MONERO - Długi czas oczekiwania na potwierdzenie

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 8 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MONERO - Długi czas oczekiwania na potwierdzenie

Postautor: Yolocaust » środa, 8 stycznia 2020, 23:31

Siema, kupiłem dziś na giełdzie trochę xmr, przelałem sobie na jeden portfel, którego używam do giełdy, a następnie chciałem przelać hajs na mój główny portfel. Problem w tym, że transakcja od kilku godzin w ogóle się nie ruszyła. Cały czas stoi na 11 potwierdzeniach. Używałem portfela mymonero(z którym nigdy problemów nie miałem), mam go w najnowszej wersji.

EDIT: Na żadnej stronie nie da się sprawdzić transaction id, a w portfelu dalej pending :/
Obrazek

b8ef0f12f52f3ea8c87dffbd367a83539b37346b478dfec5aa506722fa8c18b7

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Długi czas oczekiwania na potwierdzenie

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 9 stycznia 2020, 17:15

Jak txid nie wchodzi w eksplorerze to znaczy że transakcja nie istnieje.
Nie rosnąca ilość potwierdzeń znaczyłaby, że blockchain stoi (nie są generowane nowe bloki).
Po mojemu - problem z walletem z którego wysyłasz.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MONERO - Długi czas oczekiwania na potwierdzenie

Postautor: qertoip » czwartek, 9 stycznia 2020, 21:42

Twoja transakcja ma 506+ potwierdzeń w tym momencie:
https://xmrchain.net/search?value=b8ef0 ... 22fa8c18b7

Coś Ci się rozłączyło, Twój portfel nie odświeżył stanu.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MONERO - Długi czas oczekiwania na potwierdzenie

Postautor: Bit-els » sobota, 11 stycznia 2020, 15:08

Przetestowałem coinomi. Trzeba uzbroić się w cieroliwość, bo dopiero po kilkunastu potwierdzeniach portfel widzi środki. Wcześniej są różne dziwne komunikaty, np data otrzymania rok 1970

Ale koniec końców wszystko jest ok. I potrafi też odeśłać :-)

Oczywiście to portfel ze swoimi serwerami, zamknięty kod.
O tym trzeba pamiętać. Ale działa b.dobrze, jest pprzyjazny, łatwo wyjąć klucze prywatne

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MONERO - Długi czas oczekiwania na potwierdzenie

Postautor: Bit-els » sobota, 11 stycznia 2020, 18:58

Coinomi ma jednak problem z monero. Owszew wysłał środki natychmiast, ake od kilku godzin wciaż podaje stan z przed transferu.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

MONERO - Długi czas oczekiwania na potwierdzenie

Postautor: koparki » sobota, 11 stycznia 2020, 20:00

Bit-els pisze: sobota, 11 stycznia 2020, 15:08Oczywiście to portfel ze swoimi serwerami, zamknięty kod.
Zamknietoźródłową infrastrukturę dla niezależnych kryptowalut chyba lepiej omijać i jej nie promować, nie nabijać jej popytu, czyż nie? Dla monero obecnie tylko Desktop. Oficjalny portfel na Androida już istnieje ale niestety w formie CLI czyli bez GUI. Ktoś korzystał? Widziałem wpisy na reddit juz 2 lata temu o oczekiwaniu na GUI do androida, ktoś wie czy są postępy w tej sprawie?
---

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MONERO - Długi czas oczekiwania na potwierdzenie

Postautor: qertoip » sobota, 11 stycznia 2020, 20:55

koparki pisze: sobota, 11 stycznia 2020, 20:00Zamknietoźródłową infrastrukturę dla niezależnych kryptowalut chyba lepiej omijać i jej nie promować, nie nabijać jej popytu, czyż nie?

Dokładnie!

Tym bardziej, że na desktopa Monero ma świetnego "oficjalnego" klienta GUI: https://web.getmonero.org/downloads/

koparki pisze: sobota, 11 stycznia 2020, 20:00Oficjalny portfel na Androida już istnieje ale niestety w formie CLI czyli bez GUI.

Na Androida od dłuższego czasu jest sprawdzony Monerujo. Jest rozwijany niezależnie (choć wewnętrznie korzysta z bibliotek C++ Monero) przez znanego w społeczności programistę m2049r (uczestnik konferencji itd): https://play.google.com/store/apps/deta ... .xmrwallet
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MONERO - Długi czas oczekiwania na potwierdzenie

Postautor: Bit-els » sobota, 11 stycznia 2020, 22:09

ja też sobie chwalę monerujo, działa b.dobrze, przywraca portfel z seeda

Dodano po 10 minutach 22 sekundach:
@qertoip Monerujo na androida ściąga coś w rodzaju nagłówków bloków i trochę to trwa jeśli portfel nie był dawno włączany. Ale zwykle parę minut, kilkanaście sekund, zależy jak duże zaległości.

Podobnie portfel na maca, z tym że trwa to już kilka godzin, mam wersję simple mode oczywiście.

Za to wersja na linuxa jest natychmiast gotowa to praca- pełna synchronizacja.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg i 18 gości