Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 23 października 2019, 19:17

teamfm pisze: środa, 23 października 2019, 18:14 Moje api napisane pod BB w zeszłym roku działa poprawnie, to niby co pozmieniali?
no przecież g100 napisał powyżej, co w websockecie pozmieniali dzisiaj....

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 23 października 2019, 20:42

Tak od przeszło roku korzystam z WS, obecnie JSON wcześniej z tego systemu co korzystają u siebie.
https://mariuszn.com/tmp/20/203955_zrzu ... .39.37.png

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: hassejo » środa, 23 października 2019, 21:06

@BitBay - na jakim etapie jest wasza odmowa przekazania danych userów (do US/KAS/MF) kiedy giełda była w Polsce?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » środa, 23 października 2019, 21:28

@BitBay Przyszedł mail że znowu zmieniacie operatora wpłat dla PLN, jaki Bank teraz będzie obsługiwał przelewy ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: shinya56 » środa, 23 października 2019, 21:30

Również dostałem mail. Prowizja za wypłatę wzrosła z 4 > 6 zł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: powered » czwartek, 24 października 2019, 02:02

BitBay pisze: środa, 23 października 2019, 13:19@powered Dane pozyskane od Użytkowników oczywiście nie są udostępniane podmiotom trzecim.

Wyjątkiem są sytuacje uzasadnione przepisami prawa lub gdy będzie to niezbędne w celu świadczenia usług np. operatorowi płatności.
@BitBay No to są udostępniane czy nie są? Każda odpowiedź jest dwuznaczna. W pierwszym zdaniu piszesz że oczywiście nie są udostępnianie, ale w drugim zdaniu piszesz że są udostępnianie w celu świadczenia usług np. operatorowi płatności.
A więc jakim przypadku dane są udostępnianie operatorowi płatności? Konkretny przykład? Gdy realizowany jest przelew wychodzący w walutach fiat?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 24 października 2019, 14:54

Tomasz_Es pisze: środa, 23 października 2019, 21:28@BitBay Przyszedł mail że znowu zmieniacie operatora wpłat dla PLN, jaki Bank teraz będzie obsługiwał przelewy ?
Będzie to bank ING, co do sesji księgowania należy pamiętać, że nowy operator ma własne sesje nieskoordynowane z sesjami banku. Ponadto operator posiada wiele rachunków bankowych, co jest zabezpieczeniem płynności dla naszych klientów- obecnie będziemy korzystać z ING ale jesteśmy przygotowaniu na dynamiczne zmiany, które nie będą odczuwalne dla Użytkowników w przypadku takiej konieczności ;)

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » czwartek, 24 października 2019, 15:33

g100 pisze: środa, 23 października 2019, 17:00
BitBay pisze: środa, 23 października 2019, 15:15 @g100 Ostatnia zmiana API miała miejsce 03.04.2019 o czym informowaliśmy między innymi tutaj:
https://bitbay.net/pl/aktualnosci/uspra ... -na-bitbay ;)
To czemu dzisiaj nagle widzę w Websocket przychodzące akcje push i proxy-response, których nie było wcześniej?
@BitBay, czy ja mogę dostać opis zmian wprowadzonych w API wczoraj, czy trzeba petycję na piśmie słać?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 25 października 2019, 10:06

bitbejl pisze: poniedziałek, 21 października 2019, 19:49Drogi Użytkowniku,
Informujemy, że od dnia 24 października 2019 roku będzie obowiązywał nowy regulamin dostępny pod adresem: https://bitbay.net/pl/regulamin-bitbay-102019.
Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.
Dalsze korzystanie z serwisu jest jednoznacznie z akceptacją Regulaminu.
W przypadku braku wyrażenia zgody na postanowienia Regulaminu prosimy o złożenie oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o świadczenie Usługi przez BitBay, drogą pisemną na adres support@bitbay.net.
BitBay pisze: środa, 23 października 2019, 13:19Zapewniamy, że dane przechowywane i przekazywane są zgodnie z rozporządzeniem RODO i i dokładamy wszelkich starań aby zapewnić przechowywanym danym odpowiednie bezpieczeństwo.
Nie kłam bezczelnie, nadal czekam na odpowiedź na moje pytanie na jakiej podstawie wysłaliście do mnie maila skoro zgodnie z RODO żądałem usunięcia mojego konta, a z treści maila wysłanego do mnie wynika, że:
bitbej pisze: poniedziałek, 21 października 2019, 19:49Drogi Użytkowniku,
Dalsze korzystanie z serwisu jest jednoznacznie z akceptacją Regulaminu.
W przypadku braku wyrażenia zgody na postanowienia Regulaminu prosimy o złożenie oświadczenia o wypowiedzeniu umowy o świadczenie Usługi przez BitBay, drogą pisemną na adres support@bitbay.net.
Email jest skierowany do osób, które MAJĄ u Was konto.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-21
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 25 października 2019, 10:54

g100 pisze: czwartek, 24 października 2019, 15:33@BitBay, czy ja mogę dostać opis zmian wprowadzonych w API wczoraj, czy trzeba petycję na piśmie słać?
W każdym pushu jest teraz dodatkowe pole action. Więcej szczegółowych informacji możesz znaleźć tutaj - https://docs.bitbay.net/reference#subskrypcja

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: leniart1986 » piątek, 25 października 2019, 15:43

@BitBay mam pytanie. Co oznacza zmiana koloru w napisie "zweryfikowany" ? Wcześniej był to napis w kolorze pomarańczowym a teraz napis jest w kolorze niebieskim. Czy też zmiana koloru nie oznacza nic ?

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » piątek, 25 października 2019, 21:09

BitBay pisze: piątek, 25 października 2019, 10:54
g100 pisze: czwartek, 24 października 2019, 15:33@BitBay, czy ja mogę dostać opis zmian wprowadzonych w API wczoraj, czy trzeba petycję na piśmie słać?
W każdym pushu jest teraz dodatkowe pole action. Więcej szczegółowych informacji możesz znaleźć tutaj - https://docs.bitbay.net/reference#subskrypcja
Czy można liczyć na to, że w przyszłości zmiany będą ogłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem a nie post factum?

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tygrysek195 » sobota, 26 października 2019, 14:41

Zastanawia mnie jedno.
Przed powtórną weryfikacją miałem napis Zweryfikowany kolor pomarańczowy
Po powtórnej weryfikacji mam napis Zweryfikowany kolor niebieski

O co chodzi w tych kolorach?

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: leniart1986 » sobota, 26 października 2019, 14:44

@tygrysek195 Dwa posty wyżej dokładnie o to samo pytałam o te kolory ale na razie bez odpowiedzi w tej kwestii ze strony @BitBay

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Harmony » niedziela, 27 października 2019, 18:41

Stanowisko polityczne użytkownika

Oświadczam że jestem osobą zajmującą eksponowane stanowisko polityczne lub osobą znaną jako bliski współpracownik osoby zajmującej eksponowane stanowisko polityczne lub też członkiem rodziny osoby zajmującej eksponowane stanowisko polityczne.


Jestem świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia
Co to jest do cholewy ja się pytam? Po kiego grzyba wam to wiedzieć ?

I co to za powtórna weryfikacja ? Czy wam na łeb już całkiem coś upadło ?
;)

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 29 stycznia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: icyklop » niedziela, 27 października 2019, 18:52

To jest wymóg wynikający wprost z ustawy. W banku też o to pytają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 27 października 2019, 18:53

@hassejo coś nie pomyliło Ci się z punktacją? :mrgreen:
hassejo » sobota, 26 października 2019, 23:57
Komentarz:
za brak odpowiedzi
i dałeś +9 :lol:
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pael » niedziela, 27 października 2019, 18:56

Harmony pisze: niedziela, 27 października 2019, 18:41Co to jest do cholewy ja się pytam? Po kiego grzyba wam to wiedzieć ?
Wymazywanie pisze: piątek, 18 października 2019, 12:44

Okazuje się, że nasz wielki noblista (donosiciel i szkodnik Lech Wałęsa), który obalił komunę i rozgryzł sposób regularnego wygrywania totolotka wpłacił 25k euro naganiaczom giełdowym. Jako nieliczny odzyskał kasę, ale wiadomo, jest znany i łatwo mógł nagłośnić sprawę... ...czego oczywiście nie zrobił bo mu oddali jak pogroził.

Moze, BB robi za wczasu research komu oddac kase odrazu jakby musieli upasc po 'kradziezy' :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: hassejo » niedziela, 27 października 2019, 20:33

mudol pisze: niedziela, 27 października 2019, 18:53 @hassejo coś nie pomyliło Ci się z punktacją? :mrgreen:
hassejo » sobota, 26 października 2019, 23:57
Komentarz:
za brak odpowiedzi
i dałeś +9 :lol:
Dzięki za info, faktycznie był błąd :D

Poprawione :mrgreen:

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-9
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 28 października 2019, 10:18

leniart1986 pisze: piątek, 25 października 2019, 15:43@BitBay mam pytanie. Co oznacza zmiana koloru w napisie "zweryfikowany" ? Wcześniej był to napis w kolorze pomarańczowym a teraz napis jest w kolorze niebieskim. Czy też zmiana koloru nie oznacza nic ?
@leniart1986, @tygrysek195 Jest to tylko zmiana koloru i nie ma to większego znaczenia ;)

g100 pisze: piątek, 25 października 2019, 21:09Czy można liczyć na to, że w przyszłości zmiany będą ogłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem a nie post factum?
Jasne będziemy mieli to na uwadze :) o wszystkich większych zmianach oczywiście staramy się na bieżąco informować.

Harmony pisze: niedziela, 27 października 2019, 18:41I co to za powtórna weryfikacja ?
Zdajemy sobie sprawę, że może to być nieco uciążliwe natomiast tak jak wielokrotnie wspominaliśmy, ponowna weryfikacja konta jest wymogiem operatora płatności.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, ekonokomik i 15 gości