Jak steruje się kursem?

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak steruje się kursem?

Postautor: lekarz » czwartek, 10 października 2019, 06:45

Podobno na rynku krypto dochodzi często do sterowania kursem. Nawet ostatnio spotkałem się z twierdzeniem ze BTC jest do bani bo: "do niczego interesującego się nie nadaje poza spekulacją, w 99% rozgrywaną wedle widzimisię grubych ryb."
Czy gdzieś w necie lub innych źródłach są opisy jak takie sterowanie się odbywa?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak steruje się kursem?

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 10 października 2019, 07:08

https://www.tetherreport.com
lekarz pisze: czwartek, 10 października 2019, 06:45Nawet ostatnio spotkałem się z twierdzeniem ze BTC jest do bani

Nie jest do bani, to bardzo ciekawa technologia i wartościowy walor spekulacyjny ale..i suka Tethera ;) czyli masz i tu mały FED gdzie 1% portfeli posiada 85% środków, a miało walczyć z hegemonem USD i dystrybucją bogactwa dla ludu. Czyli miało być pięknie, a wyszło jak zawsze :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak steruje się kursem?

Postautor: lekarz » piątek, 11 października 2019, 12:00

Są jakieś źródła opisujące sterowanie kursem od strony osoby sterującej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak steruje się kursem?

Postautor: slasta » piątek, 11 października 2019, 14:52

R.Zaorskiego takie usługi wykonuje o czym można przeczytać na ich stronie kryptojam.pl jak i sam wspominał w wywiadzie u Wapniaka, czy jak ten koleś się tam nazywa z kanału VETO, że wykonuje takie rzeczy dla dla kilku giełd.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak steruje się kursem?

Postautor: lekarz » sobota, 12 października 2019, 10:11

Spoko oglądałem ten filmik i chciałbym dokształcić się w temacie:) A domyślam się że Zaorski szczegółów nie zdradza bo już w samym filmiku zaczął nabierać wody w usta.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak steruje się kursem?

Postautor: Adolf_H » wtorek, 15 października 2019, 07:05

żeby sterować kursem trzeba mieć największy kapitał ,na forexie to banki inwestycyjne i centralne sterują kursem ,czy tak samo jest w przypadku BC wątpię żeby to było możliwe inwestor musiał być mieć olbrzymią liczbę BC tymczasem

https://bitinfocharts.com/pl/top-100-ri ... esses.html

Chyba że jedna osoba ma tysiące mniejszych portfeli tego nie wiem , moim zdaniem sterowanie kursem jest niemożliwe :) a co do samego BC to zobaczymy co się stanie z coinami jak pojawią się komputery kwantowe przypuszczam już ze służby USA i korporacje są w stanie łapać zabezpieczenia kryptowalut ,ale nie robią tego :) bo albo to sami wymyśli albo co bardziej jest to im na rękę możliwość zachowania majątku poza dostępem państwa na chwilę obecną jest wspaniała to jest największa wartość BC czy to się utrzyma nie jestem programistą i nie wiem czy można będzie zabezpieczyć coiny przed taką metodą ataku.Żeby pięknego dnia o godzinie zero nie okazało się że wszyscy zostali ojebani na setki miliardów dolarów :))))))))))))))

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak steruje się kursem?

Postautor: lekarz » wtorek, 15 października 2019, 09:33

Adolf_H pisze: wtorek, 15 października 2019, 07:05moim zdaniem sterowanie kursem jest niemożliwe
A moim jest to jak najbardziej realne i było od dawna stosowane (nawet w czasach III Rzeszy). Można znaleźć liczne informacje o sterowaniu kursem alt-ów czy sterowaniu kursem akcji (nie mówię, że to jest legalne).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak steruje się kursem?

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 15 października 2019, 14:01

lekarz pisze: sobota, 12 października 2019, 10:11 Spoko oglądałem ten filmik i chciałbym dokształcić się w temacie:) A domyślam się że Zaorski szczegółów nie zdradza bo już w samym filmiku zaczął nabierać wody w usta.
Co za problem. Znajdź sobie shitcoina odpowiedniego dla Twojego kapitału i się baw.
Podstawa to trzymanie supportu, nie stawianie wielkich asków, podtrzymywanie skupu (jeśli chcesz wywołać wzrost).
Dla spadków odwrotnie. Czasem robiłem takie rzeczy. Po prostu musisz kontrolować przebieg ceny. Ale to jest zawsze ryzyko, że ktoś większy Cię zje albo, że nie starczy Ci kapitału by kontrolować rynek, a grasz wbrew jego trendowi jaki jest bez Ciebie.

Idiotyczne tematy zakładasz @lekarz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak steruje się kursem?

Postautor: lekarz » wtorek, 15 października 2019, 14:06

Wymazywanie pisze: wtorek, 15 października 2019, 14:01Znajdź sobie shitcoina odpowiedniego dla Twojego kapitału i się baw.
Bawiłeś się tak? Nie obawiasz się że trafisz na zrzut wykonywany przez np. właściciela który akurat chce porzucić danego shitcoina?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak steruje się kursem?

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 15 października 2019, 14:18

@lekarz Tak, nieraz, ale w 2013-2016.
Dawniej coiny były głównie kopane i niekoniecznie developer miał najwięcej.
Ryzyko, że ktoś gra czy zagra przeciw Tobie na rynku jest zawsze, chyba, że masz taki kapitał, że to nie ma znaczenia.
Powodowałem nieraz jakieś lokalne ruchy zarabiając na nich. Wywoływałem czasem jakąś pomniejszą szybką pompkę. To nie jest trudne na drobnych monetach, ale trzeba myśleć i stopniowo kupować oraz potem rozsądnie sprzedawać (lub odwrotnie) i do tego pomagać ściankami. Dobrze robic to stopniowo i obserwować, czy ktoś się przyłącza, czy jest podaż. Czasem lepiej się wycofać niż napierać.

Jeśli grasz na giełdzie dłużej niż rok, nie wiem po co taki temat zakładasz. Pytasz w zasadzie o oczywiste i intuicyjne rzeczy dla chyba każdego tradera.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 5 maja 2020
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak steruje się kursem?

Postautor: satoshi4ever » wtorek, 7 lipca 2020, 20:19

Analizując wasze wypowiedzi i swoje doświadczenie wszystko wskazuje na to, że rynek ten jest mocno sterowany. To, do jakiego stopnia zachodzą manipulacje Na tym rynku pokazał niedawno w swoim raporcie Bitwise w którym wskazano, że na nieuregulowanych giełdach 95% wolumenu może być fałszowane, aby wyżej pozycjonowały się one na stronach typu cmc.
Nie zapominajmy jednak o tym że jest to ogólnie domena rynków finansowych, Nie wspominając już o tym jak bardzo nieracjonalne są obecnie w wycenę na amerykańskim rynku giełdowym, nawet już jeden z największych konserwatystów przywiązany do giełdy Ray Dalio stwierdził że pierwszy raz w historii rynki przestały być wolne i w jakikolwiek sposób odzwierciedlające kondycję gospodarki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Jak steruje się kursem?

Postautor: Bemx2k » wtorek, 7 lipca 2020, 20:29

Kurs BTC i większości kryptowalut na 99,5% jest sterowany od co najmniej ostatnie bani w 2017 i tak pozostanie bo to dojna krowa gdy zabujają 7-8 razy w miesiącu a na każdym bujaniu 200-300 usd .
Grubasy z najlepszymi botami robią takie zyski że głowa mała .
BTC>ETH

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości