FlyingAtom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: bl4ck » piątek, 10 stycznia 2020, 18:32

cezar78 pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 17:45Teraz już wiem że trzeba stać z rękami przy samym wylocie i blokować wylatujące pieniądze
Lekcja nr 1 :)

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 sierpnia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: cezar78 » piątek, 10 stycznia 2020, 20:33

3850pln przeliczając według kursu na ich stronie albo bitomacie?
Sugerowalem się kursem w portfelu btc zainstalowanym w moim telefonie. Ale to bez znaczenia. Na ich stronie kurs jest niższy dokładnie o 4% i tyle mnie skroili przy wypłacie. Czytałem w necie że prowizja shitcoins od sprzedaży to 2%. A może ktoś powiela błędne informacje, bo w sumie o prowizji 2% czytałem na innych stronach, na shitcoins.club nic nie ma na ten temat. No cóż przerzucę sie na flyingatom tam chociaz jasno określają swoje opłaty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: redbog » piątek, 10 stycznia 2020, 21:21

cezar78 pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 20:33Sugerowalem się kursem w portfelu btc zainstalowanym w moim telefonie. Ale to bez znaczenia.
To jest najbardziej istotne bo nie wiadomo skąd ten twój portfel bierze kurs.
cezar78 pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 20:33Na ich stronie kurs jest niższy dokładnie o 4% i tyle mnie skroili przy wypłacie. Czytałem w necie że prowizja shitcoins od sprzedaży to 2%.
Nie wiem czy prowizja u nich jest 2% ale nawet jeśli to najistotniejsze jest 2% od kursu z jakiej giełdy bo mogą być różnice w kursach i stad wyszło nieporozumienie.

Najlepiej patrzeć na stronie ile oni oferują za btc(już z uwzględnieniem prowizji)
https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/ 29700zl
https://shitcoins.club/ 29500zl

Czyli na ten moment flyingatom daje o 200zl drożnej na bitcoinie natomiast jeśli chcesz kupić to shitcoins o 200zl taniej sprzedają. Wiec kupujemy w shitcoins a sprzedajemy w flyingatom.
To wszystko może się zmieniać wiec trzeba na bieżąco sprawdzać gdzie jest korzystniej dla nas.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 sierpnia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: cezar78 » sobota, 11 stycznia 2020, 09:04

Teraz już będę wiedział żeby patrzeć na ich stronie. Z tego co obliczałem Shitcoins ma prowizję 4%, flyingatom - 3,5%. Trochę dużo kroją z ludzi ale jak ktoś ma w swoim mieście bitomat i nie musi dodatkowo na paliwo wydawać to jeszcze można przełknąć. Shitcoins prosty w obsłudze i w miarę anonimowy, natomiast flyingatom wymaga podania tel lub maila także ślad po sobie zostawiamy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: Antrepair » sobota, 11 stycznia 2020, 09:57

cezar78 pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 17:45Drugi minus to sposób wydawania gotówki - maszyna nie wydaje pieniędzy tylko je wyrzuca. Banknoty zaczęły mi fruwać , ja zbieram je z podłogi, tu lecą następne, ludzie się na mnie patrzą. Co by było jakbym wypłacał ze 20tyś? Nie nadarzyłbym zbierać. Teraz już wiem że trzeba stać z rękami przy samym wylocie i blokować wylatujące pieniądze.
To jest taki chwyt mający na celu zwiększanie popularności i adopcji bitcoina- ludzie widzą bitomat i fruwające pieniądze :lol: :lol: :lol:

Tak przy okazji skorzystam, że już stary wątek odkopany i zapytam:
FlyingAtom pisze: czwartek, 3 stycznia 2019, 04:06lamassu są załamka te bankomaty nawet jedno urządzenie które kupiliśmy 45tyś złotych nie działa, nikomu nie polecam kupować ich, ten w Warszawie podmienimy na nasz, sami już robimy, ale to i tak będzie proces i nauka przy nich, fajnie bo jest ich 150 sztuk, więc do 2 lat powinny być w każdej dziurze w PL.
Jak idzie wstawianie nowych bitomatów ? Słuchajcie, może potrzebujecie mądrej głowy do działu R&D lub serwisu w Warszawie ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: maky » sobota, 11 stycznia 2020, 10:22

cezar78 pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 17:45Teraz już wiem że trzeba stać z rękami przy samym wylocie i blokować wylatujące pieniądze.
Nie oglądałeś czołowego naganiacza na piramidy jak stał przy bitomacie ze zmiotką i szufelką? ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: redbog » sobota, 11 stycznia 2020, 12:38

cezar78 pisze: sobota, 11 stycznia 2020, 09:04Z tego co obliczałem Shitcoins ma prowizję 4%, flyingatom - 3,5%. Trochę dużo kroją z ludzi ale jak ktoś ma w swoim mieście bitomat i nie musi dodatkowo na paliwo wydawać to jeszcze można przełknąć.
Ale licząc od czego? Od kursu branego skąd? z jakiej giełdy?
cezar78 pisze: sobota, 11 stycznia 2020, 09:04Shitcoins prosty w obsłudze i w miarę anonimowy, natomiast flyingatom wymaga podania tel lub maila także ślad po sobie zostawiamy.
Jak tylko mail to slaby ślad przy jednorazowym użytku, ale fakt troszkę to niepotrzebne.

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: TypowyFacet » sobota, 11 stycznia 2020, 13:11

@redbog dzięki temu, że podajesz mail, możesz zrobić transakcję przez stronę np.w domu, a w bitomacie szybko odebrać pieniądze

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: redbog » sobota, 11 stycznia 2020, 14:35

@TypowyFacet W shitcoins tez można tak zrobić i nie trzeba podawać maila.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: Bit-els » sobota, 11 stycznia 2020, 14:43

Za jakiś czas i tak skończymy z weryfikacją dowód i selfi.

Paradoksalnie ewentualna hossa na krypto tylko to przyśpieszy.

Bitcoin w zapomnieniu i cenach jak dziś, byłby mniej narażony na ataki tzw regulatorów

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: koparki » sobota, 11 stycznia 2020, 14:58

redbog pisze: sobota, 11 stycznia 2020, 12:38Jak tylko mail to slaby ślad przy jednorazowym użytku, ale fakt troszkę to niepotrzebne.
Bardzo niepotrzebne. Niekompatybilne z kryptowalutami.
A jak będzie selfie i skan dowodu to równie dobrze mogą zwijać się z tymi bitomatami, bo nie będzie to nikomu do niczego potrzebne.
Ewentualnie można zmienić soft i zaprogramować na jakieś lottomaty ;)
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: devega » sobota, 11 stycznia 2020, 17:35

Bit-els pisze: sobota, 11 stycznia 2020, 14:43Za jakiś czas i tak skończymy z weryfikacją dowód i selfi.
Myślę że znacznie szybciej, bez tego nie ma możliwości spełnienia wymogów AML - zapewnienia możliwości identyfikacji transakcji powiazanych ze sobą (np wielokrotne wymiany przez tego samego użytkownika). W przypadku punktów stacjonarnych weryfikatorem jest człowiek, w przypadku bitomatów musi być zapewniony jakiś algorytm.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: Bit-els » sobota, 11 stycznia 2020, 19:14

Powinni się bronić, że btc to nie jest waluta, pieniądz, a snikersy z automatu można kupować bez weryfikacji.

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: Qba-da-Intrepid » sobota, 11 stycznia 2020, 23:59

Trzeba patrzeć na kurs na obu stronach przed kupnem/sprzedażą, raz shitcoins a raz flyingatom ma lepszy kurs.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 12 sierpnia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: cezar78 » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 17:07

Póki nie jest głośno o bitcoinie (czytaj cena drastycznie rośnie) to rządowe ku..wy na razie sie tym nie interesują. Nie rozumiem po co wprowadzać w bitomatach jakieś weryfikacje jak w zwykłym kantorze walut też do jakiejś kwoty kupujesz/sprzedajesz bez legitymowania się dowodem. I jeśli nawet od jakiejś kwoty musisz pokazać dowód to przecież możesz wymienić w kilku kantorach mniejsze sumy.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 stycznia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: kapustka » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 19:48

też uważam, że niestety weryfikacje i selfie czy inne czary mary to kwestia czasu. A szkoda, z oczywistych względów.

Bardzo spodobało mi się to porównanie do snickersów z automatu. Jest w tym dużo racji.

Do tej pory mam doświadczenie tylko z bitomatami flyingatom i z weryfikacją emailową. To już sporo, a co dopiero gdy w grę wchodzą smsy na telefon czy weryfikacja z dowodu osobistego i selfie. Inwigilacja level hard, mam jednak nadzieję, że jakimś cudem nie dojdzie do takich rzeczy w świecie krypto

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: Bit-els » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:25

Forbes zilustrował art. o btc zdjęcim jakiegoś kantoru z Polski, @FlyingAtom to Wy może? :-)

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: redbog » piątek, 13 marca 2020, 03:00

Czy to prawda?
Jeśli to co jest tu opisane to nie jakaś ściema to bitomaty praktycznie trącą sens.
https://www.wykop.pl/wpis/47796263/kryp ... itcoins-w/

Przedstawiciela shitcoins chyba nie ma na forum ktoś jest w stanie ich może zapytać gdzieś żeby uzyskać oficjalną odpowiedz.
Spytam na razie konkurencje @FlyingAtom_Łukasz @FlyingAtom jak jest u was z ewentualną weryfikacją?
Prowadzicie taką przy zakupie w bitomacie z możliwością blokowania fiatów?
Czy nagrywacie/fotografujecie i przechowujecie twarz kupującego/sprzedającego?
Czy będzie jakiś problem jak podejdę do bitomatu kupować z dużymi okularami albo nawet w kasku :D ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: FlyingAtom » piątek, 13 marca 2020, 10:06

redbog pisze: piątek, 13 marca 2020, 03:00Czy to prawda?
Jeśli to co jest tu opisane to nie jakaś ściema to bitomaty praktycznie trącą sens.
https://www.wykop.pl/wpis/47796263/kryp ... itcoins-w/

Przedstawiciela shitcoins chyba nie ma na forum ktoś jest w stanie ich może zapytać gdzieś żeby uzyskać oficjalną odpowiedz.
Spytam na razie konkurencje @FlyingAtom_Łukasz @FlyingAtom jak jest u was z ewentualną weryfikacją?
Prowadzicie taką przy zakupie w bitomacie z możliwością blokowania fiatów?
Czy nagrywacie/fotografujecie i przechowujecie twarz kupującego/sprzedającego?
Czy będzie jakiś problem jak podejdę do bitomatu kupować z dużymi okularami albo nawet w kasku :D ?
Hej,
Nie nagrywamy nic ani w biurach ani w bankomatach.
Jak będą przepisy która zmuszą nas do weryfikacji czy nagrywania klientów na pewno poinformujemy rynek/klientów.
Stosujemy aktualnie też nasz "wewnętrzny aml" i w każdym bittomacie nie ma więcej niż 60k PLN, wiec nie ma możliwości by ktoś przekroczył 15k euro. A tak jeszcze swoją drogą to bittomaty działają słabo (może nie bardzo słabo) do tego co się spodziewałem i pewnie jak się nie zmienią uwarunkowania na rynku to będę przerzucał część kapitału w inny biznes, albo zmieniał branżę, bo aktualnie rentowność na kapitale (bankomaty i biura) jest tak mała że bez problemu można osiągnąć dużo wyższa w innych branżach.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Flying Atom vs. bitcoinomat.pl vs. Shitcoins - wojna bitomatów ;)

Postautor: redbog » piątek, 13 marca 2020, 12:02

FlyingAtom pisze: piątek, 13 marca 2020, 10:06Nie nagrywamy nic ani w biurach ani w bankomatach.
Jak będą przepisy która zmuszą nas do weryfikacji czy nagrywania klientów na pewno poinformujemy rynek/klientów.
Bardzo dobra wiadomość, dzięki za szybką odpowiedz.
FlyingAtom pisze: piątek, 13 marca 2020, 10:06A tak jeszcze swoją drogą to bittomaty działają słabo (może nie bardzo słabo) do tego co się spodziewałem i pewnie jak się nie zmienią uwarunkowania na rynku to będę przerzucał część kapitału w inny biznes, albo zmieniał branżę, bo aktualnie rentowność na kapitale (bankomaty i biura) jest tak mała że bez problemu można osiągnąć dużo wyższa w innych branżach.
Moze banka by coś pomogła ale niestety szybko to ona może nie nadejść, a z drugiej strony jeśli inny biznes tez związany z krypto to jego rentowność tez może wzrosnąć w trakcie bani i tym sposobem bitomaty pozostaną zawsze z tylu, niestety.

A tak na szybko to jeśli się potwierdzi ze shitcoins nagrywa ludzi i jeszcze robi problemy za okulary i wyraźnie nie poinformował o tym to możecie zapewne spodziewać się więcej kupujących. Jeśli okaże się to prawdą bo na razie to jest relacja jednej osoby wiec może tez się okazać ze to info nieprawdziwe.

Wróć do „Bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości