Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 24 maja 2019
Reputacja: -44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tak właśnie to » czwartek, 10 października 2019, 14:39

100$ na Lisku w 2020r ja obstawiam :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 10 października 2019, 14:42

@Wymazywanie ja to tak szczerze spodziewam się rury w kosmos jak na btc :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 10 października 2019, 14:47

Wymazywanie pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:11Powalcz z EGO, a zaczniesz zarabiać. Pod żadnym pozorem nie dokarmiaj EGO przy błędnej decyzji. Dopiero jak nad nim zaczniesz panować, zaczniesz dobrze zarabiać.

Przeczytasz o tym raczej w każdej książce o tradingu z perspektywy psychologicznej oraz u wielu zawodowych traderów i osób znanych w środowisku traderów. I faktycznie, to podstawa na giełdzie. Nie karmić EGO.
Masz racje, ale ja od zarabiania mam prace. Giełdę traktuje jako dodatek, nie jako sposób na życie. Nie nastawiam się na zdobycie milionów. Szybko zarobek = większe ryzyko stracenia kasy. Spokojnie i bez pośpiechu, bez pochopnych ruchów, jak czuję wykres to coś zagram, jak nie czuję i nie mam czasu na grę to nie ryzykuje. Projekt będzie chylił się ku upadkowi to wtedy ucieknę z projektu. Póki co obserwuję, patrzę, jestem cierpliwy :)
;)

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pokavb » czwartek, 10 października 2019, 15:25

@Naganiacz Cena LSK na 31.12.2019r Bitbay 18,80 PLN

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 8 maja 2019
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blackredwhite » czwartek, 10 października 2019, 16:06

jeżeli do końca roku uda im się wydać 3.0 z hard forkiem i bitcoin delikatnie podskoczy obstawiam 8.20
powyzej 10zł obstawiam że nie zobaczymy do maja, wtedy bitcoin może polecieć ze względu na halving jak i podciągnąć alty a liskowi może uda się pójść etap dalej z roadmapą
każdy etap roadmapy po obecnym progresie szacuje na jeden kwartał co by dawało pełne sdk za rok

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 października 2019, 17:24

@Naganiacz
31.12.2019
cena btc w PLN 16,50

E/ oczywiscie chodzilo o lsk w pln

Nie edytowalem oryginalnego postu :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 października 2019, 12:41 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: uzar007 » czwartek, 10 października 2019, 17:58

Ja obstawiam, że cena Liska 31.12. 2019 będzie w okolicy 4,90zł.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: wamak » czwartek, 10 października 2019, 20:10

@Naganiacz
4,30 PLN

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: matrix7 » czwartek, 10 października 2019, 22:12

Lisek 31.12. 2019 w cenie: 2.77zl

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: GrandKW » czwartek, 10 października 2019, 23:24

@Naganiasz 12.34

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 24 maja 2019
Reputacja: -44
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tak właśnie to » piątek, 11 października 2019, 00:02

8 zł

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: milar » piątek, 11 października 2019, 00:27

1,97 zł w ostatnim dniu 2019r

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Sully » piątek, 11 października 2019, 01:20

2,21 zł

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » piątek, 11 października 2019, 03:52

Wymazywanie pisze: czwartek, 10 października 2019, 13:52Uśrednianie = zło i proszenie się o kłopoty. Dobre dla gości, co nie potrafią liczyć, nie mają podstaw matematyki.
No ja Ci pokazałem na przykładzie modelowo jak to działa i działa :D Powiedz mi zatem jak wytłumaczyć coś takiego, a gość ma dużo większe doświadczenie na rynku niż ja :D Zabawne jest to, że ta stronka http://bitfilar.pl/ tego gościa utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto akumulować i uśredniać długoterminowo :D
anagamidev pisze: sobota, 27 lipca 2019, 13:07
domator pisze: sobota, 27 lipca 2019, 13:04Mam caly czas duze szorty na malym lewarze, ktore trzymam - niestety - od 6.5-7.5k
Nieźle i trzymane na +100% ceny :D A do mnie się przypieprzają, że akumuluję bycze aktywo, które być może wkrótce osiągnie 100k$, a docelowo 10M$ :D
domator pisze: sobota, 27 lipca 2019, 13:04Juz nigdy w lipcu
Zobaczymy :D Mogę się mylić :D Rynek to zweryfikuje tak czy siak :D

Np. takie przypadki wręcz utwierdzają mnie, że najlepsze jest akumulowanie i uśrednianie po dużych spadkach :D

Slowly, buy surely :D
Spoiler:
Obrazek
viewtopic.php?f=27&t=7681&start=11320#p213540


---
Co do zakładu, to umiarkowanie bycze predykcje :D Nice :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » piątek, 11 października 2019, 06:37

uzar007 pisze: czwartek, 10 października 2019, 17:58Ja obstawiam, że cena Liska 31.12. 2019 będzie w okolicy 4,90zł
ja mam podobne odczucia 1.20-1.30 usd

oczywiście poparte wykresem :D

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yoda » piątek, 11 października 2019, 08:11

@Naganiacz - 5 USD per LSK, czyli 19,55 zł ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: GoPro » piątek, 11 października 2019, 09:13

Wczesniej bedzie pompka do okolo 8.50pln i na sylwestra cena spadnie do okolic 6.20-6.70pln.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 31 stycznia 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: jaszczomp » piątek, 11 października 2019, 09:19

@Naganiacz 5,43zł

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: xazar » piątek, 11 października 2019, 09:44

Wymazywanie pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:36
Bagholding ma ogromny wpływ na ocenę projektu i wykresu. Jak ma mały to jest dobrze, ale niemożliwe, by nie miał żadnego wpływu. Efekt potwierdzenia + mechanizmy obronne, zwykła nauka i tyle.
Dodalbym jeszcze efekt Dunninga-Krugera ktory tez na tym forum czesto wystepuje i "pomaga" w trzymaniu stratnych pozycji. Przyklady to wykresy kolegi anagamideva ktory nadal nie dopatruje sie silnej korelacji miedzy glownym walorem a jego altem i rysuje sobie te kreseczki. Tego typu przyklad pokazuje ze nawet jak tą swoja akumulacja i usrednianiem trafi na wystrzal to i tak dlugo tych pieniazkow nie bedzie mial bo jego money menagment sądząc po wypowiedziach jest zerowy. Pytasz kiedy wejsc w dany walor ? Aktualnie testuje dno altow co jakis czas ustawiajac sobie SL na poziomie 5% od wejscia a moim wskaznikiem jest srednia krocząca 30 dniowa i dominacja btc do altow i nadal to jest duze ryzyko natomiast anagamitev w usrednianiu nie widzi wiekszego ryzyka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » piątek, 11 października 2019, 10:06

@xazar money management mam taki, że mam stopa na kapitale, uśredniam i akumuluję z myślą o nowym ATH, kiedy widzę spadek 80-90% czyli jasno zakładam, że jesteśmy w bessie :D A czy będzie hossa czy nie, tego nigdy nie wiemy, dlatego akumulujemy i uśredniamy na bessie, bo tutaj kurs, wypłaszcza, konsoliduje, siedzi w pewnych obszarach, które jesteśmy jakoś w stanie wyznaczyć i zakładamy, że wszystko co kupimy w tych rejonach prędzej czy później da zarobić nawet jak spadnie do 0 chwilowo :D Kiedy zaczyna się już bullrun, to albo jesteś zapakowany albo nie, bo np. ostatnio z 4k$ do 13.8k$ BTC szedł praktycznie w liniii prostej z korektą 10-11% :D Tutaj nie jest możliwe żadne uśrednianie :D A ja już przy 11111$ wypadłem z pociągu :D Dlatego wiedząc to jak mega trudno jest być lepszym od rynku staram się nie kombinować za dużo :D Często okazuje się, że lepiej było skupować na pałę ile wlezie i dopiero po bullrun'ie na jakiejś konsolidacji zacząć to rozgrywać :D I popatrz też od strony rzeczywistej, wyżej pokazałem przykład użytkownika, który ma o niebo większe doświadczenie, a naraża swój kapitał na straty i marnuje mnóstwo okazji w międzyczasie :D Pewnie mu ten short wejdzie kiedyś, ale zobacz ile działo się w tym czasie, dwa razy spadek 30% i odbicie 30% :D Większość osób jak wyłapie shorta na szczycie to nastawia się na jakiegoś swing'a i trzyma pozycję, a kurs lata góra dół, zamykają dopiero po kilku miesiącach i próbują wyłapać kolejnego swinga, co albo się udaje albo nie :D A tak to ja sobie regularnie uśredniam, i kupując na 8k$, wiem, że w dłuższym terminie da mi to zarobić 500-1000% pewne za rok dwa nawet jeśli w międzyczasie spadnie do 2k$, gdzie tutaj też będę miał kapitał, żeby dokupić i mogę uśrednić np. na 4k$ :D Czyli non stop trochę kupuję i trochę sprzedaję, uśredniając moonbag'a do potencjalnego ATH :D Nie wiem, co tutaj jest trudne do zrozumienia :D

Spoiler:
Spoiler:
===>
Spoiler:
Warto zauważyć, że nawet jeśli Lisk faktycznie wbije 1000PLN, to i tak prawdopodobnie trzeba będzie czekać kilka długich lat :D A jakieś potwierdzenie tego scenariusza będzie dopiero po przebiciu 140PLN :D Zatem wg. mnie lepiej nawet gridować, czyli uśredniać bez sprzedawania na lokalnych górkach, skupując za jakieś drobne sumy typu 10-100PLN, co kilka dni, tygodni z nastawieniem na longtermowe hodlowanie :D Bo skupienie na 3PLN np. za 100PLN, na 140PLN daje nam już 4000PLN :D Czyli kupić i zapomnieć :D Nie polecam takiego uśredniania - gridowania :D


### edited: 2019-10-11 11:02 ###
@xazar skoro tyle jest książek o inwestycji, to czemu tylko 10% zarabia, a reszta 90% traci? :D To nie ma znaczenia :D Serio, jak sobie to rozkminisz, to nie ma łatwych czy trudnych rynków :D Na końcu i tak ktoś płaci za imprezę :D Zresztą najlepsza jest analiza różnego rodzaju wykresów, różnego rodzaju rynków :D Wszystko co miało się narysować na wykresie już narysowało się w przeszłości :D

Np. Lisk wygląda podobnie do Amazona :D Natomiast BTC wygląda podobnie do złota :D
Spoiler:
Poza tym patrząc na takiego AMD, to co możemy wywnioskować :D
- nawet dobre spółki o mega mocnych fundamentach z długą historią potrafią spadać ponad 90% od szczytu
- bardzo trudno jest wyłapać idealnie dołek, szczególnie jeśli rynek natychmiastowo odbija, teoretycznie nawet lepiej jak cena konsoliduje, wtedy ma się więcej czasu, żeby pozyskać kapitał z innych źródeł, gdzie np. jest mniejszy potencjał na wzrosty
- nawet po dużych spadkach mogą następować olbrzymie wzrosty
- historia często się powtarza i pewne zachwania powtarzają się cyklicznie
- nigdy nie mamy pewności jak nisko i jak wysoko cena pójdzie
- aktywo nie musi robić ATH, żeby zarobić krocie
- każda kolejna bańka zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej
- można być nawet lata na stracie/pod wodą, a ostatecznie zarobić nieprawdopodobne sumy, więc nie należy panikować i na siłę łapać dołek :D
- kupując randomowo w dowolnym miejscu szanse, że kupić się na samym szczycie czy w okolicach to jakieś 5%
- szanse, że kupując w dowolnym miejscu na wykresie uda się sprzedać z zyskiem wynoszą 95%
Spoiler:
Tak jak mówię, ja mam bardzo chłodne, matematyczne podejście do rynku i ogromną pokorę :D Lisk jest li tylko cyfrowym zapisem, bez centralnego emitenta i bez żadnej immanentnej wartości :D Dowolna rzecz czy usługa nie ma żadnej stałej wartości, a na wartość składa się mnóstwo różnych pośrednich czynników i ona potrafi zmieniać się w czasie diametralnie :D Okresy wysokich wycen trwają niezwykle krótko, zwykle jest to wynikiem mody i hype'u wynikających z emocjonalnego podejścia większości inwestorów oraz ich niepohamowanej chciwości i głupoty :D

Pytanie zasadnicze, czy bardziej rozsądne jest kupowanie Liska dopiero na potwierdzonym trendzie, mimo, że uważa się go za shit'a i scam czy raczej spokojna akumulacja za jakiś bezpieczny kapitał, który nie ma wpływu na nasze życie aż do dołka(z możliwością uśrednienia na lokalnych górkach, czyli odsprzedania z pewnym zyskiem części zakumulowanych Lisków i możliwością odkupienia większej ilości na kolejnym lokalnym dołku) i wyciągnięcie wkładu najszybciej kiedy będzie to możliwe :D Docelowo kiedy będziemy na 100-200% zysku i trzymanie darmowych Lisków aż do przegrzania rynku czy nie wiem czego :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 11 października 2019, 15:05 przez anagamidev, łącznie zmieniany 16 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości