"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » wtorek, 10 grudnia 2019, 09:20

ciekawym wydarzeniem jest też romans blockchaina ETH2.0 z tokenami ZEC/ZEN info dla inwestorów, że następuje umonienie konkurencji (jesli by ktoś rozpatrywał konwersję dash/zec), w sumie oba projekty wzgledem BTC są równie mocno osłabione, żaden nie odjechał(zen odjechał) więc można dywersyfikować jesli ktos kisi dasha.
Zec i Zen jest pod płaszczykiem decyzyjnym i w kieszeni u DCG (jak używam tej nazwy to chodzi zawsze o Digital Currency Group).
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3911
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » wtorek, 10 grudnia 2019, 09:58

@mecenas A co robić jeśli silnik ciągu jest skierowany do góry? Dolecisz tak na swój Księżyc? Nie sądzę.
DashPay pojawi się wkrótce - to chyba było jasno przekazane, prawda? Najpierw platforma a gdy ta będzie w pełnie przetestowana to wrzucamy DashPay.

Ja rozumiem zgorzknienie i rozczarowanie ceną (sam jestem rozczarowany) ale pisanie o manipulacjach to przesada.

Chwilowo odpuszczam bo dyskusja robi się absurdalna i emocjonalna. Nikt dotąd nie podał mi argumentów za pozostawieniem stanu taki jak jest. To, co pisaliście to „fundamenty fundamentów” lub „świętość” czy porównania do silników. To nie argumenty tylko emocje - na emocjach projektu prowadzić się nie da.

Dodano po 20 minutach 53 sekundach:
Defacto pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 02:41Przeszło bez echa bo przypuszczalnie agencja marketingowa opłacana przez DCG dała ciala
Przecież my nie mamy agencji marketingowej. Nie stać nas po prostu. Jest agencja PR, która nam pomaga ale przecież sam fakt pracy z agencją PR nie daje dostępu do dziennikarzy i publikacji. Poza tym sam wiesz jak sprawa wygląda - Dash jest pomijany w newsach. No chyba, że są to newsy negatywne - wtedy nawet nikomu się nie chce sprawdzać czy to prawda czy nie - publikują.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » wtorek, 10 grudnia 2019, 10:24

__kot__ pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 09:58Dash jest pomijany w newsach. No chyba, że są to newsy negatywne
popatrz Coindesk, media zależne od DCG(https://dcg.co/portfolio/ czyli lansujące BTC) a piszą i negatywnie i pozytywnie: https://www.coindesk.com/tag/dash
---

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Nick_z_blendem » wtorek, 10 grudnia 2019, 10:41

__kot__ pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 09:58DashPay pojawi się wkrótce - to chyba było jasno przekazane, prawda?

Tutaj może być problem z zaufaniem. Wiem, że wcześniejszy roadmap był źle oszacowany, jeszcze wcześniejszy też itd. itp., ale ludzie potrzebują czegoś bardziej konkretnego.
Niektórzy na to wkrótce czekają już od 2016 roku.

DCG miało być osobami, które robią to co wymyślił Evan + to co MN przegłosują, teraz tego co widzę, wygląda to trochę jak lobbyści, którzy są głośniejsi. Do tego trochę słabo wygląda to, że oczekujesz, że będą dawać argumenty dlaczego to jest dobre, gdzie Ty w tym czasie jeszcze nie podałeś dlaczego to jest złe.

Zanim zacznie się dyskutować na ten temat na większą skalę DCG powinno podać plusy i minusy, aby każdy był świadomy nad czym głosuje, bo nie oszukujmy się, sporo MN jest traktowane jako lokata przez osoby, które zagłosują przez pryzmat "Aha, MN będą dostawać więcej - no to klikam, na 'tak'".

Sam nie mam pojęcia jaka jest różnica między PoW, a PoS. Jedynie wiem, że górnicy mają nic/mniej dostawać, a MN więcej - czytając ten temat nic innego się nie dowiedziałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » wtorek, 10 grudnia 2019, 10:41

__kot__ pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 09:58Ja rozumiem zgorzknienie i rozczarowanie ceną (sam jestem rozczarowany) ale pisanie o manipulacjach to przesada.
IMHO rynek czeka na coś konkretnego czego można dotknąć. Zabezpieczenie przed atakiem 51% jest świetne. Ja to wiem. Ty to wiesz jeszcze lepiej niż ja. Dla przeciętnego Kowalskiego jest to jednak nieodczuwalne. To tak jakby wymienić poduszki powietrzne w aucie na takie z 50% lepszą skutecznością. Poczujesz różnicę? Nie. A przyrost mocy poczujesz? ;)

Reasumując. Konferencje. Spotkania. Sprawozdania kwartalne. Chylę czoła ale przeciętny użytkownik czeka na nawet najprostszy i najgłupszy konkret.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » wtorek, 10 grudnia 2019, 10:56

maky pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 10:41abezpieczenie przed atakiem 51% jest świetne. Ja to wiem. Ty to wiesz jeszcze lepiej niż ja. Dla przeciętnego Kowalskiego jest to jednak nieodczuwalne.

Ta innowacja była kluczowa i może Kowalski nie docenia ale jak jakiś fundusz inwestycyjny który przebija Kowalskiego x100 ryzykuje większe środki to robią analizę i mają do dyspozycji specjalistów. Nie dziwię się że było to priorytetem, POW w Dash jest "niepewne", atak względnie tani, negatywne nagłośnienie w mediach pewne i do tego mozliwość shortowania na giełdach.
---

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Nick_z_blendem » wtorek, 10 grudnia 2019, 11:41

Pytanie z ciekawości - dlaczego nie ma takiego portfela (może jest, a nie widziałem), że zakładam konto i mogę sobie przez niego spokojnie dokupić Dasha? Nie mówię nawet o tym jakby tam podczepić płatność typu przelewy24.

Jakiś czas temu znajomy chciał dokupić Dasha i w sumie większość szybkich "kantorów" ma opinie scammów, a nie chciał kupować niczego ze strony z za granicy.
Na szczęście mieszkał w mieście gdzie był bitomat i to go uratowało.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » wtorek, 10 grudnia 2019, 11:58

Nick_z_blendem pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 11:41Jakiś czas temu znajomy chciał dokupić Dasha i w sumie większość szybkich "kantorów" ma opinie scammów, a nie chciał kupować niczego ze strony z za granicy.
Ciekawe czy używając BLIK-a dało by się poprowadzić zautomatyzowaną sprzedaż DASH?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3911
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: __kot__ » wtorek, 10 grudnia 2019, 12:39

Nick_z_blendem pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 10:41DCG miało być osobami, które robią to co wymyślił Evan + to co MN przegłosują, teraz tego co widzę, wygląda to trochę jak lobbyści, którzy są głośniejsi. Do tego trochę słabo wygląda to, że oczekujesz, że będą dawać argumenty dlaczego to jest dobre, gdzie Ty w tym czasie jeszcze nie podałeś dlaczego to jest złe.

Zanim zacznie się dyskutować na ten temat na większą skalę DCG powinno podać plusy i minusy, aby każdy był świadomy nad czym głosuje, bo nie oszukujmy się, sporo MN jest traktowane jako lokata przez osoby, które zagłosują przez pryzmat "Aha, MN będą dostawać więcej - no to klikam, na 'tak'".


Wszystko było wyjaśnione przez Ryana podczas transmisji ze Scottsdale - zachęcam aby się zapoznać z materiałem:

Nick_z_blendem pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 11:41Pytanie z ciekawości - dlaczego nie ma takiego portfela (może jest, a nie widziałem), że zakładam konto i mogę sobie przez niego spokojnie dokupić Dasha? Nie mówię nawet o tym jakby tam podczepić płatność typu przelewy24.

Mobilne portfele Dash mają zintegrowane Uphold. Poza tym również jest kilka opcji dostępnych lecz ostatnie naciski na AML/KYC bardzo ograniczyły wygodę używania i dostępność tych rozwiązań. Teraz nawet głupi ATM to droga przez mękę.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » wtorek, 10 grudnia 2019, 15:43

Canis Lupus pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 07:14Pomysłów z rozmnożeniem dashy żeby podbić ich cenę nawet nie komentuję.
Trzeba się trochę mocniej pochylić nad tematem, żeby zrozumieć o co tak na prawdę chodzi (celem nie jest sztuczne podbijanie ceny, a użyteczności). Nie jest to tak trywialna i bezpodstawna propozycja jak by się na pierwszy rzut oka mogło wydawać.

Satoshi Nakamoto proponował identyczne rozwiązanie (chodzi o przesunięcie przecinka w prawo np: 1,00000000 Dash = 1000,00000 Dash)

Polecam dla lepszego zrozumienia na początek te 7 stron wątku na stronie forum dash: https://www.dash.org/forum/threads/dash ... plit.9611/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: maky » wtorek, 10 grudnia 2019, 18:52

KamilZ pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 15:43Nie jest to tak trywialna i bezpodstawna propozycja
Pomyśl o haosie, który to wywoła. Pomyślałeś o aplikacjach i konieczności ich modyfikacji? Nawet nie chcę sobie tego wyobrażać w praktyce.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » wtorek, 10 grudnia 2019, 20:44

Myślę i nie widzę tego w zbyt czarnych barwach. Może napisz jak ty to sobie wyobrażasz?

Przecież co jakiś czas wprowadzany jest hard fork sieci. Problemy przy tranzycji są ogłaszane zawczasu i ludzie oraz giełdy mają czas się przygotować.
Dash nie jest, jeszcze ;) światową walutą, aby miało to wprowadzić jakiś wielki kataklizm na tysiące osób i sklepów. Spójrz na ilość transakcji w blokach. Nie ma ich znowu aż tak wiele.

Czy to jedyny argument przeciw, czy coś jeszcze cię niepokoi w tym pomyśle?

Widzisz jakieś pozytywy tego "przesunięcia przecinka", czy wydaje ci się to bardziej fanaberią?

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Nick_z_blendem » wtorek, 10 grudnia 2019, 21:54

KamilZ pisze: wtorek, 10 grudnia 2019, 20:44Widzisz jakieś pozytywy tego "przesunięcia przecinka", czy wydaje ci się to bardziej fanaberią?

Ja też uważam, że takie rozwiązanie daje wygodę oraz parę innych pozytywów psychologicznych dla potencjalnych osób, które chciałyby "posiadać więcej" za mniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3261
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: akos » środa, 11 grudnia 2019, 21:02

Zastanawia mnie ta niespójność. Skoro twierdzi się, że:
__kot__ pisze: poniedziałek, 9 grudnia 2019, 22:03Mogę się założyć, że nie zrobi to żadnej różnicy na rynku spekulacyjnym.
__kot__ pisze: poniedziałek, 9 grudnia 2019, 22:03Uważam również, że nawet gdyby jutro miała nastąpić zamiana PoW na PoS to zostałoby to całkowicie zignorowane. Spekulanci by patrzyli na świeczki i tyle.
to dlaczego jednocześnie uznaje się, że:
__kot__ pisze: poniedziałek, 9 grudnia 2019, 22:53Po prostu nie można ignorować sygnałów z rynku.
__kot__ pisze: poniedziałek, 9 grudnia 2019, 22:53Jedyna wiadoma to taka, że trzeba coś zmienić -
:? :?:

Jeśli zmiany fundamentalne Twoim zdaniem nie przekładają się na cenę na rynku spekulacyjnym, to skąd to parcie żeby koniecznie zmienić cokolwiek, choćby na chybił trafił?
__kot__ pisze: poniedziałek, 9 grudnia 2019, 22:03ChainLocks z obroną przed 51% attack został właściwie zignorowany (a jest to moim zdaniem rewolucyjne rozwiązanie w naszej branży)
Jesteś pewien tej rewolucyjności? Bo ja nie, w największym skrócie, z tego co rozumiem, opiera się to na konsensusie masternode'ów (LLMQ), czyli posów. Co zatem w sytuacji gdy "zły" podmiot wejdzie w posiadanie 51% masternode'ów? Ja to widzę (generalnie tak warstwę pos postrzegam) jako kolejny workaround na problem skalowalności sieci opartej na pow a nie pełne rozwiązanie tego problemu zachowujące wyjściowy poziom bezpieczeństwa bez straty na wydajności. Tymczasem chwalicie się tym co najmniej jak byście rozwiązali jakieś fundamentalne zagadnienie kryptograficzne lub udowodnili hipotezę Riemanna czy coś równie doniosłego...

Cóż, na rynkach jest często tak, że łatwo można wpaść w zastawioną przez samego siebie pułapkę. Np. gdy roztacza się wokół produktu aurę przezajebistości:
__kot__ pisze:No to teraz włożę kij w morwisko. To nie będzie rok Bitcoina - to będzie rok Dash (choć życzę Bitcoinowi jak najlepiej).
Zaznaczcie ten post - obaczymy pod koniec roku jak będzie.
(viewtopic.php?f=27&t=18294&p=299998#p299998),

obiecuje rychłe wdrożenie technologii rewolucyjnych dla user experience (evolution), to rynek to adekwatnie wysoko wycenia, zwłaszcza będąc w trakcie hossy. Gdy później przychodzi do zweryfikowania obietnic z rzeczywistością, to im większa jest różnica pomiędzy jednym a drugim, tym twardsze lądowanie ;) Szukanie na siłę i w pośpiechu winnych, np. złych spekulantów lub górników nie poprawi tego stanu rzeczy.

Przypominam też, że Dash nadal jest kilkukrotnie droższy obecnie niż przed bańką 2017 a czy jest kilkukrotnie lepszy, kilkukrotnie częściej używany w realnej adopcji? Raczej nie, więc może i cena jest tam gdzie być powinna na tym etapie całorynkowej bessy i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, w tym działania jakichś mrocznych sił, które zjednoczyły się przeciw najlepszej kryptomonecie...

e: poprawka literówki
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 grudnia 2019, 08:38 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: KamilZ » środa, 11 grudnia 2019, 23:00

@akos Dobre podsumowanie.
Jednak co do tego:
akos pisze: środa, 11 grudnia 2019, 21:02działania jakichś mrocznych sił, które zjednoczyły się przeciw najlepszej kryptomonecie...
..to muszę napisać, że jednak te siły są i działają przeciw Dashowi. Manipulacja, dezinformacja i propaganda. Tanie i skuteczne. Przykładów jest sporo.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » środa, 11 grudnia 2019, 23:18

KamilZ pisze: środa, 11 grudnia 2019, 23:00Przykładów jest sporo.
masz na myśli info o delistingu w Korei? bo to może nie była celowa manipulacja , temat jeszcze może wrócić i być skutecznie dokończony. Jakiś jeszcze znasz temat manipulacyjny szczególnie dotkliwie wpływający na cenę dash ? Dobre newsy nie wpłynęły na kurs? - prawo bessy.
Takie manipulacje odbywają się na każdym aktywie.
dla przykładu ... w okresie poMTGOXOWYM topowy wtedy litecoin otarł się o wyceny bliskie zera i tak wegetował przez baaaardzo długi okres, nie było wtedy winnych tylko była zima bessy, myślałem że LTC przestanie istnieć a jednak miał swoje kolejne ATH.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3261
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: akos » czwartek, 12 grudnia 2019, 00:27

@KamilZ

Podkopywanie reputacji przez konkurentów zapewne też ma miejsce, ale to nie jest imho kluczowy czynnik.

Dodam jeszcze jedną rzecz, która chyba wszystkim nam umknęła. Rynek giełdowy najgorzej odbiera i dyskontuje nie wiadomości złe a niepewność. Dla kogoś nie zajmującego się spekulacją jest to mało intuicyjne, ale wynika to z faktu, że inwestorzy niepewność interpretują jako możliwość realizacji najczarniejszego scenariusza spośród możliwych w danym czasie i wolą od niepewnego aktywa na wszelki wypadek uciec. W momencie materializacji informacji złej po wcześniejszej niewiedzy cena często... wzrasta co może wydawać się z pozoru irracjonalne.

Tymczasem to co się dzieje obecnie wokół Dasha, to wysłanie do rynku właśnie sygnału niepewności - coś planujemy zmienić, ale jeszcze nie wiemy co i jak. Nie zdziwcie się więc jeśli da to paliwo do dalszej przeceny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » czwartek, 12 grudnia 2019, 06:49

akos pisze: czwartek, 12 grudnia 2019, 00:27Rynek giełdowy najgorzej odbiera i dyskontuje nie wiadomości złe a niepewność.

Dokładnie!
Na swoim przykładzie powiem, że traktowałem DASHa jako stabilny, przewidywalny twór typu skalistego - nie do ruszenia.
- Tymczasem okazało się, że ta "skała" chce być teraz yorkiem z kokartką...

Obrazek
Eeeech...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: diamanti » czwartek, 12 grudnia 2019, 08:11


Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: Nick_z_blendem » czwartek, 12 grudnia 2019, 17:25

@__kot__
Przy okazji - coś się dzieje jeśli chodzi o rozmowy z azjatyckimi giełdami gdzie Dash ma bana? Domyślam się, że szczegóły są tajne, ale ogólnie wiadomo może jak długo takie rozmowy mogą trwać? :D

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości