Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 9 października 2019, 18:29

@Ishias Rok temu halving zmienił podaż nowych tokenów o 25%, halving który nadchodzi zmieni podaż o 33%, a kolejny o 50%. Nie kwestionuje czy odbije się to na cenie czy nie - fakt jest jeden, delegaci będą mieli o 33% mniej Lisków do zrzutu , tak samo jak duże portfele. Więc w momencie gdy zaistnieje zapotrzebowanie na token Lisk, jest większa szansa, że popyt przewyższy kiedyś podaż. Tylko tyle.

Dappsy hazardowe są czy nie są, nie ważne. Jest to tylko jeden z wielu przypadków użycia , który w dodatku udowadnia, że można to robić prawdopodobnie najszybciej ze wszystkich proponowanych sieci od trona po ethereum. Tu nie chodzi o to, że da się robić kasyna, tylko, że mozna do tego zastosować blokchain Lisk i okazuje się on jeszcze bardziej skuteczniejszy niż inne blokchainy. Przewaga dzięki technice.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 18:57

Harmony pisze: środa, 9 października 2019, 18:11Sorry za dobór słów ale mam już po prostu alergię na to Wasze chujaznactwo i pierdolenie.

Na zawsze pozostaniesz z @anagamidev -em największym folklorem Liska na forum. :)
A były momenty jakbyś się przebudził. Ale gdzie tam.
Broń do upadłego, wierz do końca, nie wyjdź nigdy poza ten projekt i kasą i zainteresowaniem (w inne).
Projekty oparte głównie na obietnicach potrzebują zawsze takiej leszczyny. :)
Harmony pisze: środa, 9 października 2019, 18:29Więc w momencie gdy zaistnieje zapotrzebowanie na token Lisk, jest większa szansa, że popyt przewyższy kiedyś podaż. Tylko tyle.
Tak, tyle, że popyt jest niemal zerowy nadal i to po tak potężnym % spadku.

Dodano po 58 sekundach:
@anagamidev Od ponad 1.5 roku ja o tych dipach tu czytam. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9173
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » środa, 9 października 2019, 19:08

@Wymazywanie pewnie masz rację, ale nigdy nic nie wiadomo, w sensie, że może pójść jakiś delisting Liska, jak GAME, chociaż z drugiej strony może kapitał skupiony w wokół GAME przeniesie się na Lisk i wzmocni jego kolejną hossę, skoro oba to takie "polskie" shit'coiny :D Jeśli Lisk wbije kiedyś ATH czy po prosty wybije z tych poziomów do 0.5 ATH to będzie wszystko tutaj mega dip'em i bloodbath'em :D Czas pokaże :D Jeszcze wszystko może się odwrócić jak za dotknięciem magicznej różdżki :D


Dlatego najlepiej uśrednia i skupować po dużych spadkach i być gotowym na każdy scenariusz i zawsze mieć zakitrane, żeby skupić taki dip i sprzedać go na jakiejś górce/odbiciu czyli tym samym uśrednić :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 9 października 2019, 19:56

Wymazywanie pisze: środa, 9 października 2019, 18:57
Harmony pisze: środa, 9 października 2019, 18:11Sorry za dobór słów ale mam już po prostu alergię na to Wasze chujaznactwo i pierdolenie.

Na zawsze pozostaniesz z @anagamidev -em największym folklorem Liska na forum. :)
A były momenty jakbyś się przebudził. Ale gdzie tam.
Broń do upadłego, wierz do końca, nie wyjdź nigdy poza ten projekt i kasą i zainteresowaniem (w inne).
Projekty oparte głównie na obietnicach potrzebują zawsze takiej leszczyny. :)
Harmony pisze: środa, 9 października 2019, 18:29Więc w momencie gdy zaistnieje zapotrzebowanie na token Lisk, jest większa szansa, że popyt przewyższy kiedyś podaż. Tylko tyle.
Tak, tyle, że popyt jest niemal zerowy nadal i to po tak potężnym % spadku.
Znowu zaczynasz być malkontentem i stosujesz czcze gadanie bazując na emocjach ludzi? Ze mną Ci się to nie uda bez względu iloekroć będziesz wpadał tutaj i powtarzał swoje dyrdymały. Pod tym względem faktycznie niczym nie różnisz się od @ anagamidev piszącego w prawie każdym poście o uśrednianiu. Facet, weź się w końcu k!@#$% wysil i napisz coś nowego, a nie w kółko klepiesz to samo od miesięcy, nie wykonawszy przy tym żadnego researchu odnośnie Liska, jego technologii i postępów.

Kiedyś tu wchodziłeś płacząc, że na ETH przecież można było na początku tworzyć Smart kontrakty, a Lisk jest be i nie można - w takim razie czy zapoznałeś się z niestandardowymi transakcjami na Lisku, za pomocą których możesz tworzyć własne typy Smart kontraktów, na jakich bazuje ostatnio wspomniany dapp PoC? Nie zapoznałeś sie, bo mocny jesteś tylko w gadce, a nie w realnym działaniu.

Ostatnio wpadłeś mówiąc że na Lisku nic nie można zrobić. Otóż można, co udowadniałem . Temat przemilczaleś, by za jakiś czas znowu pleść te same bzdury, czyli nadal gówno zrobiłeś, żeby zapoznać się z zagadnieniem.

Teraz wyskakujesz z tekstami o jakiś obietnicach, podczas gdy żadnych obietnic nie słyszałem od 2018r. Po prostu poprzednie argumenty się skończyły i nie masz się do czego przypierdolić, to zaczynasz swoje elaboraty napędzony swoim przeolbrzymim spekulanckim ego.

Także kolego, Twoje pierdolenie nie ma kompletnie żadnego wpływu na moją ocenę projektu, ponieważ nie masz o nim żadnego pojęcia. W takim razie mam się obudzić i brać każde Twoje słowo bezkrytycznie objawiony Ty Bogu wszystkich krytpo? Chyba śnisz i coś Ci się pomyliło. Swoją gadką jesteś bardzo podobny do polityków POPiSu nakręcających nierobów na przedsiębiorców nazywając ich złodziejami i odwrotnie.

Tyle w temacie. Masz coś sensownego do dodania to śmiało. Jak masz znowu pierdolić trzy po trzy to wracaj do szafy.
;)

Początkujący
Posty: 231
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 137
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Daro » środa, 9 października 2019, 20:03

Nie było mnie jakiś czas i co ja patrzę "uśredniać, skupować" toż to FED i ECB razem wzięte nie nadążają z drukowaniem pod to Twoje uśrednianie ... widzę że dalej niestety nie ma sensu tu wchodzić, bicie tej samej piany, przerost postów nad treścią

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » środa, 9 października 2019, 20:03

@Wymazywanie wszystko ok z Toba? Piles cos czy jarales dzis?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9173
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » środa, 9 października 2019, 20:06

@Daro dokładnie tak, jak właśnie gram jak FED i ECB, czyli mam long na całym rynku crypto na kolejne 10 lat :D Swoją drogą nie wiem czemu się tak spinacie, ja tam sobie traduję na lajcie :D Lisk to shit taki sam jak BTC czy inne gówno, a i tak wiemy, że w dłuższym terminie 90% osób traci przecież :D Większość osób tutaj już trade'uje kilka lat co najmniej na crypto, a osiągają wyniki co najmniej nieproporcjonalne do całej rosnącej kapitalizacji :D I tak jak w bessie trudno jest wyłapać szczyt, tak samo w hossie trudno jest wyłapać dołek, a hossa jak i bessa też nie trwają wiecznie :D Czyli jeśli @Wymazywanie zarabia, to traci @anagamidev @Harmony @Daro @Dovakhiin @Ishias @pokavb @masonbtc @otrzezwienie @Tak właśnie to :D I nawet jakby ktoś słuchał cudownych rad @Wymazywanie to ani trochę nie zwiększyłby swoich szans na rynku statystycznie :D

Ale serio uśrednianie działa dobrze jak diabli :D
Spoiler:
A czy to dip czy bloodbath, to dopiero dowiemy się pewnie za kilka lat jeśli już :D
Spoiler:
Fraktale czasem się sprawdzają :D
Spoiler:
Spoiler:
I w sumie Lisk nie wygląda inaczej jak GAME, dokładnie taki sam wykresik na logu :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony środa, 9 października 2019, 21:09 przez anagamidev, łącznie zmieniany 5 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pomoc_potrzebna » środa, 9 października 2019, 20:46

Z racji z tego,że jestem inwestorem nie trejderem to Na jakich giełdach można skupić Lisa za PLN ? Ten pierdolony Bitbay każe mi wysyłać selfie z dowodem. Takiego ch..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 21:14

@Harmony Buahahahahaha. Zachowujesz jak panienka co na pinezce usiądzie. Ojejku, jaki obrońca Liska się znalazł... Ale ból. Lisk choćbyś nie wiem jak próbował kota ogonem odwracać, nie zrobił jeszcze założeń Crypti z 2014 roku i takie są fakty. Nie mówię, że nic nie zrobił ani, że nic się da na nim zrobić. Ale jest nadal na poziomie tego co miało Crypti zrobić. Najlepszą reklamą Liska niech będzie ta cała Madana... ...która jest na ETH. :lol:
Dovakhiin pisze: środa, 9 października 2019, 20:03 wszystko ok z Toba? Piles cos czy jarales dzis?
A z Tobą ok? Nie przyjmuję żadnych używek ani alkoholu od dawna.
Harmony pisze: środa, 9 października 2019, 19:56 to zaczynasz swoje elaboraty napędzony swoim przeolbrzymim spekulanckim ego.
Nie mam dużego ego, duże ego to Ty masz skoro tak bardzo uwierzyłeś w to gówno i wpakowałeś w to kasę nigdy nie ścinając straty. Mam po prostu własne poglądy i je trochę uporczywie czasem przedstawiam (czasem bardzo uporczywie). Ale jak wiesz, trochę w nich jest nauki i nie wpędziłbyś się z nimi w bagholding. Tu jest EGO na giełdzie - gdy trader-amator kupi wysoko, nie sprzeda i kisi mając -kilkadziesiąt % straty, licząc, że odbije, że jest okazja, że wyjdzie na 0. To jest czyste EGO gracza, który nie przyznaje się do błędu i nie potrafi wyjść z nietrafionej, nieudanej inwestycji. Ja akurat jestem z tych, co zazwyczaj potrafią wyjść na stracie a nie kiszą jak idioci Liska drugi rok. Owszem, czasem coś przybaghodluję, ale max kilka tygodni i prawie nigdy powyżej -30% itp.

EGO na giełdzie = trzymanie złych wejść do oporu.

Czyli to, co Ty robisz, ergo EGO masz ogromne, a to cecha amatorków i to nie ja wymyśliłem, przeczytasz o tym i usłyszysz u większości znanych autorów i traderów.

Im bardziej pro się jest tym łatwiej potrafi się wyjść szybko z nieudanego wejścia. Każdy ze znanych traderów i inwestorów Ci to powie. Operowanie stratami to główna cecha graczy profesjonalnych. Nie genialne wejścia, nie znajomość przyszłości, ale zarządzanie kapitałem takie, że nie wpada się w to, w co Wy tutaj jak barany na rzeź dziękując Kordkowi z pocałowaniem ręki weszliście.
A główna cecha amatorów to EGO czyli złe wejście + trzymanie do oporu. Niestety.

Dodano po 6 minutach 16 sekundach:
Także ego u mnie spekulanckie żadne, a u bagholderów ogromne, bo na nim polega bagholding - nie przyznawanie się do błędu i nie cięcie go i branie na klatę straty w porę. Ale pewnie masz na myśli ego u mnie w sensie, że mocno męcząco przedstawiam swoje poglądy, z tym się oczywiście zgodzę. Ale dla mnie bardziej męczące zawsze było naganianie tu ludzi na promocje, uśrednianie, okazje i z tym walczę, walczyłem i będę walczył, bo to szczyt syfu w tym środowisku.

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 20:06Ale serio uśrednianie działa dobrze jak diabli
Tak, tak, a jaką masz średnią cenę zakupu Liska? 10zł 20zł? Faktycznie działa jak cholera! Tylko mniej więcej +400% (lub +700% dla 20zł) pompa i może wyjdziesz na 0! Ale super!
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9173
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » środa, 9 października 2019, 21:20

Wymazywanie pisze: środa, 9 października 2019, 21:14Tylko mniej więcej +400% (lub +700% dla 20zł) pompa i może wyjdziesz na 0! Ale super!
Właśnie o to chodzi, że jak wyłapiesz taki spadek 80-90% to później byle jakie odbicie daje Ci setki procent :D Jak myślisz, czemu akumulowałem na 4k$? :D Bo na 12k$ już miałem 300% im niżej dokupujemy tym średnia spada mocno w dół, gdyż jeśli rozłożymy akumulację i uśrednianie na dłuższy czas, to tym bardziej nasza cena będzie dołkowa i później byle odbicie daje nam setki procent :D No ja skupuję do oporu cena poniżej 2PLN, więc powrót do 10PLN daje mi już w tej chwili 500%, wyciągnę 400% i 100% w Liskach już będę trzymał do ATH :D Win-win, dlatego ja podejmując ryzyko na takim spadku wiem, że podejmuję duże ryzyko i jestem całkowicie świadomy, że będę akumulował długo i być może będę przez jakiś czas pod wodą momentami, ale jak dobrze wiemy nie da się wyłapać dołka, a cięcie strat z dużego kapitału na takim Lisku nie jest możliwe, bo nie da się ustawić stop lossa, dlatego wolę uśredniać moją bazową cenę Lisków z potencjałem na wzrosty :D A to, że mogę stracić to dla mnie to jest pewnik, a to czy zarobię to już raczej będzie kwestia li tylko szczęścia, bo statystyki są nieubłagane :D Ja nie kupuję na ATH tylko kupuję po 80-90% spadku to jest bardzo ważne :D Dlatego rolą tych co kupowali na ATH powinno być jak najszybsze wykupienie dołków, żeby właśnie tacy akumulatorzy nie mieli łatwo, odklepać dołek, wyciągnąć kurs jak najwyżej, żeby Ci zarobieni mieli motywację do grania :D Bo co ja mogę wykupić dołek, sprzedać na 200-300% zysku wyciągnąć wkład i siedzieć przez całą hossę i nie bawić się trading :D Pewnie tak sporo osób robi i w zasadzie oni ciągle zarabiają od 10 lat :D Ja właśnie teraz przez całą bessę uświadamiam ludzi jak działa rynek :D

Ja właśnie robię taką mentalną projekcję, że zakładam sobie wirtualnego long'a, a rynek spada w dół i liczę sobie ile musi odbić, żeby wyjść na zero :D To jest miecz obosieczny co tutaj wskazujesz :D Czyli niejako staram się jak najbardziej spierdolić sprawę, żebym musiał jak najwięcej odrobić, żeby wyjść na 0 :D

Zauważ również, że jak Lisk był na 50-100PLN to ludzie nie mieli problemu, żeby wsadzać mnóstwo kasy i ładować się pod korek, żeby zarobić 100% i sprzedać na 100-200PLN, dlatego ja nie mam problemu, żeby ładować się pod korek na 4PLN i sprzedać to na 8PLN, bo to jest dokładnie to samo :D Ale to jest właśnie taki typowy błąd poznawczy giełdowy :D A w obu przypadkach doskonale wiemy, że czy Lisk jest na 100PLN czy na 3PLN to jest takim samym gównem spekulacyjnym jakich ponad 1000 na rynku crypto :D
Ostatnio zmieniony środa, 9 października 2019, 21:38 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 21:32

@anagamidev Z Bitcoinem się udało, wiem o tym. Ale to jak na razie nie sprawdza się kompletnie przy wielu altach np. Lisku.

Kupując Liska przy średnio -90% od ATH, obecnie taki ktoś jest w plecy aż o -75% więc potrzebuje wzrostu o +400% by wyjść na 0.

Nieustannie powołujesz się na BTC, bo na BTC skupowanie spadków tego rzędu się opłaca. Ale na Lisku nie i się nie sprawdza na nim i na wielu altach. Więc nie porównuj nic do BTC czegoś, co się nie sprawdza, bo to prosta manipulacja.

Przy też polecanym cieplutko przez Ciebie Game, skupując ze średnią ceną -90% ATH, jest się obecnie aż -95% w plecy i potrzeba aż +2000%, bo spadł -99.5%.

:roll:

Jeśli Lisk i Game szybko nie zrobią kilkaset % w górę, to jest dostateczny dowód na to, że Twoje metody są na altach zdecydowanie niepoważne. Żaden poważny inwestor nie wrzuci się w tkwienie na -75%, tylko kompletny idiota tak nie szanuje i ryzykuje kapitał.

Uśrednianie na altach średnich i słabych jest kompletnie złą metodą - chyba, że albo szybko na nich zorganizujesz bańkę, albo by przestawić początek skupu na -95% i więcej. W innym razie jak pokazują na razie fakty jest lipa i nie rusza się prawie nic do góry. Perspektywa lat tego nie zmienia. Żaden myślący inwestor nie blokuje sobie kapitału na lata na stratach rzędu Liska przy Twojej metodzie. W zasadzie polecasz skup od -80%, ale już nie liczyłem dla tej wartości, by nie kopać leżącego. Przy -90% i tak jest fatalnie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9173
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » środa, 9 października 2019, 21:46

@Wymazywanie tak jak mówię, akumuluję i uśredniam ostro od 10PLN już Ci rozpisywałem co i jak robiłem przez ostatni czas, więc sobie poszukaj posty :D Jak myślisz czemu tak dużo osób czeka na kryzys na świecie, bo właśnie oni doskonale wiedzą, że jak wykupią dołek/korektę, to później przez dziesięciolecia będą mogli siedzieć na longu zarobieni :D Być może dlatego FED i ECB czy inne banki centralne nie chcą do tego dopuścić, bo to wcale nie rusza gospodarki, a tylko tworzy bandę rentierów giełdowych :D Dzisiaj ludzie już nie są tacy głupi jak 50 lat temu, a dostęp do informacji jest natychmiastowy i nieograniczony niczym :D Teoretycznie jeśli Lisk ma jakąś przyszłość, to powinniśmy traktować takie spadki na Lisku jak coś niesamowitego :D Zauważ, że poprzednia bessa na Lisku Była od 2PLN do 0.40PLN w dołku czyli spadek ponad 75%, a mimo to teraz te osoby ciągle są zarobione gdziekolwiek nie kupiły na poprzedniej bessie :D Ja liczę na powtórkę dlatego obkupuję się teraz w Liska jak dzika świnia i być może dzięki Liskowi będę zarobiony do końca życia, bo wierzę w nowe ATH :D A nawet jak Lisk w dłuższym terminie będzie śmigał 10% wyżej niż moja średnia za kilka lat, to też będę się cieszył, że niejako uchronił mój kapitał przed inflacją :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 21:52

anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 21:46 Jak myślisz czemu tak dużo osób czeka na kryzys na świecie, bo właśnie oni doskonale wiedzą, że jak wykupią dołek/korektę, to później przez dziesięciolecia będą mogli siedzieć na longu zarobieni
Na Lisku? Lisk da zarobić do końca życia, jak kryzys światowy by się zaczął?
anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 21:46Dzisiaj ludzie już nie są tacy głupi jak 50 lat temu, a dostęp do informacji jest natychmiastowy i nieograniczony niczym
Są i to nawet głupsi. To, że jest dostęp do informacji nie znaczy, że każdy umie z nich korzystać. Wraz z rozwojem cywilizacji jest wg mnie wzrost głupoty wśród mas. To taka głupota innego rodzaju, gorszego - wśród ludzi, którym wydaje się, że coś wiedzą. Już od lat studia wyższe produkują idiotów z mgr, którzy przed wojną by nie zdali nawet matury.
anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 21:46Zauważ, że poprzednia bessa na Lisku Była od 2PLN do 0.40PLN w dołku czyli spadek ponad 75%, a mimo to teraz te osoby ciągle są zarobione gdziekolwiek nie kupiły na poprzedniej bessie
Ja wykres Liska longterm widzę jako 1 hossę i 1 niezakończoną bessę. To na początku było beartrapem w longterm. Póki co Lisk to coin 1 hossy i nie zapowiada się, że będzie inaczej (choć szansa niezerowa oczywiście jest).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9173
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » środa, 9 października 2019, 21:58

@Wymazywanie ja Ci podaję przykład, że to co dzieje się na normalnej giełdzie, to odnoszę to do BTC czy do Lisk :D Jeśli widzisz, że coś na przestrzeni lat, dziesięcioleci utrzymuje się w trendzie wzrostowym i robi nowe szczyty to każda większa przecena to jest dar od losu :D A świat cały czas idzie do przodu, nawet jak będzie jakiś kryzys większy i potrwa kilka lat to później już tylko ostro do góry przez kolejne dziesięciolecia :D Właśnie nie opłaca się być pesymistą zarówno w życiu jak i na giełdzie w dłuższym terminie :D Bo większość osób jednak zawsze chce więcej, rozwija się, chce coś tworzyć, iść do przodu, wznosić się ponad przeciętność, ponad siebie :D Ale faktycznie jeśli tego nie łapiesz to te masy mogą być coraz głupsze :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 22:12

@anagamidev Ale jeśli chodzi o nasz rynek i alty, to tylko te topowe utrzymują długoletnie wzrosty z przecenami.

Większość altów nie przeżywa długiego czasu. Większość umiera lub spada i nie podnosi się.

Lisk w tym roku pokazał faka a nie podniesienie się z bessy średnioterminowej jak np. topowe alty do dolara (bo do BTC też g... pokazały).
To co mówisz jest prawdą w odniesieniu do BTC i lepszych altów.

Przemyśl sobie tego twita Brandta, którego nigdy nie wrzucałeś, choć wiele jego na forum wrzucasz:

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: wamak » środa, 9 października 2019, 22:18

Dovakhiin pisze: środa, 9 października 2019, 20:03@Wymazywanie wszystko ok z Toba? Piles cos czy jarales dzis?

Stawiam na kilka nieprzespanych nocy. Przy niewyspaniu poziom irytacji wzrasta dość mocno. Niby człowiek trzeźwy, ale chce przy.pie.rdolić komuś.
Lisk z dzisiejszej perspektywy nie jest dobrą inwestycją, ale to nie tłumaczy spamowania tematu docinkami takiego samego poziomu, jak naganiane. Mój post to też spam, przepraszam. Widzę, że teraz już jest bardziej rzeczowo z docinkami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pomoc_potrzebna » środa, 9 października 2019, 22:32

Lisk jest bardzo dobra inwestycja, właśnie wamak. Inwestujac w BTC zobacz ile kasy bedzie musiało zostac włozone abyś podwoił swoją inwestycje. A Lisk? Uważam,że da najwiecej zarobic. Chociaz nawet to go spompuja specjalnie do 30 zł. Tym bardziej,ze sie nie poddają developerka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9173
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » środa, 9 października 2019, 22:33

@Wymazywanie widziałem tego posta, ale się z nim nie zgadzam do końca, bo jednak taki LTC, BSV dał zrobić 500%, BCH, ETH i inne też, chociaż wystarczyło w sumie kupować LTC, ale mniejsza o to :D Nawet GAME od dołka zrobił +200% oczywiście Ty tego nie zauważasz, moim błędem na GAME I Lisk było to, że nastawiłem się, że to już odwrócenie trendu i skupowałem każde dołki i nie sprzedawałem wszystkiego na odbiciach tylko część :D Ale tak jak mówię nie przypuszczałem, że zaczną robić nowe low :D Ale chodzi mi o ogólną koncepcję, że skupujesz dużą przecenę, masz zysk 100-200% i masz za darmo coin'y i kapitał w ręce i możesz albo już nic nie robić albo grać bezpieczniej :D Tylko widzisz to działo się na przestrzeni miesięcy, więc tego nie zauważasz, tylko przypieprzasz się do pojedynczych postów, gdzie tłumaczę w kółko i to samo dlaczego warto uśredniać pod dużych spadkach :D A jak już mówię, jeśli ktoś chce zarobić na giełdzie powinien od razu założyć, że wszystko straci, bo tak mówią statystyki, dlatego jeśli spekulujemy to chyba nie musimy ciągle tego powtarzać, tylko każdy z nas ma własny pomysł jak z tej beznadziejnej sytuacji wyciągnąć jak najwięcej i nie dać się ogolić :D Zauważ też, że jeśli wszyscy teraz zaczęliby kupować po takich spadkach, to raczej nie tylko w moim interesie byłyby wzrosty, ale także wszystkich, więc bylibyśmy jedną wielką grupą interesu, a tylko nasza chciwość decydowałaby kto pierwszy, a kto ostatni odpadnie z tego wyścigu na Księżyc, niektóry pewnie nie udałoby się wyjść, dlatego znowu czekalibyśmy na korektę 80-90% i znowu w koło Macieju i w dłuższym terminie budowalibyśmy wartość i każdy byłby w pewnym momencie zarobiony :D Jednak Lisk wydaje się nie ma takiej społeczności jak BTC, LTC czy ETH i trudno :D Nie każda inwestycja musi się zwracać i nie zawsze moja strategia czy podejście musi działać :D Ale naprawdę Ty przypisujesz mi i posądzasz mnie o niestworzone rzeczy w mojej opinii całkowicie niezasadnie :D Ja to właśnie chciałbym, żeby rynek crypto był bardziej konkurencyjny i miał większe zaufania, a nie że każdy musi bać się i czy będzie jakaś hossa, czy nie będzie, czy będzie delisting czy nie będzie :D Bo każdy nowy projekt daje niesymetryczną przewagę emitentowi, bo on praktycznie nie podejmuje żadnego ryzyka finansowego, a zwykle mają 10% preminingu albo jakiejś części coin'ów :D Wypuszczają na giełdę 10%, być może płacą za listing, później pompują, a jak cena jest już wysoko to wszystko dumpują :D Nie podoba mi się taki schemat, jeśli coś istnieje dłużej i ma kilka hoss/bess, to w dłuższym terminie jednak bardzo trudno jest przewidzieć zachowanie cen i jej ekstrema :D Dlatego dla mnie takie jednobańkowe coin/tokeny to praktycznie jak piramida, zwykły scam, a na końcu zostaje masa pokrzywdzonych i nie rozumiem co Cię cieszy w bagholderach, że zostali oszukani? :D A jak dobrze wiemy każdy nowy projekt nie oferuje niczego szczególnego i zwykle jest stekiem bzdur, a na końcu jest porzucany i nie ma woli rozwijania :D Poza tym w moim interesie jako longtermowca jest, żeby projekty w które inwestuje trwały jak najdłużej :D Jeśli Ty wolisz, żeby każdy upadał i cieszysz się z tego, a także tak orientujesz swoją grę to spoko :D Każdy z nas pod coś spekuluje i ok :D Ale zrozum moje podejście do rynku i spróbuj je zaakceptować zanim zaczniesz mi zarzucać naganianie, bo nie robię tego na szczytach pod dużych wzrostach tylko raczej na dużych spadkach w dobrej wierze :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 23:17

wamak pisze: środa, 9 października 2019, 22:18Stawiam na kilka nieprzespanych nocy. Przy niewyspaniu poziom irytacji wzrasta dość mocno. Niby człowiek trzeźwy, ale chce przy.pie.rdolić komuś.
Rzadko kiedy śpię mniej niż 9 godzin (chyba, że ostro daytraduję, a ostatnio tego nie robię). Nie pamiętam kiedy ostatnio byłem niewyspany, chyba gdzieś w sierpniu.
Ale sie uwzięliście, jedyna osobą która ma problemy tu z emocjami jest @Harmony. :) :) :) Aż takie, że najpierw bluzga w postach a po kilku minutach poprawia bo wie, że przesadził. Ja mam doskonały humor. Napisałem prawdę, że Lisk nie zrobił z "biznesplanu" Crypti z 2014 jeszcze wszystkiego. Możecie sobie przecież sami sprawdzić, dałem Wam link do Crypti. A ponieważ Lisk skopiował w 100% pomysł i plan Crypti niewiele w zasadzie dodając nowego, to takie porównania są zasadne. O dappsach, sidechainach itp. itd. już w 2014 nadawano w Crypti.

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 22:33i nie rozumiem co Cię cieszy w bagholderach, że zostali oszukani?
Nie tylko cieszy, a ogólnie cieszy mało. To co robię, to raczej nauka poprzez wyśmianie pewnego zjawiska. Bo na 10 nowych na crypto, nawet jak 1 przeczyta taki post i się zastanowi i nie będzie jak jelonek pakował shitów na każdym poziomie i dokupował jak spadają, to już jest sukces.

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 22:33Jeśli Ty wolisz, żeby każdy upadał i cieszysz się z tego, a także tak orientujesz swoją grę to spoko
Nie, ale sądzę, że dla nas wszystkich by było lepiej gdyby tak z 90% crypto z capów nie istniało. Czemu? Bo jest dużo szrotu, śmieci totalnych, które nie są do niczego potrzebne i łatwo mniej doświadczeni się wciągają i nadmiernie wierzą w jakieś syfy, które tylko zabiorą im kasę i złudzenia. Poza tym szkoda prądu na większość tych śmieci.

Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 22:33Ale zrozum moje podejście do rynku i spróbuj je zaakceptować zanim zaczniesz mi zarzucać naganianie, bo nie robię tego na szczytach pod dużych wzrostach tylko raczej na dużych spadkach w dobrej wierze
OK. Ale intensywność Twoich powiedzmy dobrych intencji (choć podtrzymuję, że w dużej części to wprowadzanie innych w swoje szambo by może coś ruszyło na zasadzie owczego pędu) zestawiona z wykresem Lisk, stworzyła naprawdę już mem, folklor czy symbol na forum. I nie, nie jest to symbol zarabiania, ale pakowania się w kłopoty.

Dodano po 4 minutach 46 sekundach:
...za każdym razem jak pisano tu o uśrednianiu od czasu bańki (czyli setki razy), to wiem, że oznacza to tylko tyle, że ktoś jest mocno uwalony złą inwestycją, nie potrafi wyjść z niej i o zgrozo dokłada sobie że tak powiem węgla do plecaka podczas wspinaczki.

Sztuką nie jest iść do upadłego, ale porzucić wycieczkę jak jest na nią zły czas i umieć przeczekać nawet bardzo długo, do czasu, aż pogoda na tą wycieczkę będzie dobra.

Wolisz siedzieć głodny w zamieci, bez sprzętu i przy -10 stopni gdzieś w górach i bez wody? Czy czekać na wiosnę w spokoju i łatwą wycieczkę? Tym jest właśnie Twoje uśrednianie. Pakowaniem się w kłopoty, bo nie usiedzisz spokojnie, tylko wmawiasz sobie longterm. Longterm jest super, ale nie z jakiegokolwiek miejsca. Lepiej poczekać i rok na dobre wejście. A jak zrobisz złe wejście umieć szybko wyskoczyć a nie trzymać jak baran na rzeź.

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Dlatego lepiej jakbyś ludzi namawiał nie na beztroski skup i dokup mimo strat (czyli uśrednianie), ale na cięcie szybkie strat, jeśli wejście jest złe. Tylko, że Ty na to nie namawiasz, bo pewnie nie umiesz tego robić. A szkoda. Uratowałbyś mnóstwo kasy to stosując. Ścinanie strat vs uśrednianie czyli dokup do strat to jest zupełnie inny świat. Każdy lub prawie każdy pro trader Ci to przyzna. Czepiłeś się imo najgłupszej, najbardziej amatorskiej metody. Nie sztuką jest skupować do upadłego i notować po -70 -80 -90% strat i liczyć, że odbije, ale sztuka jest umieć szybko wziąć te -5 czy -10 czy nawet -30% ale ratując kapitał przed tym, na czym wielu z Was w tej chwili siedzi czyli - sami wicie jak to ryje psyche i blokuje działanie na giełdzie...
Ostatnio zmieniony środa, 9 października 2019, 23:20 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9173
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6977
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » środa, 9 października 2019, 23:18

Wymazywanie pisze: środa, 9 października 2019, 23:07Nie, ale sądzę, że dla nas wszystkich by było lepiej gdyby tak z 90% crypto z capów nie istniało. Czemu? Bo jest dużo szrotu, śmieci totalnych, które nie są do niczego potrzebne i łatwo mniej doświadczeni się wciągają i nadmiernie wierzą w jakieś syfy, które tylko zabiorą im kasę i złudzenia. Poza tym szkoda prądu na większość tych śmieci.
Ja tam nie mam z tym problemu, dla mnie im więcej tym lepiej, zawsze można znaleźć coś do gry, kiedy "nasze" coin'y akurat mulą na jakiejś konsolidacji :D Ale właśnie nigdy nie wiem czy ktoś wypuszcza coin'a tylko po to, żeby zarobić czy żeby faktyczni to rozwijać, zobacz na GAME istnieje 5 lat, ale z drugiej strony ani go rozwijają, ani nikt nie chce na tym grać :D Ja nie mam do nikogo pretensji :D I też nie mamy pewności nigdy czy taki LTC czy ETH to nie jest robiony właśnie przez scammer'ów, mamy jedynie tylko historię :D Dlatego dla mnie np. bardziej bezpieczne wydawało się inwestować w GAME czy LIsk'a niż BNB :D Po prostu nie podoba mi się taki schemat i tyle :D A dla mnie syfem jest każdy coin poza BTC, ale ciągle MT.Gox'y nie oddały BTC, a powinny one wrócić do właścicieli, więc dla mnie BTC też jest śliski na ten moment :D I też nie wiemy czy Satoshi nie jest jakimś scammer'em, którego niektórzy traktują jak Mesjasza jakiegoś, jestem antyautorytarny :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość