Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 października 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: le laik » czwartek, 10 października 2019, 09:44

Witam i proszę o pomoc.

Jestem totalnym laikiem więc śmiać się można o ile będzie to połączone z rzeczową pomocą.

Jeszcze w 2017 za swoją pracę dostałem zapłatę z BTC. Korzystałem z portfela Mycelium.
O forku BTC i pojawianiu się BCH i innych wersji BTC nie miałem pojęcia bo zwyczajnie się krypto mało interesowałem dopóki nie zobaczyłem w Mycelium drugiego konta BTH o wartości równej BTC i nie doczytałem o pojawieniu się nowych rodzajów BTC.
W między czasie zmieniłem telefon i znów zainstalowałem Mycelium gdzie uśmiechały się do mnie moje BTC albo brakowało BCH. Przełożyłem kartę do starego telefonu i tam miałem i BTC i BCH. Miałem o tym poczytać spróbować je "przenieść" na nowy telefon ale wypadło mi z głowy.
Dziś chciałem sprawę załatwić. Stary telefon odpaliłem Mycelium włączyłem wyskoczyło info o aktualizacji więc to zrobiłem a tu KUPA. Po aktualizacji do wersji 3 coś coś tam BCH nie ma !! Czy ktoś życzliwy mógłby mi napisać jak tą sprawę odkręcić ??
Będę wdzięczny za każdą pomoc. Śmiechy zniosę dzielnie bo zasłużyłem

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: Bit-els » czwartek, 10 października 2019, 11:27

A masz seed tego pierwszego portfela. Wyzeruj aplikację i odtwórz portfel.
Jeśli nie pojawią się bch, choć może trzeba w mycelium w ustawieniach właczyć bitcoin casha, to wyexportuj klucz prywatny z adresu btc, na którym były środki i zaimportuj do jakieś portfela bch.

Coinomi np

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 października 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: le laik » czwartek, 10 października 2019, 13:46

Dzięki za chęć pomocy!
Seed czyli te 12ście słów którymi mogę odtworzyć portfel?
Mam je oczywiście ale może zanim zacznę drastycznie czyli zerować aplikację wolałbym spróbować włączyć bch w ustawieniach. Grzebie w Mycelium i tego nie widzę. Możesz mi podpowiedzieć gdzie szukać tego włącznika?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 10 października 2019, 17:31

Wygląda na to, że obecnie Mycelium NIE obsługuje BCH.
Możesz się pobawić i poszukać na których adresach masz BCH. Tylko czy warto?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: WitoldC » czwartek, 10 października 2019, 18:14

A to seed z Mycelium nie pasuje do Electrum Cash?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: redbog » czwartek, 10 października 2019, 18:30

@le laik Najprościej to można sobie zainstalować coinomi i przywrócić ten portfel z tego samego seeda co miałeś w mycelium. Jest to opcja podnosząca trochę ryzyko ale skoro i tak nie korzystasz z sprzętowego portfela i jedziesz na androidzie to w sumie mala różnica.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 października 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: le laik » czwartek, 10 października 2019, 19:28

rav3n_pl pisze: czwartek, 10 października 2019, 17:31Możesz się pobawić i poszukać na których adresach masz BCH.

Opisz jak należy to zrobić pls

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 października 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: le laik » czwartek, 10 października 2019, 19:33

redbog pisze: czwartek, 10 października 2019, 18:30 Najprościej to można sobie zainstalować coinomi i przywrócić ten portfel z tego samego seeda co miałeś w mycelium. Jest to opcja podnosząca trochę ryzyko ale skoro i tak nie korzystasz z sprzętowego portfela i jedziesz na androidzie to w sumie mala różnica.

Taka opcja przywróci mi BTC i BCH w nowym portfelu? ale a jakiego stanu? czy z pierwotnej wartości BTC? Czy jeśli sprzedałem cześć BTC to wartość BCH w nowym portfelu będzie to odzwierciedlać ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: Bit-els » czwartek, 10 października 2019, 19:54

Widzę, że obecna wersja mycelium nie obsluguje bch.

Więc ściągnij coinomi i poprzez odtworzenie portfela wpisz seed. Zaimportuj btc, bch, bsv i bitcoin gold. Wszędzie powinny pokazać się środki.

Oczywiście tylko wtedy, jeśli 2.08.2017 miałeś bitcoiny na adresie mycelium.
Ta data dotyczy forka bch

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 10 października 2019, 21:22

@le laik przy okazji jeżeli masz seeda, masz klucz prywatny do pierwotnego portfela z BTC to wpisz dodatkowo swój adres tutaj : http://www.findmycoins.ninja - pokaże ci wszystkie forki jakie posiadasz, i wszystkie z kluczem prywatnym możesz wydobyć. Oczywiście najpierw wyślij te najbardziej wartościowe i dopiero wyciągaj resztę/ tak bezpieczniej.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 października 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: le laik » czwartek, 10 października 2019, 21:41

Bit-els pisze: czwartek, 10 października 2019, 19:54Więc ściągnij coinomi i poprzez odtworzenie portfela wpisz seed. Zaimportuj btc, bch, bsv i bitcoin gold. Wszędzie powinny pokazać się środki.

Oczywiście tylko wtedy, jeśli 2.08.2017 miałeś bitcoiny na adresie mycelium
Zrobiłem tak jak sugerowałeś ale niestety widzę tylko BTC.
Uprzedzając pytanie. Tak bankowo miałem BTC przed sierpniem 2017 a dokładnie od kwietnia 2017. Nie widzę w coinomi ani BCH ani BSV.
Jak to możliwe? Jakieś pomysły?

Dodano po 50 sekundach:
socjolog2008 pisze: czwartek, 10 października 2019, 21:22przy okazji jeżeli masz seeda, masz klucz prywatny do pierwotnego portfela z BTC to wpisz dodatkowo swój adres tutaj : http://www.findmycoins.ninja - pokaże ci wszystkie forki jakie posiadasz, i wszystkie z kluczem prywatnym możesz wydobyć. Oczywiście najpierw wyślij te najbardziej wartościowe i dopiero wyciągaj resztę/ tak bezpieczniej
dzięki za pomoc
sprawdzę jak to działa zaraz po meczu :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: Bit-els » czwartek, 10 października 2019, 21:49

Najpierw sprawdz adres na stronie polecanej przez socjologa. Bo mogles sprzedac btc np 2.08.2017 minutę przed forkiem bch.

Umiesz wyexportować z mycelium klucz prywatny z adresu, o którym myślisz, że były tam środki?

Wtedy zrób sweep wallet w coinomi dla każdego z forkow btc. i albo coś wskoczy, albo będzie komunikat, że adres jest pusty.

Jeśli były tam bardzo duże pieniądze, to rób to na sprzęcie na 100% czystym od wirusów. Bo musisz skopiować wyexportowany priv z mycelium i wkleić go do coinomi przez funkcję sweep wallet

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 października 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: le laik » piątek, 11 października 2019, 17:29

Bit-els pisze: czwartek, 10 października 2019, 21:49 Umiesz wyexportować z mycelium klucz prywatny z adresu, o którym myślisz, że były tam środki?

Mówisz o poleceniu " export account keys"?
Bit-els pisze: czwartek, 10 października 2019, 21:49Wtedy zrób sweep wallet w coinomi dla każdego z forkow btc. i albo coś wskoczy, albo będzie komunikat, że adres jest pusty.

Możesz przybliżyć co to znaczy sweep wallet?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: Bit-els » piątek, 11 października 2019, 17:53

mycelium zmienił się od czasów gdy go używałem. Kiedyś można było b. prosto wydobyć klucz prywatny z danego adresu. Teraz jest tam podawany tzw master key, zbiorczy klucz prywatny.

@@rav3n_pl jak z niego wydobyć klucze prywatne poszczególnych adresów?


@le laik a co powiedziała strona podesłana Ci przez Socjologa, masz jakieś środki na forkach bitcoina?

Bo skoro coinomi z seeda nic nie wczytał, to może wydałeś jednak bitcoiny z adresu pierwotnego nim nastąpiły forki

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: redbog » piątek, 11 października 2019, 19:17

Bit-els pisze: piątek, 11 października 2019, 17:53mycelium zmienił się od czasów gdy go używałem. Kiedyś można było b. prosto wydobyć klucz prywatny z danego adresu. Teraz jest tam podawany tzw master key, zbiorczy klucz prywatny.

@@rav3n_pl jak z niego wydobyć klucze prywatne poszczególnych adresów?
W takim razie chyba najprościej to zrobić jednak z seeda za pomocą https://iancoleman.io/bip39/

Natomiast jeśli koniecznie chcesz to zrobić z master key to chyba najprościej użyć portfela electrum. Umożliwia on utworzenie portfela z master key a później można za jego pomocą wyciągać priv konkretnych adresów.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: Bit-els » piątek, 11 października 2019, 20:09

@redbog i bezpieczniej w electrum. Nie każdy ma kompa tylko offline z odpowiednimi programi, jak ta strona do wyliczania privów z seeda

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 10 października 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: le laik » piątek, 25 października 2019, 12:23

Chciałbym wszystkim którzy zaangażowali swój czas w ten wątek serdecznie podziękować.
Taki zakręt życiowy mi się zdarzył, że nie mam do tej sprawy głowy i czasu ale jestem pod wrażeniem waszej chęci pomocy no i wiedzy oczywiście.
Jeszcze raz dziękuję i kiedy wrócę do sprawy na pewno opiszę rezultat.
Dzięki!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 30 kwietnia 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Prośba o pomoc. Mycelium i "zniknięte" BCH

Postautor: alfthebest » piątek, 25 października 2019, 15:29

no ja też dziękuję - właśnie się dowiedziałem że mam na starym adresie 25$ :) (BCH + jakiś fork BCL - co to jest?)

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości