Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » niedziela, 22 grudnia 2019, 11:14

Generalnie na moje dzisiejsze zamkniecie tygodniówki powie nam co dalej , obstawiam iż będą chcieli ja dość wyciągnąć up wiec generalnie jestem na longu od wczoraj

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » niedziela, 22 grudnia 2019, 12:24

Trwa korekta zygzakowa 1-szej fali wzrostowej.
Na tą chwilę ważne jest pokonanie górnej bandy potencjalnego trójkąta.
Gdyby to się jednak teraz nie udało to dla utrzymania impulsowego charakteru dalszego ruchu na północ, całkowita korekta nie powinna przekroczyć 50% zniesienia wzrostu z 18.12, jak pokazane poniżej.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » niedziela, 22 grudnia 2019, 14:40

@Fibo

Napisałes i oznaczyłes 1 fale wzrostową kolejno 3 powinna byc wyzej i 5 jeszcze wyzej potem znowu koretka abc.....

Jak to sie ma do podobnej sytuacji z poprzedniego okresu? Nie widac tam zeby po pierwszej fali wzrostowej trend wzrostowy byl kontynuowany.



Pytam bo mamy tu praktycznie identyczny wykres wiec podstawiając wzór powinno mi wyjsc to samo tak działa matematyka. W dalszym rozumieniu powinienem nastawic sie na spadki. Tak? Jezeli tak to 1 fala wzrostowa byla by ostatnia a gdzie fala numer 3 i 5 ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
29
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » niedziela, 22 grudnia 2019, 17:24

@donkeszyn, dobre pytanie.
Na początek rozwieję 1-sze wątpliwości - przebicie od góry 50%-ego zniesienia 1-ki będzie oznaczało, że wzrost z 18.12 stracił już ten status. Tak, że nie ma wtedy już sensu planować 3-ki i 5-ki, co najwyżej jakąś falę C...

Czy ten wzrost z 18.12 powinien być początkiem dalszego ruchu na północ?
Jest to wysoce prawdopodobne, gdyż od czerwcowego szczytu kurs BTC wykreślił już trzy trójki (powinienem napisać zygzaki, ale 1-sza trójka budzi wątpliwości). EW na więcej nie pozwala w pionie, z resztą w poziome też. Pod koniec października jeszcze pozwalało, chociaż osobiście nie liczyłem na to, właśnie ze względu na kształt wspomnianej 1-szej trójki.
Formacja korygująca od czerwca została wg EW wypełniona do cna i teraz czas na nowy, odrębny ruch wzrostowy (a czym ten ruch będzie w rozumieniu EW to już inna kwestia).

Dodatkowo, podobne wzorki (fraktale) to dla EW za mało, tym bardziej, jak nie raz wspominałem, rynek wg EW czuje ciągłą potrzebę generowania zmienności podczas kreślenia kolejnych sekwencji falowych składających się na dany wykres.

Dodano po 1 godzinie 25 minutach 33 sekundach:
Stary numer - to gry może wejść odwrotny trójkąt, aby zdezorientować jak największą liczbę uczestników rynku...

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 22 grudnia 2019, 18:28

socjolog2008 pisze: piątek, 20 grudnia 2019, 21:27wygląda że potestuje 7275 i tam można shorta wrzucić

I teraz popatrzmy ile ma tej siły z SL ;)
Schodki faktycznie wzorowo się zbudowały wg. teorii schodków (boto style)
ps. powinien teraz wyssać po 5% z altów i sru na 7060 chociażby, na dobry początek
byle by mi nie dotykał LTCBTC, bo co prawda bez crypto ale na FX pozycje mam LONG tutaj
i na 7380 wywalą shoty x25 na mexie tych co rozstawili się na 7100, drugi raz tam dolecą i tam lekko się można rozstawić x10 z potencjałem. No panowie, chyba że wiara w narodzie że startujemy pod halving.
Ja czekam spokojnie z gotóweczką, nawet i kilka tygodni na ładowanie.
Jedynie misja ,,na kotleta'' już jest. No zlikwidujcie mnie 8-) x10 - moje ostatnie crypto schabowe na pokładzie
@Jazda podpisuje się rękami i nogami
Spoiler:
Jazda pisze: niedziela, 22 grudnia 2019, 12:33@blink O ile będzie kolejna bańka jeszcze kiedykolwiek na crypto. Bo na razie to pobożne życzenia obecnie załadowanych oraz tych na stracie..."będzie bańka zarobimy, wyjdziemy na swoje blabla". Przypominam iż nic dwa razy się nie zdarza, świadomość społeczna rośnie. Po drugie krypto już nie budzi wypieków na twarzy i euforii, kolejne lata krypto utwierdzają tylko ludzi iż jest taki Twór nikomu do niczego nie potrzebny, w sumie jako alternatywa dla zwykłych płatności która oprócz czarnych szemranych interesów nie jest potrzebna.
A tą niesamowita technologię zaadoptowały już banki do swoich potrzeb. I jeśli masowo ludzie mają korzystać z tego rodzaju płatności to wybiorą pewne Banki. Bliki i tego typu rzeczy, gdyż ludzie mając świadomość iż jak się pierdykną na przelewie to banki dają możliwość cofnięcia transakcji itd itd.

Świat krypto bez waszej kasy utopionej w ICO, oraz zrzutów tokenów i coinów przez team każdego projektu...nie istnieje. Oni wszystko finansuja za nasze pieniądze Jak się skończy wam kasa do kolejnych skupów i ładowania swojej kasy, to w kolejnych latach kolejne projekty będą padać jak muchy. Bez znaczenia czy to LISK czy inny XYZ

Pompy są, będą i muszą być ale nie na skalę fomo. Pompują nawet sami zainteresowani aby mogli zrzucić co kolwiek z wyższego poziomu. Bo trzeba jakoś wzbudzić zainteresowanie masy ludzi, przecież komuś to trzeba opchnąć, a coina jak dolara sobie można wymyślać dowolną ilość nikt niczym tego nie ogranicza. Byle tylko naiwnych starczyło...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 grudnia 2019, 19:16 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 5 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 22 października 2018
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SirJack » niedziela, 22 grudnia 2019, 19:01

Sam zastanawiam się, czy już akumulować odważniej? A może jednak będzie jeszcze okazja zakupić trochę taniej na długi termin?

Istnieją przesłanki pozwalające sądzić, że bitcoin znajduje się aktualnie w przedsionku tygodnia spadków ceny. Statystyki te dają obraz obniżenia wartości BTC nawet do 6000 USD. Czy przed nami Czerwone Święta Bitcoin? jeśli tak, to dlaczego może do tego dojść?

https://bithub.pl/wiadomosci/czerwone-s ... nie-teraz/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » niedziela, 22 grudnia 2019, 20:14

Zmiana oznaczenia na a-b-c i dalej 1 w 3 ZA 3....2....1...

Nas
Początkujący
Posty: 219
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Nas » niedziela, 22 grudnia 2019, 20:15

Co myślicie o wolumenie tego wybicia?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 22 grudnia 2019, 20:48

Lokalny double top na ten moment RSI 4h lekko zgrzane :D Mogliby wbić ten duży double bottom :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » niedziela, 22 grudnia 2019, 20:56

jak pisalem mamy sadny dzien, wybilismy 7,2 i przebilismy na malym volumenie LT spadkowa, zobaczymy jak zakonczy sie swieca na 1W, najlepsze dla zaladowanych byloby dotarcie do sma na 7,7 i utrzymanie sie w tym rejonie, LTC silnie skorelowany z BTC z tym, ze BTC walczy z lokalnym szczytem, a LTC testuje LT od gory.
mimo przegrzania RSI, lepsze byloby dla liczacych na wzrosty podbicie ceny wyzej przed zamkniecie swiecy tygodniowej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » niedziela, 22 grudnia 2019, 21:04

Obserwuje i czekam od 3 tyg az byczki przybiegna w zaznaczona strefe... + troche wyzej Nawet zaznaczylem czerwona plachta, mam nadzieje ze to skloni byki do rozpedu. :)
Byki niestety, ostatnio cos nie w formie



► Pokaż Spoiler
@socjolog2008

No niestety, szanse male - zwlaszcza jesli zniesie im ta obecna swieczke H4.

Cos takiego tez by mnie nie zdziwilo



Pamietam jednak o tym ze u gory mamy calkowita czerwien i mnostwo miejsca aby sie przesunac wiec te shorty nie za duze.. jesli kurs zrobi pullback na luke cme (7250) i pojdzie w gore spowrotem to juz nie bede tak sklonny shortowac 8.0-8.2
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 grudnia 2019, 02:58 przez prap0n, łącznie zmieniany 7 razy.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » niedziela, 22 grudnia 2019, 21:10

Ta jak ten JOE007 zamknie swojego longa to zanurkujemy chyba do samego dna, koleś jest jeszcze 4mln na minusie, przy ostatnim dołku był coś około -25mln $

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 22 grudnia 2019, 21:16

@prop0n aż tak wysoko chcesz żeby się zapuszczały :?: To nie bezpieczne.7713 to max - już przegina jak dla mnie(+1015$),a alty s..ą pod siebie pomału. O 23:00 wystartują forexy. Kontrakty podbijają, otwierane były na 7230 ,zamykane 27.12 podbijają pod to - shorty są na minusie 5 dni przed zamknięciem. Śmierdzi to na kilometr, ale bez crypto - popcorn https://www.barchart.com/futures/quotes/BTZ19/overview
Spoiler:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2293
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3471
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 22 grudnia 2019, 23:26

A co powiecie, że tworzy nam się cup and handle?
Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » poniedziałek, 23 grudnia 2019, 01:08

1W zaliczona, mozna spodziewac sie korekty do poziomu wybitego dolka choc nie trzeba a pozniej spodziewalbym sie ataku na kolejny szczyt

mozemy rowniez dociagnac od 7,7 oznaczonego i wtedy przetestowac support na poprzednim szczycie
zrobilibysmy GC na 1D w takim przypadku, co zaowocowaloby siegnieciu wyzej wg. ma

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 23 grudnia 2019, 01:28


Alty to już pomału powinny wybierać kolor trumny
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pawelawe » poniedziałek, 23 grudnia 2019, 05:14

Pawelawe pisze: czwartek, 19 grudnia 2019, 00:52 Co do kursu, chyba się dużo nie pomyliłem:
viewtopic.php?p=618765#p618765

Obrazek
Swoją drogą póki co odbiliśmy od marginalnej LT spadkowej (nie sądziłem, że wgl zadziała) i zniesienia 0,7 ostatniego lokalnego szczytu, więc teraz pewnie jakaś korekta i kontynuacja do przetestowania tej ważniejszej LT o której wspominałem w poście UP.
Teraz obserwuję D1(bitmex), jesteśmy w bardzo istotnym miejscu, zielona spadkowa LT była testowana od góry już 6 razy (z czego tylko jeden raz fejkowo wyszliśmy z niej górą.) Swoją drogą przez te pół roku można było łatwo zarabiac grając na jej testach od góry i dołu.
Jeżeli dizsiaj na D1 utrzymamy się nad, będzie to dla mnie bardzo byczy sygnał.
Obrazek
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 23 grudnia 2019, 18:25

socjolog2008 pisze: niedziela, 22 grudnia 2019, 21:167713 to max - już przegina jak dla mnie

Teraz poproszę 6780 a później 6000-5800 :D i kolejno 5450 i 4800 i kończmy tą farsę i przedłużanie/ marnowanie naszego czasu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 23 grudnia 2019, 18:52

@socjolog2008
Spoko... to równie dobrze może być teścik od góry i kontynuacja :)



Początkujący
Posty: 313
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lordzuk » poniedziałek, 23 grudnia 2019, 18:59

@socjolog2008 , nie kumam Ciebie , jak pękło i trzeba było szortowac to żeś był bykiem :D, teraz teoretycznie możemy mieć dołek za nami i Ty szortujesz wtf Dude wtf :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bn801, grzeg, slasta, tosiak i 15 gości