Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 12 listopada 2019, 19:04

ergorg pisze: wtorek, 12 listopada 2019, 18:28 Szczerze? Trochę byczo się zrobiło po dzisiejszych ruchach w obie strony. Bart do 9k$ wcale mnie nie zdziwi.
na 4h to dzisiejszych ruchów specjalnie nie widać ;) ale jest ten klin o zakresie double top, więc mogłoby trochę pobujać. Alty na binance ciągle rosną więc chyba trzeba im już strzała korekcyjnego w postaci +20% na BTC.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » wtorek, 12 listopada 2019, 20:10

ergorg pisze: wtorek, 12 listopada 2019, 18:28 Szczerze? Trochę byczo się zrobiło po dzisiejszych ruchach w obie strony. Bart do 9k$ wcale mnie nie zdziwi.
Niekoniecznie, dopiero przebicie 8,86 da szanse na wzrost w kierunku 9,2
wieksze szanse sa na to, ze odbijemu od 8,9 nizeli dotrzemy do wyzej, jesto zwykla korekta spadku, slabe miejsce na gre.
Dopiero dotarcie do 8,3 bedzie fajnym punktem, by cos zagrac. Koniec korekty - wzrosty zakończą się prawdopodobnie po puszczeniu 8,72.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » wtorek, 12 listopada 2019, 21:01

Fakty "niestety" (dla wiekszosci) sa takie ze wszystko wyglada na to ze cala pompa ktora odbyla sie 1 dzien przed otworzeniem kontraktow CME na grudzien byla jedynie po to aby odpalic duze shorty. W zbiegi okolicznosci to ja raczej nie wierze.

Od tamtego czasu mamy ciagla sprzedaz, mozemy sobie odbic do 9.2 w ramach korekty w najblizszym czasie - ale to nie zmienia tego obrazu. Od czasu do czasu mamy odbicie "podtrzymujace bykow przy zyciu", ale tak to ciagla sprzedaz i sprzedaz..

W to ze kurs zleci na 8k i nagle odreaguje na 12k to raczej ciezko mi wierzyc.
Mysle ze rajd do 12k sie odbedzie, ale zostawia go na okres pre-halvingowy w nastepnym roku. ;) A do grudnia, stycznia kurs sobie spokojnie zleci do 6k.

Kanal spadkowy od 13k nie zostal opuszczony, wiec ciagle jestesmy w downtrendzie - nawet po tej wielkiej "pompie" do 10.6k
Kurs przez ostatnie 17 swieczek dziennych nie moze opuscic kanalu spadkowego, jak opusci to mozna zmienic bias.

Ostatnio zmieniony wtorek, 12 listopada 2019, 22:11 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » wtorek, 12 listopada 2019, 21:41

Mały update: aby spadek dalej postępował, zachowując swój impulsowy charakter od niedzielnej górki to obecny wzrost powinien zakończyć się w przedziale 8827-8872$ na Stampie... ;)

nie @ergorg, mówię tylko o podtrzymaniu spadania od niedzielnej górki w ramach klasycznej piątki, a nie np. za pomocą spadkowych trójek...
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 listopada 2019, 21:57 przez Fibo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » wtorek, 12 listopada 2019, 21:43

@prap0n, wydaje mi się, że taki pitchfork ma o wiele więcej sensu - dodaj więcej linii pomiędzy a widać ładnie wsparcia i opory:



Dodano po 36 sekundach:
@Fibo, czyli, że co? Fala B bazy może już być za nami?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
27
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » wtorek, 12 listopada 2019, 22:51

Update nr 2 dla dużo większej skali niż poprzednio ;): wygląda na to, że kurs BTC z pomocą głębokiej korekty spadkowej trwającej już klika miesięcy ma ponownie ochotę na "bliżej niekreślone" zbliżenie z dolną linią elliottowskiego mega-kanału stopnia cyklu.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Canis Lupus » środa, 13 listopada 2019, 06:24

a niech się zbliża, byleby w lutym dojechał do połowy kanału to mi się pięknie zgodzą wyliczenia
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » środa, 13 listopada 2019, 10:11

Widzę, że nastroje na rynku bardzo oklapły. Niewielu już uważa, że idziemy stąd up i mam wrażenie, że zaczynamy festiwal predykcji jak nisko zejdziemy. Coraz częściej widzę 6k a część już zaczyna obwieszczać kontynuację bear marketu i <3k

Prawda jest taka, że nic nie działa gorzej na naszą mentalność niż długie mulenie, czyli narastająca niepewność co do przyszłości kursu, szczególnie na rynku crypto gdzie wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do dużych wahań kursu. I właśnie to obserwujemy i jeszcze może to chwilę potrwać.

Podtrzymuję to co mówiłem wczoraj. Żeby za miesiąc nie okazało się, że 8,7k to było dobre wejście.

Osobiście obstawiam, że o ile spadniemy niżej to <7,5k już nie zobaczymy. Natomiast kurs może spokojnie "stać w miejscu" przez kolejne 2-3 miesiące potęgując tylko niepokój rynku. Myślę, że tej właściwej pompy pod halving jeszcze nie było i możemy dopiero zobaczyć jej zalążki na początku 2020r. kiedy w mediach zacznie się robić o tym głośniej szczególnie w kontekście ich implikacji cenowych w 2012 i 2016r.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » środa, 13 listopada 2019, 12:11

Vetz pisze: sobota, 26 października 2019, 15:19
z tym Twoim optymizmem bym poczekał, dlatego, że jak na razie mamy potwierdzony DC, warto poczekać na to jak kurs się zachowa przy zetknięciu z sma, czy tak jak w maju, czy DC zostanie zanegowany (na ten moment 9,25+)
Jesli chodzi o newsy to ostatnio dzialo sie duzo dobrego dla rynku, ale tez niedobrego, co moze zniechecac do wejscia nowych inwestorow.
Jesli chodzi o DT to jezeli odbijemy od 8,9 powinnismy podazyc bardzo silnie w kierunku poludniowym.
Ostatnio zmieniony środa, 13 listopada 2019, 19:00 przez Vetz, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » środa, 13 listopada 2019, 12:35

Na razie to wyglada jakby kurs budowal baze pod wybicie. Jesli faktycznie by do tego doszlo to target w okolicach 9300-9400.
A czy to rozwinie sie w cos wiekszego to czas pokaze. W tych okolicach jest tez gorna banda kanalu z tego pitchforka ktory wrzucalem.

Obecnie ranguje sobie pomiedzy daily open z dzisiaj i wczoraj.

Pisalem juz wczesniej ze na 3D/1W brakuje ciagle zielonej swiecy... nawet w przypadku dalszych spadkow.


//A co do kanalu @Fibo to sugeruje sobie dolna czesc przekroic na pol... i mamy calkiem niezle dotkniecie na BLX.
Hipotetycznie gdyby kurs jednak chcial urosnac to moglby znowu dotknac gorna granice tego "kanalu w kanale" na 11k+ pod koniec listopada, no ale najpierw niech wyleci z kanalu spadkowego ktory wrzucalem strone wczesniej :)



@ergorg

Nie ma lower high ustanowionego na wyzszy interwalach, a takie wicki jak na 3D do gory - to koncza sie wypelnieniami. Podobnie jak ten wick na CME ktory prawie caly zostal zapelniony.


//Funding na bitmexie wzrosl.. :roll:
Ostatnio zmieniony środa, 13 listopada 2019, 14:26 przez prap0n, łącznie zmieniany 11 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12854
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 13 listopada 2019, 16:47

prap0n pisze: środa, 13 listopada 2019, 12:35Pisalem juz wczesniej ze na 3D/1W brakuje ciagle zielonej swiecy... nawet w przypadku dalszych spadkow.
Dlaczego?

Dodano po 3 godzinach 54 minutach 58 sekundach:
Możliwe, że rysuje się nam trójkąt symetryczny:





Wyjście dołem neguje ten scenariusz, i już teraz zmierzamy ku ~8k$.

P.S.
Na Stampie nam się utworzył ładny kanał:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » środa, 13 listopada 2019, 17:50

@ergorg

też tak to widziałem już wczoraj - tylko , że dolna banda wybicia z klina u mnie gdzieś na poziome 8,5 po jej przebiciu widział bym niskie 8k lub nawet "zahaczenie" o 7,9k
zeroBTC pisze: wtorek, 12 listopada 2019, 15:36 ..a tymczasem , jeśli wybijemy dołem ~~ 8550 z tego "czegoś" ( choć powinno wyjścia górą :lol: )
to powinniśmy zobaczyć niskie 8 a może i nawet 7,9k skąd liczę na mocniejszy UP 8-)

stamp 4h
Obrazek

...na dzisiaj nadal w tym klinie -
JEDNAK :roll: z coraz większymi szansami na wyjście górą czyli po złamaniu około 8,88 k
dlatego też wczoraj zdecydowanie NIE !! ale dziś już lekko załadowałem na równych 8,7 z nadzieją na małego skalpa 8-)

Obrazek

@Vetz
THX bardzo cenię Twoje AT ;)

dziwne to jakieś bo nie wiem dlaczego nie mogę Cię przyplusowac ??
wywala mi cały czas taki komunikat "Wyczerpałeś limit ocen tego użytkownika" :?:
Ostatnio zmieniony środa, 13 listopada 2019, 19:49 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 3 razy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » środa, 13 listopada 2019, 19:03

Wg. ma i ob w niedługim czasie --> spadki, ja znowu cierpliwie czekam (SB na tym volumenie powinno sie niedlugo zakonczyc wg. PA), powinnismy zejsc niebawem bardzo gwałtownie, pierwszy punkt zaczepienia z odbciem, które może przynieść ładny % to 8,3 i ja ustawiam sie z zakupami na 8,33 po przebiciu 8,711. Wybicie 8,97 zaneguje moj scenariusz. (Finex)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » środa, 13 listopada 2019, 19:31

Mimo spełnienia warunku z wczorajszego 1-ego postu, kurs powinien już być wyraźnie niżej a tu znowu wpadł w szpony równowagi. Możliwe, że konkluzja płynąca z wczorajszego 2-ego postu za tym stoi i kurs np. znowu myśli o trójkącie (zniżkującym) jako rozbudowywanej fali B drugiego zygzaka Y. Głębsze spadanie dla podtrzymania nowej hossy od grudnia 2018r. nie za bardzo wskazane (bo 61,8% to już wystarczająco głęboko) ale zawsze można boczniakami trochę poczekać na dolną linię mega-kanału. A dodatkowo można uzyskać symetrię czasową fali A i fali B bazy od 26.09, co przy elliottowskiej bazie jest zawsze miłe dla oka, a to wszystko przy mocniejszej (zygzakowej) prawej stronie tej formacji.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » środa, 13 listopada 2019, 19:59

Który scenariusz?
zakładacie załamanie się kursu i testowanie dolnego ograniczenia kanału ok 6800-7000 (lub fejkowe zejscie nizej tak 6500 po czym giga odbicie?
czy jednak książkowo w górę (kij wie gdzie)? :)



w oddali:


Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » czwartek, 14 listopada 2019, 06:37

na 8,3 pierwszy mozliwy dolek, potwierdzenia trzeba bedzie szukac jednak w formacjach swiecowych, finalnie powinnismy dojechac do klastra nieco ponizej poprzedniego dolka czyli okolice 7,2-7,0 (strefa wiekszych zakupow)
Napisze jak juz bedziemy mieli szanse na mocniejsze wybicie gora tak, jak poprzednio, jesli znajde czas. (Kredyt u mnie z czasem bywa roznie :shock: sorry za chamski niedobor czasu! :shock: )
Obecny chwilowy SB powinien dotrzec do 8.69 i prawdopodobnie bedziemy zjezdzac.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 listopada 2019, 10:23 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Kedyw » czwartek, 14 listopada 2019, 08:19

Po mojemu trochę teraz opadnie, tak do 8200, a potem na 20 000.
@@Vetz musisz znajdować czas? Daruj sobie takie chamskie wtrącenia. Żenada

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: murlok » czwartek, 14 listopada 2019, 11:27

Około 5oo rano jest tak mocno zwiększone prawdopodobieństwo spadków, że można by z automatu o tej porze ustawiać shorty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 14 listopada 2019, 12:23

Powrot na 8200 i mulenie do konca roku byloby bardzo meczace dla grajacych na wzrosty :mrgreen:

Dla czekajacych na zakup to bylaby dobra okazja...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 14 listopada 2019, 17:18

Dovakhiin pisze: czwartek, 14 listopada 2019, 12:23Powrot na 8200 i mulenie do konca roku byloby bardzo meczace dla grajacych na wzrosty

A samo czekanie godzinami przy płaceniu niskiego fee, czy koszt transferu szybkiego samo w sobie nie jest jeszcze wystarczająco męczące :?: Ja tam swoje pierwsze LONGi rozstawiam od 12:00+ teraz i + może więcej w trakcie obserwacji z SL 6550 i 6600 (zależy gdzie ustawione) na PrimeXBT
Muszą dbać o zainteresowaniem tym cudakiem, wzrosty do końca roku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pytek i 38 gości