Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » czwartek, 16 stycznia 2020, 18:19

Jak po takich swiecach dziennych i takiej ladnej korekcie mozna zwiescic spadki, blagam was, wszystko procz licznika Fibo wskazuje na to, ze korekta nie zejdzie nizej niz 8,4 po zrealizowaniu zyskow i napelnieniu bakow bedziemy mieli wystarczajaca ilosc paliwa by zmierzyc sie z 9,1
Nie jestem zwolennikiem kanalow, dlatego, ze kreslic mozna ich multum i zawsze jakis trafi w punkt, bo trafi w poziomy support, prosta matematyka. Niebawem po przebiciu 8,67 bedziemy wybijac kolejny raz w gore, warto przyjrzec sie tej drobnej korekcie lokalnych spadkow stosujac np. ob.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » czwartek, 16 stycznia 2020, 18:26

Vetz pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 18:19Jak po takich swiecach dziennych i takiej ladnej korekcie mozna zwiescic spadki, blagam was, wszystko procz licznika Fibo wskazuje na to, ze korekta nie zejdzie nizej niz 8,4 po zrealizowaniu zyskow i napelnieniu bakow bedziemy mieli wystarczajaca ilosc paliwa by zmierzyc sie z 9,1
Nie jestem zwolennikiem kanalow, dlatego, ze kreslic mozna ich multum i zawsze jakis trafi w punkt, bo trafi w poziomy support, prosta matematyka. Niebawem po przebiciu 8,67 bedziemy wybijac kolejny raz w gore, warto przyjrzec sie tej drobnej korekcie lokalnych spadkow stosujac np. ob.

Czy mógłbyś swoją analizę zrobić dla okresu 13-26 lipca 2018 i powiedzieć w czym lepsza jest obecna sytuacja?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 16 stycznia 2020, 18:39

Kurs mozolnie idzie do góry ale szybkie dlugie czerwone swiece zaraz go zbijaja. Ruch w góre wytracił na szybkosci.
Mamy 2 opcje albo nabiera sil na podbicie do góry albo jest to sprzedaz w trakcie trwania wzrostu a nie na szczycie (jak to pro gracze podkreslaja ze powinno byc realizowane).
Moze byc tak ze teraz idze sprzedaz potem bedzie wyciagniecie jeszcze np wlasnie do 9300 ale inwestorów juz tam nie bedzie.

Inwestorzy w ten sposób moga gromadzic kapitał na własciwy moment wejscia i pchniecia kursu do góry zeby odplaic fomo halvingowe.

Była fajna 2 miesieczna akumulacja i moze czesciowe zapakowanie sie w towar. Teraz jest czesciowa realizacja zysku aby wrócic do tego poziomu a potem go nieznacznie obnizyc zeby spowodowac panike po niby wzroscie i podnieceniu jakie mamy obecnie. Na dołku ponownie odkupic wieksza ilosc i odpalic wlasciwe wzrosty.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » czwartek, 16 stycznia 2020, 18:46

@murlok, a moge odpowiedziec w skrocie, bo mi sie robic nie chce? pisalem juz o tym, ze w tamtym czasie mielismy DC, ponadto, trojkat jaki wykreslil rynek, podazal za LT spadkowa, mielismy w okolicach 6,0 support, pomijajac nieudana probe zanegowania DC, ktora byla zwyklym trap'em to korekty mialy innych charakter niz obecne, po szczycie z 04.05 korekta mimo rozciagniecia w czasie i schlodzenia RSI nie wybila LT spadkowej, a impuls wzrostowy byl mniejszy niz z 02.04 do 04.05, najistotniejszym sygnalem do spadkow do poziomu 3,02 (nie wyczyscilem go do dzis) ktory wyznaczylem jako maksymalny spadek po tym, jaka formacje mielismy dnia 15.10.18.
Wg. ma najwazniejsze teraz to wybic 8,714 i poraz kolejny byc moze bedziemy mieli szanse w ramach korekty swiecy z 14-stego nadwyrezyc opor 8-) jesli tak sie nie stanie to trzeba cierpliwie czekac, wybicie nastapi na dniach. Najwazniejsze w calym ruchu styczniowym dla rynku bedzie to, co pokaza nam swiece miesieczne. Pozdrawiam, robie urlop, poki do czasu zawycia alarmow na 8499 i 8999. Gdyby ktos mi powiedzial o fenomenie jaki "moze miec wplyw" BSV na rynek w pw, byloby super i skad to niby wynika, dam maksa :shock: Najlepiej lakonicznie, bo nie lubie czytac o bzdurach :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :shock:

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » czwartek, 16 stycznia 2020, 19:16

Takie że media mogą podłapać temat że pseudo twórca btc okradł ludzi i narobią smrodu. Politycy podłapią temat że ludzi się okradana i będą naciskań na kolejne regulacje. A im więcej regulacji tym trudniej o nowy kapitał. Takie przykładowe konsekwencje działań tego scamera bo napewno taka akcja nie przejdzie bez echa.

A ich sądy to nie takie jak nasze że można kłamać i fabrykować fałszywe informację. On poniesie tego konsekwencje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 16 stycznia 2020, 19:43

mesrotten pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 17:30Wyszło z niego jak wyszło, na BTC statystycznie dołem w ponad 50% przypadków.
Na wyższych interwałach trójkąty zniżkujące/zwyżkujące mają dużą skuteczność.

Ale jak się spojrzy z perspektywy 1d, to tego nawet nie widać. Tj. tego konkretnego trójkąta.

Dlatego kłóciłbym się trochę z @ergorg, że skuteczność struktury nie zależy od interwału... na minutówkach można cuda rysować i b.często gówno to daje, kompletnie... ale duży trójkąt widoczny w skali 1d? nie pamiętam, żeby zakończył się inaczej, niż obraniem konkretnie kursu na jakiś czas...
mikusiek pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 16:59 na rynku panuje juz chyba opinia, ze dolek ostatnich spadkow jest wykupiony i moim zdaniem mozemy tam siegnac jedynie mozolnym meczeniem kursu, a potem wiekszym zrzutem (jak to mialo miejsce w listopadzie, wrzesniu). w tej chwili kazdy wiekszy drop zostanie szybko wykupiony, a ewidentnie widac na poziomie 8,6, ze praktycznie nikt nie decyduje sie na dolaczenie do misiow po takiej cenie.
Przecież tak samo było w dziesiątkach miejsc na wykresie a jednak przełamano popyt i zrzucono kurs, czasem o więcej niż 10% w ciągu doby.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9338
Reputacja postu: 
30
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » czwartek, 16 stycznia 2020, 19:52

Dobiega końca 4-ka w 3-ce, która ostatecznie wygląda na kombinację flat + zygzak. Max. zasięg tej korekty to dolna linia elliottowskiego kanału. Spadek poniżej 50% zniesienia 3-ki w 3-ce (prawe fibo na wykresie) byłby zagrożeniem dla impulsowego wzrostu od 10.01 i tym samym od 3.01.
Zasięg nadchodzącej 5-ki w 3-ce, a tym samym całej dużej 3-ki to:
- nie mniej niż szacowanie fibo 2.618 (lewo fibo na wykresie)
- równanie do długości dużej 1-ki 3-8.01, czyli jeszcze ok. 200$ wyżej
- wreszcie muśnięcie górnej linii kanału, co wiąże się z wydłużeniem 5-ki w 3-ce (EW już to sugeruje).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 16 stycznia 2020, 21:55

BitJanusz pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 19:43Dlatego kłóciłbym się trochę z ergorg, że skuteczność struktury nie zależy od interwału... na minutówkach można cuda rysować i b.często gówno to daje, kompletnie... ale duży trójkąt widoczny w skali 1d? nie pamiętam, żeby zakończył się inaczej, niż obraniem konkretnie kursu na jakiś czas...
Jak coś - pisałem o BTC, ale i na fx gram tak samo. Ile masz trójkątów/formacji na 1D? Masz bardzo małą próbkę. Tutaj jeden trójkąt na 1D to przewija się przez wątek pół roku.

Ostatnio np taki ładny klin mi wszedł na minutówkach:



Przy takiej zmienności jaka jest ostatnio, dla DT jest to raj. Aż głupio siedzieć cały czas trzymając jedną pozycję. Grając na minutówkach jakie formacje się realizują w dużym stopniu? Zgodne z trendem - obecnie kliny zniżkujące etc. Oczywiście, że nie zawsze, ale i na dużych interwałach zdarzają się negacje. Ja dalej zostaje przy swoim - formacje/figury etc działają na każdym interwale.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 17 stycznia 2020, 07:03

Tak jak @Wymazywanie pisał, trzeba zacytować 8-) przesunąłbym SL na 8900 w tym momencie aby przytulic zysk.
jondoexxx pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 12:47np. obecnie funding rate spada. Wczoraj wynosił od 0.04% w porywach do 0.15%, a deribit. Na ByBit płaciłem ok 0.05-0.06%...A obecnie na ByBit za 5h będzie 0.022%, a następny wróci do normy na 0.01%, na deribit też spada, obecnie 0.01%.
Patrząc tylko na to, bez innych wskaźników, można założyć, że jeżeli kurs chce iść wyżej, to nie musi już dużo korekcić, można więc śmiało tutaj postawić longa (8626), ze SL w okolicach 8400 i TP 9k. Masz tutaj bardzo ładny R/R....Kurs spadnie? Ok, trudno. Zrobisz 10 takich trade'ów, wejdą 3 i jesteś na plusie. Dostosuj pozycję tak, aby ten SL nie przekraczał 1% Twojego kapitału, więc stać Cię na 100 takich nietrafionych transakcji zanim zbankrutujesz. Dołóż do tego proste patrzenie na linie horyzontalne, świece 1H-4H i będziesz miał jeszcze lepsze wejścia.

Dodano po 28 minutach 41 sekundach:
edit:
w momencie pisania tego posta, kurs wynosił wspomniane 8626, obecnie mamy już 8700. Przesuwasz SL na + i jazda jak Ci go wywali, trudno, cierpliwość wskazana. Czekasz na kolejny setup, który może pojawi się za godzinę, a może jutro, a może za kilka dni.

ciekawe czy dojdzie do 9100, ja w 9100-9200 realizuje zyski i przechodzę na fiaty.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 17 stycznia 2020, 09:24

8995$ :lol:

Przysięgam, że kurs się zatrzymał na parę dolarów przed 9k, żeby uniknąć shitpostów na twitterze "it's over 9000...!!!!"

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Eth » piątek, 17 stycznia 2020, 09:25

Binance 8999$ ^^

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » piątek, 17 stycznia 2020, 09:26

ByBit 9003.5 :twisted:
Coinbase równe 9000

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » piątek, 17 stycznia 2020, 10:16

Stamp równo 9000

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 27 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ColdCalculation » piątek, 17 stycznia 2020, 10:51

Moja strategia (nie porada inw.) na najblizszy dzien, dwa:
1. Kurs ciągnie do MA200 na poziome 9070 przebicie tego poziomu i zamkniecie dziennej powyzej
obudzi wielu sceptykow - moze to byc miejsce na wyprzedanie tych co kupili wczesniej i na rozstawianie shortow.
2. Spodziewam się, że kurs będzie szalał do tego momentu góra dół, żeby nie był czytelny plan przedstawiony w pkt1
3. Rozstawiam pozycje kupna w przedziale 8700-8800 sl. 8650 nie dojdzie do tego poziomu trudno.
4. Jak uda sie przebić MA200 i jeżeli spodziewamy się zawrotki (ja tak) to przeważnie dochodzimy do poziomu o 100-150USD wyżej od MA200, czyli okolice 9200, gdzie rozstawiam short. Za takim scenariuszem przemawia dzienny stoch, który oszalał. RSI się obawiam bo nie jest taki duzy.
5. Za wzrostami przemawiaja kontrakty terminowe, bo jezeli dzisiaj kurs pocisnie jak najwyzej moze to w weekend
będzie proba utzymania kursu by nie powstala luka i tu wracamy do pkt 1.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 17 stycznia 2020, 11:10

Ja powiem szczerze w ogóle boję się sprzedawać 4 miesiące przed halvingiem. Może nastąpić sytuacja, że wszystko będzie wskazywało na spadki a dopiero zacznie się pompa. Spójrzcie jak zachowywał się kurs 2-3 miesiące przed halvingiem w 2012r. i 2016r.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 17 stycznia 2020, 11:14

Można ostatecznie podeprzeć się historią LTC z tego roku jeśli chodzi o halving. Wiem, wiem - to nie ogon merda psem, ale to jakiś punkt odniesienia.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » piątek, 17 stycznia 2020, 11:16

@Pleasek89 to zbyt ootymistyczne i raczej na to liczy większość. Wg mnie bardziej prawdopodobne jest powtórzenie tego co zrobił ltc w zeszłym roku. Halving był w lipcu, a szczyt wzrostów w maju. Potem już z górki aż do grudnia.
Stawiam rajd na btc, forkach i części altów tak do końca lutego.

Btc tak 10-12 tys $, a potem obsuwa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » piątek, 17 stycznia 2020, 11:23

@@Bit-els
W perspektywie średnioterminowej (2-3 miesiące) masz rację, ale teraz mam wrażenie, że większość szuka okazji do sprzedaży/shorta i to może pociągnąć BTC wyżej.

Ja czekam, aż RSI na świeczkach 1D/12h/4h będzie na poziomie 80pkt +

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » piątek, 17 stycznia 2020, 11:27

To w ogóle jest sympatyczne miejsce na sprzedaż, bo bitek póki co nie poradził sobie ani z kanałem, ani z oporem...

Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » piątek, 17 stycznia 2020, 11:52

Na godzinówkach już 3 nieudane próby wyjścia ponad górne ograniczenie kanału/klina, zmniejszam longa o kolejną połowę i czekam z zajęciem pozycji do zamknięcia kontraktów 31 stycznia. O ile tyle wytrzymam ;)

@BitJanusz Klin/kanał jest dobrze widoczny na wszystkich interwałach, więc zgoda, że powinniśmy wyjść dołem 8-)

Obrazek

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], kemot80, kontener, Ostrowin, pawel296 i 34 gości