Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 21 stycznia 2020, 22:09

https://www.wykop.pl/link/5302163/100-o ... 40-tys-zl/

https://esanok.pl/2020/100-osob-w-kolej ... 0e7ts.html

Dobrze, że jest crypto. W banku nie warto trzymać ani grosza ponad bieżące wydatki, których nie da się inaczej załatwić jak przelewem bankowym. Gotówkę znacznie lepiej trzymać w skarpecie. Rzadko kiedy mam w banku więcej niż na drobne bieżące wydatki i to polecam każdemu. Niestety ludzie idą łatwo w kierunku zupełnego odcięcia gotówki i płaceniu niemal wyłącznie kartą.
Ostatnio zmieniony środa, 22 stycznia 2020, 14:12 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki.

Postautor: amneziahaze » wtorek, 21 stycznia 2020, 22:57

Wymazywanie pisze: wtorek, 21 stycznia 2020, 22:09Rzadko kiedy mam w banku więcej niż na drobne bieżące wydatki i to polecam każdemu.
Bieżące wydatki dla każdego mogą oznaczać inną wartość i też nie wiadomo czy w skali roku czy kwartału. Co byś sugerował, złoto, gotówka, wallet?

U mnie 90% bank, 10% kryptowaluty, tj. większość trzymam w banku w sumie niepotrzebnie. Mimo to fundusz gwarancyjny to jest jak rozumiem zabezpieczenie do jakichś 400tys. pln. https://www.oprocentowanielokat.pl/bank ... ys-euro-25
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 stycznia 2020, 23:04 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 12 lutego 2012
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki.

Postautor: Maciey » wtorek, 21 stycznia 2020, 23:06

Wymazywanie pisze: wtorek, 21 stycznia 2020, 22:09Dobrze, że jest crypto. W banku nie warto trzymać ani grosza ponad bieżące wydatki, których nie da się inaczej załatwić jak przelewem bankowym. Gotówkę znacznie lepiej trzymać w skarpecie. Rzadko kiedy mam w banku więcej niż na drobne bieżące wydatki i to polecam każdemu. Niestety ludzie idą łatwo w kierunku zupełnego odcięcia gotówki i płaceniu niemal wyłącznie kartą.
Ludzie niczego się nie nauczą.
Na pierwszy rzut oka, ludzie w kolejce są w takim wieku, że każdy osobiście musiał osobiście przeżyć hiperinflację w Polsce. Pomimo tego i tak ludzie wierzą w fiaty i system bankowy. Tylko mały odsetek ludzi świadomie rozumie pewne mechanizmy w ekonomii.

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
amneziahaze pisze: wtorek, 21 stycznia 2020, 23:04Mimo to fundusz gwarancyjny to jest jak rozumiem zabezpieczenie do 400tys. pln. https://www.oprocentowanielokat.pl/bank ... ys-euro-25


Fundusz Gwarancyjny to ochłapy totalne, jest on w stanie uratować jakiś bank spółdzielczy w koziej dupce.
Jak Ci padnie PKO BP czy inny MBANK to nawet nie masz co marzyć o funduszu gwarancyjnym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 21 stycznia 2020, 23:48

amneziahaze pisze: wtorek, 21 stycznia 2020, 22:57Bieżące wydatki dla każdego mogą oznaczać inną wartość i też nie wiadomo czy w skali roku czy kwartału. Co byś sugerował, złoto, gotówka, wallet?

U mnie 90% bank, 10% kryptowaluty, tj. większość trzymam w banku w sumie niepotrzebnie.
Tak, każdy ma inne bieżące wydatki. Mam na myśli te, które robi się głównie online, czyli rachunki + drobne zakupy online. Ja w banku trzymam zazwyczaj bardzo mało pieniędzy, nawet nie 0.2% wszystkiego co mam. Wolę trzymać gotówkę niż zapis w banku, bo bankom nie ufam. Co dla Ciebie dobre i wygodne, nie wiem, ale nie trzymałbym na Twoim miejscu tak duży % własności w banku, chyba, że bankom ufasz. Ja nie ufam więc dla samej zasady by to potwierdzić, korzystam z nich w małym stopniu i nic tam nie przetrzymuję, czego nie potrzebuje wydać w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Ciekawe, że w tej sprawie z tematu, ci co mają a raczej mieli powyżej 100k euro w tym banku, stracą 43% salda.
To nie znaczy, że ci co mają mało powinni się cieszyć, bo pewnie odzyskają wszystko. Sam fakt utrudnienia w odbiorze, blokady przelewów i kart to już wystarczający powód, by samemu być swoim bankiem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki.

Postautor: monocykl » środa, 22 stycznia 2020, 05:13

jedyny racjonalny powod aby omijac banki to chec ucieczki przed systemem podatkowym . a w skarpecie to sobie moze trzymac babcia swoje zaskorniaki. chcialbym zobaczyc mine takiego skarpeciarza gdy wyciagnie z tej swojej skarpety 100k i pojdzie kupic samochod , a niedlugo odwiedzi go urzad skarbowy.
Wymazywanie pisze: wtorek, 21 stycznia 2020, 23:48Ciekawe, że w tej sprawie z tematu, ci co mają a raczej mieli powyżej 100k euro w tym banku, stracą 43% salda

nieprawda ,straca 43% od kwoty 100k euro w zwyz , czyli pojedyncze przypadki , nikt bogaty raczej nie trzymal pieniedy w sanockim banku, czyli swoje pienidze odzyska 99.9% ludzi.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki.

Postautor: maxi82 » środa, 22 stycznia 2020, 08:11

monocykl pisze: środa, 22 stycznia 2020, 05:13nikt bogaty raczej nie trzymal pieniedy w sanockim banku

Czy bogaty to kwestia dyskusyjna, zapewne nie były to małe sumy - "Ponad 30 samorządów miało rachunki w PBS w Sanoku. Stracą 43 proc. zdeponowanych pieniędzy" - https://forsal.pl/biznes/bankowosc/arty ... iedzy.html

"Jednym z samorządów, który ma konto w banku PBS był Urząd Miasta Sanoka. Jak powiedział PAP we wtorek zastępca burmistrza tego miasta Artur Kondrat, samorząd straci ponad 4,2 mln zł."..........."Trudna sytuacja jest też w Lesku, urząd miasta straci w związku z restrukturyzacją PBS ponad 2,2 mln zł"
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki.

Postautor: maky » środa, 22 stycznia 2020, 10:40

Wymazywanie pisze: wtorek, 21 stycznia 2020, 23:48Ciekawe, że w tej sprawie z tematu, ci co mają a raczej mieli powyżej 100k euro w tym banku, stracą 43% salda.
Jak to było? Bail in?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki.

Postautor: Kutalisk » środa, 22 stycznia 2020, 13:15

Kolejny przykład aby trzymać swoje oszczędności w:
- gotówce
- krypto
- metalach szlachetnych
- nieruchomościach
- papierach wartościowych

Na koncie w banku (a właściwie w bankach i to w kilku) też trzymam (tylko PLN), ale jakieś 25-30% moich oszczędności.

BFG nie rozwiązuje wielu problemów, szczególnie bolesne może być zwrot środków z kont prowadzonych w walutach obcych: https://www.bfg.pl/gwarantowanie-depozy ... owiedzi/#8

Kurs wymiany może być bardzo niekorzystny, zwłaszcza gdyby PLN mocno tracił, a my czekalibyśmy na wypłatę środków gwarantowanych, podczas gdy kurs by dalej "odjeżdżał"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki.

Postautor: Wymazywanie » środa, 22 stycznia 2020, 14:09

monocykl pisze: środa, 22 stycznia 2020, 05:13jedyny racjonalny powod aby omijac banki to chec ucieczki przed systemem podatkowym . a w skarpecie to sobie moze trzymac babcia swoje zaskorniaki. chcialbym zobaczyc mine takiego skarpeciarza gdy wyciagnie z tej swojej skarpety 100k i pojdzie kupic samochod , a niedlugo odwiedzi go urzad skarbowy.
Niekoniecznie. Opodatkowane pieniążki trzymam poza systemem bankowym. Mam do tego prawo. Dużo lepiej się czuję z pieniążkami w skarpecie niż w zepsutym i nieuczciwym w mojej opinii systemie bankowym. Owszem, duże zakupy stanowią pewien problem, ale zdarzyło mi się już płacić gotówką sumy, których nie można niby przyjąć w gotówce.

Stereotyp "pieniądze - do banku" jaki chyba trochę prezentujesz, sprawia, że Janusze mający nieduże oszczędności trzymają je w bankach zamiast u siebie fizycznie. I potem stoją wkurzeni w kolejce do takiego padającego banku. Niepotrzebnie.

Gotówka zapewnia większą władzę i bezpieczeństwo nad własnymi środkami. Trudnością są oczywiście duże ilości gotówki przechowywane fizycznie. Ale dopóki nie masz jakiejś części sterty z Breaking Bad, poradzisz sobie. Takie 100k w banknotach 100 czy 200zł naprawdę nie waży dużo. A po użyciu pakowania próżniowego zajmuje naprawdę mało miejsca.

Dodano po 7 minutach 24 sekundach:
maky pisze: środa, 22 stycznia 2020, 10:40Jak to było? Bail in?


Bail in = prawo ratuje scam.
Kto traci na upadku tego banku najbardziej?
Samorządy i duże firmy to jedyne podmioty, które stracą część funduszy zgromadzonych w PBS. Łącznie stracą one ok. 80 mln złotych na przymusowej restrukturyzacji banku.
https://www.money.pl/banki/pierwszy-bai ... 6001a.html

Kasa samorządów, czyli kasa z budżetu czyli kasa podatników. Płacimy MY. Czyli najprostsze ogniwo do, za przeproszeniem, opierdolenia.

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Kutalisk pisze: środa, 22 stycznia 2020, 13:15- papierach wartościowych
Pewnie tak, ale nie jakiekolwiek. W tym przypadku właściciele obligacji tego banku tracą wszystko jeśli dobrze rozumiem artykuły.

Dodano po 23 minutach 8 sekundach:
Komentarz z https://www.money.pl/banki/pierwszy-bai ... 6001a.html :
wczoraj (10:36)
Oszukany
Zagrabili moje obligacje. Zniknęły z rachunku maklerskiego i właściwie nic nie mogę zrobić. Miałem na rachunku 200 obligacji tego banku i nagle okazuje się że to już nie są moje pieniądze tylko państwowe przeznaczone na ratowanie banku. Dla mnie to jest kradzież. Ciekawe czy tak samo zrobią z funduszami na pracownicze systemy emerytalne , jak im zabraknie to uchwałą prawo że to nie są nasze pieniądze tylko państwowe...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: Kutalisk » środa, 22 stycznia 2020, 15:12

Szeroko pojętych papierach wartościowych. Obligacje korporacyjne nie są raczej klasą aktywów uznawaną za bezpieczną.

Idąc tym tropem można popaść w paranoję, bo gotówkę ktoś może ukraść, krypto zgubisz seed albo padnie giełda, złoto skonfiskuje rząd, dom się rozpadnie, a nie będzie ubezpieczony itd. itp.

Bardziej chodzi mi o to aby wszystkich oszczędności nie trzymać w banku, bo nie zawsze ma się do nich pełny dostęp. Prostym przykładem są częste ostatnio przypadki przerw technicznych w bankowości w weekendy.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: monocykl » środa, 22 stycznia 2020, 17:17

@Bitcoiniak zamiast minusowac moze wezmiesz udzial w dyskusji ale moze jest to dla ciebie zbyt skomplikowane
i jedynie umiesz poslugiwac sie myszka/touchapdem? , mam chyba prawo do swojego zdania. rozumiem tez ze raczej nigdy nie miales wiekszej gotowki stad te obuzenie ze imo bezpieczniej trzymac w banku wieksze kwoty


Wymazywanie pisze: środa, 22 stycznia 2020, 14:09Niekoniecznie. Opodatkowane pieniążki trzymam poza systemem bankowym. Mam do tego prawo. Dużo lepiej się czuję z pieniążkami w skarpecie niż w zepsutym i nieuczciwym w mojej opinii systemie bankowym. Owszem, duże zakupy stanowią pewien problem, ale zdarzyło mi się już płacić gotówką sumy, których nie można niby przyjąć w gotówce.

Stereotyp "pieniądze - do banku" jaki chyba trochę prezentujesz, sprawia, że Janusze mający nieduże oszczędności trzymają je w bankach zamiast u siebie fizycznie. I potem stoją wkurzeni w kolejce do takiego padającego banku. Niepotrzebnie.

Gotówka zapewnia większą władzę i bezpieczeństwo nad własnymi środkami. Trudnością są oczywiście duże ilości gotówki przechowywane fizycznie. Ale dopóki nie masz jakiejś części sterty z Breaking Bad, poradzisz sobie. Takie 100k w banknotach 100 czy 200zł naprawdę nie waży dużo. A po użyciu pakowania próżniowego zajmuje naprawdę mało miejsca.


oczywisnie ze masz do tego prawo , ale trzymanie powyzej 100k w przyslowiowej skarpecie uwazam za mocno nie rozsadne ,zbyt duze ryzyko nawet glupiej kradziezy , caly czas trzeba sie mocno pilnowac .mnie by nerwy zzeraly przy kazdym wyjsciu poza dom, a tak mam spokoj.
banki w polsce nie padaja zbyt czesto, srodki sa gwarantowane do 100k euro wiec wystarczy podzielic pieniadze na kilka bankow przy zdecydowanie wiekszych kwotach
tak z ciekawosci : system bankowy nieuczciwy i zepsuty , to co myslisz o krypto biznesach , gieldy padaja jak muchy zdecydowanie czesciej niz banki - czesto inside job, wiekszosc ico to jakies skamy ktore zebraly gotowke i maja zero uzywalnosci, okradanie ludzi jest na porzadku dziennym , wiekszosc hakerow poluje na cudze btc.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: ikswodnal » środa, 22 stycznia 2020, 17:55

monocykl pisze: środa, 22 stycznia 2020, 17:17system bankowy nieuczciwy i zepsuty , to co myslisz o krypto biznesach , gieldy padaja jak muchy zdecydowanie czesciej niz banki
No bo banki są kierowane przez doświadczonych banksterów, giełdy przerz pół-banksterów :-).
Jednak zgodzę się ze zdaniem, że właściciele giełd i nimi zarządzający w ostatecznym rozrachunku bardziej szkodzą adopcji kryptowalut niż sobie jesteśmy to wyobrazić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: amneziahaze » środa, 22 stycznia 2020, 18:12

ikswodnal pisze: środa, 22 stycznia 2020, 17:55Jednak zgodzę się ze zdaniem, że właściciele giełd i nimi zarządzający w ostatecznym rozrachunku bardziej szkodzą adopcji kryptowalut niż sobie jesteśmy to wyobrazić.
A to nie jest tak, że ludzie sami sobie szkodzą/utrudniają? Każdego dnia można się wymieniać między sobą kryptowalutami/pln po identycznym kursie jaki jest na giełdach. I nie tylko f2f.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: ikswodnal » środa, 22 stycznia 2020, 20:53

amneziahaze pisze: środa, 22 stycznia 2020, 18:12A to nie jest tak, że ludzie sami sobie szkodzą/utrudniają? Każdego dnia można się wymieniać między sobą kryptowalutami/pln I nie tylko f2f.
Oczywiście, to jest model postulowany i docelowy (wynika z samej idei kryptowalut) - jednak ja to już tego chyba nie dożyję :-(.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: Wymazywanie » środa, 22 stycznia 2020, 21:01

monocykl pisze: środa, 22 stycznia 2020, 17:17 trzymanie powyzej 100k w przyslowiowej skarpecie uwazam za mocno nie rozsadne ,zbyt duze ryzyko nawet glupiej kradziezy , caly czas trzeba sie mocno pilnowac .mnie by nerwy zzeraly przy kazdym wyjsciu poza dom, a tak mam spokoj.
Dlatego niekoniecznie trzymasz w domu (jak możesz to nie w domu). Jak ktoś jest pomysłowy można naprawdę wymyślić ciężkie do odgadnięcia miejsca. :) Fajna sprawa dobrze ukrywać rzeczy. Ja śpię bardzo spokojnie. Przy gotówce w banku nie spałbym spokojnie.

PS. Przy dobrze ukrytych dużych pieniądzach, jeśli giną, ktoś musiał mieć cynk o tym, że ktoś ma dużo i chowa.

Dodano po 7 minutach 21 sekundach:
monocykl pisze: środa, 22 stycznia 2020, 17:17tak z ciekawosci : system bankowy nieuczciwy i zepsuty , to co myslisz o krypto biznesach , gieldy padaja jak muchy zdecydowanie czesciej niz banki - czesto inside job, wiekszosc ico to jakies skamy ktore zebraly gotowke i maja zero uzywalnosci, okradanie ludzi jest na porzadku dziennym , wiekszosc hakerow poluje na cudze btc.
Crypto biznesy jak i crypto faktycznie ściąga różnej maści oszustów.
Należy minimalizować czas obecności monet na giełdach. Przelewać na swoje wallety tak często jak się tylko da. Nigdy nie ufać dziwnym firmom, piramidom, pośrednikom, walletom online, egzotycznym giełdom. Umieć korzystać z crypto. Umieć zabezpieczyć dobrze i przechowywać dane walletów i giełd. Ryzyka nie da się uniknąć nawet jeśli raz na pół roku ma się styczność z giełdą czy procesorem płatności, ale można je znacznie zminimalizować. Idioci hodlujący non stop crypto na giełdach to umysłowe bydło do odstrzału przez złodzieja w razie zwinięcia się giełdy. Trzeba tego unikać, dzień w dzień.

Ale rozmawiając o crypto a o systemie bankowym, nie porównuję, czy właściciel giełdy XYZ jest uczciwy i czy pani w kasie banku jest uczciwa, ale sam sposób działania obu systemów. P2P bez trzeciej strony zabezpieczony ogromną mocą hashującą z pełną kontrolą nad środkami wygrywa dla mnie zdecydowanie z systemem rezerwy cząstkowej i sytuacji w razie upadku banku. Nie znaczy to, że crypto jest bez wad.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: gofer » środa, 22 stycznia 2020, 21:55

monocykl pisze: środa, 22 stycznia 2020, 05:13czyli swoje pienidze odzyska 99.9% ludzi.
myślę, że się mylisz

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: hassejo » środa, 22 stycznia 2020, 23:38

Wymazywanie pisze: środa, 22 stycznia 2020, 21:01Dlatego niekoniecznie trzymasz w domu (jak możesz to nie w domu). Jak ktoś jest pomysłowy można naprawdę wymyślić ciężkie do odgadnięcia miejsca. Fajna sprawa dobrze ukrywać rzeczy. Ja śpię bardzo spokojnie. Przy gotówce w banku nie spałbym spokojnie.

PS. Przy dobrze ukrytych dużych pieniądzach, jeśli giną, ktoś musiał mieć cynk o tym, że ktoś ma dużo i chowa.
Tak dużo gadania o tym że do skarpety chowa tylko babcia, że niektórzy nie widzą innej możliwości przetrzymywanie gotówki aniżeli skarpeta.
Przykre, ale prawdziwe z tego co widzę.

Ja również w Polskim banku nie trzymam więcej niż 10% swoich finansów.
Finansów z różnych źródeł.

Po pierwsze, mam rezydenturę w różnych krajach, również tych "bardziej przychylnych" podatkom.
Po drugie - po co ?
Po trzecie - lokaty to gówno.
Po czwarte, @Wymazywanie wyjaśnił już jak można się zabezpieczyć ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: maky » czwartek, 23 stycznia 2020, 09:05

Wymazywanie pisze: środa, 22 stycznia 2020, 14:09Komentarz z https://www.money.pl/banki/pierwszy-bai ... 6001a.html :

wczoraj (10:36)
Oszukany
Zagrabili moje obligacje. Zniknęły z rachunku maklerskiego i właściwie nic nie mogę zrobić. Miałem na rachunku 200 obligacji tego banku i nagle okazuje się że to już nie są moje pieniądze tylko państwowe przeznaczone na ratowanie banku. Dla mnie to jest kradzież. Ciekawe czy tak samo zrobią z funduszami na pracownicze systemy emerytalne , jak im zabraknie to uchwałą prawo że to nie są nasze pieniądze tylko państwowe...
Komentujący nie rozumie co to jest obligacja. Papier dłużny. A dłużnicy bankrutują. Nawet banki. Nawet kraje.

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
amneziahaze pisze: środa, 22 stycznia 2020, 18:12A to nie jest tak, że ludzie sami sobie szkodzą/utrudniają? Każdego dnia można się wymieniać między sobą kryptowalutami/pln po identycznym kursie jaki jest na giełdach. I nie tylko f2f.
Jest to związane z wysokim ryzykiem jeśli nie robisz tego w gronie znajomych.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: kobol5 » czwartek, 23 stycznia 2020, 09:34

Ktoś wie z czego te starty? "Parę groszy" zabrakło. Przejedli to pensjami? Przegrali na giełdzie? Czy prezesi dostali odrobinę za duże nagrody w grudniu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bank PBS splajtował, kolejki do wypłaty gotówki. Pierwszy bail-in w Polsce:-(

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 23 stycznia 2020, 13:02

kobol5 pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 09:34Ktoś wie z czego te starty?
Gdy jedni biednieją, inni się bogacą. Nic nie ginie w przyrodzie. W ekonomii czasem trochę podobnie. Znaczy ktoś na tym skorzystał i to mocno. ;) A kto? W artykułach nie piszą, ale jasne, że nie klient banku ale ci z drugiej jego strony.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
kobol5 pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 09:34Przejedli to pensjami? Przegrali na giełdzie? Czy prezesi dostali odrobinę za duże nagrody w grudniu?
Stawiam, że bank nie funkcjonował za dobrze i więdząc o tym, po prostu ograbiono tonący Titanic. Kilkadziesiąt mln złotych to raczej nie jest coś, co bank spółdzielczy przeżre na premie.

A może to wynika z samego systemu rezerwy cząstkowej i nie trzeba mocno pomagać jak ludzie nie biorą odpowiednio dużo kredytów w takim banku? Ktoś kto ma pojecie, może rozjaśnić sprawę?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości