Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » sobota, 9 listopada 2019, 20:01

Zejście poniżej 50% zniesienia wzrostu 25-26.10 neguje jego jako początek większego ruchu impulsowego do góry. Co prawda może on jeszcze być falą A większej wzrostowej trójki, ale wtedy pojawia się problem z jego sensownym zagospodarowaniem w ramach dużej korekty od 26.06. Z drugiej strony wyjście dołem z odwrotnego trójkąta, wskazuje, że jest to już ostatni ruch w tym kierunku i po pewnym czasie rynek powinien znowu ruszyć na północ.
W miarę dobrym rozwiązaniem dla połączenia powyższego wydaje się być formacja bazy A-B, ale ta budowana już od 26.09, z zachowaną regułą zmienności, której fala B powinna podążać w kierunku 78,6% zniesienia wzrostu 25-26.10, możliwe, że wcześniej zadziała wyraźne wsparcie w okolicach 8,3 k$. Taka baza ma swoją wadę w postaci przerośniętej wysokości, ale trudno o inną elliottowską koncepcję, która brałaby pod uwagę wnioski z początku postu.
Notabene poniższy odwrotny trójkąt z wykresu też miał swoje wady, ze względu na przerośniętą falę ‘a’, ale dzięki rozbudowie w czasie tej formacji, a dokładniej jej fali ‘c’ zyskała ona na znaczeniu.

Podsumowując, wzrost z 25-26.06 to falstart w rozpoczęciu nowego impulsu wzrostowego, który wyniósłby rynek powyżej szczytu z 26.06, co jest niestety często domeną fali A formacji bazy.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 9 listopada 2019, 21:17

Fibo pisze: sobota, 9 listopada 2019, 20:01W miarę dobrym rozwiązaniem dla połączenia powyższego wydaje się być formacja bazy A-B,
a widzisz, Fibo! proponowałem coś takiego jeszcze parę dni temu ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 169
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: virtualdeamon » sobota, 9 listopada 2019, 21:40

Dzisiaj na meczu Premier league, Tottenham vs Sheffield United na telebimach dookoła boiska reklamy bitcoina. Platforma etoro.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » sobota, 9 listopada 2019, 23:11

Je..any chyba wyczuł moje SL, bo mało miejsca mu zostało.Ta zabawa zaczyna zbyt dużo zabierać mi czasu. Jeszcze chwilę poobserwuję i chyba jednak wkraczamy w moją stefe. NIE DOTYAĆ Kijem nawet

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
A może jednak nie da rady szarpnąć SL 8855 :?:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 7477
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2763
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » sobota, 9 listopada 2019, 23:15

Obrazek
Klin z potencjalem na fakeout dolem, powrot i up.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 10 listopada 2019, 00:11

Siedzę na shorcie z dwoma SL 8855 i 8888. Komar obowiazkowy jest bo nigdy nie zarywam nocek z powodu tego muła bagiennego ale.. żeby się nie okazało że cały dzień pompowane różne alty posłużyły do wybicia tego dziada. Na 1h jeszcze nie,ale na 4h już widzę to ich magiczne ,,U’’ wybijające kurs o 400$. Granie shortow jest 50 razy trudniejsze niż te longi, ale jak sobie człowiek coś założył to trzeba spróbować. Broni się jak opętany
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 10 listopada 2019, 03:12

@socjolog2008 ja słyszałem gdzieś, że shortowanie BTC jest najlepszym sposobem, żeby go gromadzić/pomnażać :D Ale coś Tobie to nie wychodzi :D Teoretycznie jeśli jesteśmy przy trendzie spadkowym, to można sobie wyłapać jakieś ostre wybicie ze stop loss'em w okolicach poprzedniego lokalnego szczytu i zamykamy short'a dopiero na nowym low i robimy tak 2-4 razy :D


Dominacja BTC :D


BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 10 listopada 2019, 08:59

@anagamidev jak prześledzisz moje posty od 20.X to wiadomo że idzie dobrze, i to na longach(70%)/shortach(30%). Ponownie generalizujesz socjo (gdzie jako jedyny wstawiam realne pozycje). I spoko. Ale że granie shortów jest x50 trudniejsze na walorze który od 11 lat rośnie to oczywista oczywistość ;) Na longach jest zabawa dużo prostsza, szczególnie w grze małymi dźwigniami lub bez. Ja też nie szczególnie lubię przy tym siedzieć po nocach, nie chce mi się zwyczajnie, wolę spać. Dzisiaj wywaliło mi SL w punkt, pewnie bym siedział i pilnował, przesuwał, dokładał, ale po co. Spodziewałem się że wybije.
socjolog2008 pisze: niedziela, 10 listopada 2019, 00:11żeby się nie okazało że cały dzień pompowane różne alty posłużyły do wybicia tego dziada

Właśnie wkroczyło w strefę NIE Dotykam kijem. I bezpiecznie siedzę w kumulowanych altach (wzrasta wolumen) i albo porządny zjazd, albo porządne wybicie - będzie można wrócić. Na każdym etapie można. Nic się nie dzieje.
anagamidev pisze: niedziela, 10 listopada 2019, 03:12że shortowanie BTC jest najlepszym sposobem, żeby go gromadzić/pomnażać

Shortowanie BTC Bitcoinem to bezsens. Shortowanie długotrwałe w 2018 miało sens ale na FX. Mnożyłeś $. Po co to shortować crypto grając crypto, jak sobie po dużych spadkach możesz po prostu taniej kupić :?: No chyba że dużymi dźwigniami.
anagamidev pisze: niedziela, 10 listopada 2019, 03:12Ale coś Tobie to nie wychodzi

Na tym forum zostało nas jak na lekarstwo, i raczej zostali tylko ci którzy sobie nie wyzerowali crypto konta. Jak komuś nie idzie, już go nie ma. Pewnie gałgany zaczną teraz budować te swoje ,,U'' i tyle będzie z tych całych spadków
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 listopada 2019, 09:18 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » niedziela, 10 listopada 2019, 09:18

socjolog2008 pisze: niedziela, 10 listopada 2019, 08:59Właśnie wkroczyło w strefę NIE Dotykam kijem. I bezpiecznie siedzę w kumulowanych altach (wzrasta wolumen) i albo porządny zjazd, albo porządne wybicie - będzie można wrócić. Na każdym etapie można. Nic się nie dzieje.

to tak chyba podobnie..aktualnie btc tylko trzymam...i wszedłem mocniej w alty (pewnie inne niż ty ;))..dominacja btc powolutku spada ostatnio....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » niedziela, 10 listopada 2019, 10:18

Spoiler:
socjolog2008 pisze: niedziela, 10 listopada 2019, 08:59Shortowanie BTC Bitcoinem to bezsens. Shortowanie długotrwałe w 2018 miało sens ale na FX
No ja to wiem :D Co do FX to musisz zrozumieć, że już na starcie jesteś na straconej pozycji :D Raz, że nie grasz na realnym rynku, dwa, że masz przez to sztuczną płynność, trzy ilość BTC na giełdzie w danym czasie jest ograniczona plus giełda musi zarabiać i ewentualnie mieć jeszcze na insurrance fund :D Natomiast kupując buy and hodl po dużych spadkach jest większa szansa, że zarobisz jeśli grasz na wzrost wartości w dluższym terminie :D Tether'ów ciągle przybywa, nie mówiąc już o samych FIAT'ach, świat ciągle idzie do przodu rozwija się, więc to jest nieuniknione(nawet przy inflacji 1% rocznie, im większa pula tym ten 1% stanowi większą wartość bezwzględnie), gdzieniegdzie dochodzi do hiperinflacji to nawet potęguje efekt :D Czy tether ma pokrycie czy nie, to już inna kwestia, ale z drugiej strony gdyby bitfinex faktycznie był złym aktorem to raczej już dawno by się zwiną i z tetherami i z BTC, gdyż jest w posiadaniu ich kilkuset tysięcy :D Mogliby przykładowo upozorować hack i sayonara :D Ewentualnie przy panice i dużym spadku po takiej informacji stwierdzić, że "hacker" wyprzedał wszystko, odkupić za pół ceny, teoretycznie nikt by nic nie stracił, a giełda miałaby tylko trochę więcej $ :D
socjolog2008 pisze: niedziela, 10 listopada 2019, 08:59Po co to shortować crypto grając crypto, jak sobie po dużych spadkach możesz po prostu taniej kupić
No właśnie czemu zatem robisz wszystko na opak? :D Zamiast po prostu sobie kupić i trzymać to shortujesz dziadygę? :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » niedziela, 10 listopada 2019, 10:54

https://www.tradingview.com/x/ZwhAsVkO/
https://www.tradingview.com/x/PPKavYqV/

muszę linkiem bo za duże obrazki

na drugim zaznaczyłem potencjalny szczyt i dołek niezbyt dokładnie więc nie zwracać uwagi na datę i cenę

nie da się przewidzieć szczytu natomiast może to pomoże w zorientowaniu się gdzie będzie przyszła strefa zrzutu :D jeżeli tak by się stało to dołek będzie pestką ;)

jeszcze na dwie rzeczy chciałbym zwrócić uwagę

zauważcie że jak wychylamy się poniżej dolnej bandy zaraz po dołku to następuje mocne wybicie jak z procy i to się powtarza oraz to że ostatni raz dotykamy dolnej bandy przed wzrostem pod ath być może teraz jesteśmy właśnie ostatni raz na tej bandzie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » niedziela, 10 listopada 2019, 11:10

Tez to U rokuje sobie od jakiegos czasu. Nawet by pasowało odbic sie od 9k jeszcze zraz przed spadkiem.
Wczesniej było z 10/23 - 10/25. Ta niepewnosc czy to jzu shortowac czy jeszcze przylongowac :)
socjolog2008 pisze: niedziela, 10 listopada 2019, 08:59Dzisiaj wywaliło mi SL w punkt, pewnie bym siedział i pilnował, przesuwał, dokładał, ale po co. Spodziewałem się że wybije.
Hehe wczoraj w nocy mialem ci pisac ze to tam podskoczy bo lokalne szczyty tam są do shortowania ale nie chciałem mącic w glowie.

tak propo spodziewania sie....
Mialem ostatnio sytuacje ugrane od rana 140usd mowie ok zostawie to na gre, wklad wyplace na portfel. Godzina 13:00 mowie jade po córke do szkoły. Marazm wczesniej był wiec jak mnie wytnie to mam niefart w h...

dzien wczesniej
BitJanusz pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:14To teraz wyobraź sobie sytuację, że zakładasz longa przy 6200$ we wrześniu zeszłego roku i wydarza się COŚ (może to być cokolwiek - potknięcie się o dywanik w sraczu, telefon od dziewczyny że jest w ciąży albo wypadek kogoś bliskiego, albo nawet awaria dostawcy usługi internetowej). Nie da się przecież siedzieć 24/7 z palcem na spuście.
Mówie no nie tym bardziej nie ma bata ze teraz to nastąpi.

Bach 10 min mnie nie było 0 USD :) - Liczyłem sie z tym i nie postyawiłem SL na przekór wszystkiemu. Nie bede juz przekorny. Jak wam cos z tyłu głowy mówi to trzeba słuchac.

Dzieki Bitjanusz - omenie ty hehe
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 listopada 2019, 11:21 przez donkeszyn, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 10 listopada 2019, 11:21

anagamidev pisze: niedziela, 10 listopada 2019, 10:18No właśnie czemu zatem robisz wszystko na opak? Zamiast po prostu sobie kupić i trzymać to shortujesz dziadygę?

Bo mnie nic tak nie drażni jak Bitcoin trzymający się tymi swoimi Tetherowymi pazurami gzymsu przed załamaniem (które nastąpi prędzej czy później a nie jakieś 100k czy 1 mln$)
Jestem Niedźwiedziem na odwyku, z włączoną opcją samodoskonalenia i nauki. Ale w momencie kiedy w końcu rozpocznie się ubijanie BTC, to w legionach będą właśnie tacy wierni shorciarze jak ja. Ave.
Póki co odzyskuję swoje pieniążki z tych nocnych SL i się będę musiał znowu rozstawiać się na longach. No trudno się mówi.
donkeszyn pisze: niedziela, 10 listopada 2019, 11:10Hehe wczoraj w nocy mialem ci pisac ze to tam podskoczy bo lokalne szczyty tam są do shortowania ale nie chciałem mącic w glowie.

Śmiało zawsze pisz, mnie nie zmącisz ja już wystarczająco opętany jestem chęcią ubijania muła. Tylko z tym wiecznie walczę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 listopada 2019, 11:27 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 3 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » niedziela, 10 listopada 2019, 11:22

zamknalem pozycje na 8,95 z racji tej, ze zasieg ustawilem na 8965, lece na wakacje, wiec nie przedstawie wam AT pod DT na najblizsze godziny 8-) przyszedlem was pozdrowic :D i dodac, ze z racji tej, ze mamy DC nastawiam sie na spadki dlugoterminowo ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » niedziela, 10 listopada 2019, 12:11

BitJanusz pisze: sobota, 9 listopada 2019, 21:17 Fibo pisze: ↑ sobota, 9 listopada 2019, 20:01
W miarę dobrym rozwiązaniem dla połączenia powyższego wydaje się być formacja bazy A-B,

a widzisz, Fibo! proponowałem coś takiego jeszcze parę dni temu
Widzę i doceniam ;). W drodze eliminacji scenariuszy zaczynam od tych najmniej prawdopodobnych, a baza w której fala A miała zasięg powyżej 9,3k$ takim się wydawała… zobaczymy, czy ta formacja rzeczywiście przetrwa nadchodzącą próbę…
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Posty: 258
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabblo_pl » niedziela, 10 listopada 2019, 12:27

Właśnie obserwujemy próbę powrotu powyżej górnej linii ograniczenia dużego kanału spadkowego.
Jeśli to się nie uda, to lecimy w kierunku dolnego ograniczenia kanału, od którego odbiliśmy nie tak dawno imponującym ruchem.

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » niedziela, 10 listopada 2019, 17:24

to tak jak mówiłem U i pomerdanie 9k :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12823
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » niedziela, 10 listopada 2019, 17:38

ergorg pisze: piątek, 8 listopada 2019, 14:17A może jednak wrócić do DT



Odbiliśmy od 1.618 fibo, dobre miejsce na odbicie, aczkolwiek możemy jeszcze zejść do poziomu 8820$ przy tych spadkach. Imho to dopiero 3 fala spadkowa. 5tka powinna zakończyć się na poziomie ~8470$ (niebieska strefa).


Okazja na shorta? ;)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 10 listopada 2019, 17:44

kolejny dowód że btc trudno zdewaluować przed halvingiem, który przypada w połowie maja. Jesli ktos juz jest niedźwiedziem dla bitcoina to lepiej pozostać poza rynkiem niz shortować. Chodzi o wysokie m.zd. prawdopodobieństwo bo jak będzie tego nie wie nikt.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » niedziela, 10 listopada 2019, 17:47

Retest poprzedniego dołka. To coś, co absolutnie KOCHAJĄ robić shitcoiny po płaskiej konsolidacji na 4h.

Dziwi mnie, że BTC zachowuje się jak typowy shitcoin z Binance od lutego 2019, ale cóż.

Zdaje się, że @prap0n grał pod scenariusz, że odbijemy się od 8xxx i ruszymy z hossą, bo to tylko flat korekcyjny. Ja gram pod jedno z dwóch: odbicie już, albo odbicie od okolic dołka "bazy", może być nawet 7 z przodu finalnie. Pozycja dokupiona za 8800 na plusiku.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti i 18 gości