Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » środa, 15 stycznia 2020, 14:00

Pogromca pisze: środa, 15 stycznia 2020, 12:48Podejrzewam, że nie masz kompletnie pojęcia o programowaniu i developmencie. Dynamiczne opłaty są najłatwiejszym punktem do realizacji.


Od 1.0 miało iść już tylko szybciej i widzimy jak to idzie.
maly_ZE pisze: środa, 15 stycznia 2020, 13:11@Blink póki trzymał liski to słowa nie dał złego powiedzieć, jak tylko sprzedal stał się nagle hejterem projektu.. jakie to typowe i smutne zarazem...

Wymazywanie pisze: środa, 15 stycznia 2020, 13:24@maly_ZE Bo czasem jest tak, że jak jesteś w coś zaangażowany finansowo, to widzisz, że pół szklanki jest pełne. A jak nie jesteś zaangażowany, dostrzegasz, że połowa jest pusta, a może nawet więcej niż połowa. I tak też jest w spekulacji.


Tak póki widziałem w tym jakiś sens to trzymałem. Nie pisze teraz że to słaby projekt bo sprzedałem tylko sprzedałem dlatego że to słaby projekt :D Widzicie różnice?

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 24 maja 2019
Reputacja: -44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tak właśnie to » środa, 15 stycznia 2020, 14:02

@Wymazywanie Czekaj jeszcze raz wyjme tą szklaną kule hahaha :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 stycznia 2020, 14:12

@Tak właśnie to W razie hossy całego rynku z nowym ATH na BTC, zdziwię się, gdyby Lisk nie doszedł do 5-10$. Ale 100$, Panie... Chyba, że jakiegoś innego państwa niż USA. W zimbabwejskich dolarach to już pewnie są i tak grube tysiące $ per Lisk. :) W sumie liskowicze są już milionerami, ale w Zimbabwe. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » środa, 15 stycznia 2020, 14:37

blink pisze: środa, 15 stycznia 2020, 14:00Od 1.0 miało iść już tylko szybciej i widzimy jak to idzie.
Żartujesz, prawda? Bo o tym, że pojęcia nie masz już wiemy.

Patrząc od pierwszego wydania, szybkość po 1.0 rzeczywiście przyspieszyła.

Kolejno po 1.0 wyszły główne wydania: 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3
Teraz dochodzi 3.0, czyli jedenaste główne wydanie, które jednocześnie było największym i najtrudniejszym pojedynczym wydaniem z porównywalną ilością zadań, jak w łącznie dziesięciu poprzednich wydaniach.

Łatek nie wliczam, bo było ich kilkadziesiąt.

https://github.com/LiskHQ/lisk-sdk/releases

Dynamiczne opłaty są stosunkowo proste do zaprogramowania. Jeśli najtrudniejsze do implementacji 3.0 zajęło odpowiednio około pół roku i ponad 540 zadań, to nie ma szans, żeby dynamiczne opłaty trwały rok czy dwa lata :shock: Stawiam na dwa, do czterech miesięcy i łączną liczbę zadań około połowę mniejszą niż w 3.0.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » środa, 15 stycznia 2020, 14:45

Pogromca pisze: środa, 15 stycznia 2020, 14:37Żartujesz, prawda? Bo o tym, że pojęcia nie masz już wiemy.


Nie, tak mówił Kordek na konfach, ze mają gigantyczny kamień milowy (amazing i w ogóle) :D i teraz pójdzie szybko yhy no...
Od 1.0 do 3.0 zajęło 2 lata. Zaraz się okaże że będzie 3,1; 3,2 itd. i zajmie to kolejny rok. A po 4.0 okaże się że będzie 5.0 - long story.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » środa, 15 stycznia 2020, 14:54

Wymazywanie pisze: wtorek, 14 stycznia 2020, 01:04 Szanujcie się bardziej ludzie. Jeśli ten złom ma zmienić trend i wyrwać się z bessy to tu trzeba wejść gdzieś wyraźnie na 5-10$ a nie podbitka o ćwierć centa czy podobnie szybko zgaszona...
Wymazywanie pisze: środa, 15 stycznia 2020, 14:12W razie hossy całego rynku z nowym ATH na BTC, zdziwię się, gdyby Lisk nie doszedł do 5-10$.

Nie chcę fikać, podskakiwać, czy się wywyższać, ale widzę tutaj niesamowitą rozbieżność i niejasność. Skoro dobry spekulant mówi, że teoretycznie nie widzi Liska, który przekrocza 5-10$, to jaki jest sens szukania tam miejsca na wejście w celu potwierdzenia trendu i wyrwania się z bessy? Przecież to nic innego jak namawianie do kupowania na górkach i sprzedawanie w dołku, bo wszystko inne rośnie, a Lisk jeszcze nie zaczął ;)

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
blink pisze: środa, 15 stycznia 2020, 14:45Nie, tak mówił Kordek na konfach, ze mają gigantyczny kamień milowy (amazing i w ogóle) i teraz pójdzie szybko yhy no...
Od 1.0 do 3.0 zajęło 2 lata. Zaraz się okaże że będzie 3,1; 3,2 itd. i zajmie to kolejny rok. A po 4.0 okaże się że będzie 5.0 - long story.
No i 1.0 był gigantycznym kamieniem milowym, zobacz jak szybko pojawiały się następne wydania. Klepiesz kompletne bez pojęcia, byle tylko klepać, jaki to projekt zły, bo się zawiodłeś i sprzedałeś. Nie będzie żadnego 3.1 i 3.2, bo po 3.0 jest bezpośrednio 4.0. W dwa lata to zajęło im robienie 1.0, a teraz w półtora roku doszli do 3.0, różnica niesamowita, szczególnie, jeśli spojrzysz na kod i liczbę zadań.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Vetz » środa, 15 stycznia 2020, 18:50

a wy ciagle pierolicie, jestescie tak apodyktyczni w swoich przekonaniach, ze zapominacie, ze jestesmy spekulantami, a nie ideowcami, dzis jeszcze zobaczymy atak na opor na 0,8 jezeli przebijemy lokalna LT spadkowa, a wyglada na to, ze powoli do tego zmierzamy
wystarczy, ze BTC nie wywinie orla, choc LSK ostatnio rosnie bardziej przy stagnacji BTC, nie pamietam od kiedy pierdolilem o strefie zakupu od 0,5 do 0,43, ale zamiast postow, w ktorych kolowane jest jedno wolalbym poczytac o pierdolach zwiazanych z poczynaniami dewow, albo jakas sensowniejsza analize, choc przy tak plytkiej kapitalizacji ciezko o bardziej sensowniejsza od mojej 8-) :D
zmiana lokalnego trendu tj. szansa na 5$ o wiekszych sumach mozna marzyc, poki nic w projekcie sie nie zmieni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 stycznia 2020, 19:10

Pogromca pisze: środa, 15 stycznia 2020, 14:54Nie chcę fikać, podskakiwać, czy się wywyższać, ale widzę tutaj niesamowitą rozbieżność i niejasność. Skoro dobry spekulant mówi, że teoretycznie nie widzi Liska, który przekrocza 5-10$, to jaki jest sens szukania tam miejsca na wejście w celu potwierdzenia trendu i wyrwania się z bessy? Przecież to nic innego jak namawianie do kupowania na górkach i sprzedawanie w dołku, bo wszystko inne rośnie, a Lisk jeszcze nie zaczął
Ja nie szukam tam miejsca na wejście. Ja nie jestem graczem technicznym. O tych cenach piszę tak na oko (bardziej chodziło mi o rejon koło 8$), że po pierwsze tam trend by mógł się zdecydowanie odwrócić, a po drugie, że w razie ATH na BTC i bańki rynku zdziwiłbym się, gdyby Lisk tam nie dotarł. Nie jest to natomiast żaden plan na wejście ani gwarancja wzrostu.

Dodano po 5 minutach 4 sekundach:
Pogromca pisze: środa, 15 stycznia 2020, 14:54Przecież to nic innego jak namawianie do kupowania na górkach i sprzedawanie w dołku
Dołek to tu skupują fani, gdzieś od 10-20$ per 1 Lisk. 8-)
Gdzie dołek i górka nie wiem, ale o tym, że uważam, że będzie pod dolarem pisałem tu już przy znacznie wyższych cenach. Zobacz sobie typowania ceny na koniec roku jak chłopaki odjechali. I pewnie jakieś 90% z nich kisi Liska już na amen niestety. To oni próbowali łapać dołek. Ja tu nic nie łapie, bo nie widzę w tym żadnej wartości. W sumie nawet to by nie przeszkadzało tak bardzo bo gram shity co tez uważam, że mają zerową wartość. Ale Lisk nie ma dynamiki, płynności, orderbooka, a to już mogiła przy spekulacji. Nieliczne efemeryczne wybicia tego nie rekompensują, raz, że pewnie z 7-9/10 wejść tutaj będzie złych (widać to po tym jak często ludzie się pakują a to dalej spada lub stoi), a dwa, że w tym czasie jak Księciunio Fejk Sajdczejn II (Pierwszy to był Crypti hehe) z łaską coś odbije, to inne shitcoiny zrobią nawet kilka takich odbić, łatwiejszych do gry.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » środa, 15 stycznia 2020, 19:37

Pogromca pisze: środa, 15 stycznia 2020, 14:54No i 1.0 był gigantycznym kamieniem milowym, zobacz jak szybko pojawiały się następne wydania. Klepiesz kompletne bez pojęcia,


No faktycznie szybko 1.0 w 2 lata a od 1.0 do 3.0 w kolejne dwa - błyskawica. Siedzisz w tym po uszy i teraz nawet jakby Kordek Ci napluł w twarz to powiesz ze deszcz pada.
Pogromca pisze: środa, 15 stycznia 2020, 14:54Klepiesz kompletne bez pojęcia, byle tylko klepać, jaki to projekt zły, bo się zawiodłeś i sprzedałeś.


Nie zawiodłem się tylko przeszedłem na inny projekt bo dawał lepszy zysk.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 175
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: frc991 » środa, 15 stycznia 2020, 23:01

Nvm... [del]

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 stycznia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: bartzmc » czwartek, 16 stycznia 2020, 16:29

@anagamidev przestałeś wróżyć?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Bit-els » czwartek, 16 stycznia 2020, 16:30

@bartzmc ma urlop. Miesiąc albo trzy nawet

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » czwartek, 16 stycznia 2020, 17:24

@Bit-els uu to niedobrze, to przykre jest :roll:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » czwartek, 16 stycznia 2020, 17:32

blink pisze: środa, 15 stycznia 2020, 19:37
Pogromca pisze: środa, 15 stycznia 2020, 14:54No i 1.0 był gigantycznym kamieniem milowym, zobacz jak szybko pojawiały się następne wydania. Klepiesz kompletne bez pojęcia,


No faktycznie szybko 1.0 w 2 lata a od 1.0 do 3.0 w kolejne dwa - błyskawica. Siedzisz w tym po uszy i teraz nawet jakby Kordek Ci napluł w twarz to powiesz ze deszcz pada.
Policz dobrze, bo od wydania 1.0 do teraz nie minęło nawet pełnego półtora roku, a Ty liczysz to jako dwa lata :lol: Beka, bo nie dość, że nie ogarniasz tematu, to jeszcze kiepsko liczysz hehe. Reszty nie komentuję, bo nie ma to większego sensu i znaczenia.

I taka rada, zrealizuj w odpowiednim czasie zysk ze swojego nowego shita, bo potem się okażę, że znowu ktoś Cię oszukał i będzie żal do całego świata, jak to polakuf oszukujom ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adam.krakus » czwartek, 16 stycznia 2020, 19:51

Najlepsze jest to, że w tym 1.0, 2.0, 3.0, itd. nie ma nic istotnego.

Wszystko zależy od założeń (albo nawet ich braku!) programistów projektu. Równie dobrze mogła by być teraz rozwijana wersja 1.7712. Mało tego … jutro możemy się dowiedzieć, że pracują nad wersją 0.1 8-) … o wersjach ujemnych czy 0.0 jeszcze nie słyszałem, ale w końcu projekt należy do pionierskich więc … kto wie :) wersja -1.0 soon (?) :mrgreen: W praktyce: polecam patrzeć na konkretne zadania w stosunku do wersji projektu - inaczej to nic nie mówi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » czwartek, 16 stycznia 2020, 21:20

Pogromca pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 17:32Policz dobrze, bo od wydania 1.0 do teraz nie minęło nawet pełnego półtora roku, a Ty liczysz to jako dwa lata Beka, bo nie dość, że nie ogarniasz tematu, to jeszcze kiepsko liczysz hehe. Reszty nie komentuję, bo nie ma to większego sensu i znaczenia.


1.0 to mówili że mają zrobione już przy konferencji w listopadzie 2017, niestety było to kłamstwo i skończyli kilka mc później. Jeśli dobrze to Ci zrobi byś mógł sobie wytłumaczyć przed sobą tę nieudaną inwestycję to możemy przyjąć te 1,5 roku.
Nie mówiłem że ktoś mnie oszukał, siedziałem do póki był sens i przeszedłem dlatego że inne projekty dają lepszy zysk. Czy tak trudno to zrozumieć twojemu móżdżkowi? :D

Początkujący
Posty: 281
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pawel296 » czwartek, 16 stycznia 2020, 22:06

@blink
Daruj sobie chłopie. Typek zakochany w lisku. Widać, że zatwardziały wyznawca kordka. Rok temu lisk był dla mnie kupą zawiniętą w sreberko. A teraz jest tylko gównem.
A że inni tego nie widzą to trudno. Ja przejrzałem na oczy tzn @anagamidev mi je otworzył. Kiedyś pisałem w jaki sposób. :D

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Anapanasati » czwartek, 16 stycznia 2020, 22:14

@bartzmc spokojnie, nadal bez zmian, oczekuję takiego czegoś jak na BSV wkrótce :D Za długo to tutaj muli, im większe ściskanie, tym mocniejsze odprężenie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 16 stycznia 2020, 22:46

Bit-els pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 16:30 @bartzmc ma urlop. Miesiąc albo trzy nawet
To nie jest człowiek normalny (kto normalny by pisał od 1.5 roku dzień w dzień, by kupować całą drogę w dół upadające po -99,5% monety?). Już dzień po banie tworzy kolejne konto i pisze.
Nie wiem czy regulamin zabrania tworzenia konta podczas bana i pisania dalej. Ale jeśli nie zabrania, to ban niewiele daje.

@Anapanasati, Miej Ty honor mężczyzny i wróć po banie. Zastanów się nad tym za co go dostałeś w tym czasie i wracaj z wartościowym contentem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Bit-els » czwartek, 16 stycznia 2020, 22:56

ale choć uśmieszki ograniczył.
W sumie dajesz go do ignorowanych i spokój

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości