Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: wamak » piątek, 4 października 2019, 18:09

Od dokupowania stałej ilości danego coina lepiej jest dokupować za stałą kwotę, jeżeli już dokupować.
Na powyższym przykładzie liska zaczynając od ceny 100 zł mamy tak:
1. Kupno drogo, w cenie 100 zł/lisk za stałą kwotę np. 1000zł mamy 10 lisków.
2. Dokupienie za 3,40 zł/lisk za kwotę znowu 1000 zł mamy 294 + 10 = 304 lisków.
Z tego średnia cena wynosi 6,58 zł/lisk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » sobota, 5 października 2019, 02:34

Pomoc_potrzebna pisze: piątek, 4 października 2019, 17:04no a co mają powiedzieć osoby,które kupiły 20 ETH PO 5 TYŚ ? jak uśrednić taką cenę? Co zrobić w takiej sytuacji ?


Jezu dlaczego od razu po opisie sytuacji stawiasz pytanie o uśrednianie... To jakaś plaga.
A co zrobić w takiej sytuacji? :) Przede wszystkim tak grać, by nie dopuszczać do takiej sytuacji. Czyli przyznawać się do błędu i brać te 5-10-20 czy nawet czasem i 50% straty na klatę, a nie czekać jak kompletny jeleń i potem się zastawiać co zrobić bo nagle na kochanym Liśku -80% i zdziwko, Mikołaj nie przyszedł w tym roku...

Uśrednianie jest czasem dobre, ale dla ludzi, którzy wiedzą co robić i co innego mogą jeszcze zrobić w danej sytuacji. Dla amatorów mających często złe, wysokie zakupy, uśrednianie jest zazwyczaj gwoździem do trumny. Można je robić jak najbardziej, ale trzeba mieć głowę na karku. A jak ktoś nie umie inaczej grać niż drogo kupić i potem dopłacać i tylko obserwować straty, niech albo się nauczy innych metod albo da sobie spokój z giełdą.

Dodano po 5 minutach 40 sekundach:
Harmony pisze: piątek, 4 października 2019, 15:20Ryzyko istnieje zawsze, że projekt zniknie
Lisk ma dość sporo środków, raczej nie zniknie szybko. Chyba, że w ramach jakiś ściemnionych działań typu marketing itp. zacznie się drenaż dużej ilości kasy za nic lub niewiele dające usługi. Wtedy może przyśpieszyć cały proces.

Dodano po 4 minutach 18 sekundach:
Fyers pisze: piątek, 4 października 2019, 03:45A druga sprawa to już bardziej do wszystkich a szczególnie @Wymazywanie jak według Was wpłynie halving na cene Lisa?
Halving BTC? Nie wpłynie, chyba, żeby wywołał altseason w stylu 2017 (rośnie wszystko), w co wątpię.
Halving na Lisk? Nie wiem, zależy od tego jak duży udział w podaży mają te nagrody dla delegatów o ile nic nie mieszam. Sądzę, że wpływ jakiś może być, ale raczej na zasadzie małej pompki w środowisku Liska a nie czegoś więcej. Co do realnego wpływu ścięcia podaży, trzeba by zrobić obliczenia dziennej ilości nowych, dziennego wolumenu, jak się da zbadać transfery tych nowych monet itd. Nie wiem do końca jak działa dystrybucja w Lisku, ale nie spodziewałbym się cudu przez to wydarzenie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 24 maja 2019
Reputacja: -44
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tak właśnie to » sobota, 5 października 2019, 07:40

Do Maja 2020r BITCOIN osiągnie 90.000 usd Więc napewno Lisk pójdzie do góry myślę że ok. 80 zł może być nie więcej :roll:

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » sobota, 5 października 2019, 11:29

Tak właśnie to pisze: sobota, 5 października 2019, 07:40Do Maja 2020r BITCOIN osiągnie 90.000 usd Więc napewno Lisk pójdzie do góry myślę że ok. 80 zł może być nie więcej

Oczywista oczywistość że lepiej mieć w tedy BTC. Niczego się nie nauczyłeś z czerwcowej pompy? Pomyśl troche od 8k to masz 11x zysk. Kapitał może uciekać znów z altów. Na parze z BTC Lisk to mogły by być kokosy, w pln pewnie też. Na pewno to tu nic nie jest, @anagmidev się przeliczył też w obliczeniach ceny liska, względem ceny btc xD Dominacja btc spada do 67% jakoś alty coś nie chcą iść, ciekawe co się święci. Market cap na poziomie 217mld, jakoś nie widać sieżej gotówki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » sobota, 5 października 2019, 11:45

Ishias pisze: sobota, 5 października 2019, 11:29Kapitał może uciekać znów z altów.


Może, nie musi. Alty już ładnie dostały i teraz póki co prawie od miesiąca odbijają względem BTC. Poza tym że coś było w czerwcu to nie znaczy że kolejny raz będzie tak samo, właśnie takich się najłatwiej wyleszcza. Myślą że będzie przecież tak jak ostatnio, wszyscy tak zaczynają myśleć bo to najbardziej prawdopodobne a okazuje się zupełnie inaczej :D

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 24 maja 2019
Reputacja: -44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tak właśnie to » sobota, 5 października 2019, 15:17

@Ishias Niestety nie mam 30 tys by zainwestować w bitcoina chyba że spadnie do 10k to jeszcze jest coś do zrobienie. Stać mnie na Liska nie ważne ile to by było nie jestem pazerny więc stawiam sobie cel kupuje ile mogę. Wiem że to wymaga cierpliwości i czasu ale i tak nadal w to wierzę że Lisk będzie w cenie 140 zł ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 5 października 2019, 15:32

Ishias pisze: sobota, 5 października 2019, 11:29Na pewno to tu nic nie jest, @anagmidev się przeliczył też w obliczeniach ceny liska, względem ceny btc xD
Na ten moment dokładnie tak :D Ale ja zawsze bardziej patrzę ile warte są moje crypto we FIAT'ach tak czy siak :D Zresztą tak jak w przypadku BTC też zdawało się, że myliłem się ponad rok, a okazało się, że w 90% jednak miałem rację i warto było akumulować i uśredniać BTC :D Być może za jakiś czas okaże się, że warto było akumulować i uśredniać Liska np. :D Oczywiście nikt nie mówi jakim anagamidev jest świetnym trader'em na BTC, ale wytykać, że jest frajerem akumulującym m.in. Liska, który cały czas spada(już pomijając te wszystkie mocne odbicia z poziomu 4PLN) to każdy potrafi :D Po prostu warto zobaczyć jaka jest zwodnicza ludzka percepcja :D Ludzie fiksują się na momentach, a wszystko co dzieje się, to jest ciągły proces :D Wszak jeden krok rozpoczyna tysiąc milową podróż :D Kiedy wszyscy krzyczą, że jest kryzys, to w zasadzie jest już po kryzysie i świat idzie do przodu w górę :D Jak dla mnie zwykła korekt techniczna, fajnie jak chociaż wbije 100PLN, nawet nie musi być ATH, to z 40k to i tak będzie jakieś 4 miliony złotych, a pewnie mniej, bo wcześniej wyprzedam się co nieco, albo nie uda mi się wyłapać dobrze dołka :D Ostatecznie to i tak wrzucając kasę oczekuję jedynie, że uchronię kapitał przed inflacją za kilka lat, czy zarobię 10% czy 1000% to już raczej kwestia szczęścia, skoro i tak 90% osób traci niby w dłuższym terminie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » sobota, 5 października 2019, 23:29

Obrazek

Obrazek

takie małe porównanie obecnego odbicia do poprzedniego na parze LSK/BTC Binance 4h

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 6 października 2019, 02:02

Na 4h to mniej więcej tak to widzę :D Niby ISHS cały czas w grze, może jakieś cup and handle, a w ogólności realizacja klina zniżkującego, więc powinno iść racze w gorę niż w dół :D Być może za dużo grubasów czyta ten wątek i grają przeciwko nam - bykom :D

Ostatnio zmieniony niedziela, 6 października 2019, 14:09 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 6 października 2019, 12:08

@anagamidev Tak, tak. IHS zawsze na ratunek, już chyba gdzieś od 10$ jakiś IHS albo Cup&Handle z wielką krechą w górę znajdujesz! 8-) A ten teraz widzę, że szczególnie wybitny Ci wyszedł: wyszło w górę fake'owo, wróciło w dół, idzie w boku, ale nic to, najlepiej dalej przy nim tkwić i sugerować ludziom, że w grze i w górę. :)

Ps. Poczytaj sobie o formacji Rectangle - prostokąt. Czemu? Bo nim obejmiesz łatwo - naciągając - prawie wszystko. Krzywe HSy i CHe nawet przebije w częstotliwości. Wtedy będziesz mógł więcej kitów na wykresach rysować i sugerować niesamowite formacje prowzrostowe na Lisku. :)

...a o to chodzi w tym wątku, czyż nie? Pozytywnie i do przodu! Optymizm! Hossa hossa BUY BUY. -95% OKI -97% OKI! Tylko pozytywne myślenie! Altseason wkrótce! Kto mówi, że jest źle i nie urośnie, to hejter! Umocz -90% na Lisku ale uśmiechaj się i mów, że będzie dobrze i dopłacaj dalej do oporu! :) Wyjeb mieszkanie i pakuj w Liska! Tylko buźki zamiast kropek! :D :D :D Wieczna impreza! Kelner z Titanica nalewać szampana :!: Hossa dla każdego na pokładzie :!: :D
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 6 października 2019, 14:17

@Wymazywanie Ja naprawdę nie wiem o co Ci chodzi, zwykła AT :D Serio dokonałeś jakiegoś regresu jeśli chodzi o analizę techniczną, nie szukasz swojej przewagi w strukturze wykresu i nastrojach graczy, tylko robisz stabilny wyraźny progres w pokazywaniu swojego ja i wytykaniu wszystkim co tylko można :D Sprowadziłeś swoją grę do głupiej małpiej techniki czyli zakładasz pozycję w danym miejscu i albo da dużo zarobić albo szybko zamknie się pozycja na jakimś stop lossie :D I ok :D Graj sobie tak, jeśli działa to spoko, nie neguję :D Powiedz mi zatem jakie było prawdopodobieństwo realizacji scenariusza widocznego na poniższym wykresie i tak dokładnego określenia targetu średnioterminowego? :D


Z mojej perspektywy Lisk jest absurdalnie tani, nastroje są ekstremalnie pesymistyczne :D Dla mnie to jest typowy beartrap i każdy kto teraz sprzedaje i gra na spadki jest frajerem i hazardzistą :D Dlatego ja osobiście zalecam BUY BUY BUY ile wlezie :D To też tyczy się innych alt'ów :D Powinno się zaciskać teraz pasa i ostatni grosz pakować na giełdę, żeby obkupić się m.in. w Liska oraz zacząć wybierać kolory nowych lambo w pełnych wersjach :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 6 października 2019, 14:50

anagamidev pisze: niedziela, 6 października 2019, 14:17Serio dokonałeś jakiegoś regresu jeśli chodzi o analizę techniczną
No tak, wiem i dziwne ale robię duże zyski i mam wolny kapitał na grę, a Ty zrobiłeś wielki progres w analizie - zwłaszcza Liska - i jesteś uwalony na dużym % straty, dokupujesz a to dalej leci. No to ja wolę mój regres! :)
anagamidev pisze: niedziela, 6 października 2019, 14:17Powiedz mi zatem jakie było prawdopodobieństwo realizacji scenariusza widocznego na poniższym wykresie i tak dokładnego określenia targetu średnioterminowego?
Nie wiem, średnio kumam pytanie.

Ej a co do iHS co tu narysowany masz, to jest podobne trochę do complex HS, czyli HS gdzie masz ramionka podwójne, zobacz u Bulkowskiego: http://thepatternsite.com/chst.html Tylko wtedy neckline nie jest zachowany, więc tak tylko wrzucam jako ciekawostkę, nie mówię, że to na pewno complex HS.

Przy wyraźnym trendzie spadkowym często iHS tu iHS tam a potem i tak lekko w górę/dół, potem bok i finalnie i tak zjebka w dół. To się często powtarza niestety w bessie.

Dodano po 3 minutach 8 sekundach:
anagamidev pisze: niedziela, 6 października 2019, 14:17albo szybko zamknie się pozycja na jakimś stop lossie
Nie ustawiam nigdy SL. Ręcznie czasem wywalam na stracie, ale nigdy automatycznie. Nie gram wcale na dźwigni. Nawet w DT staram się wysyłać coiny na walleta jak nie ma mnie online dłużej jak godzinę. To wyklucza w zasadzie SL ustawiany z góry i dobrze, bo ja wolę grać dość dowolnie.

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
anagamidev pisze: niedziela, 6 października 2019, 14:17Z mojej perspektywy Lisk jest absurdalnie tani, nastroje są ekstremalnie pesymistyczne Dla mnie to jest typowy beartrap i każdy kto teraz sprzedaje i gra na spadki jest frajerem i hazardzistą Dlatego ja osobiście zalecam BUY BUY BUY ile wlezie To też tyczy się innych alt'ów Powinno się zaciskać teraz pasa i ostatni grosz pakować na giełdę, żeby obkupić się m.in. w Liska oraz zacząć wybierać kolory nowych lambo w pełnych wersjach
No to przecież jest to o czym piszę w 100% w drugim akapicie posta. Ja piszę to ironicznie, a Ty realistycznie, więc nomen omen nie mylę się w ocenie. Jest dokładnie jak ironizuję:
Spoiler:
Wymazywanie pisze: niedziela, 6 października 2019, 12:08...a o to chodzi w tym wątku, czyż nie? Pozytywnie i do przodu! Optymizm! Hossa hossa BUY BUY. -95% OKI -97% OKI! Tylko pozytywne myślenie! Altseason wkrótce! Kto mówi, że jest źle i nie urośnie, to hejter! Umocz -90% na Lisku ale uśmiechaj się i mów, że będzie dobrze i dopłacaj dalej do oporu! :) Wyjeb mieszkanie i pakuj w Liska! Tylko buźki zamiast kropek! :D :D :D Wieczna impreza! Kelner z Titanica nalewać szampana :!: Hossa dla każdego na pokładzie :!: :D
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Load » niedziela, 6 października 2019, 18:07

anagamidev pisze: piątek, 4 października 2019, 14:58Zauważ, że BTC jest jedynym coin'em, który nie ma prawdziwej oddanej społeczności, jest tylko garstka bagholder'ów, którzy to hodlują od zawsze, deweloperzy i właściciele giełd
moim zdaniem bitcoin ma najbardziej oddaną społeczność i jak na razie jest to krypto numer 1 do posiadania.

Dodano po 19 minutach 4 sekundach:
Tak właśnie to pisze: sobota, 5 października 2019, 07:40Do Maja 2020r BITCOIN osiągnie 90.000 usd Więc napewno Lisk pójdzie do góry myślę że ok. 80 zł może być nie więcej
zawsze mnie zastanawia czy ludzie naprawdę piszą o cenach kryptowalut ze słowem "na pewno" np. "na pewno będzie tyle i tyle". Przecież tu nic nie jest pewne. Nawet @Wymazywanie nie powiedziałby czegoś w stylu "lisk na pewno w tym miesiącu nie będzie kosztował 100zł". Nikt chyba w to nie wierzy, że tyle wyniesie w tym miesiącu, ale nie da się powiedzieć, że na pewno :)

i to, że jakiś niemiecki bank tak powiedział to nie znaczy, że tak będzie, bo chyba stąd ta predykcja prawda? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 6 października 2019, 23:16

Wymazywanie pisze: niedziela, 6 października 2019, 14:50No to przecież jest to o czym piszę w 100% w drugim akapicie posta. Ja piszę to ironicznie, a Ty realistycznie, więc nomen omen nie mylę się w ocenie. Jest dokładnie jak ironizuję:
Też ironizuję jeśli chodzi o lambo :D Ale jeśli podejść do tego na chłodno to wg. mnie taki okres znudzenia, wypłaszczenia, zrezygnowania i nic nie dziania się to jedyny czas, kiedy faktycznie marzenia o lambo mają sens i warto podjąć większe ryzyko na longterm :D Kupowanie w każdym innym miejscu na long-term to proszenie się o wyleszczenie :D I z matematycznego punktu widzenia nasze szanse są niewielkie na wygraną :D Z mojego punktu widzenia to jest tak, że mamy mega dużo czasu na akumulację wiele wiele dni(gdzie tutaj mogę sobie uśredniać na lokalnych wybiciach), a później zaledwie kilka dni, żeby to wszystko sprzedać i po kolejnej większej korekcie zacząć ponowną akumulację i uśrednianie :D Dla mnie jesteś leszczem, bo wygląda na to, że dla Ciebie nie ma znaczenia, czy jest hossa, czy jest bessa nie zmieniasz swojej gry :D Co wg. mnie jest typowym błędem graczy chcących zarobić miliony w dwa dni :D


I zauważ, że jeśli ktoś jest obkupiony na cenach 50-140PLN i dalej to trzyma, to jedynym sposobem na to, żeby wyjść na plus, to nie jest ucieczka z rynku i siedzenia na dupie, tylko właśnie granie na niskich poziomach, gdzie z poziomu 10PLN miałeś wybicie na 100% do 20PLN, a z poziomów 4PLN miałeś takich wybić kilka i mogłeś przy odrobinie szczęścia wyjść na zero, a nawet na plus, plus mieć za pazuchą moonbag tak zwanego czyli pewną ilość gotową na jadę na nowe ATH, bez ryzyka straty jakiejkolwiek :D


Poza tym widać, że już wykres mocno wypłaszcza i albo będzie znowu wybicie na 50-100%, albo znowu zjazd o 50% :D Jednak do ATH mamy zapas 136PLN, a do zera brakuje zaledwie 3PLN, czyli nasze szanse na wygraną kupując teraz są niesamowicie ogromne w dłuższym terminie :D Kupując dzisiaj na 3.5PLN za 100kPLN można na 7PLN wyciągnąć cały wkład i mieć za darmo 14 000 Lisków :D I później z takim moonbag'iem możny nawet nie patrzeć na wykres tylko ustawić sobie alarm na 100$ czy wyżej :D W moim podejściu właśnie chodzi o to, żeby podczas bessy zbić cenę jak najniżej, a kiedy już jestem na zysku 100-200% wyciągnąć wkład i to co mam na HODL trzymać na HODL, a ten wkład używać już do bezpiecznej gry na małe procenty, a kiedy już jest spory spadek od ostatniej górki i mocno wychłodzone RSI dopiero angażuję go mocniej :D Oczywiście nie musiałbym, mógłbym wyłożyć lachę, ale zakładam, że skoro jesteśmy na dnie bessy to bardziej opłaca mi się skupować jakieś shity i uśredniać tą metodą, niż trzymać kasę w banku :D

I czemu jestem taki pełny optymizmu? Bo liczę na nowe ATH, czyli im niżej spadnie tym lepiej, tym więcej zarobię i tym bardziej nie będzie mi potrzebna żadne ATH, w tym momencie ATH to jest raczej baju baju dla frajerów :D Nie patrzę, że moje Liski tracą na wartości, tylko myślę o tym, że kiedy Lisk odbije to na coraz niższej cenie(w miarę akumulacji) będę mógł wyciągnąć wkład, a także więcej zarobić w przyszłości, bo regularnie akumuluję za bezpieczny kapitał :D

Czyli przykładowo jeśli skupujemy Liska co 1PLN spadku za 1000PLN i liczymy na jakieś 10-20PLN, czyli żadne cuda wianki to:
Kupując na 4PLN kupimy 250 Lisk'ów, które na 10-20PLN możemy sprzedać i mieć 2500-5000, czyli 1500-4000PLN zysku.
Kupując na 3PLN kupimy 333 Lisk'ów, które na 10-20PLN możemy sprzedać i mieć 3333-6666, czyli 2333-5666PLN zysku.
Kupując na 2PLN kupimy 500 Lisk'ów, które na 10-20PLN możemy sprzedać i mieć 5000-10000, czyli 4000-9000PLN zysku.
Kupując na 1PLN kupimy 1000 Lisk'ów, które na 10-20PLN możemy sprzedać i mieć 10000-20000, czyli 9000-19000PLN zysku.
Kupując na 0.50(historyczne low)PLN kupimy 2000 Lisk'ów, które na 10-20PLN możemy sprzedać i mieć 20000-40000, czyli 19000-39000PLN zysku.
Spoiler:
Obrazek
Czyli ryzykujemy zaledwie 5000PLN, liczymy się, że możemy to stracić, ale potencjalnie możemy mieć mega dobry zwrot, jakieś 1000% i to na jakimś dead cat bounce'ie już :D Dlatego akumulują Liska m.in. :D Nie wiem jak bardziej dosadnie to wytłumaczyć, czemu wg. mnie warto :D I należy cieszyć się, że spada jak najniżej :D Zakładam, że Lisk jednak przetrwa, gdybym zakładał, że Lisk jednak pójdzie do kosza, to w ogóle nie kupowałbym tego shita i nie liczył na żaden dead cat bounce i nie pisał w tym wątku :D Ja gram na crypto for life, a nie na upadek :D Dokładnie taką strategię i podejście mam do BTC, LTC, XRP, ETH... i ostatnio niektóre już dały słono zarobić dlatego mam kasę na akumulację :D Ogólnie jeśli ktoś gra long-term'owo to zalecałbym na każdego włożonego 1000PLN, za 333PLN kupić BTC, za 333PLN kupić jakiegoś dobrego shit'a, a 333PLN po prostu mieć w zapasie na szybkie akcje, czyli jakieś okazjonalne mocne spadki łapiemy odbija 5-10% od razu sprzedajmy, nie pieścimy się i czekamy na kolejną okazję czy to na BTC czy na innym shit'cie :D Dzięki temu cały czas mamy kapitał na akumulację i jakieś głębsze spadki 90% są tylko darem od losu, dodatkowym impulsem radości, darem od boga, trafiającym się ślepej kurze ziarnem, kolejnym krokiem do milionów i bogactwa :D Teraz na Lisku np. mamy taki głęboki spadek 60%, bez większego odbicia był chyba tylko na 10% jakiś, więc jeśli zobaczę jakieś dobicie z tego miejsca na 4.5-6PLN to dopiero co nieco będę sprzedawał, a z każdym kolejnym dodatkowym 5-10% będę raczej dokupował i uśredniał na przegranym RSI 1h, 4h, uśredniając tym samym moją bazowa pozycję na tym spadku i ogólnie cały mój moonbag oraz w ogólności cały mój wynik od początku istnienia Lisk'a czyli mojej gry od 2016 roku :D

I w sumie nie kupuj Liska, bo w moim interesie jest tak jak mówisz, żebyś dopiero wchodził na 8$+ na potwierdzonym trendzie :D Przecież musi być jakiś frajer, który kupi tego shitowego Liska ode mnie, którego teraz akumuluję :D

A jest jeszcze kwestia decentralizacji :D I faktycznie jeśli coś takiego istnieje i chcemy zdecentralizowanego pieniądza, to powinniśmy właśnie w takich głębokich przecenach widzieć okazję :D Zachęcać jak największą rzeszę ludzi, żeby sobie trochę Lisków kupili jak najniżej, później kiedy zacznie rosną to wszyscy będą na plusie, a zgodnie z Waszą filozofią jak rośnie to nie opłaca się sprzedawać tylko ciągną jak najwyżej :D Część osób pewnie jeszcze będzie dokładać do zysków i piramidować do góry :D A taki anagamidev i reszta akumulujących ancymonów będzie sobie dystrybuować :D Na każde 1000PLN wydanych na Liska za 3PLN potrzeba 33 000PLN na cenach 100PLN, żeby zrównoważyć podaż :D Dlatego tak słuchajcie wszystkich przyjaciół trendu :D Później jest sytuacja taka jak na BTC, że są pretensje, że wchodzi banksterka, przecież to było oczywiste, że im coś zyskuje na popularności i zaufaniu, tym więcej ludzi wchodzi i część z tych ludzi będzie banksterami, graczami z dużymi portfelami, którzy koniec końców będą chcieli zarobić czy chociażby uchronić kapitał przed inflacją :D Zatem jeśli jakiś grubas wszedł na 3k$ to sprzedając na 12k$, powiedzmy, że było to 10M$, to na 12k$ musi pojawić się 4x kapitału od leszczy, żeby taki grubas mógł wyjść z rynku :D Na rynek zaczynają napływać gorące news'y o pewnym ATH, pojawia się optymizm, coraz więcej kasy jest wrzucana na rynek :D I grubas jeden z drugim zaczyna sobie dystrybuować, i wtedy kiedy już grubas wyjdzie z rynku, opłaca crypto news'y na powrót i zaczyna się straszenie ludzi, żeby zaczęli wątpić w ATH, straszy się kryzysami, recesjami, itp. itd. :D Naprawdę tak to działa od kiedy istnieje giełda :D Później pokazuje się w mediach na samych szczytach szczęśliwych wygranych baniek i oni stają się ekspertami i guru, a reszta płaci za imprezę zostają bez grosza przy duszy :D Dlatego będę naganiał na dołkach, wypłaszczeniach, dużych przecenach, jak leje się krew, żeby domyślnie golić grubasów, którzy wszystko przejadają na wycieczki do Dubaju sponsorując Arabów, którzy nie przestrzegają praw człowieka i na inne duperele zgrywając wielką elitę :D

Przecież taka jest sytuacja z frankowiczami, nagonili ludzi na samym dołku praktycznie na historycznych minimach, później kazali brać kredyty, spompowali kurs i teraz frajerzy muszą zapłacić :D W zasadzie to najlepszy moment brać kredy we frankach jest teraz kiedy jesteśmy na historycznych maksimach :D

### edited: 2019-10-07 12:36 ###
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 października 2019, 12:36 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 7 października 2019, 01:23

anagamidev pisze: niedziela, 6 października 2019, 02:02powinno iść racze w gorę niż w dół
jeżeli teraz bitek się zatrzyma na 618 ok. 7250 i nie poleci dalej na pysk to moim zdaniem powinniśmy spodziewać się w końcu alt sezonu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 7 października 2019, 12:38

Fajny widok btc up lisk/btc up... i fiat/lisk up :mrgreen:

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 7 października 2019, 12:54

Obrazek

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 24 maja 2019
Reputacja: -44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tak właśnie to » poniedziałek, 7 października 2019, 13:15

Alt sezon rozpoczęty :!: 200 zł na Lisku do końca 2019r 🤔

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 7 października 2019, 13:24

anagamidev pisze: niedziela, 6 października 2019, 23:16I w sumie nie kupuj Liska, bo w moim interesie jest tak jak mówisz, żebyś dopiero wchodził na 8$+ na potwierdzonym trendzie
Coś kolegę wyobraźnia ponosi. Pisałem, że jakby przebiło 8$ to jest zmiana trendu średnioterminowego, ale nie pisałem, że bym to kupował. Lisk nie interesuje mnie jako inwestycja (chyba, że jako 5-10% portfela w jakimś ryzykownym projekcie), bo uważam, że to słaby, marny, pusty projekt któremu udało się mieć po prostu popularne ICO i tyle. Jego wartość fundamentalna to dla mnie osobiście nie 8$, nie 2$, nie 1$ ani 80c ani nawet 10 centów ale poniżej ICO i to grubo.

Coś w temacie Game kolega cicho. Tyle było naganiania na shit Game, teraz info, że prawdopodobnie przestaje istnieć pod koniec roku, a główny naganiacz podkulił kitę... :D

Twoje wypracowanie to trochę strata czasu, ja rozumiem dobrze pod co grasz i jest to powtarzalność baniek, również na shitcoinach typu Lisk. Dla mnie to wątpliwe, choć oczywiście możliwe. Dla mnie to są dziecinne rozważania typu looser giełdowy marzy o byciu królem i bogaczem. Spóźniłeś się na Bitcoina. To co rysujesz na shitcoinie bo było na Bitcoinie, raczej ciężko by się powtózyło na shitcoinie, bo shitcoin to nie Bitcoin.

Trochę smutno, że akurat w Polsce tak wielu okazało się łatwymi do nabrania frajerami, że się na niemieckiego, odgrzewanego z nieudanego projektu Liska naciągnęli jak stara baba na telezakupy Mango. :D

Dodano po 6 minutach 12 sekundach:
Tak właśnie to pisze: poniedziałek, 7 października 2019, 13:15Alt sezon rozpoczęty :!: 200 zł na Lisku do końca 2019r
Wam napluć w twarz, to podziękowalibyście i że deszcz pada byście mówili. Oczywiście niektórzy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 7 października 2019, 13:37

a tak z ciekawości to co mamy na lsk/btc każdy z trzech dołków niżej to można nazwać triple bottom czy się nie kwalifikuje?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości