Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:25

@pael

Pisał też o tym papcio Brandt - hossa nawet do 50k w zasięgu, kiedy wszyscy już w nią zwiątpią :mrgreen:

Rynek NIE służy chciejstwu NEETów z 4chana, którzy myślą, że za pieniądze od babci na urodziny kupią trochę BTC i przehodlują do bycia milionerem.

I tak niesamowite mieli szczęście z chain link - aż zdumiewające, że to przeszło.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:26 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Antrepair » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:26

Vetz pisze: niedziela, 19 stycznia 2020, 19:43 @coss_takiego , tak wiem jestem irytujacy, bo jestem prozny, bo nie wierze w teorie fal, co nie znaczy, ze niektore narzedzia wspierajace okreslanie fal sa bezuzyteczne, nie chce mi sie nawet tego komentowac, tak jak nie chcialo mi sie szczegolowo pouczac Cie, czemu metoda ob. oznaczylem tak a nie inaczej korekty. Dla mnie AT innych nie ma znaczenia, fajnie widziec czyjsc pomysl, ale mysle, ze po dlugoletniej grze typowego day tradingu potrafie okreslic kierunek kurs w stopniu pozwalajacym mi lewarowac na dzwigni x100, bo kiedys dla fun'u zrobilem test, jaka kwote ugram grajac x100 i to, co sie stalo przerosly moje oczekiwania. Dzielilem sie swoimi spostrzezeniami na tyle, na ile mi sie chcialo, bez zbednych screenow ani glownego wykresu na MT, teraz tego robil nie bede, bo mam w dupie reputacje, a to czemu sluzylo mi to forum moge robic bez koniecznosci logowania sie. Bo w calej tej zabawie chodzi tylko o bilans dodatni, a by to osiagnac nie musze przekonywac do czegokolwiek ludzi z forum. Buziaczki Slodziaczki, jest to moj ostatni post na tym forum.

Na pozegnanie, zeby nie bylo, ze gram tylko pod to na co mamy ogromna szanse, czyli wyjscie z DC i dojrzala hosse, bo tak jak LT spadkowa ciagnela nas jak magnes, ktora wybilismy, tak i sma na 1W, od ktorej pisalem, ze polecimy w dol. Celem jest teraz schlodzic wskazniki i ogarnac sie po ciosie, ktory nie byl K.O tak jak w przypadku z poprzedniego DC

Dlaczego wiem, ze tym razem szanse na to, ze bedziemy testowac glowny opor na 9,6 w skali 1M nizeli wsparcie na 7,7
Dlatego, ze to, co Eliotowcy nazywaja fala wzrostowa, a ja impulsem wzrostowym wynikajacym z konsolidacji na lokalnej LT wzrostowej, ma zupelnie inna strukture swiecowa i ma, jestesmy tez w zupelnie innym polozeniu, przebilismy LT spadkowa, dziabnelismy sma na 1W, schlodzenie RSI i wyplaszczenie ma nie wymaga zejscia do 8,2 i testowania LT od gory, by zrobic kolejny krok ku zdrowym i technicznym wzrostom, a jest to pokonanie 9,6 przed ostatnim krokiem - przebicie ograniczenia ob. calej korekty spadkow

SZ oznaczona od 1,9 do 3,0 nie bez powodu jest oznaczona tak samo jak SZ dla obecnej sytuacji - jest to wazne miejsce, w ktorym mozliwy kontynuowany ruch w dol moze sie zakonczyc.
Jesli jednak sie myle, ale pewnie tak nie bedzie :shock: i podazymy w dol kontynuujac ruch charakterystyczny dla DC po nieudanej probie zanegowania go i utworzenia GC to dolek dolkow wg. ob znajdziemy w okolicach x < 5,8 na ten moment

Mialem wykonac bardziej zlozona i szczegolowo opisana AT, ale tyle z tym pierdolenia i opisywania poszczegolnych interwalow, RZ i SZ, ze zajeloby mi przetlumaczenie tego, co mam w glowie kilka godzin, a na to szkoda czasu, wiec pozostawiam alternatywe mniej prawdopodobna do zrealizowania niz to, ze zrobimy 9,6 i to ze dzis jeszcze wg ma wejdziemy na 8,68 i z tego miejsca trzeba bedzie obserwowac wykres, bo wiele nam to powie.
Hej, jeżeli już pragniesz porównywać obydwie sytuacje to zajrzyj również na wskaźniki. Popatrzcie jaka jest rożnica choćby na MACD :)
https://www.tradingview.com/x/MBneD2Pc

Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:43

BitJanusz pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:25Pisał też o tym papcio Brandt - hossa nawet do 50k w zasięgu, kiedy wszyscy już w nią zwiątpią


Tylko kiedy wszyscy watpia w mysl jakiegos poziomu, zdarzenia? bo ja ciagle slysze "wszyscy" sa w L/S, Wymazywanie dobrze zadal pytanie "czyli jest np. 100%L i 0%S".
Szansa na ogromne pieniadze to akurat cecha tego rynku. Nikt by tu nie siedzial dla 10% w rok przy takim ryzyku gdzie SPX robi 35% w rok. Wiec krzykacze po dwoch stronach moim zdaniem do zignorowania bo oni zawsze krzycza. Juz wole pochodne jak depresja ktora zapanowala w watku dasha czy rozpacz w grupach liska.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:47

Tutaj macie tez ciekawy watek dla fundamentalistow, do przeczytania od poczatku :)






TLDR: Wedlug tego co zaklada Joe i liczac ile BTC zostalo wykopane przez ostatnie 2 lata to wedlug jego oceny nie zostalo to sprzedane.
A wedlug jego zrodel, nie wplynelo tyle pieniedzy na rynek zeby ktos mial to kupic. Wiec zaklada ze wiekszosc tych wykopanych BTC w ostatnich latach ciagle sa/beda czescia podazy na rynku.

Oczywiscie nie ma konkretnego wniosku, bo moga spompowac i sprzedac, albo ktos zacznie zrzucac i zaczna sprzedawac badz w ogole nie zostanie sprzedane.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 12:13

Nie wiem jak Was, ale mnie ten kurs zaczyna przerażać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 12:21

@Eth
Dla mnie bardziej zastanawiające jest to, że jedna czerwona świeczka odwróciła sentyment o 180 stopni, teraz na youtube'ach/twitterach prześcigują się wszyscy z predykcjami o dnie potencjalnej korekty.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 12:29

Sama świeczka nie jest straszna, gorzej z tym jak przebiegła. Przejechała jak walec.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 12:34

@Eth a nie przerażała Was podobna świeca, tylko zielona, kilka dni temu? Widoczna na h4.

to są normalne ruchy na krypto przecież

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 12:37

@Bit-els
Czerwone zawsze sa troche straszniejsze na rynku crypto.
► Pokaż Spoiler

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 12:42

pael pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:43Tylko kiedy wszyscy watpia w mysl jakiegos poziomu, zdarzenia? bo ja ciagle slysze "wszyscy" sa w L/S, Wymazywanie dobrze zadal pytanie "czyli jest np. 100%L i 0%S".
Wymazywanie słusznie nie lubi kwantyfikatorów typu wszyscy :mrgreen: Ale można je stosować na pewnym poziomie ogólności, myślę, że tak zrobił Brandt. W razie czego - tylko cytuję papę B ;)

Są takie momenty, kiedy czuć zarówno absolutną euforię w środowisku, jak i rozpacz. Ciężko mi być tu precyzyjnym, bo nie prowadzę przecież badań w temacie ;) To raczej kwestia czucia "ducha" ekipy na redditach i twitterach.

Na razie przeważa opinia, że to tylko korekta. Bardzo, bardzo mało osób w ogóle bierze pod uwagę, że pogłębimy dołek (a jeśli już, to minimalnie).

Analogicznie do: Maj 2018 i robienie, hmm, 10k po wyjściu z 6.8k. DEJA VU... :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 12:46

Przerażająca to była świeca z jakiś 17$ na 1 centa latem 2011 na MtGox :-)

To był jakiś hack i flash crash.

Albo wodospad pękających bidów, jak zapałki, że zacytuję klasyka @ekonokomik , w kwietniu 2013

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
36
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 13:12

Pożegnalna analiza Vetza sprowadza się do: przebita została linia lokalnego trendu spadkowego i jesteśmy na dobrej drodze do wybicia overbalance, co można będzie uznać za wstępny sygnał siły rynku i zmiany trendu, być może długoterminowego. Z tym się zgadzam. Cała reszta z wyjątkiem SZ to bezwartościowe pustosłowie, wysnuwanie nieuprawnionych wniosków z przesłanek niemających mocy prognostycznej: interpretacja sytuacji po DC, rozważania o magnetyzmie LT i SMA, całkowicie naciągana lokalna LT wzrostowego, rozważania o strukturze świecowej i MA, o schłodzeniu RSI i wypłaszczeniu MA. SZ z kolei wyznaczone zgodnie ze sztuką, ale powątpiewam w tak długą pamięć, a zatem i w reakcję rynku, w okolicy tych poziomów. (*) Znamienne, że zabrakło pierwotnej LT spadkowego od szczytu hossy do marca 2018, która akurat - czyniąc tamtą sytuację podobną do obecnej, czego autor chciał zapewne uniknąć - została przebita przez impuls z kwietnia 2018.

Autor twierdzi, że jest jeszcze tłumaczenia na kilka godzin! Dobrze, że oszczędzono nam tych wywodów, bo spanikowałbym jak pewien ksiądz po ujrzeniu death crossa.

Głosom zarzucającym mi, że krytykuję, sam przestałem w tym wątku pisać, a tylko się czepiam, i to Vetza, który zniknie z forum, a przecież tyle można się od niego nauczyć!!! odpowiadam: od BitJanusza nauczycie się o wiele więcej i nie będzie w jego postach ani grama pustosłowia wg ob, wg ma, obrys świec, ani wątpliwej wartości analizowania DC i GC, w dodatku na niskich interwałach, ani nie chce mi się dokładnie tłumaczyć co kilka postów.

Poza tym, szereg detali wskazuje na to, że Vetz to Ahr, więc jeśli Vetz dotrzyma słowa, co jest mało prawdopodobne, ten drugi z powodzeniem może przejąć obowiązki komentowania wg ob, ma i obrysu świec.

(*) Szczególnie że interesująca nas druga SZ mizerna i w cenie, i w czasie. Pierwsza SZ nieporównanie lepsza, a ponadto z powodu przemiany oporu we wsparcie poziom 3k podwójnie naznaczony.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Jazda » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 13:30

My tu gadu gadu, a kurs BTC chyba obrał kierunek na dziś. A może to zmyłka...bo na razie na altach nie widać paniki.
Fortuna lubi, gdy podwajać ją, A my lubimy się narażać. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 13:47

Zaproponuję trochę naciągany diament jako formę kontynuacji (tak, @ergorg mnie kiedyś uświadomił ;)) z targetem 8320$, głównie z powodu chciejstwa, bo mam tam bidy.

15m stamp.

Obrazek

Retest mediany i zarazem wypełnienie planu od @prap0n ;)

ale ten wick z lewej raczej psuje totalnie piękną strukturę. Dlatego zaznaczam, że to bardziej chciejstwo...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 5 stycznia 2014
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kristiano92 » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 13:52

SZ - to support zone, a RZ - resistance zone ?
Co do kursu to mamy GC na 1W (ma 50, ma 100), ostatni raz był w 2016 roku wiec liczę na to, że rozpoczeliśmy nowy trend wzrostowy po wyjściu z kanału spadkowego

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 13:55

@BitJanusz, niekoniecznie chciejstwo bo też gram spadek. Te dwa wczorajsze knoty to akcje pojedynczych grubych, imo rynek będzie chciał to przetestować jako "całość". Target - 8250-8400$.

No i TF korekty na ten moment za krótki, powinniśmy bujać tak 2-3 dni, zanim ruszymy w kierunku północy.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 5 sierpnia 2018
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Londyn CanalCruising

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fufu » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:36

Cos nie ma ochoty na zejscie nizej. Czy to triple bottom?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:00

BitJanusz pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:25Rynek NIE służy chciejstwu NEETów z 4chana, którzy myślą, że za pieniądze od babci na urodziny kupią trochę BTC i przehodlują do bycia milionerem.

I tak niesamowite mieli szczęście z chain link - aż zdumiewające, że to przeszło.
No właśnie, ten rynek jednak temu służy, a raczej to umożliwia (tak, jak inne tego nie umożliwiają, a przynajmniej nie w takim stopniu). Oczywiście robi w odpowiednim miejscu i czasie. Dużo osób z tych tutaj uznanych za wyjadaczy, było takimi nygusami z czeluści internetu z jakich nieraz się wyśmiewasz. Nerdy różnego rodzaju, zainteresowani programowaniem z prawdziwej pasji, ludzie śledzący ciekawostki i nowinki, nałogowi gracze pecetowi, ludzie związani z szarą strefą Internetu (sam przyznaję bez bicia że trafiłem tu tylko i wyłącznie dlatego bo sprawdzałem ceny Btc by rozumieć ile co kosztuje na Silkroad, bo lubiłem przeglądać na nim dragi). Ten rynek dalej TO umożliwia, ale głównie z powodu... ...mnogości altcoinów. Bo BTC już nie jest tak dynamiczny jak kiedyś, chociaż odbicie 2019 pokazało że dawny pazur jeszcze jest i może czeka by podrapać... :)

Problem z noobami o jakim piszesz jest taki, że oni chcą już, teraz, w każdym momencie, by odpaliło to, co finansowo może kompletnie odmienić życie w rok, dwa lata. Pewnie w 95%+ przypadków kończy się to bagholdowaniem altcoinów i ogromnymi stratami. Fajnie, że alty są, bo można ugrać na nich trochę marzeń, naprawdę je dla siebie ugrać. Ale nie jest to takie proste jak kiedyś.

Jednak dalej TO jest na tym rynku i pewnie będzie. Trzeba się czaić i czekać na okazje, na moment. Obojętnie czy jest się kompletnym noobem czy wymiataczem z analizy, każdy ma szansę. Nie powinieneś BitJanusz tak mocno odgradzać leszczy i tych, co potrafią coś tam kreskować czy analizować, bo koniec końców chodzi o dobre wejście i dobre wyjście. A takie może zrobić czasem ktoś bez zbędnego analizowania, czy to dobrym przeczuciem, czy to szczęściem... I on wtedy wymiata a Pan Analityk jeden z drugim siedzi i kwiczy, bo nie przejechał się na świetnym ruchu. Twierdzę, nie bez podstaw, że analiza techniczna i inne analizowanie rynku, nie tylko może ułatwić spekulację czy inwestowanie, ale także je utrudnić :!: I to nieraz obserwowałem i u siebie i u innych.

To jest rynek dla każdego, to jest najpiękniejsze i żadna analiza nie gwarantuje niczego. Owszem, może pomóc, ale może też i zaszkodzić. Czasem na tym rynku trzeba zastosować jedno z 2 skrajnych zachowań, których niekoniecznie przewidzisz analizą, a jeśli już, to nie dojdziesz za cholerę do dobrego zasięgu ruchów. Pierwsza rzecz to SZALEŃSTWO. Czasem na tym rynku najlepiej poddać się kompletnemu szaleństwu, a staje się to oczywiste zwłaszcza w zaawansowanej hossie. Oczywiście nie chodzi o szaleństwo bez końca, ale takie z angielskim wyjściem. Druga rzecz, to odpowiednie szybkie spanikowanie. Tak: PANIKA. Która jest dobra, jeśli poczujesz ją wcześniej niż większość. Możesz wtedy zrealizować zysk czy ściąć straty. Potem czekasz i czekasz, aż reszta rynku podda się jej kompletnie. Piękny przykład to był 2018. Często osoby dobrze czytające nastroje na rynku i mające trochę więcej indywidualizmu niż reszta, mogą tu zarobić dużo więcej niż zaawansowani analitycy rynku. Wiem, że jedni i drudzy przerabiają te same dane, tylko że jedni w formie liczbowej reprezentacji na wykresie, a drudzy w formie bezpośrednich jakościowych danych od innych graczy, ale zdaje się, że te dane niebezpośrednie łatwiej lagują.
pael pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:43Szansa na ogromne pieniadze to akurat cecha tego rynku. Nikt by tu nie siedzial dla 10% w rok przy takim ryzyku gdzie SPX robi 35% w rok.
Prezes zrobił 8% w cały rok i uważa, że to dla niego dużo, bo lokaty dają mniej, a fani w komentarzach gratulują mu i piszą, że jest super. :mrgreen: Osobiście też siedzę tu dla 8-10%,... ...ale jako średni wynik miesięczny. :) Rok przy takim wyniku, daje czysty zysk roczny +213% (z reinwestowaniem wszystkich zysków dalej), lub +120% (bez reinwestowanie, z wypłacaniem każdego miesiąca zarobku). W 2019 udało mi się zarobić na czysto +171%, co daje ponad 8.5% mies. w opcji z reinwestowaniem. Chciałbym w 2020 zrobić śr. ponad 10% miesięcznie. Zastanawiam się, czy nie lepiej grać tylko okazji, takie okazje typu raz na kilkanaście dni czy kilka tygodni plus daytrading na altach, jeśli BTC jest w miarę stabilne. Uważam, że na tym rynku wypada robić min. 50% rocznie (grając kasą już konkretną, nie słynnym obiadem socjologa, którym nietrudno wywinąć setki-tysiące % rocznie na lewarze, ale nadal to będą grosze) i to nadal będzie słaby wynik. Dobry wydaję mi się, że się zaczyna gdzieś koło 250% na czysto. Piszę o grze bez żadnych lewarów lub z tymi najmniejszymi.

@fusywszklanejkuli Zgadza się. Mógłbyś pisać pracę naukową z metodologii analizowania wykresów na crypto. :) Też do podobnych wniosków doszedłem odnośnie swojej i innych analizy i być może dlatego jej nie robię za dużo, a ma być tylko pewnym dodatkiem do przeczucia. Bardzo duża część analiz wykresu to zdania samo oczywiste, tautologie, puste zdania nic nie wnoszące, ale wyglądające na zawierające dane - zwłaszcza dla osób nowych. Np. omawianie wskaźników, średnich kroczących jako osobnej informacji, a większość czasu nie dają one nic więcej niż modyfikacja ceny. Porównywanie fragmentów wykresu aż do przesady, porównywanie przebiegu średnich kiedyś... A już rodzynkiem zupełnym bywa tworzenie opowiastek-sceanriuszy typu "zawsze prawdziwy" obejmujących spore zakresy ceny typu "jak pokonamy opór na 125, dojdziemy do 130, potem retestujemy 125 i rynek zadecyduje; jeśli 120-125 będzie oporem nie do przejścia, lecimy na 110 do następnego oporu i tam konsolidacja" itp. Obejmują takie twory naprawdę większość typowych ruchów. Jak jeszcze włączy się do tego maniakalnie rysowanie Fibo wszędzie, od wielu ruchów, otrzymuje się siatkę, która w 99% przypadków "przewidzi" czy "wyjaśni" jakikolwiek ruch.

Analiza techniczna niesie za sobą dużo pułapek, dlatego też nie skupiam się na niej za bardzo. Bardzo łatwo wpaść w efekciarstwo i pozowanie na profesjonalizm. Trzeba pamiętać, że tak naprawdę tylko mała część tego co ludzie kreskują, analizują niesie nowe i przydatne informacje dla gracza. Większość to zbitka, mielenie danych ceny w innej formie i wysuwanie albo rzeczy oczywistych albo pozornie nowych danych. Niektórych - jak pokazują same liczne teksty @Vetz na temat swojej zajebistości - kieruje to w stronę szkodliwego samo potwierdzania się na rynku i karmienia ego. :mrgreen: Analiza techniczna jest fajna i warto ją znać. Ale zaryzykuje stwierdzenie, że jak się ja już dobrze pozna, warto spojrzeć na nią jak Einstein na czas i wtedy dotrzeć do czegoś więcej, z pewnym miejscem na analizę, ale na pewno nie jedynym i wg mnie nie głównym.

Ps. Co do obecnego ruchu czekam na uruchomienie lekkiej paniki i zjazd dalszy. Retest bliskich 8k cenom wyglądałby normalnie. Ostatnie świece dzienne wyglądają mi na świece końca impulsu.

Tak rozsądkowo (co niekoniecznie jest dobre na rynku) powielenie poprzedniego schematu po korektach wzrostowych w kanale do dalszego spadku do dolnej linii kanału spadkowego od wakacji, w moim przeczuciu, byłoby już nadprogramowym powieleniem tego schematu, który uznaje za prawdopodobnie wyczerpany. Dlatego przyznaje raczej albo opcji korekty i odwróconego spodka (czy jak to zwie analiza) w celu zbudowania większej, już "tej" konkretnej konsolidacji przez "tym" konkretnym ruchem w górę, albo rozłamanie schematu kanałowego, ale w stronę groźnego, panicznego pazurka podobnego do tego z 2018. To też mógłby być "ten" ruch przed "tym" już realnym ruchem nowej hossy. Ewentualną nową hossę rozpatrywałbym w kontekście wyjścia w górę z potencjalnego dużego trójkątnego kształtu.


Obrazek

Dodano po 12 minutach 59 sekundach:
Fufu pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:36 Cos nie ma ochoty na zejscie nizej. Czy to triple bottom?
Raczej wyraźnie szarpana w dół konsola z potencjałem na inv Barta albo nasilony impuls spadkowy.
Nie nazywałbym triple bottomem takie szpilkowate nerwowe ciągnięcie w dół.

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
Eth pisze: poniedziałek, 20 stycznia 2020, 12:13 Nie wiem jak Was, ale mnie ten kurs zaczyna przerażać.
Czemu? Trzymasz BTC lub longi a poszło w dół? Czy przeraża a masz fiaty?
Mnie nie przeraża, ale ciekawi co dalej. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:09

@Wymazywanie

Tak trochę OT, może powinienem spytać na priv, ale skoro piszesz o tym tutaj, to i tutaj zapytam :)

Wiem, że grasz za dość konkretne kwoty i 170% od nich robi wrażenie - czy nie masz niemniej chęci by pierdyknąć to wszystko i przejść w coś stabilniejszego? Nieruchomości, czy coś ;) Czy jeszcze za wcześnie?

Ja w dobrym okresie robię i po 5% dziennie (albo więcej, ale raczej ok. 5% z uśrednieniem strat na SL), ale to na shitcoinach. Przez to, że gram sporo mniejszą kwotą od Ciebie nie dotyka mnie problem słabiutkiej płynności. Grając za 100k już bym nie dał rady na vol dobowym rzedu 5 BTC.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:28

@Wymazywanie wszedłem w 60% w alty, które zaczynają reagować bardzo nerwowo. Tak jak było na początku bessowej rzezi.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bemx2k, Google [Bot], MagicznyKrokiet i 21 gości