Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » niedziela, 22 września 2019, 00:00

Celr na Binance ładnie się zieleni. Wykres również wygada optymistycznie.
Pewnie ostatni dzień gdzie można coś na altach ugrać przed bakkt.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: btcB1289 » niedziela, 22 września 2019, 11:05

@MinningClub Rozwiniesz co masz na myśli z tym ostatnim dniem ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » niedziela, 22 września 2019, 11:11

btcB1289 pisze: niedziela, 22 września 2019, 11:05@MinningClub Rozwiniesz co masz na myśli z tym ostatnim dniem ?


Pewnie chodzi mu o to, że Bakkt wprowadza jedynie futures na BTC i będziemy mieli odpływ kapitału z altów.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: btcB1289 » niedziela, 22 września 2019, 11:51

@wojteks102 Nawet gdyby był taki odpływ to tylko tymczasowy. Bessa na standardowych rynkach finansowych w 2020 jest już pewna i moim zdaniem spora część kapitału zostanie przesunięta do krypto i to w większej części do altów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 22 września 2019, 13:24

Opracowuję nową strategię na uptrendujące alty. Działa wyśmienicie. Tutaj wszedłem zbyt późno, więc już nie kombinowałem:

Obrazek

bardzo szybkie 30% profitu. :mrgreen:

jeśli ktoś w tym dalej siedzi, to polecam próbować aż do 287. ;) podnosząc SL. Moonshot możliwy i nawet całkiem prawdopodobny.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wojteks102 » niedziela, 22 września 2019, 15:05

btcB1289 pisze: niedziela, 22 września 2019, 11:51 @wojteks102 Nawet gdyby był taki odpływ to tylko tymczasowy. Bessa na standardowych rynkach finansowych w 2020 jest już pewna i moim zdaniem spora część kapitału zostanie przesunięta do krypto i to w większej części do altów.
Ja mam podobną opinię, ale jednak masa osób tutaj nadal uważa, że alty już się nie pokażą z dobrej strony.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: zeroBTC » niedziela, 22 września 2019, 17:37

BitJanusz pisze: niedziela, 22 września 2019, 13:24 Opracowuję nową strategię na uptrendujące alty. Działa wyśmienicie. Tutaj wszedłem zbyt późno, więc już nie kombinowałem:

Obrazek

bardzo szybkie 30% profitu. :mrgreen:

jeśli ktoś w tym dalej siedzi, to polecam próbować aż do 287. ;) podnosząc SL. Moonshot możliwy i nawet całkiem prawdopodobny.

@BitJanusz

jestem pod mega wrażeniem !! Twój target prawie w PUNKT !!

ja też się jeszcze załapałem w godzinkę wskoczyło prawie 30% !! buy -180 / sell -233 !!

...a tymczasem ...SNM nadal szaleje !!

:mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 22 września 2019, 20:05

Ja skorzystałam aż do 287, ale mała suma więc nawet nie ma się co chwalić. Lwia część to było 30% zysku. Muszę jeszcze dopracować zasady TP w mojej metodzie :D ale grunt że działa :)

edit: cały IOST poleciał na SL... choroba. Na szczęście miałem pozycję "na zaś" a chciałem wejść po ustabilizowaniu uptrendu... muszę przemyśleć jak to zrobić. Chyba 8% w plecy, na szczęście pozycja na IOST była o połowę mniejsza niż na ta SNM czyli dzień na ładny PLUS.



Myślę, że to może być ten moment, gdy wszystko wraca do spadków! uwaga. IOST może być pionierem kolejnej "nogi bessy".
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: wamak » niedziela, 22 września 2019, 23:29

@Bitjanusz
Miałeś rację, alty to zdechły kot, jeszcze nie ten czas. Znowu BTC utrzymuje się, a alty tracą. całe krypto to zdechły kot narazie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 23 września 2019, 00:33

@wamak spójrz na to w ten sposób, jeśli pójdziemy na nowy low, to będziemy testować obecne poziomy na wielu altach za jakiś czas, to może być +50-100% na pozycji :D
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 23 września 2019, 09:22

@BitJanusz
Zagrałeś pod RTN na SNM? Kurzcze, że ja nie kupiłem z CIASNYM SL. Idealnie odbiło od 0.618 całego ruchu wzrostowego i dzisiaj mamy ponad 200 sato. Ale, żeby nie być GREED to mogłem ustawić przed pójściem spać o 24 TP na 190-200 sato i też byłoby zacnie.

Korzystasz jeszcze z jakiś wyrafinowanych zagrań oprócz zwykłego SWINGA po wypłaszczach z ciasnym SL, i RTN?
Bo w sumie te dwie taktyki wydają się b. skuteczne o ile zakładamy rozsądne SL i TP

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 23 września 2019, 09:25

Nie zagrałem, miałem to sprawdzić ale byłem po prawie całym dniu jazdy na rowerze i zasnąłem zanim sięgnąłem po laptopa.

korzystam wyłącznie z najprostszych metod: Higher high, lower low (to jest najlepsza i najskuteczniejsza metoda gry), retesty dołków/odrzuceń, fib 0,382 oraz 0,618 jako target w obie strony, RTN, wypłaszcenia z ciasnym SL oraz linie trendu, zwracam uwagę na kliny ale bez większej spiny ponieważ bardzo często nie osiągają targetów. Innych rzeczy nie tykam ponieważ są nieskuteczne. Sprawdzone na dziesiątkach pozycji, strat i wtop. Jeżeli czegoś tu nie wymieniłem, to nie działa to na altach.

aha, jedna uwaga: na altach kurs "wznoszący się" jest BULLISH a opadający BEARISH, odwrotnie niż w książkach piszą, pewnie dlatego, że książki raczej powstały podczas stuletniej superhossy a na bessie ewidentnie jest odwrotnie. Warto pamiętać, że na altach akumulacyjny ruch (względem BTC) to ruch powoli, ale stanowczo ROSNĄCY. Praktycznie KAŻDE duże wybicie bierze się z wznoszącej się fali.

Uniwersalne prawidło na krypto: uptrend wychodzi z akumulacji (im dłuższa, tym potężniejszy uptrend), zaczyna przyspieszać (coraz wyższe słupki na 4h) aż wreszcie następuje "pik chciwości" czyli silne, długie wybicie które na ogół sięga albo poprzedniego dołka (po dużych spadkach), albo odrzucenia kursu, ewentualnie 0,618 dłuiego spadku (to zrobił bitcoin właśnie - 0,618 całości bessy od 20k).

To najlepsze miejsce na TP. Po piku chciwości (i RTN, który często nastepuje) albo dostajemy trójkątną/klinową korektę (która trwać potrafi tygodniami), albo kurs wraca do spadków. W obu przypadkach nie chcemy siedzieć w takim coinie. Jeżeli wierzymy w kontynuację trendu to ustawiamy STOP BUY po narysowaniu akumulacji.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 23 września 2019, 10:12

@BitJanusz
A HH i LL to chodzi Ci o dywergencję na MACD, czy na samej cenie rozmieszczenie?


//edit: A i jeszcze pytanie. Czy dajesz szansę w ogóle, jeżeli nastąpiła by hossa na altach w pełnoprawne, postępujące wzrosty, a nie żadne "chwilowe akcje", które zawsze kończą się, kończyły się tak samo.
W sensie np. Roczny wzrost na Cardano do poziomów z maja 2018? Albo po prostu symetrycznie pod względem czasu, który musiał upłynać, żeby spadł z tamtych poziomów, do tych dzisiaj.
Czy niestety Twoim zdaniem rynek altcoinów jest jeszcze zbyt młody na normalne trendy? I jeżeli chcielibyśmy na czymś 1-3k%, to zauważyłem, że w przeszłości b często stawało się to b.szybko (do miesiąca,dwóch np.) Po czym znowu spadki w czeluścia, bo taki dziwny ten rynek. :P

Ogólnie czy bierzesz po prostu pod uwagę z czasem odwrotny trend, aniżeli ten nam znany od 2018?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 23 września 2019, 10:43

@DjVegas98

HH i LL to po prostu wyższe górki, niższe dołki. :) prześledź sobie na spokojnie np. TNT na 4h to sam zobaczysz, że niższy dołek po wyższej górce padł zero razy. Można podbijać SL i jechać windą będąc już na ok. 100% profitu. Kiedy padnie wreszczie LL i wbije nam stoploss to stanie się to po 80% zysku i ujechaniu trendu prawie do końca. Na tym polega piękno tej prostej metody: jeśli z wypłaszczenia wyjdzie uptrend, to albo wyjdziemy na "piku chciwości" (olbrzymim podbiciu na 1d, zwykle do poprzedniego dołka/odrzucenia -nawet +100% na daily i więcej), albo na załamaniu trendu stoplossem (ZYSKOWNYM nawet do 60-80% względem początkowej pozycji). WIN/WIN.

Ja wyszedłem wcześniej z TNT żeby mieć m.in. kasę na swing na SNM :mrgreen:

Ciężko mi odpowiedzieć na to drugie pytanie. Uważam podobnie jak Brandt, że większość "zbędnych" altów dąży do zera, a obronią się tylko te oferujące rzeczywiste zastosowania. Wierzę, że takie alty jak ETH się obronią. Wierzę, że takie śmieci jak LUN, LRC i tym podobne po prostu będą spadać do delistingu z Binance, które powinien je de facto zabić jak Substratum.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: btcB1289 » poniedziałek, 23 września 2019, 11:13

@BitJanusz Wie ktoś może co się dzieje z IOST ? Osiągnął najgłębszy dołek i nie widać żeby miał się coś podnieść

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 23 września 2019, 11:30

@btcB1289 widać był przewartościowany. Mimo niskiej ceny wolumen jest beznadziejny. Technicznie zaliczył nieudane wyjście z klina (brak wolumenu). Wtopiłem na nim na SL (ale mniej niż 10%, więc bez tragedii). Gdyby spadał dalej, to proponuję dołek w okolicach 1.618 odwrotności odbicia czyli 35 sato. To scenariusz katastroficzny, ale może być dla nas zyskowny.

czytałem reddit IOST i wychodzi na to że tam może z jedna apka sensowna jest. Po prostu ludzie nie korzystają.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: zeroBTC » poniedziałek, 23 września 2019, 15:49

@BitJanusz

jeśli to nie tajemnica to wskaż proszę jakiegoś Twojego czarnego konia z Binance w marę dobrze przygotowanego do najbliższej gonitwy ;)

choć wiem , że czasy nie pewne bo bita niby ściąga w dół , ale spadać nie chcę , a wybić tym bardziej :P

thx

Początkujący
Posty: 153
Rejestracja: 21 marca 2019
Reputacja: 63
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Fridaytrader » poniedziałek, 23 września 2019, 16:28

Co sądzicie o QKC? Kilkanaście dni temu dobił do dna, teraz konsoliduje się na tym poziomie na bardzo wysokim wolumenie. Oczywiście trzeba brać pod uwagę okresowe zwiększanie ilości coinów w obiegu, ale zdaje się, że jesteśmy w momencie, gdzie do listopada powinien być z tym spokój. Dodatkowo MC, który uwzględnia zwiększanie się ilości monet w obiegu systematycznie też spada od października, więc bardzo dynamiczne spadki w ostatnich miesiącach mocno wyprzedziły zwiększającą się podaż monet. QKC już 2 razy w tym roku "pocałował" na wykresie 50 mln w marketcapie w kwietniu, a potem czerwcu, zakładając stałą podaż w tym i następnym miesiącu to powrót w te rejony z obecnego poziomu dałby 200% zwrot.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 23 września 2019, 17:35

@zeroBTC

Hmm. tak na oko to konsoliduje MITH więc może to?

MDA jest maksymalnie spłaszczone od długiego czasu po PND.

Jak masz w sobie nieskończone pokłady cierpliwości to HOT. Ja już miałem dosyć i wyszedłem. Nie mam cierpliwości do następnego miesiąca czekania na retest 12 sato.

Również DENT jest w nieskończonej konsoli a powinien testować 8-10 sato w końcu kiedyś. jednak z tego co wiem, to team od DENT jest jakiś taki niewiarygodny.

"jednosatowe" coiny nie nadają się za bardzo do spekuły mojego typu. Za duży spread. Skok pozycji "o jedno oczko" to kilkanaście % różnicy, powystawiane walle na setki BTC, wolumen żadny. Ble.


@Fridaytrader

QKC ma team, który nie pokazał się z najlepszej strony - zdaje się, że dumpowali własne coiny na Binance, czy coś w ten deseń. Nie chcę nakłamać. Wiele osób (w tym ja i @MinningClub ) przejechało się na QKC.


dziś kupiłem AST (zgodnie z nową metodą) po 316 sato (już profit parę % mogę brać) oraz MATIC po 126 (tutaj nie liczę na Bóg wie co, może +10% wpadnie niemniej) oraz INS (trochę strzał małą kwotą, ale może odbije - SL tak ciasno, że nawet nie poczuję).

Trzymam wciąż moje pozycje na APPC oraz MTH. Obie już mają ustawiony "zyskowny" SL jeśli nie dadzą rady dalej ciągnąć up. MTH kupione za 150 sato. APPC za 350.

Mam jeszcze pozycję na HC i tak sobie ją trzymam od paru dni bo nic się nie dzieje.



Dobra rada dla wszystkich, pamiętajcie by sciągnąć cugle SL i nie wchodzić w nową pozycję gdy BTC wyjdzie z tego w którąkolwiek stronę:
Spoiler:
Obrazek
alty powinny wtedy przestać istnieć dla nas spekulantów na jakiś czas - jak BTC obejmie trend to nie ma zmiłuj.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Bmwm3e92 » poniedziałek, 23 września 2019, 20:16

Patrząc na obecną sytuacje na rynku aż przypomniała mi się legendarna scena z Kilerów 2-óch - „no i w pizdu wylądował” :roll:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości