Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: milar » niedziela, 8 grudnia 2019, 16:45

Ale w tym rzecz że nie dają wypłacić krypto na portfel i żeby usunąć konto proponują przeniesienie środków na ich rzecz.
Staczają się do poziomu żula pod monopolowym który prosi ,,kierowniku poratuj 5zł''

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3107
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1095
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 8 grudnia 2019, 18:51

Bult pisze: niedziela, 8 grudnia 2019, 16:25Przetransferuj na porfel
W tym jest problem bo bez weryfikacji nie możesz zarządzać "swoimi" krypto
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » niedziela, 8 grudnia 2019, 21:40

@Bult dodałbym:
kup krypto w bitomacie. Prowizja z 5%, "dzięki temu" będziesz zmuszony grać na interwałach tygodniowych, co tylko poprawi twoje wyniki. Poważnie

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bult » niedziela, 8 grudnia 2019, 22:20

mudol pisze: niedziela, 8 grudnia 2019, 18:51
Bult pisze: niedziela, 8 grudnia 2019, 16:25Przetransferuj na porfel
W tym jest problem bo bez weryfikacji nie możesz zarządzać "swoimi" krypto
Ja mam konto niezweryfikowane i 1.12.2019 kupiłem za FIAT-y ETH oraz bez problemu przelałem na Trezora. Chyba że jest jakiś limit kwotowy bo od razu mówię iż były to drobne raptem 1 ETH .
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 09:51

chmura86 pisze: niedziela, 8 grudnia 2019, 11:13@Bitbay dlaczego mam na nowo wysyłać swoje dane osobowe do was skoro Kur*a!! moje konto już było zweryfikowane ! JAJA SOBIE Z LUDZI ROBICIE ??
Dodatkowa weryfikacja jest wymogiem operatora płatności. Po przesłaniu formularza weryfikacyjnego jak najszybciej poinformujemy Cię o jej statusie. Jeśli będziesz miał więcej szczegółowych pytań dotyczących Twojego konta to skontaktuj się proszę z naszym supportem.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: milar » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 13:11

BitBay pisze: poniedziałek, 9 grudnia 2019, 09:51 Dodatkowa weryfikacja jest wymogiem operatora płatności. Po przesłaniu formularza weryfikacyjnego jak najszybciej poinformujemy Cię o jej statusie. Jeśli będziesz miał więcej szczegółowych pytań dotyczących Twojego konta to skontaktuj się proszę z naszym supportem.
A co jeśli ktoś wypłaca krypto i zamyka konto? Operator nie ma nic do wypłat kryptowalut, dlaczego więc blokujecie te wypłaty i przez to nie pozwalacie się od siebie uwolnić? Bo chyba nie myślicie że : ,,przekażę je na waszą rzecz''.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 13:14

milar pisze: poniedziałek, 9 grudnia 2019, 13:11A co jeśli ktoś wypłaca krypto i zamyka konto? Operator nie ma nic do wypłat kryptowalut, dlaczego więc blokujecie te wypłaty i przez to nie pozwalacie się od siebie uwolnić? Bo chyba nie myślicie że : ,,przekażę je na waszą rzecz''.

No właśnie, bo blokowanie krypto na koncie, które było zweryfikowane a teraz musi być ponownie bo OPERATOR sobie tak życzy, jest dla mnie jawnym złodziejstwem.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 14:50

@milar, @marimach77 W przypadku weryfikacji w starym standardzie jest możliwość zlecania wypłat w kryptowalutach. Jeśli jednak z jakiegokolwiek innego powodu taka wypłata nie może zostać zrealizowana to prosimy o kontakt z supportem i po dokładnym sprawdzeniu konta będą w stanie wszystko dokładnie wyjaśnić.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 grudnia 2019, 09:08 przez Zonda, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: milar » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 15:08

@BitBay
Co dokładnie macie na myśli pod pojęciem stara weryfikacja?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 15:48

@milar Weryfikacja według starych standardów to weryfikacja, która miała miejsce jeszcze przed przeniesieniem się naszej spółki na Maltę lub przed tym jak weryfikacji w nowym standardzie zaczął wymagać operator płatności. Jeżeli zostałeś poproszony o aktualizację danych właśnie poprzez przejście ponownej weryfikacji i chciałbyś znać dokładny powód to tak jak wspominaliśmy, prosimy skontaktować się z naszym supportem i wtedy będziemy w stanie dokładnie wszystko wyjaśnić.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krzysztofkrypto » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 16:01

BitBay pisze:[mention]milar[/mention], [mention]marimach77[/mention] W przypadku starej weryfikacji jest możliwość zlecania wypłat w kryptowalutach. Jeśli jednak z jakiegokolwiek innego powodu taka wypłata nie może zostać zrealizowana to prosimy o kontakt z supportem i po dokładnym sprawdzeniu konta będą w stanie wszystko dokładnie wyjaśnić.
Tak, tak ... wyjasnią... tzw. Opłatą manipulacyjną. Heh.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krzysztofkrypto » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 16:07

BitBay pisze:[mention]milar[/mention] Weryfikacja według starych standardów to weryfikacja, która miała miejsce jeszcze przed przeniesieniem się naszej spółki na Maltę lub przed tym jak weryfikacji w nowym standardzie zaczął wymagać operator płatności. Jeżeli zostałeś poproszony o aktualizację danych właśnie poprzez przejście ponownej weryfikacji i chciałbyś znać dokładny powód to tak jak wspominaliśmy, prosimy skontaktować się z naszym supportem i wtedy będziemy w stanie dokładnie wszystko wyjaśnić.
Poraz nty. pytałem sie suportu co dokladnie brakuje w systemie i zgadnijcie co otrzymuje w odpowiedzi. Otóż regulaminowy bełkot. Uprzedzając wasze watpliwosci mają wszystkie moje dane... a konto jest do ponownej weryfikacji



Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: milar » poniedziałek, 9 grudnia 2019, 18:51

@BitBay W takim razie przeszedłem weryfikacje według starych standardów. W grudniu 2017 wysłałem Wam skan dowodu bez znaku wodnego (ważny do 2023r) i rachunek na moje dane. Zabezpieczyłem konto przez Google Authenticator. Od 5 miesięcy nie mogę wypłacić krypto o wartości poniżej 1000zł. W chwili zlecenia wypłaty moje konto widniało jako zweryfikowane, zlecenie wypłaty zostało przyjęte do realizacji i następnie cofnięte. Zażądaliście ponownej weryfikacji zasłaniając się procedurą AML i zmianą operatora. Z mojego punktu widzenia zrobiliście to bezprawnie i blokada środków to zwykły szantaż żeby klient wam nie uciekł przez kolejne weryfikacje. Dane które macie spełniają wymogi AMl , sami w mailu przyznaliście że nie podejrzewacie mnie o terroryzm ani o pranie brudnych pieniędzy, jednak od pięciu miesięcy odbijacie piłeczkę zwlekając z wypłatą krypto. Odpowiedzcie na Forum jaki jest powód Waszych działań, nie zasłaniajcie się wymówką kontaktu z suportem. Nie ma sensu pisać do suportu ponieważ przez tyle miesięcy nie docierają do Was żadne argumenty a ostatnio w celu likwidacji konta zaproponowaliście przekazanie środków na waszą rzecz. Po blokadzie środki straciły 1/3 wartości w zł, support odpisał ze nie widzi problemu bo w krypto mam tyle samo.
P.S.
Zanim wyślecie jednego ze swoich ,,zadaniowców'' których kilku macie na tym Forum żeby mnie zwyzywać od dzieciaków którzy mogą się zweryfikować i obdzielą hojnie minusami, musicie wiedzie że nie chcę się ponownie weryfikować, ponieważ nie poddam się szantażowi. Mogliście postąpić jak uczciwa firma, uprzedzając że będziecie wymagać weryfikacji a nie blokować środki. Wtedy nie było by problemu z ponownym przesłaniem dokumentów i mieli byście więcej użytkowników.
Zdradzę Wam pewien sekret: chcecie mieć klientów to musicie ich szanować.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 10 grudnia 2019, 09:40

@milar Jako giełda umożliwiająca wymianę na waluty fiat musimy dostosowywać się do zmieniających się standardów rynkowych. Ich przestrzeganie umożliwia nam dostęp do systemu bankowego i operatorów płatności Dzięki temu będziemy mogli wprowadzać nowe, szybsze metody wypłat i wpłat, pracować nad kartami dla Użytkowników czy rozwijać nowe produkty, takie jak dźwignia.

Jeżeli prosimy tutaj o kontakt z naszym supportem to tylko dlatego, że nie jesteśmy w stanie na forum podać więcej szczegółowych informacji dotyczących konta lub konkretnej sprawy.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kedyw » wtorek, 10 grudnia 2019, 11:17

Witam, mam pytanie do giełdy BitBay, jeśli organ skarbowy zwróci się do Was o wydanie mojej historii zakupów i sprzedaży kryptowalut na Waszej giełdzie, to musicie udostępnić takie dane? Jeśli tak, to z czego to wynika?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 10 grudnia 2019, 15:44

@Kedyw Każdy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej (w tym polski Urząd Skarbowy) może skontaktować się z naszą spółką w związku z prowadzoną działalnością.
Zapewniamy jednak, że w sytuacji otrzymania wniosku o udostępnienie danych naszych klientów, zostanie on poddany wnikliwej analizie wraz z okolicznościami towarzyszącymi takiemu żądaniu.
Chcieliśmy też podkreślić, że działając na obszarze Unii Europejskiej stosujemy się do przepisów powszechnie obowiązujących, w szczególności respektując prawa przysługujące klientom oraz wywiązując się z nałożonych nań obowiązków, wynikających wprost z ustaw lub dyrektyw. Zawsze przy podejmowaniu tego typu decyzji uwzględniamy najlepiej rozumiany interes naszych klientów.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kedyw » wtorek, 10 grudnia 2019, 16:01

@BitBay , no to kiepsko to widzę. Przychodzi żądanie z Urzędu Skarbowego w Pcimiu żebyście wydali kwity na @Kedyw . Jakiś Czesław albo Marylka od Was pochyla się i analizuje sprawę i zawsze wysyła kwity, bo firma przecież nie będzie zadzierać z Państwem i jego Urzędami. Dlatego pięknie dziękuję za odpowiedź. Czesiowi i Maryli wszystkiego dobrego również.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » wtorek, 10 grudnia 2019, 17:23

@BitBay - czy dodacie ETC na giełdę? Konkretną odpowiedź proszę, czyli TAK albo NIE, bez formułek w stylu mamy to na uwadze, może kiedyś, jak postanowimy to damy znać, itd.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 11 grudnia 2019, 10:02

@marimach77 Pomimo tego, że zdajemy sobie sprawę jakim zainteresowaniem cieszy się wśród społeczności ten projekt to na tym etapie nie możemy potwierdzić wdrożenia ETC. Obecnie jesteśmy skupieni na jak najszybszym uruchomieniu opcji wpłat i wypłat dla waluty EUR.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pabloj » piątek, 13 grudnia 2019, 21:56

Ostatnio miałem pewne problemy z wypłatą z Bitbay dwoma metodami. Chciałem się zapytać czy mieliście podobne doświadczenia, jak często sie to wam zdarza?
1. Zlecenie wypłaty przez Skycash - przyszedł mail z pinem, ale sms z numerem tokenu już nie (po 2 dniach złozyłem reklamacje).
2. Zlecenie wypłaty przez Poczte Polską, dostałem i email i sms z odpowiednimi numerami, idę do pani w okienku: - nie mam tyle gotówki idź pan dalej. To ide na drugą poczte, coś kobita poklikała, oczy robiła takie jakby wypełniała test na egzaminie, pot na czole, i dupa, coś jej nie wyszło, formularz anulowany. Wpisuje drugi raz, i otrzymuje info, że nie ma takiej transakcji w systemie. Probuje jeszcze 3 razy i nic.
Idę więc na kolejną placówke poczty, ten sam problem. Myśle, i co kur..a? Idę więc następnego dnia jeszcze raz bo może system nie przemielił czy coś (mówili, że się zdarza) i co? I dupa bo znowu to samo, transakcji nie ma rzekomo w systemie.
Idę więc na jeden z głównych oddziałów Poczty Polskiej w mieście obok którego mieszkam. Odsyłają mnie do okienka z napisem KONTROLER, gdzie nikogo nie ma. Jak już ktoś przyszedł to po bieganiu w te i wewte mówią mi, że na jednym z odziale poczty gdzie byłem coś tam źle zrobili i mi zawiesiło wypłate, że niby dla mojego bezpieczeńśtwa i musieli złożyć reklamacje jako Poczta do tego Halcasha całego. Mam czekać na kolejny sms z tokenem czy coś.

I co? Kolejny sms nie przyszedł, ale obie kwoty zostały mi zwrócone na konto Bitbay, chociaż tyle :P


Btw. Widzieli, że nowy coin jest na BB?
Token GGC, ktoś grubo zrzucił 89tyś o wartości jakichś 100-200tyś dolarów...

Obrazek

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości