Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 7 listopada 2019, 18:07

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 17:59Zaorski fajnie o tym mówi


Tak żem czul.

To jak opisales cene, moglbys narysowac na wykresie. Szybciej i czytelniej. Jesli sadzisz ze biedny swiezak sie nie przejedzie na opisie zagrania wg. intuicji i wiedzy zdobytej przez dluga obserwacje rynku to hm. EOT z mojej strony.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 18:16

Ale swiezak nie kuma tego rysunku wcale.

Patrz teraz co sie dzieje. Cena z kazda korekta na 15 minut pokazuje dolek wyzej. Czyli rynek woli taniej nie gonic towaru ale znowu niechce nikt drozej kupic. czyli rysujemy trojkacik zwyzkujacy ? tak? No mozemy ale zmaiast tego trojkata wolal bym wyjasnienie typu:

Zosia z monoplu ma wóde ale ta sie konczy wiec zosia jak miala duzo pogonila po 20ziko ale zrobila sie chciwa i teraz najtaniej pogoni po 30ziko za godzine bedize to 40 ziko a ciebie juz suszy to huj masz 40 zioko a Zosia mowi do klienta z tylu panie wezmie pan ta ostatnia za 50? Biore i cena leci jak ten z tyłu powie ze on chce mleko to zosia sprzeda taniej i zaden trójkat tego nie zmieni.

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
teraz popatrzmy na kurs i zastanówmy sie czy jest wiecej klientow na wóde czy Zosia przegra blef

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » czwartek, 7 listopada 2019, 18:21

@donkeszyn

te swoje mądrości przekaż inwertorom pod osiedlową żabką ,
weź się już ogarnij = czytaj : koniec offa :evil:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 18:35

Człowieku to nie Off to trade i prosty język dla poczatkujacych (przedszkolakow)
Nie gdybam teraz nie wymyslam co mnie spotka za godzine czytam cene i reaguje.
Ty rozumiem wciskał bys odrazu ksiazke najlepiej bestseller o rynku forex najlepiej napisaną zawilym jezykiem, ktory podsuwa rozwiazania jak skutecznie grac. Potem taki rynek wiedząc jak bedziesz wyedukowany wyrznie cie na hajs... kur... 16 post od 2013 tak zmarnowany :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 7 listopada 2019, 19:01

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 17:59Każdy z tych dni ma dołek wyzej wiec obserwuje co sie stanie bo sytuacja powtorzyla sie 3x Daje mi to do myslenia ze moze sie to powtorzyc. Ceny lubia sie powtarzac.
Przy range market. A pewnego dnia range market się skończy i będzie +5% dziennie albo -5% dziennie.

Przypomina mi to grupę osób, która "zbijała fortunę" na tradingu od 6200 do 6500 we wrześniu w zeszłym roku, na dużej dźwigni,bez SL, bo przecież nie spadnie poniżej 6k i zawsze wraca. Ucichli coś w październiku.

Stosujesz jakieś SL?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 19:08

Stosowałem SL i mnie wycinało a potem kurs odbijał. Zakladam sobie strate i trzymam palec na przycisku. Odcinam recznie jak widze ze jednak pomylka i wchodze ponownie jak ogarne nowa pozycje albo nie gram wcale.

17:45 rynek sie zawachal to zebralem kase i odczekalem teraz odpalilem nowa pozycje jak widze ze idzie na zielono. za godzien kolacja i czysta glowa bez stresu spokojny sen ...

Lepiej nie zarobic albo zarobic mniej niz sie stresowac albo wdupic

Btw przeciez gielda widzie te wszystie SL... Po co je pokazywac na sile.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 7 listopada 2019, 19:14

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:08Zakladam sobie strate i trzymam palec na przycisku.
To teraz wyobraź sobie sytuację, że zakładasz longa przy 6200$ we wrześniu zeszłego roku i wydarza się COŚ (może to być cokolwiek - potknięcie się o dywanik w sraczu, telefon od dziewczyny że jest w ciąży albo wypadek kogoś bliskiego, albo nawet awaria dostawcy usługi internetowej). Nie da się przecież siedzieć 24/7 z palcem na spuście.

Kiedy dochodzisz do siebie parę dni później, jesteś na ciężkiej stracie lub nawet (jeśli grałeś na dźwigni) zbankrutowałeś.


Nie wspominając o takiej drobnostce, jak olbrzymie obciążenie giełdy w trakcie silnego dumpu przez które możesz nie dać rady wbić ordera.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » czwartek, 7 listopada 2019, 19:17

Dlatego ja czytam tylko posty kilku ludzi, chyba, ze ktos wrzuci cos ciekawego, mamy pennant od momentu odbicia sie od wsparcia ktore oznaczylem na dobre miejsce do wejscia, obecnie graja tylko nadgorliwi ludzie. Dolne ograniczenie to 9,13 wg. ma tyle samo, zejscie ponizej 9,13 daje nam otwartą drogę do 8,7 (z mozliwym zejsciem do 8,6) gdzie mamy kolejna szanse na intratne wejscie, jezeli pojawi sie odpowiednia formacja swiec, trzeba byc cierpliwym, ja o zjezdzie do 8,7 pi@#$%e od kilkunastu dni, mimo, ze wasz idol Fibo wymalowal z tych swoich fal rajd w gore. Jesli chodzi o scenariusz wzrostowy, bo oczywiscie nigdy nie trzymam sie jednego, a po prostu upieram sie przy tym bardziej prawdopodobnym, to..
To wybicie 9,259- 9,3 daje nam zasieg do 9,5 i to tyle oczywiscie wszystko zalezy od dynamiki wzrostu, bo wg. ob nie mozna okreslic kontynuacji trendu wzrostowego od momentu wybicia od 7,5 - brak dotkniecia odpowiedniego klastra, ktory wspolgra z ma. ELO 8-)

@BitJanusz, na poziomie 6,5 mielismy wiele oznak na kontynuacje spadkow, nie liczac DC, mielismy ogonek w trojkacie - tylko idiota gral na wzrosty
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 listopada 2019, 19:20 przez Vetz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 19:18

BTW 2 : zeby ktos nie myslal ja tu nie jestem maklerem ja wole bezpieczny maly procent niz jazde bez trzymanki. Gram malymi stawkami powoli spokojnie. Jest ok od kiedy mysle prosto bez tej calej otoczki. Np. Laduje €100 gram za €30. Czasem jak sie uprę usrednie ale to tez nie jest dobre bo potrafi pogrążyć. jak ze 100 w ciagu dnia zrobie dodatkowe €20-30 to raczej ok % jak bedzie to regularne to powinno sie sprawdzac przy €1000 a to jzu da wygodna dniowke.

Tak czy inaczej ta metoda sprawdza sie naprawde lepiej niz wszystkie inne jakie staralem sie ogarnac...

nie moge przegrac wiecej niz mam aktualnie na porfelu tak ? - Ile taki sytuacji masz na gieldzie? jak sie zdarzy ok trudno bywa ale wiem ze to wyjatki i zapominam.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wloczykij78 » czwartek, 7 listopada 2019, 19:30

@donkeszyn ,wiesz co dają leszczowi wykresy? A no to, że obrazkami pokazują to, co napisałeś - lokalne dołki, szczyty, wsparcia i opory, poziomy fibo, etc. Kupić tanio, sprzedać drogo - nie o to chodzi? Wszystkie figury, patterny - mają jakieś prawdopodobieństwo sprawdzalności. Trójkąt taki - wyjście górą, inny - dołem. Czyli, nie kupuj teraz, bo za godzinę czy tydzień będzie taniej. AT w moim mniemaniu umiejętnie użyta, a przede wszystkim umiejętnie narysowane wykresy, dają pogląd na to, co się aktualnie dzieje, i gdzie może (choć nie musi) być kurs za dzień, godzinę, czy tydzień. Tanio kupić, drogo sprzedać.
Z twojej wypowiedzi mógłbym wywnioskować, że na AT się ostro przejechałeś, dlatego negujesz tą metodę z taką zaciekłością. Osobiście AT sobie czasem pomagam, z uwagą oglądając wykresy moich ulubionych publikujących. Ale ja gram long. Moje założenie kryptowalutowej lokaty długoterminowej zrealizowane powyżej oczekiwań - aktualnie mija 2 lata, 63% zysku. Tanio kupić, drogo sprzedać. Pewnie, doświadczony trader wyciagnął pewnie kilkaset %. Ja nim nie jestem, a o AT mam pojęcie mgliste. Ale jak mi ktoś rysuje figurę z dorysowanym dalszym ciągiem, a ktoś inny narysuje inaczej, ale z podobnym finałem, to grzech nie korzystać. Parę rzeczy nawet nauczyłem się sam rysować, ale chyba przydałaby mi się jakaś książka typu "AT dla lamerów w stu obrazkach". Ja wzrokowiec jestem :-)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: stokarz » czwartek, 7 listopada 2019, 19:44

Solidnie wczoraj przeanalizowałem kurs BTC, starając się wyciągnąć z niego możliwie najwięcej danych. Skupiłem się szczególnie na podejściu długoterminowym, porównując aktualną sytuację z dwoma wcześniejszymi, podobnymi w 2012 i 2016 roku. Wnioski?

Moim zdaniem mogą czekać nas 2-3 miesiące bez jasnego określania się trendu, a kurs balansować będzie między długoterminowymi liniami wsparć i oporów.

Oprócz tego, postarałem się dodać do tekstu nieco pikantności wchodząc w temat ekonomii behawioralnej, usiłując odpowiedzieć na pytanie, jakie pułapki myślenia czekają na nas na giełdzie.

https://bithub.pl/analizy/stokarz-czyta ... -gieldzie/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 19:54

To nie tak ze ja ja zaciekle neguje.
Uwazam ze to bez sensu. Moze globalnie jak patrzymy na kurs w skali dni tygodni miesiecy obrazkowo faktycznie pokazuja jakis kierunek. Ale na DT to paranoja to jest figura na figurze kazda wychodzi w inna strone.

Jak sobie sprawdzisz 18:00-18:35 teraz to niby tam widac trójkacik znizkujacy a poszlo w góre...
Ja AT zajebiscie niedawno bronilem. Jednak teraz uważam to za strate czasu i mącenie w glowie.. Chyba ze jestes takim Fibo on tam magie odpie-lala i nic zupelnie mi to nie mowi ale brzmi kozacko :) az jestem sklonny branac na slepo ale co z tego jak nie wiem gdzie.

To trzeba łopatologicznie i jestesmy pare miesiecy edukacji do przodu. Potem mozna sobie rysowac jak komus to pomaga.

O stokarza tez lubie czytac - mogl by mnie zmanipulowac w momecie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » czwartek, 7 listopada 2019, 19:55

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:18nie moge przegrac wiecej niz mam aktualnie na porfelu tak ? - Ile taki sytuacji masz na gieldzie? jak sie zdarzy ok trudno bywa ale wiem ze to wyjatki i zapominam.
Rozumiem, ale to gra "hobbystyczna", za cenę wyjścia do knajpy z wybranką serca. W takich warunkach można sobie pozwalać na wiele kardynalnych błędów, bo zawsze "jakoś to będzie", a jak zbankrutujesz, to... wrzucisz kolejne 100 euro na portfel giełdy ;)

Natomiast wyobraź sobie, że grasz, strzelam, za kwotę sto razy większą... czy nadal byś nie ustawiał SL, grając na czuja? Szczerze wątpię (ewentualnie: tak, ale do pierwszej wpadki z np. obciązeniem giełdy). A skoro już zaczynamy bawić się w SL, ustawiać targety - "nie na czuja" - to potrzebny jest jakiś system. Jakikolwiek ;)

I tak wracamy do AT...

a co do figur na DT to też je zlewam kompletnie, tak na marginesie. Za dużo szumu, za mała skala.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 20:11

Bitjanusz juz ci odpowiadam.

Jak bym miał grac za kwote 100x wieksza to musial bym posaidac kwote w skarpecie tak na oko 10 000x wieksza i wtedy byly by to dla mnie drobne albo z tej kwoty 100x wiekszej wszedl bym za 10% jej wartosci.
Jak kolwiek. Co ci da ustawienie SL jak giełda to widzi a jak widzi takie SL zbiorowo to bedzie je chciala wyciac...

Z figurami jest tak ze kazda ma swoje ukryte dno nie mozna przypasowac i bezmyslnie kopiowac figur do kazdej sytuacji bo 1500 innych czynnikow zachodzi w danej sytuacji jej tworzenia. To nie logiczne. I tyle.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » czwartek, 7 listopada 2019, 20:57

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 20:11Co ci da ustawienie SL jak giełda to widzi
miałem się już nie udzielać , ale ......

noż qrwa idento jak bym słyszał swoją "starą" ( żona "oni cię widzą :shock: jesteś pod obserwacją" :mrgreen: :mrgreen: ) w chaupie ,
...no ale wybacz stary , że zagram 50k usd bez SL
:roll: :roll: :roll:

na zakończenie tej mądrej i pouczającej AT
powiem , że *uj mnie obchodzi czy stamp i binance widzi moje SL , dla mnie lepszy minus 1k na SL niże 5k bez

THE END

@kozaki_wiesi

chapeau bas :mrgreen:
jutro dam Ci plusa bo dziś mi juz SL zabrał wszystkie :P
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 listopada 2019, 21:11 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 7 listopada 2019, 21:05

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:54To trzeba łopatologicznie i jestesmy pare miesiecy edukacji do przodu. Potem mozna sobie rysowac jak komus to pomaga.

Wziąłem sobie to do serca i popełniłem coś takiego. Myślę, że już prościej się nie da

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: donkeszyn » czwartek, 7 listopada 2019, 21:46

zeroBTC pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 20:57noż qrwa idento jak bym słyszał swoją "starą" ( żona "oni cię widzą :shock: jesteś pod obserwacją" :mrgreen: :mrgreen: ) w chaupie
Wez edytuj moze posta? Zeby walic beke z wlasnej kobiety na publicznym forum? Ty taki smieszek jestes widze.

Ustaw sobie SL na straganie sprzedajc elektronike i idz na ryby.
Ustawiasz SL bo zakladasz pewein scenariusz ktory moze sie zdazyc. Co jak scenariusz sie zmieni w trakcie bo rynek jest zmienny pozre ci pozycje po czym odrazu odbije. Takie rzeczy sie dzieją.
Moze ci niepasowac moje podejscie ale zeby odrazu wysmiewac?

A to zeby cie troche dokarmic widze masz parcie.
Patrz znikam

Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 7 listopada 2019, 22:01

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 21:46A to zeby cie troche dokarmic widze masz parcie.


Nie myślał Pan, Panie Kolego, o wyjęciu kija z dupy? Będzie wygodniej.

Ale za to, to masz u mnie duży plus, dałem +10:

"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » czwartek, 7 listopada 2019, 22:22

stokarz pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:44Moim zdaniem mogą czekać nas 2-3 miesiące bez jasnego określania się trendu, a kurs balansować będzie między długoterminowymi liniami wsparć i oporów.
donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:54Ale na DT to paranoja to jest figura na figurze kazda wychodzi w inna strone.
donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 19:54Chyba ze jestes takim Fibo on tam magie odpie-lala i nic zupelnie mi to nie mowi ale brzmi kozacko :)
Trend od lipca przecież jest mniej więcej określony. I to też da się przeanalizować - dlaczego. Jeżeli ten tydzień będzie spadkowy, tzn. że kolejny raz zostały spełnione parametry bessy. No chyba że należy napisać esej na ten temat, to ok, czemu nie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 7 listopada 2019, 22:34

donkeszyn pisze: czwartek, 7 listopada 2019, 20:11Jak kolwiek. Co ci da ustawienie SL jak giełda to widzi a jak widzi takie SL zbiorowo to bedzie je chciala wyciac...

Ale w takich sytuacjach jak ta teraz odcina ci tlen przy -5% i masz czym się rozkładać Dalej, a że cfaniaczki często po wykoszeniu SL wybijają tego muła, no cóż. To taka zabawa. Bez SL to może na dźwigni x2 ale x10 wzwyż ,czy x100 jak u mnie na PrimeXBT to by było za grubo..
Teraz mają potencjał podnieść dziada na 9.4k co najmniej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pytek, Zmarzniety0 i 30 gości