Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 83
Rejestracja: 29 kwietnia 2017
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Gromix » piątek, 18 października 2019, 12:49

Kolega @anagamidev swoim jednostronnym widzeniem rynku, spamem informacyjnym, dziwnym emocjonalnym stylem pisania postów, sprawia wrażenie człowieka nie godnego zaufania, któremu nie powierzyłbym 1 grosza.
Jak zatem nowy i zdroworozsądkowy użytkownik tego forum ma zainteresować się Bitcoinem? Ja rozumiem wolność wypowiedzi, ale gdzieś chyba są granice. Zawsze sądziłem, że to nie jest tylko zwykłe forum o BTC, ale też forum, które ma misję zwiększania adopcji krypto. Tymczasem wizerunek tego wątku przez kolegę @anagamidev jest wręcz odpychający. Nie mam ochoty tu wracać i zamieszczać czegokolwiek.

Weteran
Posty: 7431
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 18 października 2019, 12:53

a moze bardziej klinowo?
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » piątek, 18 października 2019, 13:05

Jeśli to imho taki:



@zeroBTC:
Spoiler:


Nie ruszałem tych chart'ów od tej pory.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 października 2019, 13:13

@pael Górna linia średnio by się spinała chcąc ukręcić z tego klina spadkowego o wskazanej dolnej. Oczywiście można, na siłę, ale chyba za bardzo na siłę by ta górna wyglądała.

Dodano po 1 minucie 19 sekundach:
Narysujcie sobie górną takiego falling wedge'a z początkowym punktem we wrześniu przed zjebką. Słabo to wygląda.
'Figurowanie" na siłę trochę.

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
...z kolei górna rysowana z końca czerwca da bardzo długi i dziwaczny klin. Nie ma co przepisywać dawnej górnej trójkąta spadkowej do szukanego na siłę klina spadkowego.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 7431
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » piątek, 18 października 2019, 14:21

anagamidev pisze: piątek, 18 października 2019, 12:00RSI na 4h po raz drugi dotyka 30, coś pięknego Buy every fucking dip in bull market jak mawiał mój dziadek z Ameryki


od kiedy napisal 1%. na dziwgni x10 fajny zysk.
Jak was drazni to jest opcja ignore.
Wymazywanie pisze: piątek, 18 października 2019, 13:13@pael Górna linia średnio by się spinała chcąc ukręcić z tego klina spadkowego o wskazanej dolnej. Oczywiście można, na siłę, ale chyba za bardzo na siłę by ta górna wyglądała.


Bardzo na sile taki klin, tez narysowalem od szczytu. Mi tu nic sie nie podoba, nie lubie takich "koncówek". IMO proporcjonalnie do zaliczonego spadku duzo juz nie zostalo.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » piątek, 18 października 2019, 15:03

@anagamidev w wiecznej, nierównej walce z rynkiem niedźwiedzia

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9176
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6982
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 18 października 2019, 15:16

@Bit-els a czy ja z czymś walczę? :D Ja nawet przecież nie wykluczam jeszcze spadku BTC do 2222$, ale skoro wychłodzone RSI to warto co nieco zakupić pod jakieś mniejsze odbicie chociażby 2-5%, złapiesz takich kilka w ciągu roku i cena mocno się uśredni, a masz poduszkę bezpieczeństwa, bo jesteśmy po spadku 40% od ostatniego szczytu, czyli, że teoretycznie jeśli jesteśmy już w bull markecie i tak zarobimy za kilka miesięcy na 100% :D Ostatni rysuneczek :D Mnie np. śmieszy to, że jak już spada to ludzie zamiast grać na lokalnych górkach i dołkach, to napalają się na jeden kierunek i zamiast brać procent składany, to napalają się albo na -90% albo na 1000% :D A jak już ktoś mówi, żeby kupić pod jakieś odbicie to jest mega naganiaczem :D Ostatni rysuneczek jak coś :D
anagamidev pisze: czwartek, 10 października 2019, 18:38 Na 1w inverted hammer, teoretycznie bullish reversal :D





Na 4h możliwe, że double/triple bottom bis :D


Oczywiście nie zapominajmy o tym :D


Niepopularna opinia: kryzys będzie dopiero jak umrze Warren Buffett :D
No i faktycznie wtedy nie zadziałało :D
anagamidev pisze: czwartek, 19 września 2019, 08:34 Buy the dip :D RSI 4h poniżej 30 warto co nieco zakupić :D


Ogólnie patrząc na procenty warto było grać longi niż shorty :D Jak na razie RSI dobrze działa na 4h :D Czyli jeśli znajdziemy takie miejsce warto zacząć zakupy i uśredniać skupując co kilka procent dalszego spadku licząc od ostatniego lokalnego szczytu. Kiedy odbija w końcu, mamy już 2-5% zysku sprzedajemy i czekamy na kolejną okazję, ewentualnie jeśli lubimy ryzykować czekamy na przegrzanie RSI :D Robiąc tak x razy przez cały rok cena mocno nam się uśrednia, ale wymaga to skrupulatności i konsekwencji :D Jak na razie to działa, a może przestać działać, więc może warto poczekać kiedy to przestanie działać i jak znowu zacznie na powrót, to wtedy zacząć tą zabawę :D


I tutaj aktualna sytuacja :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: stokarz » piątek, 18 października 2019, 17:35

Dla tych co w piątki leżą w wannie :D

Nie wyobrażam sobie co może być lepszego w piątkowe popołudnie od czytania pachnących świeżością analiz kursu Bitcoina :mrgreen:

Dziś o BTC w skali makro i mikro, o "Krzyku" Muncha przełożonego na BitMexowe realia i zagraniach na nadchodzący po weekendzie tydzień.

https://bithub.pl/analizy/stokarz-czyta ... ch-dumpow/

Poświęcam sporo czasu na rozłożenie obecnego zakresu cenowego, w którym od kilku tygodni jesteśmy, na czynniki pierwsze, także zachęcam, zachęcam.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ducatus » piątek, 18 października 2019, 19:15

Siema po przerwie małej ;)
Takie pytanie... czy nikomu tu to nie śmierdzi bartem?...
Obrazek
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4786
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » piątek, 18 października 2019, 20:15

@ducatus

Jedynie na co widze mozliwosc male paraboliczne czyszczenie shortow.

Widzialem czasami cos takiego wlasnie gdy dosc dlugo kurs spada i pojawia sie za duzo shortow.
To jest ostatni ruch przed wlasciwym spadkiem. Taka szybka parabola w okolice pierwszego widocznego oporu.



Ale nie gralbym pod to :)
Prawdopodobienstwo jednak wzrasta z uwagi na niekorzystny funding dla shortow na bitmexie. Weeekend jest idealny pod taka akcje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » piątek, 18 października 2019, 23:24

@Wymazywanie brawo za wytrwalosc apropo zakupow.

Moje 8500 peklo i jestesmy nizej licze na zejscie w rejony 7700 do ca. 7400. Na 0.618 od grodnia nie licze ze tam spadniemy - to bylo by zbyt proste.

Tak mi sie widzi zejscie pod dolki naszej korekty prostej po ostanim spadku ( Tak jak wiekszosc tu pisze) ale mysle ze bedzie ono dosc szybko wybrane .

Tym bardziej ze mozna sie doszukiwac potwierdzenia dalszych spadkow. jednak mam nadzieje ze to ostatnie wytrzesienie - boczniak i robimy 25k




Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 19 października 2019, 11:18

to jeśli teraz ten klin tak ładnie zwyżkuje , to może troszkę taki śliczniejszy ten czerwony wodospadzik ...?? :mrgreen:

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » sobota, 19 października 2019, 11:29

Taka mnie refleksja naszła. Jeśli ktoś liczy na nowe ATH w dalszej perspektywie, to jaki jest sens czekania z zakupem? Ja rozumiem czekanie, aby wyłapać małe odreagowanie spadków. Czy tu chodzi o to, aby w razie niepowodzenia po prostu mniej stracić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: benq » sobota, 19 października 2019, 11:52

@wamak
Hmmm masz $30,000. Kupując bity po $10,000 kupisz 3, jeśli spadną do $5,000 - kupisz 6.
A po $3,000 starczy Ci na 10 sztuk.
Im wyżej nowe ATH tym większe znaczenie ma ile sztuk opchniesz po tej cenie. 8-)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 19 października 2019, 12:36

wamak pisze: sobota, 19 października 2019, 11:29 Taka mnie refleksja naszła. Jeśli ktoś liczy na nowe ATH w dalszej perspektywie, to jaki jest sens czekania z zakupem? Ja rozumiem czekanie, aby wyłapać małe odreagowanie spadków. Czy tu chodzi o to, aby w razie niepowodzenia po prostu mniej stracić?

@wamak

....bo człowiek tak jest skonstruowany , że chce tanio kupić - drogo sprzedać ( tak było od zarania ludzkości ) ...
jeśli "Twoją" inwestycją jest np. 0,3 bitka ( +- 10k pln ) to myślę , że nie ma to większego znaczenia czy kupisz za 8k - czy za 6k( a sprzedaż za 25k)
jednak w perspektywie większej inwestycji ( myślę tu o sobie ) czyli wkładu około 100k usd ,
kupując po 8k mam 12,5btc , po 6k mam 16,6btc ( sprzedając po 25k mam tylko i aż kieszeń grubszą o 100K usd !! )

poza satysfakcją , że "złapałem" dołek !! DLA MNIE TO ROBI OGROMNĄ RÓŻNICĘ !!
Ostatnio zmieniony sobota, 19 października 2019, 13:34 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lisie_Uszka » sobota, 19 października 2019, 13:32

Obrazek

Lece obecnie shorcika. Mam nadzieje że zrobie przesiadke na 7750 :)
Zapraszam do mnie na tt: https://twitter.com/LisieUszka?s=09

// Czuje że w weekend będą knoty się sypać :D
Ostatnio zmieniony sobota, 19 października 2019, 14:05 przez Lisie_Uszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » sobota, 19 października 2019, 13:36

tak....ale często zamiast satysfakcji ze złapania dołka, jest płacz!!!
Ci co na poziomie 6k mówili, że kupią jak spadnie do 3k, na poziomie 3k mówili że kupią jak spadnie do 2k i potem płakali...bo jak wzrosło do 6k to już się bali kupić, bo za bardzo wzrosło... ;)

swoją drogą, przydałaby się znowu ankieta....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9176
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6982
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 19 października 2019, 13:42

zeroBTC pisze: sobota, 19 października 2019, 12:36....bo człowiek tak jest skonstruowany , że chce tanio kupić - drogo sprzedać ( tak było od zarania ludzkości ) ...
jeśli "Twoją" inwestycją jest np. 0,3 bitka ( +- 10k pln ) to myślę , że nie ma to większego znaczenia czy kupisz za 8k - czy za 6k( a sprzedaż za 25k)
jednak w perspektywie większej inwestycji ( myślę tu o sobie ) czyli wkładu około 100k usd ,
kupując po 8k mam 12,5btc , po 6k mam 16,6btc ( sprzedając po 25k mam tylko i aż kieszeń grubszą o 100K usd !! )

poza satysfakcją , że "złapałem" dołek !! DLA MNIE TO ROBI OGROMNĄ RÓŻNICĘ !!
Wszystko ładnie pięknie, tyko dobrze wiemy, że wyłapanie dołka i wejść all in jest praktycznie niemożliwe :D Zresztą każda transakcja to jest kupno i sprzedaż, zatem jeśli chcemy kupić 100 BTC idealnie w dołku, to ktoś musi spanikować i te 100 BTC chcieć sprzedać :D Dlatego wiedząc to jeśli ktoś gra długoterminowo to powinien po prostu akumulować pod dużych spadkach i uśredniać :D

Zresztą to też działa w drugą stronę im później wchodzimy, tym BTC coraz droższe i tym mniejszy potencjał zysku, wszak nic nie rośnie więcej :D Tylko, że tutaj ludzie ulegają iluzji, bo im ciągle rośnie i ciągle są na plusie :D Jednak to szczyty są ostre najczęściej, a dołki łagodne, dlatego akumulacja :D Czy długotrwały proces rozłożony w czasie i na kilka transakcji :D Czyli jeśli piszę BUY BUY BUY to zakładam, że ktoś rozłoży sobie kapitał na wejście na co najmniej 3 transze i z każdą kolejną transzą kupi coraz niżej :D
Teoretycznie skupowanie od 10k$ do 1k$ niczym nie różni się od skupowania od 1k$ do 10k$ :D To jest jedynie kwestia psychologii :D

Spoiler:
Wygląda na to, że chyba na 3k$ będziemy spadać w nieskończoność i odbijać w nieskończoność, aż do x+1 razu, gdzie większość się wyprzeda, a bańka odfrunie w siną dal :D
anagamidev pisze: niedziela, 24 lutego 2019, 19:01 Jak dla mnie mamy zrealizowany dość duży ISHS na 1d czyli trend reversal. Wystarczy spojrzeć jakie spustoszenie zrobił ten mały SHS na 15m dzisiaj :D Więc powinien utworzyć się teraz cup and handle tudzież kolejny ISHS z zasięgiem na 5k$ i odklepać te poziomy :D Poza tym teraz jest bardzo, ale to bardzo małe ryzyko straty w dłuższym terminie, raz że jestesmy już poniżej 4k$, a jedynie tymczasowo można stracić 3k$, przy pesymistycznym spadku do 1k$, ale w dłuższym terminie do zgarnięcia 96k$(czyli 4 lata zarobków po średniej krajowej) raczej nikt nie będzie kupował za 1k$, żeby sprzedać wszystko na 2k$, bądźmy realistami :D Zresztą sam jak wchodziłem pierwszy raz na BTC to chyba kupowałem po 1k PLN, a w ciągu kilku dni miałem -40%, bo chyba spadło do 600PLN czy 800PLN, ale nie panikowałem. Taki urok bessy, że nie ważne jak nisko kupicie i tak pewnie będzie chwilowo taniej. Zacisnąć zwiercze, czy założyć pampersy i przeczekać ten czas. Każdy kto za bardzo kombinował na poprzdniej bessie i czekał na spadek do 100$ do dzisiaj pewnie żałuje :D Jest tanio :D HODL on and average for dear life :D

@Wymazywanie czyli zakładasz, że BTC upadnie i spadnie do 0 :D Ryzyko jest zawsze, przecież w każdej chwili może spaść na nas kometa i umrzemy i chuj wszystko trafi. Po prostu racjonalne, chłodne myślenie i tyle :D Ale jak ktoś woli to ryzyko 0.01% szans straty, aczkolwiek kupując teraz to 80% szans, że trafimy w ceny dołkowe, a 20% szans, że uda nam się kupić jeszcze taniej :D
Warto jeszcze sobie poczytać wpisy pod tym postem, żeby zobaczyć jak nawet doświadczeni gracze z wieloletnim obyciem na rynku, nie dostrzegają życiowych szans :D
viewtopic.php?f=27&t=25968&p=558011#p558011

Teraz ryzyko wtopy jest takie 50/50 :D Chociaż w długim terminie to czekałbym spokojnie na nowe ATH :D Fajnie jakby tutaj pomuliło trochę tak jak na desert of despair i jakiś mini alt season czy niemini :D
Spoiler:
Corso pisze: niedziela, 10 marca 2019, 12:00
anagamidev pisze: niedziela, 10 marca 2019, 11:51@Corso to faktycznie long-term :D Ryzykować ruch na +96k$ dla ruchu na -100-200$ :D
@nagamidev
.....nie no bez przeginki , aż tak w plecy chyba nie będę :shock: dzisiaj raczej nie dociągniemy do 100k$ :mrgreen:
nie wiem czy to mądry ruch , ale liczę na zjazd więc dlatego tak .... bo zawsze lepiej mieć 0,5btc wiecej :mrgreen: :mrgreen:
anagamidev pisze: niedziela, 10 marca 2019, 12:07 @Corso nie no, wg. mnie dobrze robisz(w sensie, że robisz jakieś ruchy w międzyczasie) tylko to nie jest long term, bo możesz np. gdzieś później powiedzmy na 10k$ sprzedać licząc na korektę do 9500$, kurs Ci odleci i już nigdy nie kupisz niżej :D A teoretycznie gdybyś dohodlował te 10 BTC do 100k$ to miałbyś 1M$ czyli 4 miliony złotych czyli 100 lat pracy za średnią krajową w Polsce :D Ja to teraz gram max 2 BTC, lwia część już tylko na HODL :D

### edited: 2019-03-10 12:13 ###
@BitJanusz no ja piszę na bazie właśnego doświadczenia, różnie to bywa, jeśli trend jest byczy to trudno kupić niżej niż się sprzedało, na pewno nie sprzedawałbym 60% swoich BTC bez wyraźnego wygnału do spadku, a teraz nie ma ani sygnału do spadku, ani do wzrostu :D Chociaż powoli, bo powoli, ale pniemy się ku górze :D
Ostatnio zmieniony sobota, 19 października 2019, 15:24 przez anagamidev, łącznie zmieniany 4 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » sobota, 19 października 2019, 13:47

@wamak Jest tak jak koledzy Ci napisali. Nie każdy akceptuje rozwój wydarzeń typu:
1. kup,
2. trzymaj,
3. obserwuj jak cena spada i tracisz,
4. nic sobie z tego nie rób, bo i tak wzrośnie,
5. ??? (możliwe bardzo różny końce historii).

Gdzie jest błąd? Największy w punkcie 4. Dlaczego? Bo nie wiesz nigdy czy wzrośnie, czy nie. Nie znamy przyszłości. Więc jest to założenie dość ryzykowne.

Fałszywe założenie, że 4 = prawda doprowadza do błędu wcześniejszego czyli punktu 3. Nie robisz nic w związku ze stratą, bo 4 = prawda. Skoro jednak 4 = prawda lub fałsz, nie możesz pozwalać na działanie z punktu 3.

Profesjonalny trading to nie:
-wiedza, że coś wzrośnie,
-zawsze genialne wejścia na dołkach,
ale raczej odpowiednie zarządzanie pieniędzmi i stratą. Wiadomo, strat się nie uniknie i czasem warto przetrzymać jakiś czas na stracie, bo decyzja i wizja wykresu po prawej jest dobra, ale nie można robić z tego podstawowego stylu gry, bo nie jest możliwe, by mieć zawsze lub prawie zawsze prawidłowej wizji wykresu po prawej.

Najciekawsze, że punkty 1-5 często stosują traderzy początkujący, a przecież zasadność takiego postępowania opiera się tylko i wyłącznie na trafności punktu 4. A skoro są początkujący, to raczej ich skuteczność odnośnie wizji prawej strony wykresu będzie raczej niewystarczająca, by tak grać. Wychodzi efekt Dunninga-Krugera trochę. Czyli "mało wiem, mało umiem, ale gram jakbym i tak miał rację, że cena wzrośnie/spadnie gdzie sobie wymyśliłem". Dodać jeszcze do tego grę Ego, że jestem kozak, że przetrzymam skurwieli, że jestem nieugięty i uparty i twardy i fafarafa i mamy idealny setup na krótką przygodę z giełdą i bagholding, a w razie dźwigni szybkie wyzerowanie konta. ;) Sądzę, że taki schemat to powyżej 51% historii nowych na giełdzie.

Zamiast zakładać, że wykres pójdzie tam, gdzie chcemy (punkt 4 schematu buy and hodl), lepiej zakładać możliwość własnego błędu i zarządzać stratą, czyli w punkcie 3. na pewnym marginesie naszego błędu wycofujemy się z błędnego rozumowania i podejmujemy stratę - najlepiej zanim ona mocno urośnie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » sobota, 19 października 2019, 15:53

@Wymazywanie bez urazy ale:
1. Jak chcesz ocalić leszczy skoro na rynku powiedzmy, że 80-90% przegrywa?
2. Dlaczego początkujący mieliby grać Twoją strategią skoro najważniejszym jej punktem jest Twoje subiektywne wyczucie rynku?
3. Nie boisz się że ww wyczucie kiedyś się skończy i wyczyścisz swoje konto SL-kami?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ikswodnal, norbus82 i 24 gości