Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 16 stycznia 2020, 08:27

A wg mnie za bardzo się spieszycie :)

Na początek kurs powinien zrobić retest górnej linii klina (czy też jak kto woli: kanału) z którego tak widowiskowo wyszedł, czyli spaść do okolic $8250.

Poza tym, teraz puls Bitcoina bije już znacznie wolniej ;)
Przed dalszymi wzrostami spodziewałbym się dłuższej korekty: od 2 do 3 tygodni osuwania się po górnej linii klina, ze spadkami nawet do $7700.

I nie widzę w tym nic niepokojącego. Dopóki nie wrócimy do klina jest bardzo byczo. A jak wrócimy to też nie oznacza, że będzie źle.
Poważnie zaniepokoiły mnie dopiero szybki powrót do podstawy wybicia, czyli okolic $7300.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 16 stycznia 2020, 08:41

@ekonokomik, ale po co? By spóźnialscy mogli wejść po niższych cenach? Tu raczej chodzi o to by stworzyć FOMO i uwięzić dużo ludzi przy wysokiej cenie.

Obecny wzrost ma charakter impulsu, a takie nie robią długich przystanków.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » czwartek, 16 stycznia 2020, 08:58

@ergorg I myślisz że Ci spóźnialscy wejdą później? Powiedz mi po co mają podejmować takie ryzyko skoro mogą wrzucić kasę w amerykańską giełdę. Tam jest już fomo i to rośnie bez końca, obwieścili już że kryzysu nie ma, drukarki poszły w ruch, hossa może potrwać jeszcze długo bo mają załączoną kroplówkę.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 16 stycznia 2020, 08:59

ergorg pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 08:41@ekonokomik, ale po co? By spóźnialscy mogli wejść po niższych cenach?


Hehe, pytanie "po co?" implikuje chyba Twoją wiarę w całkowitą sterowalność kursu? :)
Ja bym raczej zapytał "dlaczego?".

A dlaczego "wzrost o charakterze impulsu" z końca października skończył sie tak jak się skończył? A ten z początku sierpnia? Albo, patrząc szerzej - cały wzrost z wiosny 2019?

Bo każdy wzrost wywołuje korektę?

Bo na tym etapie absolutnie nie pasują mi (w sensie wyglądu wykresu, a nie moich preferencji) jeszcze wzrosty o takim charakterze jak z kwietnia/maja 2019.

Aha: ja dopuszczam, że kolejnym skokiem wybijemy jutro np. $9600. Ale to nie zmienia mojej opinii: potem odreagujemy to przez kilka tygodni spadając o 15 - 20%. Jeśli wybijemy jeszcze wyżej, np. do fenomenalnych $10500 przebijając szczyt z października, to odreagowanie będzie jeszcze dłuższe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 16 stycznia 2020, 09:02

ekonokomik pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 08:59Aha: ja dopuszczam, że kolejnym skokiem wybijemy jutro np. $9600.


Dobrze, że sprecyzowałeś, jak wybijemy 9k$ też widzę korektę. Dłuższą, niekoniecznie głębszą.

@Vilv, dobrze, że Ty jesteś świadomy, wejdź na grupy z sygnałami etc to zobaczysz jak potrafią się ludzie zachowywać gdy widzą duże, zielone świece na BTC czy altach.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 16 stycznia 2020, 09:04

@ergorg I jeszcze jedno: naprawdę myślisz, że jeśli teraz kurs osunie się przez miesiąc do $7700 to "spóźnialscy" wykorzystają to jako okazję do wskoczenia do pociągu?
Bo moim zdaniem w 80% postów przeczytamy wtedy licytację, czy lecimy do 6K czy do 4K ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 16 stycznia 2020, 09:06

@ekonokomik, myślę, że prędzej zobaczymy 10 000$ aniżeli 7000$ a nawet 7500$.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » czwartek, 16 stycznia 2020, 09:09

Widzisz szanuję swoje pieniądze więc nie chodzę po takich grupach bo wiem już z doświadczenia jak się to kończy. Typowi naganiacze chcą ogolić innych i się dorobić na ich emocjach. Więc wole szukać okazji, czasem się trafia jedna, dwie a nawet kilka w roku i to wystarczy. Do tego nie zamykam się na inne rynki. Jest naprawdę wiele alternatyw dla krypto

"No to przecież właśnie to napisałem, bardzo dobrze!" przepraszam odebrałem Twój poprzedni post jako ironie :P ale jestem w pracy dopijam dopiero pierwszą kawę wiec jeszcze trochę słabo kontaktuje ;)


O to mnie zaskoczyli Bitwise wycofał ETF z SEC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 16 stycznia 2020, 09:19

@Vilv, nie, nie, inwestorów/trejderów którzy zarabiają jest odsetek, a większość gra pod wpływem emocji. Najważniejsze, by to pozycja przyszła do Ciebie, a nie Ty do pozycji.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » czwartek, 16 stycznia 2020, 09:20

korekta z 9,0-9,1 powinna byc dynamiczna i szybka, swiece na 4h nie maja charakteru dolka. Wg. ma jesli nie wybijemy gora 8,7 bedzie boczniakowa w ramach korekty poprzednich swiec 1D, po czym dzis albo jutro wybijemy w gore, wedlug analizy swiec/zniesien/oporow wejscie w poziom 9,0+ pociagnie nas w dol bardzo szybko, ale rownie szybko tam wrocimy i bedziemy klepac fundamenty pod wieksze wybicie. Do konca tygodnia predzej zobaczymy x > 9,0 nizeli poziomy opisane przez ekonokomika 8,0 > x. Chyba, ze charakter ruchu zmieni sie calkowicie, by tak sie stalo musielibysmy zleciec ponizej 8,4 na malym volumenie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 stycznia 2020, 10:50 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 16 stycznia 2020, 10:43

Ja sobie myślę, że myślenie z poprzednich baniek, o tym jak kurs się zachowywał i co jest potrzebne do zdrowych wzrostów, trzeba sobie wyrzucić do kosza 8-)
Derywatywy zmieniły obecny rynek BTC.
Ja w dłuższym terminie (kilkuletnim) widzę wzrosty, natomiast w krótszym terminie, widzę szarpaninę, bardzo mocne wybicia w górę, w dół, jak trend nabierze rozpędu, to nie widzę dużych korekt, tak aby ludzie uwięzieni na złych pozycjach nie mieli okazji do uwolnienia pozycji bez straty lub niewielką stratą. Masa ludzi zapakowała się przy 7200-7800 w shorty, więc nie widzę powolnego powrotu tam...jak tam wrócimy, to jeb**** szybko :D

Więc mówiąc krótko: bardzo dynamiczne wzrosty/spadki, mogą być przeciągnięte w czasie, ale wtedy nie będzie znaczących korekt, jedynie budowanie jeszcze większej niepewności. Następnie długieee konsolidacje pomiędzy tymi ruchami (triangle,wedges, SHS,iSHS itp.)...Takie moje zdanie. Pod to gram i na razie się sprawdza.

Rynek po prostu dąży do tego, aby jak najwięcej ludzi wyruchać na Bitmexie, dlatego wskazana jest ciągła obserwacja funding/premium rate itp. wskaźników.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » czwartek, 16 stycznia 2020, 11:07

jondoexxx pisze: czwartek, 16 stycznia 2020, 10:43 Masa ludzi zapakowała się przy 7200-7800 w shorty, więc nie widzę powolnego powrotu tam...jak tam wrócimy, to jeb**** szybko
????
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » czwartek, 16 stycznia 2020, 11:24

Albo do góry, albo na dół, ale może jednak do góry.

Na 1D rysuje się duży inside bar sugerujący 60/40 wyjście górą od 8850usd albo większą korektę dwutygodniowych wzrostów - wtedy wpasowałyby się wcześniej wspomniane poziomy 7500-7600usd. W niedźwiedzim wariancie potrwa to na pewno dłużej aniżeli 2-3dni. Myślę, że nie ma co się spieszyć, zobaczymy co postanowi rynek. Na altach H4 wysoki poziom zmienności, więc większe ryzyko wejścia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 16 stycznia 2020, 11:29

Uważam podobnie jak @ergorg, że prędzej zobaczymy teraz 10k niż niskie poziomy.

Wyszliśmy z kanału spadkowego, co daje duże szanse na (przynajmniej) korektę całych spadków od 14k. Jeden z prawdopodobnych celów odbicia to 10k właśnie (i okolice), 9-11k dokładniej mówiąc.


Jednocześnie uważam, że koretka z 14k była zbyt długa i głęboka, by nadal traktować to jako ten sam uptrend impulsowy (czyli zgadzam się z @Fibo). PÓKI CO gram z myślą, że robimy korektę, a nie powrót do hossy.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 4 maja 2016
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@caex72

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: caex » czwartek, 16 stycznia 2020, 11:45

Nie wiem to jest tylko moje spostrzeżenie że być może zaczynamy powolną pompeczke pod nadchodzący na początku maja halving bo w dół raczej nie polecimy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 16 stycznia 2020, 12:17

Ostatnie 2-3 strony tego tematu to dobry indicator sentymentu, keep it going :)
jesteś bardzo niedźwiedzio nastawiony, a to głównie za sprawą złości na rosnący kurs, bo chciałeś (i dalej chcesz) kupić taniej (<6K).
Nie bądź jak cała rzesza permabearów, dla których BTC jest wiecznie zbyt drogi i nie mogą kupić.
ekonokomik, ale po co? By spóźnialscy mogli wejść po niższych cenach?
Zapomnij o 5-6k.
na 11 powinno skoczyć do końca stycznia
I moj faworyt
piszmy o spadkach jak jest lokalna gorka.. ale nie piszmy o spadkach w DOLE bo...sila rozpedu
:D

Na 15m moze byc cos takiego
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 stycznia 2020, 13:04 przez prap0n, łącznie zmieniany 14 razy.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 16 stycznia 2020, 12:47

@Vilv Czytam ten wątek od 2 lat, każdy post. I widzę, że w ostatnim czasie zacząłeś tutaj sporo pisać, jesteś bardzo niedźwiedzio nastawiony, a to głównie za sprawą złości na rosnący kurs, bo chciałeś (i dalej chcesz) kupić taniej (<6K).

Rynek kontaktów Bitfinex jest NIEISTOTNY. Rozumiesz to? Volume na tamtejszej giełdzie jest bez znaczenia dla całego rynku...Dlatego takie cyrki jak 9:1 ratio się tam dzieją.

Na wszystkich innych giełdach z dźwignią, stosunek longów do shortów jest ZAWSZE 1:1. Nie może być inaczej..Na każdy jeden otwarty kontakt long, jest jeden kontrakt otwarty short, jeżeli ktoś mówi inaczej, to kłamie. Te wszystkie ratia, że jest 60% szortów na mexie i 40% longów, to nieprawda. To zawsze jest 50/50%. Te ratio to podejrzewam, że ilość % danej pozycji kupiona market orderem, czyli jak kurs dynamicznie rośnie i stronki mówią, że jest 65% longów na mexie, to w rzeczywistości jest tyle samo kontraktów short co long, tyle, że 65% longów było market orderami i robi się premium w stosunku do giełd spot (i zarazem pozytywny % funding rate), w drugą stronę, analogicznie, tylko, że na -...Albo coś w tym stylu, nigdy się nad tym nie zastanawiałem dokładnie, bo jest to mało istotne, jeżeli zdajesz sobie sprawę, że ilość longów i shortów (kontraktów) jest zawsze taka sama.

np. obecnie funding rate spada. Wczoraj wynosił od 0.04% w porywach do 0.15%, a deribit. Na ByBit płaciłem ok 0.05-0.06%...A obecnie na ByBit za 5h będzie 0.022%, a następny wróci do normy na 0.01%, na deribit też spada, obecnie 0.01%.
Patrząc tylko na to, bez innych wskaźników, można założyć, że jeżeli kurs chce iść wyżej, to nie musi już dużo korekcić, można więc śmiało tutaj postawić longa (8626), ze SL w okolicach 8400 i TP 9k. Masz tutaj bardzo ładny R/R....Kurs spadnie? Ok, trudno. Zrobisz 10 takich trade'ów, wejdą 3 i jesteś na plusie. Dostosuj pozycję tak, aby ten SL nie przekraczał 1% Twojego kapitału, więc stać Cię na 100 takich nietrafionych transakcji zanim zbankrutujesz. Dołóż do tego proste patrzenie na linie horyzontalne, świece 1H-4H i będziesz miał jeszcze lepsze wejścia.

Dodano po 28 minutach 41 sekundach:
edit:
w momencie pisania tego posta, kurs wynosił wspomniane 8626, obecnie mamy już 8700. Przesuwasz SL na + i jazda 8-) jak Ci go wywali, trudno, cierpliwość wskazana. Czekasz na kolejny setup, który może pojawi się za godzinę, a może jutro, a może za kilka dni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 16 stycznia 2020, 13:12

@@jondoexxx
Dokładnie, nie rozumiem jak można się nastawić na konkretną cenę nie patrząc kompletnie na to co daje rynek i "albo kupię albo się będę gniewał tak długo aż spadnie". Sam pisałem parę postów wyżej, że czekałem na 5-6k, ale widziałem, że poniżej 7k wszystko było wykupione bardzo szybko i za trzecim razem się zapakowałem między 6,8k a 7,5k (i dalej trzymam). Być może spadniemy do 6k i wtedy @Vilv będzie skakał z radości (chociaż znając życie wtedy będzie czekał na 5,5k, potem na 5k itd.) kompletnie ignorując fakt, że wcześniej zobaczylibyśmy BTC np. po 12k.

Jestem przekoanny, że część osób, które nadal czekają na 5-6k i dalej nie kupili będą wchodzić na FOMO powyżej 10k. Sytuacja analogiczna do kwietnia/maja/czerwca 2019r.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » czwartek, 16 stycznia 2020, 13:16

Jak się można nastawiać na jakąś cenę? Już wam się spieszę odpowiedzieć, po prostu kupowałem już na podobnych poziomach i nie są dla mnie atrakcyjne aby dokupić więcej, jak spadnie niżej to dokupię. Jak poleci jeszcze wyżej to sprzedam proste. Jaki jest sens uśredniać cenę w górę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 16 stycznia 2020, 13:20

@Vilv
"po prostu kupowałem już na podobnych poziomach i nie są dla mnie atrakcyjne aby dokupić więcej"


Ja też kupowałem po 6k (jeszcze przed spadkami) i po 3-4k też kupowałem po spadkach i 1-2k też widziałem zanim bańka się rozkręciła na dobre. To rozumiem, że też mam się teraz nastawić na 1-2k, bo widziałem te ceny? A co maja powiedziec Ci, ktorzy widzieli BTC poniżej dolara? Cena (drogo/tanio) to jest pojecie wzgledne i relatywne (jakbysmy zobaczyli za 3 lata BTC za 100k to nie bedziesz sobie plul w brode ze nie wchodziles po 8k czekajac na 6k?)
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 stycznia 2020, 13:24 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tomasz_Es i 20 gości