Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 6 października 2018
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: eD2k » piątek, 4 października 2019, 10:51

liseklsk, macbak2 oraz teamfm to znana na forum grupa wzajemnej adoracji (plusująca się nawzajem) wspierająca bubelka. Trzeba brać na to poprawkę czytając ich wpisy. A czy robią to za pieniądze czy z miłości to już nie wnikam.
Obrazek

@Macbak2 Proszę Cię.. Nie róbcie ze mnie i innych idiotów. Plusujecie się wzajemnie przy każdym nic nie wnoszącym do tematu wpisie i minusujecie tych niechętnych Bitbayowi. Jesteście jak jakaś chora sekta. Rzygać się chce czytając te wasze wypociny jaki to bubelek jest fajny a wszyscy krytykujący są niespełna rozumu że tego nie dostrzegają.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwietnia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bitres » piątek, 4 października 2019, 10:58

U mnie identyczna sytuacja jak u @anagamidev .
@BitBay może czas na wyjaśnienia? Księgujecie wpłaty komukolwiek?


Edit: właśnie zaksięgowali
Ostatnio zmieniony piątek, 4 października 2019, 13:32 przez bitres, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 6 października 2018
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: eD2k » piątek, 4 października 2019, 12:24

ikswodnal pisze: czwartek, 3 października 2019, 21:09To już jest jakaś zorganizowana akcja naganiaczy na rzecz BitBay`a. Szkodzą forum, kryptowalutom ale i BitBay`owi. Może jakiś administrator albo moderator zainteresuje się tym problemem.
no ale przecież na bitcoin.pl są artykuły sponsorowane od bitbeya więc czego się spodziewasz?
prędzej pozbędą się naganiaczy czy takiego nic nie znaczącego ikswodnala albo ed2k?
czasy romantyczne wolnościowej waluty już się skończyły jeśli wiesz co mam na myśli...

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » piątek, 4 października 2019, 12:27

@eD2k
Ups przepraszam, że wam przeszkadzam w Waszej sekcie narzekań na bitbay. Korzystam z ich giełdy, wykonuję po 200-3000 transakcji dziennie, jak mam problem to błyskawiczna odpowiedź.

Jeżeli wam ona nie pasuje to w czym problem iść na inną i o niej rozmawiać na ich forach?
Czy ktoś tu kogoś na coś naciąga? Czy rozmowa z osobami którzy już są na ów giełdzie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: anagamidev » piątek, 4 października 2019, 14:03

Melduję, że przelewik nr 1 doszedł :D Więc gra gitarka :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » piątek, 4 października 2019, 14:07

eD2k pisze: piątek, 4 października 2019, 12:24no ale przecież na bitcoin.pl są artykuły sponsorowane od bitbeya więc czego się spodziewasz?
prędzej pozbędą się naganiaczy czy takiego nic nie znaczącego
Trochę inaczej do tego podchodzę. Właściciele analizują i poprawiają swoją własność. Stąd jeżeli uznają że "naganiacze" szkodzą to ich się pozbędą. Korzystający z forum nie są problemem.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: r1111 » piątek, 4 października 2019, 17:13

anagamidev pisze: piątek, 4 października 2019, 14:03 Melduję, że przelewik nr 1 doszedł :D Więc gra gitarka :D
Nie wiem, czy gitarka, bo giełda służy do handlowania, a nie do hodlowania... U mnie kasę zaksięgowali, kupiłem krypto i nie mogę teraz go wypłacić, mimo 2giej poprawnej weryfikacji - tej na kyc.bitbay.pl

Teoretycznie własność, masz i ją widzisz, tylko że ........
zgodnie z regułą, że nic 2 razy przypadkiem się nie zdarza, exit scum się chyba jednak szykuje.... Dla mnie to już 2gi poziom pewności na 3 możliwe.

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tomaroc » piątek, 4 października 2019, 18:32

...po pozytywnej weryfikacji skontaktujemy się z operatorem, w celu zaksięgowania wpłaty. Prosimy o cierpliwość. W przypadku braku uzupełnienia danych w ciągu 3 dni, środki zostana zwrócone na konto nadawcy, w kwocie pomniejszonej o koszt przelewu...
Orientuje się ktoś ile wynoszą koszty przelewu, tzn ile mi potrącą - bo nie zamierzam dłużej korzystać z usług BB.
Śmierdzi mi to bitmarketem...

pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » piątek, 4 października 2019, 19:26

eD2k pisze: środa, 2 października 2019, 18:09
ikswodnal pisze: środa, 2 października 2019, 13:22 Jesteś adwokatem(?), pracownikiem(?) BitBay?
liseklsk, macbak2 oraz teamfm to znana na forum grupa wzajemnej adoracji (plusująca się nawzajem) wspierająca bubelka. Trzeba brać na to poprawkę czytając ich wpisy. A czy robią to za pieniądze czy z miłości to już nie wnikam.

Zagladam do tego watku co jakis czas i potwierdzam ze przynajmniej jeden z wymienionych userow zawsze sie odzywa jak pojawia sie jakis problem z gielda.
Niczym adwokat gieldy, i prawie za kazdym razem bagatelizuje problem.

Dokladnie jest to user @teamfm
95% jego wszystkich wypowiedzi na forum zostalo napisane w tym temacie. A dlaczego tak jest, to odpowiedzcie sobie sami ;)

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: r1111 » piątek, 4 października 2019, 19:41

tomaroc pisze: piątek, 4 października 2019, 18:32Orientuje się ktoś ile wynoszą koszty przelewu, tzn ile mi potrącą - bo nie zamierzam dłużej korzystać z usług BB.
Śmierdzi mi to bitmarketem...

pozdrawiam



Obawiam się, że istnieje dość znaczna szansa, iż potrącą wszystko... U mnie na 4ty dzień zaksięgowali kasę na bitbay'u (48 h po 2giej weryfikacji przyz kyc.bitbay.com (teoretycznie, po 3 dniach, powinien wrócić przelew zwrotny !!!!), kupiłem krypto, chciałem wypłacić i po zleceniu wypłaty mail -

"Dzień dobry,

chcielibyśmy przypomnieć o konieczności uzupełnienia przez Pana/Panią danych weryfikacyjnych w celu ponownego nadania uprawnień do wykonywania wypłat.. bla bla...


Wchodzę po raz 3ci https://kyc.bitbay.net a tam:

https://kyc.bitbay.net/#/pl/thank-you
Twoje konto zostało zweryfikowane!
Twoje konto xxxxxxxxxx zostało poprawnie zweryfikowane. Możesz teraz
w pełni korzystać z usług najlepszej platformy do handlu kryptowalutami w Polsce.
Zacznij korzystać z pełnej funkcjonalności BitBay
Wpłacaj i wypłacaj środki w walutach PLN, USD, EUR w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca.

Mają chłopaki tupecik, oj mają...

Czyli z chińskiego na polski:
mamy początek miesiaca 4tego kwartału, ludziska dostali premię za 3ci kwartał, wpłacają więcej kasy na giełdę..
- czyli idealny moment na scum exit, pod warunkiem że wstrzymamy wszystkie wypłaty na 2 tygle (jak się uda).
W przypadku gdy klient się piekli - support wymyśla bajeczkę typy zweryfikuj swoje konto po raz 333ci i zyskujemy na czasie...

Obym się mylił.
Ostatnio zmieniony piątek, 4 października 2019, 23:32 przez r1111, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: anagamidev » piątek, 4 października 2019, 20:05

@prap0n pewnie jakiś animator z Krypto Jam :D

KryptoJam i BitBay podpisali umowę o wartości 20 mln PLN
https://comparic.pl/kryptojam-bitbay-po ... 0-mln-pln/
Rafał Zaorski pisze:Stoimy u progu rewolucji
Myślę, że w ciągu najbliższych 3 lat Krypto Jam wyda na różnego rodzaju akwizycje związane z rynkiem blockchain nawet 1mld zł. Merlin jest jedną z pierwszych spółek na GPW, w które inwestujemy i jednocześnie dostarczamy odpowiedniego know-how.
https://comparic.pl/krypto-jam-wyda-1-m ... lockchain/

### edited: 2019-10-04 21:52 ###
r1111 pisze: piątek, 4 października 2019, 19:41kupiłem krypto, chciałem wypłacić
A można wiedzieć jakie to krypto? :D Ogólnie grubo jeśli Twoje insynuacje mają jakieś przełożenie na rzeczywistość :D Najgorsza rzecz, to jak giełda zaczyna sama spekulować :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tomaroc » piątek, 4 października 2019, 22:05

W międzyczasie znalazłem:
Wypłata PLN 4 zł / przelew
Nie będę się kolejny raz się weryfikował. Poczekam na zwrot depozytu na konto nadawcy - jak to w emailu opisali.
Niech stracę te 4 złote, jeden browar dziś mniej :-P

Obrazek
Win10, Opera 63.0.3368.94

Też macie takie kwiatki. Rynek LTC/GBP a wykres ładuje się od ETH.
Odświeżam F5 i Ctrl+R i wciąż to samo się ładuje.
Nie piszę na support bo pewnie trzeba ciasteczka skasować... ale nie tak to powinno działać.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: r1111 » piątek, 4 października 2019, 23:11

anagamidev pisze: piątek, 4 października 2019, 20:05
A można wiedzieć jakie to krypto? :D Ogólnie grubo jeśli Twoje insynuacje mają jakieś przełożenie na rzeczywistość :D Najgorsza rzecz, to jak giełda zaczyna sama spekulować :D
Nie ważne jakie, shitcoin który można szybko wysłać w świat, gdzie można zamienić na coś, co powinno wzrosnąć. Na BB nic ciekawego na dłuższą metę nie kupisz, a przecież bitcoinem nie będę płacił, z wiadomych względów. Mam nadzieję że się mylę, tylko że generalnie ze mnie dobry analityk, co niestety źle wróży...
tomaroc pisze: piątek, 4 października 2019, 22:05 W międzyczasie znalazłem:
Wypłata PLN 4 zł / przelew
Napisz w wątku, jak (czytaj jeśli) Ci wróci z powrotem na konto kasa. Ja dziś straciłem też browara, bo musiałem się cofnąć z powrotem do FIATa, bo zanim bitbay'a support ruszy dooopę, to crypto polecą jakieś 20%...
WG mojej teorii, kasy Ci nie cofną, tak czy siak. Przed scam exitem, nie uciekniesz, ani przez FIATA, ani przez Crypto (JEŚLI SCAM EXIT jest przesądzony).

P.S. ponoć jest już przygotowana procedura weryfikacji KYC w wersji 3ciej. W tym celu należy:
a) wytatuować sobie na czole "jackass",
b) napisać oświadczenie o zrzeczeniu się wszelkich aktywów na rzecz bitbay'a, wydrukować i podpisać
c) zrobić selfie, trzymając oświadczenie w jednej ręce, a w drugiej dokument z ID ....
Selfie z niewidocznym tatuażem "jackass" na czole, będą odrzucane..

Oczywiście żartowałem...- chyba ... bo rzeczywistość lubi zaskakiwać. A w świecie krypto pewne są tylko scumy i podatki..

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 6 października 2018
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: eD2k » sobota, 5 października 2019, 01:50

teamfm pisze: piątek, 4 października 2019, 12:27200-3000 transakcji dziennie, jak mam problem to błyskawiczna odpowiedź.
no tak, jak jesteś pracownikiem tej pseudo giełdy to dostajesz błyskawiczną odpowiedż
choćby od kolegi z biurka obok
ale u innych użytkowników tego czegoś jednak występują problemy z komunikacją na linii user- to coś
wystarczy poczytać ten wątek
no ale tego już nie widzisz albo nie chcesz widzieć

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » sobota, 5 października 2019, 10:35

r1111 pisze: piątek, 4 października 2019, 19:41U mnie na 4ty dzień zaksięgowali kasę na bitbay'u (48 h po 2giej weryfikacji przyz kyc.bitbay.com (teoretycznie, po 3 dniach, powinien wrócić przelew zwrotny !!!!), kupiłem krypto, chciałem wypłacić i po zleceniu wypłaty mail -

"Dzień dobry,

chcielibyśmy przypomnieć o konieczności uzupełnienia przez Pana/Panią danych weryfikacyjnych
Jeśli klienta uważają za zweryfikowanego, w dodatku po raz drugi, to jaki sens ma kolejna weryfikacja?
Albo tam mają burdel na kółkach i ktoś te maile ręcznie wysyła (serio?) i się często myli,
albo uważają klienta za podejrzanego, w ramach procedur AML zgłosili do nadzoru i aresztowali kasę, a póki nadzór nie zareaguje, grają na zwłokę,
albo faktycznie mają po jakimś włamie manko w krypto i to jest metoda żeby firma jeszcze przez chwilę utrzymała płynność finansową.
Innych możliwości nie widzę i bardzo jestem ciekaw, która to z nich.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: r1111 » sobota, 5 października 2019, 10:58

NIe mogę zrobić kolejnej weryfikacji, bo mam już zakończoną i zweryfikowaną. Podejrzewać mnie o pranie pieniędzy też chyba nie mogą, bo mam u nich 400 zł obrotu w ostatnim kwartale..... Opcje 2 - albo scum exit, albo totalny bórdel w systemie IT.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tu83 » niedziela, 6 października 2019, 14:42

@BitBay Czy jeśli po zalogowaniu w prawym górnym rogu widnieje informacja, że jestem zweryfikowany (weryfikowałem konto u Was dawno temu, ze 2-3 lata temu) to oznacza, że rzeczywiście jestem?

Czy też oznacza to, że gdy będę chciał np. wypłacić fiaty to nagle okaże się, że potrzebujecie kolejny raz weryfikować mnie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
27
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 6 października 2019, 15:01

No 2 typowe sygnały poprzedzające exit scam są tu już od dawna. Mowa o:
-sprzedanie/oddanie giełdy w inne ręce,
-dodatkowe weryfikacje, utrudnianie ludziom wypłacania środków.

Nie musi być exit scamu, ale tu pomarańczowe światełko jest od dawna.
Wypada dodać do tego punkt:
-lubienie się z piramidkami, listowanie FTO na giełdzie (czy jaki ten syf ma skrót).
Futurenet ma teraz chyba gorąco z TSJ. Niby nic, ale wstyd, wstyd, wstyd że to jest na BB. Dla mnie to efekt świadomej współpracy z piramidą finansową, prawnie w Polsce zabronioną.

Obojętne czy Bitbay kiedys padnie, zwinie się, czy będzie działał 1000 lat, nie trzymajcie tam żadnych środków. Nawet jak jesteście daytraderami, to trzymajcie tylko na czas obracania a na noc czy jak Was nie ma, hop na walleta coiny. Należy to powtarzać do usrania, chociaż wielu i tak nie zaczai dopóki nie straci tak wszystkiego. Inna sprawa, że do DT BB to zły wybór, są do tego lepsze giełdy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » niedziela, 6 października 2019, 22:17

@tu83
tu83 pisze: niedziela, 6 października 2019, 14:42@BitBay Czy jeśli po zalogowaniu w prawym górnym rogu widnieje informacja, że jestem zweryfikowany (weryfikowałem konto u Was dawno temu, ze 2-3 lata temu) to oznacza, że rzeczywiście jestem?

Czy też oznacza to, że gdy będę chciał np. wypłacić fiaty to nagle okaże się, że potrzebujecie kolejny raz weryfikować mnie?
Przeżyłem właśnie taką przygodę. Konto widniało jako" zweryfikowany" O konieczności ponownej weryfikacji dowiedziałem się dopiero przy próbie wypłaty krypto.

NIE POLECAM giełdy. Jeżeli chcą być tacy przepisowi, to w okienku wpłaty FIAT powinien się pojawiać stosowny komunikat ZANIM przelejesz tam swoje środki.

@BitBay czy tak trudno to zaimplementować? Wygląda na to, że jest Wam na rękę, macie kilka dni ekstra środki do obrotu. Dla mnie wygląda to jak brak płynności na giełdzie. Albo szykowany exit scam.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » poniedziałek, 7 października 2019, 08:50

dobrze że przeczytałem, bo chce sobie kupić btc a tu nie wiem gdzie bo wszędzie syf widzę, ktoś coś poleca?
nawet już konto założyłem :D

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości