Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 16:28

a ja sobie jeszcze raz przeczytam rozdział dotyczący "spółek z potencjałem 10 krotnego wzrostu" :D
wiedzieliście, że 46% zaczynało się płaską bazą, a 54% od formacji V? :)
pouczająca lektura :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: zeroBTC » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 19:55

LINK zbliża się do mocnej linii oporu ,
ja lekko się ustawiam z torbami , może jakiś up stamtąd poleci :roll:


Ostatnio zmieniony piątek, 6 grudnia 2019, 15:24 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 20:16

MITH/BTC kupione za 124 sato.
SL na 118 satoshi.

Ogólnie ten coin jest tak zdołowany, że masakra... I jego ciągłe spadki od marca w dużej skali tworzą fajny falling wedge.
Często duże pompy lubią powstawać właśnie z takich ciągle spadających powoli coinow.

Pompy na RCN i RVN też zaczęły się dopiero po zrobieniu nowego HH i po podobnych, ciągłych spadkach bez HH. I nie były to właśnie pompy po podrecznikowych, długoterminowych wyplaszczach. wypłaszczenie było na chwilkę pod sam koniec a potem jazda :D ( pełen dynamizm)
Tutaj od czerwca na MITH kurs konsekwentnie po każdym spadku w dużej skali nie zrobił ANI RAZU HH. Teraz po pokonaniu ostatniego lokalnego szczytu jak się uda (143 sato) moze być bardzo ciekawie.
Szczególnie, że 31 grudnia na tym coinie ma być jakiś event związany z nagrodami od stackingu, więc może być naprawdę, bardzo, bardzo interesująco.
A jak dupa, to stracę tylko 5% ok.

Więc zgodnie z tą logiką jeśli się sprawdzi, MITH nie ma wiele czasu i ma bardzo ciasno, bo do HH 143 sato nie tak daleko. (15%)
Np. na RVN do potencjalnej bańki zgodnie z tą logiką może być dalej bo HH to dopiero 465 sato, więc spadki mogą być jeszcze rozłożone i może to trwać wszystko, bo do HH jeszcze ok 50%

A co sądzi o mojej rozkminie król altcoinow? :D

Myślę, że nie muszę mówić kto :) :)



/edit. Jest jeszcze szansa, że się pomyliłem i rynek uzna HH na MITH dopiero po przebiciu 279 sato.
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 grudnia 2019, 01:15 przez DjVegas98, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: emceef » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 21:47

Analizował ktoś z was może zależności alt/btc alt/usd alt/bnb alth/eth? Tzn. który z nich pierwszy leci w góre zazwyczaj

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Lester » wtorek, 3 grudnia 2019, 08:32

Sprzedałem HC z kilkuprocentowym zyskiem i wszedłem wczoraj w RVN, który też już sprzedałem z kilkuprocentowym zyskiem, ale za wcześniej jak się okazało, znaczy za nisko porozstawiałem zlecenia sprzedaży. Nie chce mi się gonić ceny teraz. Zauważyłem, że PHP (PHB) ruszył właśnie z miejsca i wszedłem za 66 satoshi. Nie rozstawiam jednak zleceń sprzedaży tym razem. Poczekam i zobaczę jak sytuacja się rozwinie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » wtorek, 3 grudnia 2019, 09:20

RVN cierpliwie trzymałem...warto było, teraz z kolei pytanie, do jakiej wartości trzymać...
i szukam następnych, bo coraz więcej wybija altów :)

Dodano po 25 minutach 56 sekundach:
anagamidev pisze: piątek, 29 listopada 2019, 14:18To się tyczy większości alt'ów, które pospadały 95%+ :D Np. taki ZEC, STEEM, BTG, Zilliqa

tutaj jeszcze chciałem się odnieść...o ile zgoda co do STEEM i ZIL, to mam wątpliwości co do ZEC i BTG...
ale może wszystko w swoim czasie...;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Lester » wtorek, 3 grudnia 2019, 09:27

adiqq pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 09:20RVN cierpliwie trzymałem...warto było, teraz z kolei pytanie, do jakiej wartości trzymać...

Ja bym sprzedawał teraz, a przynajmniej ustawił zlecenia sprzedaży (na Binance dobiło do 366 satoshi tego ranka, a teraz jest 346), sądzę że będzie okazja odkupić taniej.

Wczoraj kupiłem za 302 ale jak już pisałem pośpieszyłem się ze sprzedażą, najwyższe zlecenie miałem na 322.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » wtorek, 3 grudnia 2019, 09:31

@adiqq no BTG może wątpliwe, ale ZEC powinien wybić, zresztą na BB była pompka na 200PLN z dupy :D Ogólnie świetny okres na akumulację, mega promocja :D Zresztą na zasadzie antytezy, czyli skoro 2017 było to najgorszy moment na kupienie na long term, o czym przekonujemy się dopiero teraz :D To może po spadku 99% jest to najlepszy moment na kupno na long term :D Oczywiście to nadal może spadać, ale jak ZEC wróci do swojego ATH czy nawet 50% ATH to będzie to 1500% zysku, czyli x15 :D Buy buy buy :D Zresztą ma być jakiś upgrade :D No i ogólnie cena jest najniższa w historii, czyli mamy 99% szans, że kupimy taniej niż ktokolwiek inny :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Lester » wtorek, 3 grudnia 2019, 09:43

anagamidev pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 09:31No i ogólnie cena jest najniższa w historii, czyli mamy 99% szans, że kupimy taniej niż ktokolwiek inny

To tak nie działa niestety. Już prędzej mamy 50 % szans, że urośnie i tyle samo, że jeszcze pogłębi spadki.
No może na wzrosty jest większa szansa niż 50 % ale na pewno nie jest to 99% ani nawet 80-90%.
anagamidev pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 09:31Ogólnie świetny okres na akumulację, mega promocja

Dla Ciebie zawsze jest "świetny okres na akumulację" i na "uśrednianie strat". :D No ale tacy gracze też są potrzebni, komuś trzeba sprzedawać te krypto żeby zrealizować zyski. ;)
Bez urazy, nie piszę tego złośliwie. Nie masz co robić z pieniędzmi to pakuj w szity typu game, nic mi do tego.

Z tym PHP to chyba jedna się nie udało teraz, chociaż obroty wzrosły kilkukrotnie (a były na rekordowo niskim poziomie) to jednak pojawiły się spore oferty sprzedaży, które zniwelowały wzrosty. Ten rynek jest jednak dość płytki i można się spodziewać pompki w najbliższym czasie wg mnie (gdyż mocny opór był na tym poziomie (63-64 sat.) i dość długo muliło).
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 grudnia 2019, 09:48 przez Lester, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » wtorek, 3 grudnia 2019, 09:48

@Lester ale Ty patrzysz na to co jest teraz, to jasne, że bessa trwa dłużej niż hossa wystarczy popatrzeć na wykres, bessa to zazwyczaj wypłaszczenie, ale jak zacznie się hossa to kolejny taki szpic da zarobić zarówno tym co akumulowali i na 50% spadku i na 60%, i na 70% spadku i na 80% spadku i na 90% spadku :D Technicznie nie można stracić kupując na tak niskich poziomach jeśli gramy na long term :D 1 ZEC to 1 ZEC, dzisiaj jest najtańszy w historii, a jutro może być najdroższy ; ) :D Chodzi mi o to, że jeśli ktokolwiek akumulował przez ten czas ZEC'a, to prawdopodobnie będzie miał cenę dużo wyższą, czyli jeśli chce wyjść na plus musi grubas pompować, a my kupując dzisiaj najtaniej w historii upatrujemy swoją szansę, że załapiemy się na mega falę i to na spory procent :D
Spoiler:
### edited: 2019-12-03 10:07 ###
adiqq pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 10:01zwyczajnie w to nie wierzę...
nie sztuka załadować sie po przecenie 99% i czekać, być może 2 lata, aż odbije....tak, tak może sie to skończyć
@adiqq hehe, Twój problem niedowiarku, no zobacz co działo się rok temu z LTC +500% po 85% spadku :D Nawet taki BSV dał +500%, GAME +700% :D No serio, ktoś dumpuje i albo będzie pompował albo będzie delisting, ale częściej pompuje jednak i ryzykując tak na różnych shitach, póżniej ma się sporo hajsu na takie ryzykowne inwestycje długoterminowe, które w sumie długoterminowe nie są, zazwyczaj trzeba czekać parę miesięcy :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 grudnia 2019, 10:08 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » wtorek, 3 grudnia 2019, 10:03

Lester pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 09:27a bym sprzedawał teraz, a przynajmniej ustawił zlecenia sprzedaży (na Binance dobiło do 366 satoshi tego ranka, a teraz jest 346), sądzę że będzie okazja odkupić taniej.

moje wątpliwości wynikają z tego, że czuję hossę w powietrzu, rozstawiam się bardziej pod mid/long-term, niż krótkotrwały zarobek na szybko....
anagamidev pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 09:31ale jak ZEC wróci do swojego ATH czy nawet 50% ATH to będzie to 1500% zysku, czyli x15

zwyczajnie w to nie wierzę...
nie sztuka załadować sie po przecenie 99% i czekać, być może 2 lata, aż odbije....tak, tak może sie to skończyć

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
anagamidev pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 09:48Technicznie nie można stracić kupując na tak niskich poziomach jeśli gramy na long term :D 1 ZEC to 1 ZEC, dzisiaj jest najtańszy w historii, a jutro może być najdroższy ; )

teoretycznie, ale tak jak napisałem, nie wiadomo, jak długo trzeba będzie czekać, a to jest szalenie istotne...
stara spiewka, ale powtórzę - odpowiednie stawkowanie i zarządzanie kapitałem....

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Lester » wtorek, 3 grudnia 2019, 10:06

anagamidev pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 09:48ale jak zacznie się hossa

Jak zacznie się, o ile się zacznie...
Czyli nie wiadomo czy się zacznie, kiedy, jaki będzie miała przebieg jeśli się już zacznie (gwałtowne czy spokojne wzrosty) i co najważniejsze które krypto załapią się na kolejną hossę, bo raczej nie ma co liczyć, że wszystkie a już na pewno nie wszystkie urosną znacznie robiąc nowe ATH.
Ja tam wolę zarabiać ciągle (wyszukując okazji i zadowalając się niewielkim procentem nieraz
) niż skupować wszystko jak leci albo jakieś szity, i patrzeć potem jak spadają z nadzieją że przyjdzie hossa, zrekompensuje mi straty i się odkuję...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » wtorek, 3 grudnia 2019, 10:15

Lester pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 10:06Jak zacznie się, o ile się zacznie...
Nie można mieć takich myśli po spadku 90%+ :D Gdyż rynek dokładnie chce, żebyśmy mieli takie myślenie i podejście oraz straszy nas wizją nigdy niekończącego się dna :D Buy Bitcoin :D 100k$ soon :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » wtorek, 3 grudnia 2019, 10:31

okazje są cały czas, trzeba tylko dobrze szukać i...mieć trochę szczęscia.
Nie trzeba zostawać bagholderem...
zły jestem trochę na siebie, bo uciekły mi SNX,MATIC,MOF..za późno zająłem się tematem.... ale tylko trochę, bo za rogiem jest mnóstwo nastepnych takich okazji...lepiej tak, niż czekać aż dajmy na to LISK odbije

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » wtorek, 3 grudnia 2019, 11:00

@adiqq to zależy, bo np. ktoś może nie bać się wrzucić w Liska 100kPLN i przy odbiciu na 100%, będzie miał z tego 100kPLN zysku, powiedzmy w perspektywie roku dwóch, ale np. będzie bał się wrzucić taką kwotę w binancowego shittoken'a bez żadnego transparentnego zespółu i wrzuci tam 1kPLN, i nawet jeśli da mu 500%, to i tak będzie to tylko 5kPLN zysku, nawet jeśli wybije to w kilka tygodni, ale takich pięćsetek musiałby ustrzelić sporo, co statystycznie nie jest możliwe praktycznie, żeby dorównać zyskowi z przykładem Liska :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » wtorek, 3 grudnia 2019, 11:19

anagamidev pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 11:00@adiqq to zależy, bo np. ktoś może nie bać się wrzucić w Liska 100kPLN i przy odbiciu na 100%, będzie miał z tego 100kPLN zysku, powiedzmy w perspektywie roku dwóch,

ja skierowałbym kogos takiego na jakies leczenie.
Bo to albo skrajnie nieodpowiedzialne zarządzanie kapitałem, albo obracanie tak olbrzymimi kwotami, że te 100k to dla niego drobne, których nie żal mu stracić. Dodam od razu, że w ten drugi scenariusz nie wierze. Bo ludzie bogaci, bardzo szanują swoje pieniądze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: anagamidev » wtorek, 3 grudnia 2019, 11:23

@adiqq no cóż, dzisiaj Lisk jest powiedzmy po 3PLN, czyli zakładasz, że Lisk nigdy nie przebije ceny 6PLN, zatem jakie jest prawdopodobieństwo takiego scenariusza z perspektywy całego wykresu z ATH na poziomie 140PLN? :D To jest trochę tak jak z paradoksem dnia urodzin :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Lester » wtorek, 3 grudnia 2019, 11:42

anagamidev pisze: wtorek, 3 grudnia 2019, 11:23dzisiaj Lisk jest powiedzmy po 3PLN, czyli zakładasz, że Lisk nigdy nie przebije ceny 6PLN

Podobne prawdopodobieństwo jest, że podwoi jeszcze kiedyś swoją wartość, jak również, że już nigdy nie i się skończy. Wszystko ma swój koniec. :D
A nawet jak jest większe prawdopodobieństwo, że jeszcze odbije do tych 6 PLN, to co to za perspektywa w ogóle...? W świecie krypto mało zachęcająca. Inne krypto w tym czasie wzrosną kilkukrotnie w stosunku do Liska. Widać na nich większe ruchy i teraz, niektóre w ogóle są w hossie (niezależnie od BTC).

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: adiqq » wtorek, 3 grudnia 2019, 11:50

Niczego takiego nie zakladam. Ty w ogóle chyba nie wiesz o co chodzi w zarządzaniu kapitałem. (to co piszesz o tym świadczy)
Żeby zainwestować 100k pln w LSK, wg moich kryteriów trzeba obracać milionami i to grubymi. I jeszcze kiedyś tam słyszeć coś o dywersyfikacji ryzyka. I stosować.
Co z tego, że jakaś hipotetyczna osoba - dajmy na to ty, wrzuci 100k w LSK i dobrze na tym zarobi za rok. Załóżmy, że nastepna inwestycja też będzie podobnie udana. Ta osoba - popadnie w taką euforię, nabierze wiarę we własną nieomylność i wszystkie środki straci. Prędzej czy później. Takich historii jest mnóstwo....bo tego prowadzi nieodpowiednie zarządzanie kapitałem.

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » wtorek, 3 grudnia 2019, 12:15

RVN ładne 20% zysku. To następna ZIL w parze do BTC ;) ? to próbujemy.
Widze że już Zillka zauważona co po niektórych grupach.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości