Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » wtorek, 24 września 2019, 12:41

to na stałe ten spadek?
Bo jakiś czas widziałem coś podobnego ne ETC - a to tylko był chyba upgrade softu na jakimś dużym poolu :P
na drugi dzień (a nawet szybciej) moc sieci wróciła do normy

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vwrafi » wtorek, 24 września 2019, 12:43

OK, tylko co to oznacza dla kursu? W górę czy w dół? Jak będzie mniejsza moc, to opłaty będą droższe, ale jak to się przekłada na cenę BTC?

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 30 maja 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Afk - Krk
Napiwki: https://brave.com/teo842

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pirat » wtorek, 24 września 2019, 12:46

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 23 września 2019, 20:29Pirat pisze: ↑ poniedziałek, 23 września 2019, 20:20
Dla mnie blockchain to przyszłość, kryptowaluta - ciekawostka.
A jak dokładnie chcesz używać blockchaina bez kryptowalut?


Dapps, rozproszone rejestry (np: prawa własności, urzędy, publikacje naukowe w modelu open science[!], komunikacja między robo agentami [internet of things]), gaming <-- tutaj jest szansa na masową adopcje,
za to kryptowaluty pewnie będą istnieć już zawsze, ale zawsze w niszy. Co nie znaczy, że ta nisza nie może jeszcze bardzo urosnąć (a raczej sądzę, że urośnie wielokrotnie, choćby z powodu gigantycznej ifnlacji wywołanej ciągłym dodrukiem pieniądza, który nadal przyśpiesza).

Na razie mamy kolejną pompę, z punktu widzenia historycznego wygląda, jak parę poprzednich rozbiegów do bańki, przy których ludzie mówiący "tym razem będzie inaczej", zawsze się mylili. Warto analizować historyczne wykresy.

Ostatni miesiąc z hakiem dokupowałem po trochu za każdym razem gdy spadało poniżej 10k, na wypadek wybicia do bańki, nie wchodząc all in, aby zostawić sobie możliwość zakupów przy większej korekcie. Zobaczymy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 września 2019, 12:46

vwrafi pisze: wtorek, 24 września 2019, 12:43OK, tylko co to oznacza dla kursu?
Nic koniecznego.

https://bitcoinfees.earn.com/

Tą stronę powinni sobie zapisać ci co powtarzają, jaki to BTC drogi i jak się zapycha. Zapycha się i jest drogi ale dość rzadko. Większość czasu jest tanio. Wtedy niestety antybitcoinarze dziwnie o tym zapominają. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 24 września 2019, 13:08

Sam spadek mocy niesie ze sobą optymistyczną możliwość powrotu do miningu ,wyciągania z kartonów starych koparek a i również wcześniej zaangażowanych ludzi ze swoim kapitałem. Złudne to trochę jeżeli chodzi o trudność ,regulowana ilością bloków ale w sensie spekulacji taki może mieć wydźwięk. Longi utrzymane i dołożone, mnie interesuje bardzo możliwość długo trwałego postawienia shorta ale póki do halvingu 8 miesięcy to jeszcze jest wielce prawdopodobna pompa na cenie. Dopiero zmiana nagrody zrobi sieczkę z opłacalnością miningu. Long Long Long póki co
Moc zjechała dokładnie o 21,26% przez dobę
https://bitinfocharts.com/bitcoin/
https://btc.tokenview.com/en/charts
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 30 maja 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Afk - Krk
Napiwki: https://brave.com/teo842

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pirat » wtorek, 24 września 2019, 13:17

socjolog2008 pisze: wtorek, 24 września 2019, 13:08Sam spadek mocy niesie ze sobą optymistyczną możliwość powrotu do miningu ,wyciągania z kartonów starych koparek a i również wcześniej zaangażowanych ludzi ze swoim kapitałem. Złudne to trochę jeżeli chodzi o trudność ,regulowana ilością bloków ale w sensie spekulacji taki może mieć wydźwięk.


Czekaj bo wyjmę mojego blade eruptera XD

Historycznie cena i hashrate skorelowane, ale nikt nie wykazał co jest przyczyną, a co skutkiem. Można traktować jako alert prospadkowy.

Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 4 maja 2016
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@caex72

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: caex » wtorek, 24 września 2019, 14:12

Wiecie co moim zdaniem to jest celowy zabieg żeby inwestorzy kupili taniej btc bo nic nie dzieje się przypadkowo drop mocy + fail bakkt i to wszystko jednego dnia.

Moja opcja to taka :D
Grupa inwestorów dzwoni do dyrektora kopalni (lub kilku mniejszych) ty Zenek wyłącz kopalnie może wreszcie cena spadnie to kupimy taniej BTC i pokryjemy twoje straty z tego powodu a i ludzie się ucieszą że dokupia taniej :lol: :lol:
Proszę nie brać tego jako wskazówkę grania shortów :D

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: vwrafi » wtorek, 24 września 2019, 15:04

Tylko właśnie zastanawiam się w jaki sposób " grupy inwestorów " się ze sobą komunikują? Chyba cała zabawa z krypto polega na tym, że to jest niby anonimowe i czy osoby baaardzo bogate chciały by się tak po prostu ujawnić? W jaki sposób by wysłały do siebie wiadomość? Skoro jakieś osoby dowiedziałyby się kto stoi za konkretnym portfelem, to równie dobrze wszyscy by o tym wiedzieli. No chyba że te " grupy " to tak naprawdę jedna osoba z większą ilością portfeli i z mnóstwem gotówki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 24 września 2019, 15:23

Może te spadki są celowe może to po prostu wytrzesienie słabych rąk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 24 września 2019, 15:23

Tutaj nadal mógłby być jeszcze jakiś ISHS, na 1h wygląda jakby kurs poruszał się w kanale typu bearish :D

Spoiler:
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » wtorek, 24 września 2019, 15:47

caex pisze: wtorek, 24 września 2019, 14:12Wiecie co moim zdaniem to jest celowy zabieg żeby inwestorzy kupili taniej btc
a może po prostu BTC jest chwilowo przewartościowany i jednak zaliczymy dużą korektę ruchu bańkowego od 3,3k przed dalszą hossą, o ile nastąpi? ;)

Liczę na porządny kop w dupę od niedźwiedzi dla munbojów i tłiterowych gimbusów z 0,01 BTC, może otrzeźwieją i przestaną pisać brednie kiedy walniemy w szóstkę z przodu.

A przy okazji, zaczynam jakoś powoli przekonywać się do potencjalnych 40k, także ten :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 24 września 2019, 16:29

U panowie, 3 razy wywalony SL to teraz postoję i popatrzę. Ciekawe jestem jak zachowają się moje alty przy tej okazji. Taka sytuacja że mam dostęp do kompa co kilka godzin, nie mogę śledzić live.
@BitJanusz wiele razy rozmawialiśmy że cena szuka swojego miejsca i nie wiadomo jaka powinna być. Dla mnie cena jest przewartościowana od sławetnego bujania i wyskoku (chyba to luty był) 2017 i 800$ cała późniejsza sytuacja to nic innego jak drukarze w akcji. Ale znowu tego przeciwnika(Usdt) nie można po swoim pokazie mocy w całym 2017 lekceważyć. No sobie popatrzę, może postawię już chyba z przekory jeszcze kilka longów za chwil kilka (takie granie na kotleta to mniej zasadniczo stresowe jest, dlatego takie kosmiczne dźwignie jak x100) - kasy porównywalnej z tą 2015-2017 nie wrzuciłem już nigdy nawet 15% od tego czasu, ale uzależniony człowiek jest od tego cholerstwa, śledzenia kursu i prób przechytrzenia botów aż za bardzo.

Czy te całe Bakkt również mają opcję gry na short - że tak z ciekawości zapytam :?: (obserwując co się dzieje)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 września 2019, 16:38

Jeśli wyszłoby to górą i zanegowało trójkąt, pewnie fani szlaczków Wyckoffa z łatwością dopasuję wszsytko co się dzieje od połowy sierpnia do schematu. Kiedy? Po fakcie oczywiście - jakby wyszło. :)

Zejście w dół z trójkąta może odbyć się szybko i nie czekać do końca wierzchołka, ale nie zdziwiłoby pobujanie pod dyszką a nad dziewiątką nawet ze 2 tygodnie.

To co teraz się dzieje, może byc spuszczanie towaru, dozowane, by nie zrobić od razu zawieruchy.
Zakup rozważę tylko jakby klepało konsolidacje dłuższą. Na DT ofc cały czas można śmigać, ale dziś nic nie brałem jeszcze.
Trochę słaby stosunek RR by się napalać, bo po 9.5k. Zakładam, że spadek do 9.2-9.3k może zacząć dopiero powoli panikę i korektę właściwą.
Na razie to przedbiegi, puszczone wolne lekkie spadki, które jeśli zmienią się w klepanie poziomu, zanegować mogą zmianę trendu, której potwierdzeniem byłby trójkąt spadkowy.
socjolog2008 pisze: wtorek, 24 września 2019, 16:29takie granie na kotleta to mniej zasadniczo stresowe jest
No jest, ale również nie zrobi poważnego zysku. Grając za te 20-50zł na x100 żeby zrobić fajną kasę trzeba by trafić i przetrzymać jakiś dłuższy trend. Przy 50zł na x100 jeśli by złapać ruch typu 5000$->10000$ czyli wzrost 100%, to daje nam, nie licząc prowizji +10000% na tych 50zł, czyli 50zł->5000zł. To co to jest. A ile prowizje no i funding czy jak to zwą... Taki duży ruch złapany, tak to niełatwe a taki mały zysk. Co z tego, że z niczego, jak to mało realne na x100 czy x50 by dłuższy trend złapać. Wcześniej kilkadziesiąt razy by zlikwidowało pozycję zanim się trafi.
To ja już porządny wkład i mały %. Ale faktycznie dla rozrywki x50 x100 są fajne. :)
Ale żyć z tego? Chyba nieliczni by potrafili grając z bardzo dużą dyscypliną.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 września 2019, 16:42 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » wtorek, 24 września 2019, 16:39

Przykro się patrzy na tą bakktowa agonię. Czy bitkojn zmierza do zera czy to kolejna już śmierć bitą. Nie karaluch przetrwa nawet bombę atomową i chiński ban na kopalnie. 8-)

@Wymazywanie

Luka na 8500 dalej w grze. : )

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 września 2019, 16:44

Majkos pisze: wtorek, 24 września 2019, 16:39 Czy bitkojn zmierza do zera
Tzn. z tego co czytałem na forum, to nigdy więcej nie zobaczymy BTC poniżej 10000$, także jakie 0, chyba się zapędziłeś.
Cena BTC > 10000$ forever i nawet papież tego nie zmieni dekretem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 24 września 2019, 16:45

@Wymazywanie a to z życie z crypto nie wiem, pewnie nie jeden na forum żyję. Dla mnie to odstresowanie po całym dniu w firmie, ala taki mały pokerek(tylko mi unibeta zamkneli, a są fajne też platformy z crypto), zabawa, w trakcie dni kuknąć coś dostawić, zrealizować. A i 500 zł na takiej dźwigni, są fajne zyski, są, są jak złapiesz ruch - ostatnie kilka dni tych zysków zjadło właśnie 3xSL od wczoraj. Crypto to taki hazardzik jest, przecież już chyba nikt nie kupuje po 11 latach manifestu Satoshiego i P2P cash system jak to po takim czasie trybi w mniejszej skali, niż automaty z batonami na autostradzie :mrgreen:
To już źdźiebka więcej leży w altach na ledgerze.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 września 2019, 16:53

Majkos pisze: wtorek, 24 września 2019, 16:39Luka na 8500 dalej w grze. : )
Ja na luki nie patrzę. Jeśli to walnie z trójkąta celuję w 7.5k, a nawet niżej na szpilach.

Dla nowych sprostuję - ten trójkąt nie musi się tak skończyć, a jego realizacja, to dopiero jak przebiłoby z impetem jego dolna bandę, luźny rejon koło 9-9.3k $. W zasadzie technicznie wtedy dopiero mamy sygnał sell/sell short, nie teraz. Target to wysokość trójkąta, ale nie musi się z pełni zrealizować, tylko np. w 50-70%. Narysuję jakby to wyglądało:

Dodano po 4 minutach 10 sekundach:
Obrazek

Pełny target aż do 5k i ciut niżej. Ale zakładam, że weszłaby jego część jak to często bywa. Zaznaczyłem na ciemno gdzie cena by się oparła wg mnie. Najpierw w okolicy 8k, a potem w okolicy nawet z 6 z przodu.

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
Pamiętajcie, że to trójkąt z wyjściem możliwym, ale niekoniecznym. równie dobrze może być klepanie, konsolidacja i powolne wspinanie i tak by to wyglądało:

Obrazek

Warunkiem jest raczej nienaruszanie dolnych poziomów trójkątnego kształtu i pewnie kontrolowany skup akumulacyjny bez szybkiego wybicia.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 września 2019, 16:55 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6978
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 24 września 2019, 16:53

@socjolog2008 buy and HODL :D Regularnie, pomalutku akumuluj sobie, lepiej byś na tym wyszedł tym bardziej, że widać codziennie jesteś na giełdzie :D Bitcoin docolowo jedzie do 10M$, więc buy now or cry later :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 24 września 2019, 16:56

@anagamidev owszem, owszem i tak robię z wybranymi crypt walutami. Ale nie z Bitcoinem. Tego typa traktuję z rezerwą, chociaż jeszcze na longach będę nie raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 września 2019, 17:04

socjolog2008 pisze: wtorek, 24 września 2019, 16:45Crypto to taki hazardzik jest, przecież już chyba nikt nie kupuje po 11 latach manifestu Satoshiego i P2P cash system
Rozróżnij sobie BTC jako technologię, a BTC jako aktywo spekulacyjne.
Od jakiegoś czasu ośmieszasz tu stale BTC sprowadzając je tylko do aspektu dzikiej hazardowej spekulacji.
To płytkie. To, że większość tylko nim spekuluje nie oznaczy, że tylko tym jest lub że do tego został stworzony.
Spekulacja w sposób naturalny się pojawiła przy nim nadając mu jakąkolwiek wartość i popularyzując. Zrobiła dla niego wiele dobrego i stworzyła ten rynek. Nic nikomu nie stoi na przeszkodzie, by używać BTC poza spekulacją. To, że adopcja nie jest powalająca nie wynika z tego, że się nie udało coś dobrego z BTC zrobić dla świata. BTC nie ma zastępować kupowania bułek i mleka, do tego akurat nie trzeba używać zdecentralizowanego systemu p2p z kryptografią.

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
socjolog2008 pisze: wtorek, 24 września 2019, 16:56owszem, owszem i tak robię z wybranymi crypt walutami. Ale nie z Bitcoinem
No i będziesz bagholdował ZEC, już pewnie to robisz ale mówisz, że jest oki, bo ZEC jest taki super, wow.
Za kilka tygodni czy miesięcy ZEC będzie nowym dziadem...? :lol:

Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
anagamidev pisze: wtorek, 24 września 2019, 16:53buy and HODL
Tak, szczególnie Game. Ponad -99%, ale jakoś to będzie. Lisk ponad -97%. HODL, uśredniać. Jakoś to będzie. Słuchajcie @anagamidev, on wie co robi, a to że kasa topnieje jak lód na Słońcu, to już tylko skutek uboczny i nic ważnego. Just HODL. Za kilka lat połowa hodlowiczów z 2017 będzie jadła u Brata Alberta. Ale spoko, wpłaci się Wam stówkę na miesiąc na obiadki. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 września 2019, 17:05 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, serek312 i 13 gości