Banowanie za pomocą punktacji.

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: koparki » piątek, 8 listopada 2019, 09:03

Bult pisze: piątek, 8 listopada 2019, 08:55reputacja jest nie potrzebna

reputacja nie jest potrzebna ale polubienia stały sie juz nieodłączna częścią kultury internetowej , zwłaszcza dla milenialsów wychowanych na nawykach z FB.


Usunięcie jednak całkowitej ilości polubień przy metryczce byłoby świetnym posuniąciem. Trzeba by było kliknąc na nicka aby sobie to podejrzeć.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: baggins » piątek, 8 listopada 2019, 09:24

już w innym wątku postulowałem wprowadzenia systemu reputacji w oparciu zamkniętą skalę np -100 do 100, ukróciłoby to pisanie postów pod publiczkę w celu zgromadzenia większej ilości pkt. rep. a aktywność na forum i tak można zidentyfikować po ilości postów, ktoś może zarzucić, że taki system zniechęca do pisania postów w obawie przed obniżeniem wyrobionej już reputacji - tylko czy zależy nam, żeby na forum pisali ludzie dla których głównym celem jest wysoki rep?
można by też wprowadzić "podreputacje" niezależne dla każdego z gł. działów forum - w końcu ktoś kto dobrze się orientuje w kwestiach AT nie koniecznie będzie wart wysłuchania w temacie związanym z technikaliami łańcucha bloków
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: koparki » piątek, 8 listopada 2019, 09:38

baggins pisze: piątek, 8 listopada 2019, 09:24pisanie postów pod publiczkę w celu zgromadzenia większej ilości pkt. rep


Jak przy nicku nie będzie widać tych punktów tylko bedziesz musiał wejść w opcje uzytkownika aby to zobaczyć to też rozwiąże problem kary/nagrody która jest związana z przybywaniem ubywaniem reputacji.
w wątku tematycznym, przy nicku lepiej aby była widoczna wyłącznie reputacja danego postu, rubryczka o totalnej ilości repa jest zbędna.
---

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Bult » piątek, 8 listopada 2019, 10:44

koparki pisze: piątek, 8 listopada 2019, 09:38Jak przy nicku nie będzie widać tych punktów tylko bedziesz musiał wejść w opcje uzytkownika aby to zobaczyć to też rozwiąże problem kary/nagrody która jest związana z przybywaniem ubywaniem reputacji.
w wątku tematycznym, przy nicku lepiej aby była widoczna wyłącznie reputacja danego postu, rubryczka o totalnej ilości repa jest zbędna.
Popieram , było by to dobre rozwiązanie.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: akos » piątek, 8 listopada 2019, 11:13

@Harmony
Nie wywołuj mnie ani nie pisz pw, bo i tak nie chce mi się czytać tego co masz do powiedzenia. Po tym co ostatnio tu zaprezentowałeś powinieneś wylecieć na kopniakach razem ze swoim wątkiem. Bez odbioru.

@ergorg
Poza HP również można nabić repa nic sensownego nie pisząc a robiąc jakieś analizy tudemoony non stop (anagamidev) albo pisząc 1000 postów o tym, że "btc dziwka tethera, blabla gram na kotleta chybił trafił lewar x100" (socjolog) lub klepiąc posty o "zniszczeniu bitcoina" (shadow i jego wierni akolici), więc imho powinnismy pójść za ciosem i wyłączyć oraz wyzerować tzw. reputację osób oraz wprowadzić to co proponuje @koparki czyli polubienia postów, może nawet bez widocznej ich ujemnej oceny by nikt nie płakał (wtedy wprawdzie odpadnie moderacyjna funkcja minusów, no ale może ludzie wówczas częściej po prostu będą zgłaszali treści wulgarne i obraźliwe).

P.S.

Zapomniałem o jeszcze jednym punkcie ;)
11. Wpadnijmy na genialny pomysł ukrycia HP żeby nie było przypału i żeby wujek google nie indeksował i nie zapamiętywał naszej głupoty :mrgreen:

Jak ludzie ostrzegali, że to się tak skończy to ojtam ojtam, mod też człowiek i tak dalej a później trzeba maskować własną głupotę :] Mam dla Was jednak przykre wieści, to co opisałem wyżej czyli wojny o prawdziwego bitcoina itp. stoją na podobnym poziomie i wujaszek też to indeksuje a ktoś poważny, np. pani Streżyńska, gdy tu wejdzie, to może pomyśleć, że się zgubił i trafił na forum antybitcoinowe a nie bitcoinowe na którym prym wiodą jednostki niestabilne. Żeby to zamaskować musielibyście jeszcze poukrywać spore obszary spoza HP, w przeciwnym razie foliarstwo tego forum jest widoczne z daleka ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: maxi82 » piątek, 8 listopada 2019, 11:21

akos pisze: piątek, 8 listopada 2019, 11:13 w przeciwnym razie foliarstwo tego forum jest widoczne z daleka

Ooo widzisz, tak właśnie nazywano ludzi interesujących się BTC w 2010 "banda foliarzy", dziś mówi się o nich z szacunkiem i podziwem EA. ;)

Przypominam o magicznym przycisku "Wyloguj" skoro tak bardzo mierzi cię "to forum".
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: akos » piątek, 8 listopada 2019, 11:24

@maxi82

Celna uwaga, ale tu problem leży raczej w tym, żeby nie być "foliarzami" w świecie krypto ;)
Przycisk "wyloguj" rozważam od dłuższego czasu i powodów do jego użycia bez ponownego klikania w "zaloguj" przybywa... nie musisz mi o tym przypominać.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 listopada 2019, 11:32 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: maxi82 » piątek, 8 listopada 2019, 11:29

akos pisze: piątek, 8 listopada 2019, 11:24 żeby nie być "foliarzami" w świecie krypto

A to już indywidualna sprawa każdego z osobna, jak chce być postrzegany... "Volenti non fit iniuria"
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: akos » piątek, 8 listopada 2019, 11:33

@maxi82
W przypadku społeczności jest to sprawa społecznościowa, jak nazwa wskazuje, a nie wyłącznie indywidualna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: amneziahaze » piątek, 8 listopada 2019, 11:40

@akos Trzeba wprowadzić system autorytarny. Dla dobra ogółu. I zamienić "Wyloguj" na "Do Izraela".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: akos » piątek, 8 listopada 2019, 11:47

@amneziahaze
Hmm no ja bym jednak wolał żeby wylogowanie mnie tam nie teleportowało ;)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: koparki » piątek, 8 listopada 2019, 11:58

akos pisze: piątek, 8 listopada 2019, 11:13 oraz wprowadzić to co proponuje @koparki czyli polubienia postów, może nawet bez widocznej ich ujemnej oceny by nikt nie płakał (wtedy wprawdzie odpadnie moderacyjna funkcja minusów


Ja zaproponowałem jedynie aby w metryczce po lewej stronie nie była wyświetlana przy kazdym poscie totalna ilość "reputacji", natomiast ilość polubień za konkretnego posta powinna być wyświetlana aby widoczna była aprobata - dezaprobata za dany wpis, jednak niepotrzeby jest ten licznik globalnej ilosci "reputacji" przy kazdym poście, dla niektórych to działa jak system kar i nagród jesli przy swojej personie widzi na liczniku ubytek lub wzrost poziomu "reputacji". W wypadku odebrania reputacji persona czesto traktuje to jak publiczne obniżenie swojej wartości no i w zalezności od osobowości i talentu jest dużo gimnastyki oratorskiej albo chamstwa aby się usprawiedliwić albo kąsać a osoby postonne muszą przebrnąć przez te prywantne spory zanim znajdą kolejny merytoryczny wpis.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: akos » piątek, 8 listopada 2019, 12:10

@koparki

Spoko, rozumiem, ale to jest trochę niekonsekwentne, bo ludzie jarający się "reputacją" i tak bedą rozkręcali gównoburze, taka kosmetyczna zmiana ich nie powstrzyma. Lepiej już zrezygnować całkowicie z sumowania reputacji osób, plusowanie/minusowanie wyłącznie postów a nie nicków byłoby bardziej merytoryczne.
Sama reputacja postu z kolei mogłaby być liczona ze wzoru:
rep postu = max(lajki - dislajki, 0)
Wówczas nie byłoby postów z widoczną oceną ujemną i nikt by się nie mazgaił, bo nawet by nie wiedział, że ma post zminusowany - wyłączyłbym też listowanie osób, które oceniły dany post.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: koparki » piątek, 8 listopada 2019, 12:54

akos pisze: piątek, 8 listopada 2019, 12:10wyłączyłbym też listowanie osób, które oceniły dany post.


Wyłączenie listowania osób które oceniły to byłoby potencjalnie mniej układów i mniej podziałów mnie odwetów. W sumie jakie to ma znaczenie kto ocenił ?

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
akos pisze: piątek, 8 listopada 2019, 12:10plusowanie/minusowanie wyłącznie postów a nie nicków byłoby bardziej merytoryczne.

tak, oddzieliłby się przekaz treści od osobowości, inna motywacja dla niektórych przy produkowaniu treści. Też dobre, powiedziałby że najlepszy pomysł w tym wątku.
---

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Harmony » piątek, 8 listopada 2019, 13:05

@Bitmar , @maxi82 , @Bit-els , @Koparki, wyłączcie w tym dziale też repki, bo niektórzy chorzy z nienawiści ludzie przeniesli się tutaj i nadal robią kabaret nadużywając tej funkcji.

;)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: koparki » piątek, 8 listopada 2019, 13:18

@Harmony lepiej byłoby gdyby nie było repów tylko ocena posta no nie? nie byłoby Ci przykro że ktoś naruszył Twoją reputację i straciłeś coś w oczach innych jako persona. A jak jeszcze do tego nie wiedziałbyś kto polubił wpis a kto zrugał to nie byłoby wojenek i układów wzajemnej adoracji które zaśmiecają wątek jak Twoja skarga powyżej, nie wiedziałbyś na kogo naskarżyć i kogo kontrować. moderatorzy mieliby mniej roboty a system by się samoregulował ;)


....
edit.... popatrz poniżej , od razu jest konsekwencja i pyskówka ,jakaś złośliwa wstawka która przerywa co jakiś czas wątek a wszyscy musimy to przeczytać zanim odrzucimy i przejdziemy do kolejnego wpisu, wpływasz w ten sposób na nastój i tracisz czas czytelników forum. Niektórzy nawet są skłonni się podłączyć pod takie pyskówki. Nie chcę tego typu wstawek, polecą bany czasowe za recydywę.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: amneziahaze » piątek, 8 listopada 2019, 13:24

@Harmony To nie jest choroba do nienawiści tylko odwrotność i obrona przed. Dorośniesz, zrozumiesz.
Harmony pisze: piątek, 8 listopada 2019, 13:05robią kabaret
Kto robi kabaret i szkodzi pokaże przyszłość. Latasz po forum niczym nieskrępowana panienka lekkich obyczajów. Jak rozumiem do tego doprowadziła przesadna tolerancja tutejszych nadzorców. Miałeś sobie iść i nie poszedłeś. Miałem dostać bana i nie dostałem.

@Harmony Zgodnie z logiką - wyłączyć forum. Tak będzie najlepiej.

Ilu już takich było i przerabiałem. No chłopie, ogarnij się. :)
Ostatnio zmieniony piątek, 8 listopada 2019, 13:37 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Harmony » piątek, 8 listopada 2019, 13:31

@koparki Ktoś tu dobrze już napisał, wyłączyć reputację w wątkach nie związanych z kryptowalutami i tyle. Chociaż zostawiłbym informację kto punktował, żeby było wiadomo, kto jest kim i na kogo uważać ;-)
amneziahaze pisze: piątek, 8 listopada 2019, 13:24Kto robi kabaret pokaże przyszłość. Latasz po forum niczym nieskrępowana ladacznica.
To przestań mnie obdarowywać punktami na prawo i lewo. Nie pokazuj swojego charakterku i natury. I mnie nie obrażaj.
;)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: koparki » piątek, 8 listopada 2019, 13:36

Harmony pisze: piątek, 8 listopada 2019, 13:31Chociaż zostawiłbym informację kto punktował, żeby było wiadomo, kto jest kim i na kogo uważać

Jak będziesz się merytorycznie wysławiał opisując postępy projektu LSK zamiast prowadzić wojenki z użytkownikami to nie bedziesz musiał na "nikogo uważać". Anonimowa ocena posta i totalny brak reputacji zwiazanej z nickiem byłyby lekiem na Twoją pozamerytoryczną aktywność , czyż nie? A ile zaoszczędzonego czasu zostanie na inne pasje ;)
---

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Harmony » piątek, 8 listopada 2019, 13:44

koparki pisze: piątek, 8 listopada 2019, 13:18edit.... popatrz poniżej , od razu jest konsekwencja i pyskówka ,jakaś złośliwa wstawka która przerywa co jakiś czas wątek a wszyscy musimy to przeczytać zanim odrzucimy i przejdziemy do kolejnego wpisu, wpływasz w ten sposób na nastój i tracisz czas czytelników forum. Niektórzy nawet są skłonni się podłączyć pod takie pyskówki. Nie chcę tego typu wstawek, polecą bany czasowe za recydywę.
Nektórym przydałby się przymusowy odwyk od forum o który sami proszą ;) Też się na to piszę, gdybym przeginał.

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
koparki pisze: piątek, 8 listopada 2019, 13:36Jak będziesz się merytorycznie wysławiał opisując postępy projektu LSK zamiast prowadzić wojenki z użytkownikami to nie bedziesz musiał na "nikogo uważać". Anonimowa ocena posta i totalny brak reputacji zwiazanej z nickiem byłyby lekiem na Twoją pozamerytoryczną aktywność , czyż nie? A ile zaoszczędzonego czasu zostanie na inne pasje
Masz rację ;-) Mądrego to i dobrze posłuchać ;-) Dlatego ja odpuszczam HP i zajmuję tym, co robiłem wcześniej. Świat był taki piękny zanim wszedłęm do HP i zobaczyłem co tam się dzieje ;-)
;)

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości