się piękny IH&S.

Nigdy chyba nie widziałem sytuacji w której kurs dochodzi do dużego oporu, konsoliduje parę dni i wychodzi górą. Zawsze mamy przynajmniej małą zawrotkę.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 3 lutego 2020, 15:47

ekonokomik pisze: sobota, 1 lutego 2020, 10:08 @xtraderx Ładne wykresy, łap plusa. Ale przyjąłeś za pewnik (podobnie jak prawie wszyscy tutaj) że jesteśmy w konkretnym miejscu na wykresie bańkowym, co ilustruje Twój trzeci wykres. Czyli, że wychodzimy z bessy jesteśmy na rozbiegu do kolejnej bańki.
Ja też skłaniam się do takiej interpretacji, szczególnie w świetle kontekstu (fundamenty, newsy, sytuacja światowa).

Ale kilka tygodni temu @Wymazywanie pytał, czy ktoś ma inne zdanie niż wzrosty w skali long. I w podobieństwie wykresu obecnej bessy do bańki 2013/2014 jest coś co wciąż mnie niepokoi: otóż jak się weźmie pod uwagę timingi, czyli że bańka 2016/2017 i w fazie narastania i bessy działa się dużo wolniej niż ta z 2013/2014, to czy nie jest możliwe, że jesteśmy dopiero w punkcie zaznaczonym czerwoną strzałką?

Jeśli tak jest, to niekoniecznie czeka nas dalsza, paroletnia bessa (w bessie bo bańce wiosennej 2013 takiego pogłębienia nie było, z analogicznego punktu wystartowaliśmy od razu w górę, głównie dzięki Willemu).
Ale w takiej sytuacji decyzja, czy rozpoczniemy nową bańkę, czy bessa będzie kontynuowana jest dopiero przed nami, a wszystko potoczy się dużo wolniej niż powszechnie oczekujemy.

Podkreślam: nie twierdzę, że tak jest, "ja tylko zadaję pytania" ;)



wyk1.jpg

Też się nie raz zastanawiałem nad tym. W końcu jest coraz więcej kasy na rynku, a to oznacza coraz większa bezwładność.
Doszedłem jednak do wniosku, że nie jesteśmy na czerwonej strzałce ponieważ przeciętna pamięć ekonomiczna człowieka to jakieś 2-3 lata. Cykle btc ładnie korelują wokół tej wartości.

Wg mnie to byłby zbyt długi cykl przy tak medialnym i popularnym społecznościowym aktywie jakim jest Bitcoin. Bitcoin należy do millenialsow, albo już wkrótce należeć będzie. U nich wszystko dzieje się szybciej, bo żyją w szybkim świecie.

Przykład z życia: babcia musi patrzyć się na myszkę, gdy przesuwa kursor po ekranie, a małe dzieciaki napierdzielają w strzelanki.

Zatem odwołuje się do czynników poza finansowych i ekonomicznych. Bardziej społecznych. I stad wysuwam wniosek, że jednak już to za nami

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 3 lutego 2020, 17:50

@miso20 Śmiała teza. Nie wiem czy zaryzykowałbym swoje pieniądze stawiając na milenialsów ;)

A poważnie: też liczę na to co napisałeś. Z drugiej strony im dłużej dane aktywo jest na rynku, tym cykle się wydłużają. Na złocie trwają dekadami, mimo, że pamięć inwestorów to 2-3 lata.
Ja bardziej niż w milenialsów wierzę w inwestorów instytucjonalnych, w to, że zdążymy załapać się z kolejną bańką na końcówkę "bańki na wszystkim" związaną z dodrukiem pieniądza i hossą budowaną od 2008 - 2010. A jeśli nie zdążymy, to jest jeszcze szansa, że Bitcoin ma już na tyle mocną opinię "cyfrowego złota", że zyska właśnie po pęknięciu światowych giełd akcji.

Na oba te wydarzenia nie powinniśmy czekać dłużej niż 1 - 2 lata...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 3 lutego 2020, 17:55

ekonokomik pisze: poniedziałek, 3 lutego 2020, 17:50Ja bardziej niż w milenialsów wierzę w inwestorów instytucjonalnych
Powaga?

Myślałem, że to taki mem dla "księżycowych dzieciaków".

Co miałoby sprawić,że Bitcoinem w obecnej postaci zainteresują się te słynne "instytucje" i jakie dokładnie instytucje miałyby to być? ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 3 lutego 2020, 18:34

Obrazek
Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 3 lutego 2020, 18:55

@BitJanusz Choćby poprzez takie firmy https://www.fidelitydigitalassets.com/about-us

Firmą nadrzędną jest Fidelity

https://en.wikipedia.org/wiki/Fidelity_Investments

a szefowa, od dawna wspierająca bitcoina, to 7 najbardziej wpływowa babka na świecie wg Forbsa https://en.wikipedia.org/wiki/Abigail_Johnson

https://www.forbes.com/profile/abigail- ... 1b7b2f1c42

Dodano po 8 minutach 56 sekundach:
Fidelity zaczął przyglądać się bitcoinowi w 2014, tak wynika z diagramu w linku powyżej, czyli w czasie zhakowania Goxa i ogólnego odejścia od btc. Nastroje wtedy były minorowe, choć właśnie również w tamtym roku Tim Draper kupił ze 30 tys btc od FBI, sławna licytacja monet po Silk Roadzie, a jesienią, gdy cena niczym czerwony wodospad ryła nowe dolki, publicznie w tv stwierdził, że nie miną 3 lata, a bitcoin bedzie po 10 tys. I jest to ostrożna prognoza.
I miał gość rację :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 3 lutego 2020, 19:00

Bit-els pisze: poniedziałek, 3 lutego 2020, 18:55I miał gość rację
Miał, ale to był w 2014 świeży i rokujący wynalazek. Teraz to chyba już każdy o nim słyszał i wie co potrafi. Adopcja spadła (wycofał się Steam), powstało milion gównomonet z forków, centralizacja wzrosła (chińskie farmy), Wright napsuł krwi wszystkim, halving już nie daje takiego kopa jak kiedyś, Lightning okazał się scentralizowanym niewypałem...

ps. nie, nie jestem hejterem bitka :mrgreen: no ale chyba sytuacja wygląda trochę inaczej teraz niż w 2014.

Mnie zastanawia jedna rzecz.

Czemu nikt z finansowych "influencerów" nie pokusi się o kupno z 1000 BTC i wrzucenie tweeta o tym, że się kupiło i że jedzie właśnie na 100k?

Nie lubią pieniędzy? :mrgreen:

Gdyby taki Musk czy inny Cukierberg zrobili coś takiego to przecież kurs by z automatu pierdyknął 20% up z miejsca. Na tak gównianym wolumenie jaki jest na finexie czy stampie to kwestia chwili.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 3 lutego 2020, 19:08

@BitJanusz Gdy Eko mówi, że liczy na instytucje, zapewne ma na myśli, że taki Fidelity to dopiero początek, a wystarczy, żeby tego typu firmy zaparkowały bardzo ostrożnie 1% swoich pieniędzy w btc i kilku wybranych projektach, coś jak Domator ze swoim http://bitfilar.pl/ tylko na mega wyższym poziomie, i mamy hossę instytucji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 3 lutego 2020, 19:12

Bit-els pisze: poniedziałek, 3 lutego 2020, 19:08wystarczy, żeby tego typu firmy zaparkowały bardzo ostrożnie 1% swoich pieniędzy w btc
Rozumiem pomysł, ale - czemu dotąd tego nie zrobiły i na co czekają?

Bitek skończył już 10 lat. Jego cena wzrosła chyba najszybciej w historii ostatnich 50 lat. Nie wygląda na to, że będzie jakiś większy przełom w jesli chodzi o rozwiązania tech. bitka. Od rezygnacji Steam również żaden gigant po niego nie sięgnął. Plus to, co pisałem wyżej, tzn. zamieszanie z forkami, Lightning psujący ideę decentralizacji, etc.

Staram się być optymistą (tak, tak, uważam, że bitek ma bardzo realną szansę na hossę do 30-50k ;)), ale jak na razie widzę podstawy czysto spekulacyjne.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 3 lutego 2020, 19:29

@BitJanusz przede wszystkim z powodu regulacji. Coś, co nam się generalnie nie podoba, dla instytucji jest fundamentem. Najogólniej te wszystkie kyc/aml plus zabezpieczenie i ubezpieczenia aktywów krypto. To powoli się dopina. Taki BAKKT przekładał przecież o prawie rok start swoich kontraktów z fiyczną dostawą

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości