Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 19 grudnia 2019, 01:10

@ergorg a stoploss jest? :D I gdzie? :D
Spoiler:
Spoiler:
anagamidev pisze: wtorek, 17 grudnia 2019, 22:51
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 19 grudnia 2019, 05:19

Spoiler:
pael pisze: środa, 18 grudnia 2019, 09:50 Obrazek
Wsparcie z weely zadzialalo :)
7500 wybili szybko; widze zasieg do 8500 i sie zobaczy. pytanie czy przyjdzie jakies odbicie i zainteresowanie BTC

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » czwartek, 19 grudnia 2019, 09:05

Na to zwracalbym teraz uwage (klasycznie - wejscie w 0.618 na long, czyli okolice 6825 (ze stop lossem oczywiscie, ale poczekalbym na wyleszcz najpierw przy zakladaniu SL))

Obrazek

i po oddaleniu:

Obrazek

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » czwartek, 19 grudnia 2019, 09:27

... czyli w skali long dalej jesteśmy w ciemnej d... ;-)

Weteran
Posty: 7514
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 19 grudnia 2019, 09:44

wloczykij78 pisze: czwartek, 19 grudnia 2019, 09:27... czyli w skali long dalej jesteśmy w ciemnej d...


zalezy jak kto gra ale dosc duzo potrzeba do wydostania sie z ciemnej d ;-) pierwsza iskra jest, ale pasowaloby przebic kolejno 8500 i 10500

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 4807
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mesrotten » czwartek, 19 grudnia 2019, 10:01

Wrzucam ciekawostkę pośrednio związaną z kursem BTC.

scamersi z PlusToken, którzy ukradli w sumie 180.000 BTC i 6.400,000 ETH przerzucili właśnie 789,525 ETH (105,099,509 USD) z PlusToken na nieznany wallet.

https://twitter.com/whale_alert/status/ ... cammers%2F

Wcześniejsze zrzuty korelowały z przerzucaniem ETH z PT. Widać było, że każdy ruch w dół zaczynało ETH, które też dostawało nieproporcjonalnie bardziej po dupie niż BTC.

W zależności od tego jak będą chcieli to wyprać może się okazać, że przecena na ETH będzie trwać nadal, co oczywiście może mieć wpływ na kurs BTC.. oby nie.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » czwartek, 19 grudnia 2019, 10:26

ja mam coś ciekawego

zaraz wrzucę

Dodano po 14 minutach 50 sekundach:
Wskaźnik A/D Line

Wskaźnik A/D Line (z angielskiego Advance/Decline Line) stosowany jest do oceny szerokości rynku. Wskaźnik ten nie jest interpretowany poprzez określenie osiąganej wartości, ale ze względu na kierunek, w którym zmierza

Tradycyjna interpretacja polega na stwierdzeniu, iż jeśli rynek rośnie i przy tym następuje wzrost wskaźnika A/D Line, trend jest silny i są duże szanse na kontynuację tej tendencji. W przypadku kiedy następuje spadek A/D Line przy równoczesnym wzroście indeksu WIG, możemy mówić o negatywnej dywergencji i spadku szerokości rynku. Często może to zwiastować bliskie zakończenie tendencji wzrostowej.

Analogicznie, jeśli indeks giełdowy notuje kolejne dołki cenowe, a przy tym A/D Line sygnalizuje umocnienie i pozytywną dywergencję, może to oznaczać bliskie zakończenie dotychczasowej tendencji spadkowej.

Obrazek

odpaliłem sobie ten wskaźnik na btc i jak to jest że jesteśmy na nim od maja 2018 praktycznie bez korekty

co więcej on największy wzrost notuje od tego długiego boczniaka po spadek na 3k

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 19 grudnia 2019, 11:01

Teraz to już na pewno jest koniec BTC, @prezes rapuje. :mrgreen:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 listopada 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: max33 » czwartek, 19 grudnia 2019, 15:29

a tak w troche dluzszym terminie, jaki widzicie zasieg mini banki halvingowej (jesli taka nastąpi) :?:

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jondoexxx » czwartek, 19 grudnia 2019, 16:07

@masonbtc no to by oznaczało to co piszesz, czyli, że BTC jest w perma hossie, a spadek z 20 do 3k to tylko korekta większego cyklu.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 3 grudnia 2019
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mozekawe » czwartek, 19 grudnia 2019, 16:47

Wiem, że figury można różnie interpretować i rysować ale czy my właśnie nie wyszliśmy z tego klina zniżkującego i przetestowaliśmy go od góry?

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 19 grudnia 2019, 16:54

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 19 grudnia 2019, 18:15

Jeśli spadnie tak nisko to kupuję nawet gdyby miało spaść niżej:
Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » czwartek, 19 grudnia 2019, 18:19

Rozpoczelismy korekte odbicia, swiece dzienne wygladaja wysmienicie, przed nami jesli trend lokalny zostanie zachowany szansa na obrysowanie byczej swiecy na 1W.
Wg. ma dla fina odbilismy od sma 1D ,
jednak mniejsze interwaly wskazuja na to, ze mozemy niebawem spasc na 7,1 jezeli z tego miejsca nie bedziemy ciagnac zdecydowanie w gore ,
znaczy, ze korekta moze jeszcze troche potrwac i polecimy nieco nizej. Na 4h ma wskazuje na to, ze na ten moment jezeli 7,1 padnie zlecimy na 7,0 skad prawdopodobienstwo kontynuowania wzrostow jest wieksze.
Wg. ob mimo, ze fale korekcyjna byla duzo slabsza niz ta z 7,48 to nie mozemy uznac, ze korekta odbicia jest zakonczona dlatego, ze 2 odbicie nie bylo wieksze niz te po fali korekcyjnych lokalnego ruchu wzrostowego, a wiec bedziemy jeszcze troche spadac. Wg. ob spadek ponizej czerwonej poziomej lini zaneguje wysoce prawdopodobne zakonczenie trendu spadkowego z 13,7 i wczorajsze wybicie pojdzie w zapomnienie a 1W juz nie bedzie takie "kolorowe" (malo prawdopodobne, ale mozliwe).
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 grudnia 2019, 18:58 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » czwartek, 19 grudnia 2019, 18:23

Z perspektywy kanalu ktory obserwuje, to target gory kanalu nie wydaje sie juz odrealniony.. 8400 wciaz w zasiegu jesli ten ruch mialby byc faktycznie czyms wiekszym.
Na razie jednak cos sie zacielo przy medianie.


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 19 grudnia 2019, 18:36

Do przyszłego tygodnia i wygasania kontraktów mamy pare dni.

Tak sobie spekuluje ze kurs poslizga sie po górnej krawedzi klina i na wysokosci 6800 gdzie obrysował wczesniej ładny stopien odbije. Pytanie tylko jak głęboko zrobi nura zeby golic longi.
Moze juz nie bedzie bo ludzie nabiora przekonania ze to wczorajsze wybicie bylo ostatnim przed kontunuacja spadków.

Kwestia tylko ze skoro ja tak mysle to zakladam ze masa luzi mysli podobnie i teraz jak tu uciec przed polowaniem na pozycje.

Kolega dzis mi opowiadał ciekawy eksperyment.
Był test z 2 przyciskami. Jeden dawał 75% szansy na wygrana, drugi 25%. Usadzili szympansa ten poklikakał poklikał i potem juz klikal tylko jeden przycisk. Następnie przetestowano kilka innych zwierzat i kazde szybko ogarniało co klikac.
Posadzili człowieka i mial mniejsza celnasc niz zwierzaki. Szukał wzoru sposobu na zwiekszenie szansy. Wystarczyło klikac ciagle 75% :)

Moze tutaj tez nie ma co wymyslac i obrac najprostsza drogę?
Ja czesciowo załadowany w longa przy odbiciu od klina. Usrednie przy 6800 a potem zamykam oczy i zaciskam kciuki hehe bo do tego to sie sprowadza na BTC


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » czwartek, 19 grudnia 2019, 23:56

Jutro wygasają kwartalne kontrakty na CME.

Rok temu o tej porze mieliśmy dołek, następny kwartał konsolidacja i wybicie up. Następnie zrobiło się za drogo więc zbili cenę przy okazji 3 miesiące później zamykając w tym samym miejscu. Teraz mogą znowu zrobić 3 miesiące akumulacji, gdzie zamkniemy na podobnym poziomie w marcu i potem przez trzy miesiące up.

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » piątek, 20 grudnia 2019, 00:41

@ergorg poważnie wierzysz że 7150$ to dobra cena :?: taka wyjściowa pod nowe górki pod halving ;)
Teraz z perspektywy kasy, bez crypto, nawet nie muszę shortować. Wystarczy że pieniędzy nie wyłóży takich jak ja - legiony. Czekamy na Cragia, jego listę i Tulip Trust, odblokowanie w styczniu 2020 (albo obwołanie że to ściema). Kolejną Wenezuelską opowieść, ale na pewno nie na wzrosty :twisted:


Obserwowane Longi to wyłącznie Finex na tradingview. Bez brania pod uwagę 50 innych crypto giełd, Forexów. To bączek. Nic znaczącego.
ergorg pisze: piątek, 20 grudnia 2019, 00:44z pomocą kilku wielorybów zapewne wybić na przysłowiowy księżyc.

https://www.alfaquotes.com
Na cenę fair
ergorg pisze: piątek, 20 grudnia 2019, 00:48@socjolog2008, co stoi na przeszkodzie grubym, na zrobieniu kolejnej bańki jak i tak to ulica będzie gasić światła jak w 2017 roku?

Świadomość permanentna ulicy jak to się kończy, że cała wciskana ideologia, adopcja, funkcjonalność to bajki. Nic tylko spekulacja. Bez wiary już w te wszystkie opowieści z Narnii. Że halving do niebezpiecznuh poziomów może się skończyć jak z LTC.
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... hrate.html
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... culty.html
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... price.html
Nic im nie szkodzi, tylko kto w to po raz drugi uwierzy.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 grudnia 2019, 00:57 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 4 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12852
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 20 grudnia 2019, 00:52

socjolog2008 pisze: piątek, 20 grudnia 2019, 00:41Wystarczy że pieniędzy nie wyłózy takich jak ja - legiony.

Panie, o czym Ty piszesz? Ludzie tutaj snują teorie kto otworzył longi na finexie na tysiące BTC a to okazuje się, że jeden człowiek. Niby bańki nie będzie, a z drugiej strony przecież to nadal bardzo płytki rynek, który można z pomocą kilku wielorybów zapewne wybić na przysłowiowy księżyc.

Dodano po 4 minutach 14 sekundach:
@socjolog2008, co stoi na przeszkodzie grubym, na zrobieniu kolejnej bańki jak i tak to ulica będzie gasić światła jak w 2017 roku?

Dodano po 4 minutach 6 sekundach:
socjolog2008 pisze: piątek, 20 grudnia 2019, 00:41@ergorg poważnie wierzysz że 7150$ to dobra cena
No i mi tylko chodziło o cykle kwartalne na CME i jak cena się zachowuje w stosunku do nich.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vilv » piątek, 20 grudnia 2019, 01:32

Ale socjolog ma akurat rację z tymi zakupami np. ja od ponad roku nie robiłem zakupów , chociaż pomału się już przymierzam ale na pewno nie za 7k(gdy kurs spadł poniżej 7k dopiero zacząłem patrzeć na bitka co tam w trawie piszczy, gdzie jestem wielkim entuzjastą) przy 5,5k będę się zastanawiał czy dokupować, przy 3k na pewno kupię, a przy 1,9k wchodzę all in :D. Patrząc po znajomych którzy bawili się w krypto i nawet na tym część zarobiła to wśród nich zerowe zainteresowanie. Nikt się nie wybiera na zakupy, nawet nie ma rozmów o krypto, a są w temacie mniej więcej od bańki w 2013. Bez napływu nowego kapitału to cudów nie będzie a jeszcze patrząc ile teraz jest scamów które drenują rynek z kapitału to lecimy na pysk. Każdy chcę kasę wyciągać, a chętnych do wpłacania nie ma zbyt wielu.

PS. Do tego kryzys finansowy wisi w powietrzy to ludzie wolą mieć gotówkę niż dziwne aktywa. Bo prawda jest taka że nie wiemy jak się zachowa bitek przy kryzysie finansowym. Może odlecieć w kosmos albo zanurkować z resztą świata. Teraz jest strasznie dziwna sytuacja na rynku finansowym przez ten dodruk i zerowe/ujemne stopy %. Jednym słowem świat staną na głowie i nikt nie wie co przyniesie kryzys ale może być dużo gorzej niż podczas ostatniego.


zeroBTC ale czemu mam kupować jak uważam że jest dla mnie za drogo i nie widzę w tym łatwej okazji do zarobku. Mam kupić dla tego że odbiło 1k w dzień i naganiacze mówią że zaraz będzie Moon? Jak odjedzie pociąg bez mnie to co z tego? Jest mnóstwo innych sposobów na zarabianie pieniędzy i bardzo się mylisz myśląc że czyjekolwiek opinie mają wpływ na moje decyzje i plan. Taki mam plan i się go trzymam, rok temu chciałem dokupić sobie za 1,9k nie udało się. Minął rok może tym razem będzie okazja, a jak nie uda się kolejny raz to może w następnym roku albo za 5 lat albo nigdy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fledermaus, Pytek, shinya56 i 30 gości