Płatności w krypto

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatności w krypto

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 16:33

Chciałbym się poradzić.

1. Prowadzę serwis w którym otrzymuję płatności przelewami od ludzi prywatnych z całego świata (zazwyczaj paypal,Revolut, N26 itp.).

Chciałbym jednak otrzymywać płatność w krypto, tak aby móc to wypłacać w bitomatach ;)
Problem w tym, że klienci to zazwyczaj laiki technologiczne i nie ogarniają kryptowalut.

Czy jest jakiś sposób, bramka, w której oni zrobią płatność kartą/paypal bądź jakąkolwiek inną tradycyjną formą płatności, a ja otrzymam równowartość w BTC?

2. Mam też produkty dostępne na sprzedaż na stronie www i chciałbym, żeby była możliwość zakupu poprzez krypto, ale tak, żeby osoba mogła zapłacić w fiatach, a ja bym dostał BTC po aktualnej cenie.
Czyli koszt czegoś to 300$, osoba płacić, a ja otrzymuję 300$ w BTC na portfel. Tak, żeby pieniądze nigdy nie trafiły na moje konto, a otrzymałbym po prostu BTC.

Czy są jakieś serwisy co takie coś oferują? Jak jest z kosztami/prowizjami przy takim rozwiązaniu?

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatności w krypto

Postautor: qertoip » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 16:49

Twoje pytanie sprowadza się do "jak kupić krypto" i nie ma związku z prowadzonym serwisem.

Są kantory, nawet z API i płatnością kartą ale to o co pytasz to nie jest naturalny flow. Wszędzie jest raczej założenie, że ta sama osoba płaci i otrzymuje coiny.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 marca 2020, 22:39 przez qertoip, łącznie zmieniany 1 raz.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatności w krypto

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 17:05

@qertoip Hmm, może nie wyjaśniłem tego dobrze, więc postaram się opisać na przykładzie.

Ktoś kupuje u mnie usługę i przelewa mi 1000 EUR na konto bankowe. Czyli standardowo.

Ja nie chcę mieć z fiatami w ogóle do czynienia, ale też nie mogę wymagać od klientów, że będą kupować BTC i płacić mi w BTC bo to nierealne na razie, stracę klientów, bo oni nie mają pojecia co to kryptowaluty a przez biznes przechodzą setki osób.

Chodzi mi więc o sytuację w której ktoś wchodzi na moja stronę, kupuję produkt o wartości 1000 EUR, jest przekierowany w portal płatniczy, który za niego konwertuje 1000 EUR na BTC po aktualnej cenie, ja otrzymuję na portfel BTC i nigdy nie mam do czynienia z fiatami.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatności w krypto

Postautor: adiqq » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 17:41

nie wiem czy są takie automaty...zwykle adres docelowy trzeba wpisać/wkleić....

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatności w krypto

Postautor: qertoip » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 18:46

@jondoexxx ja rozumiem o co Ci chodzi.

Nie osiągniesz oczekiwanego efektu izolacji od systemu finansowego w ten sposób.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Płatności w krypto

Postautor: Majkos » piątek, 24 stycznia 2020, 20:02

@jondoexxx
jondoexxx pisze: poniedziałek, 2 grudnia 2019, 17:05Ktoś kupuje u mnie usługę i przelewa mi 1000 EUR na konto bankowe. Czyli standardowo.

Ja teraz otworzylem konto w bitwala crypto bank , jest niemiecki i pod niemieckim nadzorem. Dzala jak wykly bank przelewy + wbudowany portfel btc z mozliwoscia wymiany 1% i tylko ty masz klucze. Do tego karta do ponoc karzdego ateemu . Weryfikacja video na minus bo dlugo sie czeka i tnie.

Ale moze warto ( i tu troche zareklamuje bo przy poleceniu daja obydwum osoba 30 jurkow)
Share this link with a friend and when they sign-up & create a wallet, you'll both receive 30€


Moze jest to rozwiazanie dla ciebie dziala jak bank a do tego ma crypto .

https://www.bitwala.com/

ref : https://app.bitwala.com/r/7QaCRNbj 30E

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości