Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:40

@BitJanusz
Spoiler:
Nie, nie widzę żadnej poważnej alternatywy dla crypto ale podkreślam: jak na moje cechy i mój styl życia i zarządzania kasą. Czyli niecierpliwość, umiejętność operowania dużym ryzykiem, lubienie skrajnych emocji na rynku, dowolny czas na grę, lubienie całodobowego rynku. Lubię szybkie zyski, przy nieruchomościach bym umarł psychicznie szybko z nudy. :) Nie znam nic co oferuje bez dźwigni tak duże potencjalne zyski jak na crypto. Jak ktoś dużo w tym zarabia uważam, że powinien ciągnąć z tej studni ile tylko się da, jak tylko długo będzie tam woda. Nie szukaj tego, co już znalazłeś. Słowa dobre na motto życiowe. :mrgreen:

BitJanusz pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:09Ja w dobrym okresie robię i po 5% dziennie (albo więcej, ale raczej ok. 5% z uśrednieniem strat na SL), ale to na shitcoinach. Przez to, że gram sporo mniejszą kwotą od Ciebie nie dotyka mnie problem słabiutkiej płynności. Grając za 100k już bym nie dał rady na vol dobowym rzedu 5 BTC.
To normalne, idziesz na rynku tam, gdzie lepiej się operuje daną kasą i do ryzyka, jakie jesteś w stanie zaakceptować. Jak grałem zazwyczaj za 15-30k w 2014-2015, to robiło się dużo większe %, dobry miesiąc to było np. +100%. Ale na rzeczach ryzykownych, gdzie -10 -20% to była norma i mnie nie ruszało. Teraz -10% to już bardzo dużo dla mnie a +5% to świetny zysk. Więc idzie się w pewniejsze rzeczy, a shity okazjonalnie. Ale nigdy przenigdy nie można utkwić z dużą kasą w spadającym shicie bo zaczyna się w głowie spierdo..nie psychiczne jak w wątku liska.

Rób 5% średnio nawet raz na tydzień ale rób tak miesiącami... To daje po 3 miesiącach aż +79% przy reinwestowaniu zysków dalej. ;) To przecież sporo. 1-2 lata dobrej regularnej gry i można od kilku tysięcy dojść do tych 100k czy więcej. Tylko konsekwencja i umieć brać każde zyski nie wpadając do tego w bagholding. Przy małej kasie, mimo że lubię wypłacać zyski, warto jednak reinwestować dalej większość. Ktoś gra za 5000zł, zrobi z tego np. 10k, to już tworzy lepsze perspektywy, więc nie ma co wypłacać wiele, chyba że się musi.

Na tym rynku może każdy i od każdej sumy dojść dalej. Tylko uważać na bagholdingi i uważać na duże dźwignie (na nich można grać, ale trzeba to dobrze umieć, inaczej prędzej czy później straci się większość lub wszystko).

Dodano po 20 sekundach:
@Eth Ale wszedłeś dopiero teraz, tzn. w ostatnich dniach?
Jeśli tak to faktycznie nerwy zrozumiałe.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:47

@Wymazywanie wszedłem na poczatku grudnia. Wrocilem wczoraj po klinie na fiaty i wszedłem znowujak zaliczył korektę, bo mi się trading włączyl ;D
Jestem na plusie, ale wiecie jak to jest.
Obserwuje z palcem na spuście ;)

Osobiscie marzy mi się retest głównej spadkowej, ale Fomo z drugiej strony straszy...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:50 przez Eth, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:50

Wymazywanie pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:40Rób 5% średnio nawet raz na tydzień ale rób tak miesiącami... To daje po 3 miesiącach aż +79% przy reinwestowaniu uzysków dalej. To przecież sporo. 1-2 lata dobrej regularnej gry i można od kilku tysięcy dojść do tych 100k czy więcej. Tylko konsekwencja i umieć brać każde zyski nie wpadając do tego w bagholding. Przy małej kasie, mimo że lubię wypłacać zyski, warto jednak reinwestować dalej większość. Ktoś gra za 5000zł, zrobi z tego np. 10k, to już tworzy lepsze perspektywy, więc nie ma co wypłacać wiele, chyba że się musi.

Amen :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:50

@Eth A, no to świetnie. Jesteś na plusie a nerwy bo plus trochę zmalał. Takie nerwy to wiesz... To jak mieć 3 dziewczyny naraz i narzekać na samotność, bo jedna nie ma dziś czasu. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Mayoris » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 16:05

Jest luka na CME, może pójdą po nią i potem na 8300-8200:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 16:19

@Mayoris skończcie wklejać durne gify, filmiki i zdjęcia

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 16:20

BitJanusz pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 13:47 Zaproponuję trochę naciągany diament jako formę kontynuacji (tak, @ergorg mnie kiedyś uświadomił ;)) z targetem 8320$, głównie z powodu chciejstwa, bo mam tam bidy.

15m stamp.

Obrazek

Retest mediany i zarazem wypełnienie planu od @prap0n ;)

ale ten wick z lewej raczej psuje totalnie piękną strukturę. Dlatego zaznaczam, że to bardziej chciejstwo...
Zwykle diament oznacza odwrócenie trendu ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 16:24

Bit-els pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 16:19 @Mayoris skończcie wklejać durne gify, filmiki i zdjęcia
Spoiler:
Przecież był w spojlerze i do posta merytorycznego w niespojlerowej części. I nie był głupi, bo był tam młody Szczepan Bentyn - jako aktor serialowy, nie jako słynny influencer bitcoinowy! :)
/post do usunięcia oczywiście
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 16:58

Po co czekać na nowe ATH jak można zarabiać na rajdach krótkoterminowych, tak jak teraz, co mamy od miesiąca ? Nie wiadomo co będzie za tydzień, a tutaj prognozy lecą na najbliższe kilka lat. Przy tym uciekają dobre okazje do zarobienia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 17:03

Ładny młotek na 4h - zrobiło się byczo.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 17:06

Trochę oporów przed nami.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 17:14

ergorg pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 17:03Ładny młotek na 4h - zrobiło się byczo.
Byczo to się zrobi jak instytucje wejdą. Wówczas młotki, ważki i parasolki odejdą w niebyt.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 18:34

Czyżby szykowały się jakieś ruchy?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 18:37

to chyba w zla strone, ktos wycofal srodki :(

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 20:23

to może tłumaczyć, dlaczego wczoraj kurs tak poleciał ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9338
Reputacja postu: 
26
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 21:15

Wygląda na to, że na dnie 4-ki rynek zbudował małą bazę po gwałtownym spadku i będzie powoli kierował się na północ w ramach 5-tej fali formacji impulsowej od 3.01. Na razie nachylenie dolnej linii LD pozostaje bez zmian.

prap0n pisze: niedziela, 19 stycznia 2020, 17:22Jak wyciagna do 9k... lekko ponad ostatni high, co jest obecnie prawdopodobne i zgadzam sie z @Fibo
Trójkąt ukośny początkowy (LD) jak sama nazwa wskazuje zapoczątkowuje większy, tym przypadku, ruch ku górze. W ramach tej formacji rynek rośnie bez większego przekonania co do trwałości nowego trendu cały czas rozpamiętując wcześniejsze częste i bolesne nieudane próby jego zmiany. Po korekcie całego LD przychodzi jednak czas na bardziej stabilny ruch wzrostowy. LD wyraźnie wydłuży w czasie trwanie nowego uptrendu i wiedząc, że na nim się ów uptrend nie skończy, wyraźnie poprawi się jego proporcja czasowa w relacji do wzrostu grudzień 2018 – czerwiec 2019. Czym ów nowy uptrend (może tylko co najwyżej średnioterminowy) będzie w świetle EW to już inna historia i na razie za wcześnie na 100% wyrokowanie.
A zasięg dużego impulsowego wzrostu mającego swój fundament w LD i wcześniejszej rozleglej bazie A-B, wskazuje ciekawe miejsce na wykresie BTC, czyli okolice czerwcowego szczytu z ub. r. Co dalej, jak wspomniałem wyżej, to już inna historia…
Warunek na szansę zaistnienia powyższego scenariusza – kurs nie przebija obecnie w dół czerwonej linii.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 21:55

Dwa razy fiasko pogłębienia spadku (binance wykres skala 15min),
chyba duże alty dyskontują możliwego barta na bitcoine ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 22:10

Wymazywanie pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:00 Osobiście też siedzę tu dla 8-10%,... ...ale jako średni wynik miesięczny. :) Rok przy takim wyniku, daje czysty zysk roczny +213% (z reinwestowaniem wszystkich zysków dalej), lub +120% (bez reinwestowanie, z wypłacaniem każdego miesiąca zarobku). W 2019 udało mi się zarobić na czysto +171%, co daje ponad 8.5% mies. w opcji z reinwestowaniem. Chciałbym w 2020 zrobić śr. ponad 10% miesięcznie. Zastanawiam się, czy nie lepiej grać tylko okazji, takie okazje typu raz na kilkanaście dni czy kilka tygodni plus daytrading na altach, jeśli BTC jest w miarę stabilne. Uważam, że na tym rynku wypada robić min. 50% rocznie (grając kasą już konkretną, nie słynnym obiadem socjologa, którym nietrudno wywinąć setki-tysiące % rocznie na lewarze, ale nadal to będą grosze) i to nadal będzie słaby wynik. Dobry wydaję mi się, że się zaczyna gdzieś koło 250% na czysto. Piszę o grze bez żadnych lewarów lub z tymi najmniejszymi.

Pierwszym elementem wstępu niech będzie mój post, omawiający realne zarobki spekulantów na tradycyjnych rynkach. Ty należysz do grona szczęśliwców z ostatniego akapitu tamtego posta, którzy dzięki operowaniu na krypto przechytrzyli bogów rynku. Jeśli obraz Ciebie z forum odpowiada w zadowalającym stopniu Tobie rzeczywistemu, a zakładam, że tak jest, nie mam najmniejszych powodów, by Ci nie wierzyć. Kwestionowanie podanego wyniku nie jest zatem celem mojego posta. Drugim elementem wstępu niech będzie artykuł o podstawowych wskaźnikach opłacalności i ryzyka inwestycji.

Podajesz nam oczekiwany i realny CAGR (przejdźmy na ujęcie roczne), ale milczysz o DD i MAR. Najużyteczniejszy jest rzecz jasna MAR. Jak się dowiadujemy z trzech źródeł, naszego artykułu oraz dwóch uzupełniających, wartość 1 w długim okresie jest niezła, a wartości powyżej 2 to mistrzostwo. Podstaw sobie teraz te swoje setki procent CAGR i zobacz jaki wychodzi maxDD dla MAR=2,3, sprawdź swój rzeczywisty i wg Ciebie realny maxDD i podaj mi MAR-y. Gwarantuję, że spadnę z krzesła na wieść o ich wartości.

Poza tym, rok 2019 był wyjątkowy z powodu rajdu BTC o 300%, mimo pozostawania rynku w bessie. Ktoś mógł zrobić gros wyniku rocznego zaledwie jedną transakcją. W 2018 było gorzej i jeśli dobrze pamiętam, zaliczyłeś wtedy swoją pierwszą stratę roczną w karierze. Nie rozpędziłeś się zbytnio w szacunkach bazując głównie na 2019?

Wymazywanie pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:00 Prezes zrobił 8% w cały rok i uważa, że to dla niego dużo, bo lokaty dają mniej, a fani w komentarzach gratulują mu i piszą, że jest super. :mrgreen:

W realiach nie-krypto, 8% nie wypada najlepiej, zwłaszcza przy silnej hossie jaką ciągle mamy na rynku akcji, ale ostatecznie - przy założeniu że MAR był akceptowalny, bo tego nie wiem - każda stopa zwrotu przewyższająca stopę wolną od ryzyka, która w Polsce wynosi aktualnie poniżej 3%, jest godna pochwały. Uważam, że powinno się prezesa docenić, a nawet pochwalić za odwagę i szczerość, bo wystawia się na złośliwe komentarze właśnie takie jak Twój: 8%, hehe, na krypto, hehe, tyle to ja robię w miesiąc, hehe. Z Twojego punktu widzenia jest to absolutnie żenujący wynik, ale to nie jest jedyna perspektywa. Federerowi też się pewnie wydaje, że ogromna większość gra miernie lub słabo (niestety w rozpoczynającym się właśnie Australian Open już chyba wieku nie oszuka, a szkoda!)
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 stycznia 2020, 23:12 przez fusywszklanejkuli, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 22:17

Fibo pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 21:15A zasięg dużego impulsowego wzrostu mającego swój fundament w LD i wcześniejszej rozleglej bazie A-B, wskazuje ciekawe miejsce na wykresie BTC, czyli okolice czerwcowego szczytu z ub. r. Co dalej, jak wspomniałem wyżej, to już inna historia…
To pasuje do Twojego planu - załamanego C. W tym wypadku skończyłoby się wrednym double topem - ałć.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 22:30

fusywszklanejkuli pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 22:10Uważam, że powinno się prezesa docenić, a nawet pochwalić za odwagę i szczerość, bo wystawia się na złośliwe komentarze właśnie takie jak Twój: 8%, hehe, na krypto, hehe, tyle to ja robię w miesiąc, hehe
Zasada jest prosta: jesteś lepszy tylko i wyłącznie wtedy gdy znajdziesz gorszego / zrobisz kogoś gorszym ;) dla osób postronnych nie ma to znaczenia, największe znaczenie ma dla osoby szukającej potwierdzenia.
Jak sobie to wkręcisz zbyt głęboko to zrobisz sobie kiedyś przykrość, nie będziesz się mógł odprężyć będąc czasem gorszym ;)
Kontynuację tej rozmowy proszę prowadzić w wątku "o chwaleniu się": viewtopic.php?f=16&t=23434&p=623222&hil ... ie#p623222
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, fusywszklanejkuli, Godstar, KingKong, Ratchet i 21 gości