Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: wamak » piątek, 13 września 2019, 22:39

Wszystko fajnie pięknie, tyle że w 2017 roku alty rosły bardziej, niż BTC, a teraz po bańce inwestorzy są ostrożniejsi. BTC niby drogie, ale wszyscy wiedzą, że spada mniej, niż alty=bezpieczniejsze. Lisk jest typowym altem, który przypiął sie do ogólnego trendu na kryptowalutach w 2017 roku.

ps. Mam polewkę, jak czytam wymianę dyskusji pomiędzy wami (@anagamidev, @Wymazywanie). Ewidentnie nie rozumiecie się.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: -50
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: PRAWY PROSTY » piątek, 13 września 2019, 23:28

anamagidev!!! dokup teraz!! proszę uśrednij!! :lol: :mrgreen: :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » piątek, 13 września 2019, 23:41

@PRAWY PROSTY no ja to tak spokojnie uśredniam, teraz dopiero bym kupował jakoś więcej dopiero na 3PLN pewnie :D Ja to tak jak mówiłem spokojnie 1-10 lisków dziennie średnio regularnie, a mocniej wchodzę pod jakieś poziomy :D Co tydzień na giełdę wrzucam jedną drugą po tysiaku i sobie kupuję różne shity, więc też nie mogę wszystko tylko na Lisk'a poświęcić :D A też teraz jest mało okazji do zarobku na giełdzie :D Zresztą nie ma co kombinować zbytnio, tak samo jak STEEM, że jak to wybiło i już zaczęło rosnąć, to na pewno nie wszedłbym na dobrych poziomach, a już na pewno nie byłoby to możliwe takim kapitałem :D Wiem, że dość szybko z 4 BTC wtedy miałem możliwość wyciągnięcia chyba 45 BTC, tak wszystko to zaczęło szaleć i wybijać :D Mówię Wam, z mojej perspektywy to najświetniejsze czasy pod akumulację :D W zasadzie co bym zalecał, to przeczekać pierwsze wzrosty i nie wyprzedawać się za wcześnie, bo weźmiecie 1000%, a to będzie zaledwie 90% ATH, a później będziecie bańkę odprowadzać wzrokiem i będziecie mieć ból dupy, że za szybko się wyprzedaliście, albo po prostu trzymajcie zawsze coś na HODL :D Już prawie minął rok jak stwierdziłem, że warto akumulować 10 * 365 to ponad 3k$ Lisków, a przy powrocie na 100PLN, to wyjdzie 300kPLN, więc można kupić sporo BTC, w zależności do on zrobi albo innego coin'a :D A jak Lisk wbije nowe ATH to sławetne 100$, to 300k$, to już ponad bańka polskich złociszy :D Ale wiecie jeśli to ja mam rację i Lisk nie upadnie to większość z Was będzie ode mnie odkupywała zapewne, którzy teraz się boicie, jeśli nie mam racji, to zostanę ogolony, ale też na ATH nie liczę, tak jak mowię 20PLN i będzie git, później się zobaczy :D I wiecie ja tak naprawdę to jestem nastawiony na cel, nie patrzę na to co jest tu i teraz, tylko ile później ewentualnie będę miał, dlatego torba pełna Liska lekką mi jest :D

Trochę błąd zrobiłem, że tak skrupulatnie skupowałem te poziomy 80% i 90%, a to później jeszcze dużo pospadało, zawsze reinwestuję, więc faktycznie lepiej było poczekać, ale z drugiej strony to już wiemy po fakcie, a głowy bym wtedy nie dał, więc to też taka śliska kwestia, co kiedy, ważne, że tanio, ale wtedy miałoby się więcej do odkupienia teraz :D

Mam też wrażenie, że dużo osób widzi tylko dołek i górkę, a nie widzi tego co jest po środku, to tak jak moje znajomki napalone na szczycie, nie wiem czego oczekiwały, że to zrobi kolejne 1000% po roku dzikich wzrostów? :D A teraz po takich spadkach to boją się nawet wrzucić tyle samo gdzie mieliby ponad 10-100x więcej tego samego shit'u, który chcą mieć właściwie nie wiadomo po co, ale tak chyba działa hype i moda, tzw. FOMO :D Ja to zawsze mam FOMO na tanie zakupy :D Ale faktycznie tutaj może dojść do "umarnięcia" altów i anagamidev zostanie bankrutem, ale też dużo po prostu mam, bo dużo zarobiłem na poprzedniej hossie, ale i tak wpłacam dodatkowy hajs, bo nadal wierzę, że 1 LISK to 1 LISK i kiedyś będzie wart więcej znacznie więcej niż dzisiaj, a ostatecznie 20PLN też za dwa trzy lat mnie ucieszy :D Besso trwaj :D Dlatego ja jestem taki mega nakręcony teraz jak niżej spada, bo taki dodatkowy tysiak dwa kupuje mi niesamowicie duże ilosć coin'ów z perspektywy ATH :D Zakładając, że 2/10 shit'ów da mi 10x zysku w dłuższym terminie to potencjalnie wyciągnę dwa-4 tysiaki, a na pewno 1 z nich da zarobić z 20-100x może 1000x, więc może być znacznie więcej :D Np. taka egretia ostatnio, takie 100PLN wrzucone tam jest praktycznie niewidoczne, ale jak zrobi 10-100x jak ostatnio to już można dokupić sporo lisków czy innego shita :D
Spoiler:
@wamak no zauważ jaki tutaj jest strach, ludzie dygocą ze strachu z każdym kolejnym spadkiem ceny, ale miśki już są w potrzasku :D Kapitalizacje tak pospadały, że jakby wrócił ten kapitał z roku 2017 końcówki, to byś zobaczyć ATH w dwa dni :D Serio alty są tak zduszone, że to jest szok, ale to jest tak, że tutaj na takiej panice nikt nie ośmieli się wyjść przed szereg, to może nadal jeszcze długo spadać, ale tylko lepiej dla mnie, bo coraz więcej mogę sobie zaHODL'ować, a wiadome, że tutaj może być ryzyko :D

### edited: 2019-09-14 00:13 ###
@PRAWY PROSTY tutaj nie chodzi mi o kasę, ja nawet nie chcę lambo, po prostu się dobrze bawię i wspieram technologię, ja nawet tak szczerze to nie zarobiłem w sensie wszystko siedzi na giełdzie reinwestuję, a także mam coś zawsze na jakieś szybkie akcje/okazje :D A na giełdzie dobrze się bawię i mi się to nie nudzi :D Mówię Ci, nie chciej zarobić na giełdzie to zarobisz :D I wszystko na temat :D Albo pomyśl tak masz fiaty i masz crypto, wiesz, że jedno w przyszłości może być warte krocie, a drugie 0, ale nie wiesz do końca które, dlatego jednego i drugiego chcesz mieć więcej, wtedy jedziesz do przodu :D

A tak w zasadzie to po prostu najlepiej faktycznei sprzedać mieszkanie, obkupić się gdzieś tutaj na Lisk czy LTC czy ETH i poczekać jak urośnie 100% z tych poziomów to nie sztuka, ale mało kto ma taką kasę :D Zwykle są to grubasy i później my malutcy się męczymy na drobnych wahaniach małym kapitałem, a oni sobie spokojnie wychodzą i ich sponsorujemy taka prawda :D Przecież Kim Dotcom obkupił się na 3k-4k$ bodajże, Tony Robbins dokładne na 3.5k$ tweetował, że pora wejść w BTC, to jak oni wejdą tam za 1M$ co najmniej to tutaj ktoś musi im oddać na BTC 3-4 razy tyle, i taka to jest sprawiedliwość :D Dlatego naganiam na wypłaszczeniach i tyle, później to już jest plebiscyt na większego głupca w zasadzie, szczęśliwie, sporo osób kupowało Liska na 50PLN+ i to oni muszą się martwić :D



Dlatego bagholding :D
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 01:05 przez anagamidev, łącznie zmieniany 9 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: -50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: PRAWY PROSTY » sobota, 14 września 2019, 00:10

Ale z Ciebie krejzol :mrgreen:
Jak mówi słynne przysłowie ,, Na krzywe drzewo i Salomon nie naleje " :mrgreen: :mrgreen:
Ale co ja tam wiem...... może za parę lat wyprzedzisz mnie drodze swoim lambo!
Ps. Nie powinno być trudno bo mam civica z 1.4 z 98r :mrgreen: :mrgreen:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
40
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: stokarz » sobota, 14 września 2019, 11:43

@anagamidev akurat ten cytat od Petera jest tak całkowicie błędny, że aż ciężko na niego cokolwiek odpisać. To już Jesse Livermore mówił, że jeśli wchodzisz na rynek i od razu nie masz racji, to powinieneś jak najszybciej z niego spierniczać.

Mentalność hodlowania i baghodlowania to najgorszy twór społeczności krypto. Miał on sen jako strategia na początkach Bitcoina. Ale później? Przyszłość nigdy nie jest znana i jeśli wystawiasz się na maksymalne ryzyko ślepo trzymając jakiś asset to biada ci. I nie mów że przecież fundamenty fundamenty. W hodlowaniu nie chodzi o inwestowanie fundamentalne tylko ślepe wierzenie.

@Harmony nikt nikogo bez mydła nie wydupczył. Powtarzam ostatni raz, SDK to zestaw narzędzi. Sam w sobie nie jest niczym specjalnym. Ktoś musi na tym coś sensownego zbudować. Mogą minąć lata zanim stanie się to na LISKu.

Umówmy się tak. Jeśli rzeczywiście zobaczę, że coś znaczącego się tam dzieje, podejmę się pełnej aktualizacji. Pro bono.

Sens raportu był jak najbardziej "sensowny". Pozbawiając się pozytywnego nastawienia do Lisk z racji trzymania ich tokenów, można dostrzec w raporcie wiele ciekawych rzeczy. Chociażby bardzo szczegółowy opis działania, zastosowania, aplikacji i obecnego rynku na sidechainy. Jakoś nikt o tym nie raczył nawet napomknąć, że i czym takim przeczytał, co skłania mnie do wniosków, że w raporcie szukaliscie tego, co chcieliście w nim znaleźć.

Sidechainy w obecnej fazie technologicznej zwyczajnie nie nadają się do tworzenia aplikacji. Pff co więcej sam blockchain (jak pisze w raporcie o ETH) jest słaby do tworzenia apek. Wręcz beznadziejny. Kosztowny i mało praktyczny.

Sidechainy komplikują to jeszcze bardziej, gdyż pojawiają się potężne problemy z bezpieczeństwem (patrz raport).

Zapewne wszystko to zostanie w przyszłości rozwiązane. Mam taką nadzieję. Ale inwestowanie bo ktoś rzucił słowo "sidechainy", bez żadnego zrozumienia tematu, jest błędem.

A odpowiadając na pytanie o czas robienia SDK przez deweloperów Liska. Nie wiem dlaczego tyle im to zajęło. Co zabawne, osobiście uważam, że SDK jest rzeczą ważną w otwartym projekcie z dużym udziałem społeczności, aby mogła korzystać z tych narzędzi, niemniej są w projekcie ważniejsze sprawy.

BTW. Znam projekt, który taką samą (a zaryzykowałbym stwierdzenie, że nawet lepszą, z o wiele bardziej trafionym zastosowaniem) architekturę sidechainów i potrzebny do niej SDK dla deweloperów, budował przez 4 miesiące. Z sukcesem. Bez hypu. Bo rozumieli, że to tylko narzędzia.

Ogólnie możecie się nie zgadzać z oceną wystawioną Lisk w raporcie. Lecz była ona możliwie obiektywna. Nie pisałem z żadnymi uprzedzeniami. Dla mnie lisk to tylko projekt, jakich są tysiące w krypto. Jedne lepsze, drugie gorsze. Ocenialem uczciwie to co widziałem i analizowałem.

Bolesna prawda jest jednak taka, że nie będziecie w stanie wymienić choćby jednej realnej implementacji kryptowaluty Lisk. Sidechainy nie działają. Lisk nie jest również pieniądzem jak Bitcoin czy Dash.

Lisk i studio deweloperów nad nim pracujących to prywatny biznes. Nie ważne ile lat pracy w to włożą, jeśli będzie bezużyteczne dla rynku, to choćby i sto lat go tworzyli, to nic nie znaczy, to o niczym nie świadczy.

Edit. I proszę naprawdę bez hipokryzji bo w tym szaleńczym pędzie obrony Liska chodzi tylko i wyłącznie o jego kapitalizację rynkową. Cena to wszystko na czym Wam zależy. I nie ma w tym nic złego. Większość z nas spekuluje. Ale to już jest zwykłe omamienie.

Jeśli chcecie zarabiać kasę, to czas wziąć sprawę w swoje ręce i zacząć się uczyć gry na giełdzie. Nikt za was tego nie zrobi. A obrona Liska to lenistwo w najczystszej postaci.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 listopada 2018
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: LiskSDK » sobota, 14 września 2019, 12:02

Dopóki na Lisk Hub nie będzie co robić to nic za dużo się nie pozmienia. Drużyna niebieskiego trójkąta powinna dodać kolejną użyteczność w Hub/Mobile tak jak dodana została możliwość trzymania BTC, tak można dodać inną, kolejną zakładkę. W samym Lisk Hub Twitter może mieć także możliwość wyłączenia, bo zajmuje miejsce niepotrzebnie w tym Hubie. Mam nadzieję, że ktoś z drużyny czyta te posty, by wyciągać jakieś wnioski, sugestie w celu zoptymalizowania całego przedstawienia. Lis będzie kozakiem, jeżeli można wspólnie coś fajnego stworzyć. Prostym klikaniem typu "zbuduj blockchain" -> "Wybierz Total supply" - "nazwa blockchainu" i inne pozycje do uzupełnienia w celu wykupienia swojego łańcucha bocznego A nie tam programowanie w Java to powinno być jako funkcja zaawansowana. Podstawowa opcja utworzenia swojego łańcucha bocznego jako basic pakiet powinna być na wejściu w Hubie bez programowania tylko wybieranie dostępnych opcji ( powtarzam jako pakiet basic) zeby juz mogo powstawac cos dla proby, testu, zabawy, chodzi o ruch w sieci, nie ważne jaki... sam bym se juz stworzyl 7.000.000 swoich coinow Iub rozpoczął jakąs zbiórkę poprzez ico, w celu sfinalizowania jakiegoś biznesu (tokeny=akcje) tak to ma wyglądać czy jakoś inaczej ?

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » sobota, 14 września 2019, 12:37

Hipokryta ze mnie mówie że rzygam Liskiem a wchodzę i patrze co sie dzieje, typowe objawy hodlera :P. A te zlecenie przy 3,60pln co tak pisałem od miesiaców, w połowie zrealizowane reszte anulowalem i kupilem neo, teraz sie zastanawiam czy trafiłem idealnie w dołek :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 14 września 2019, 13:38

@stokarz ale Ty nadal nie rozumiesz co to są kryptowaluty w swej istocie, przecież z takim myśleniem zakładasz, że Lisk po prostu upadnie i już nigdy nie będzie wart więcej niż 4PLN, tzn. za rok, za dwa jego cena będzie bliższa zera niż ceny 140PLN :D I ok :D Ja wręcz przeciwnie :D Ja długo wyczekiwałem na spadki na Lisk :D Stwierdziłem, że ten projekt ma dużą społeczność, podobnie jak STEEM, więc na pewno będzie mnóstwo osób, którym będzie zależało na wzroście wartości i będzie mnóstwo osób, które kupowało dużo wyżej niż to 10PLN :D

Dlatego w tym miejscu tj. 10PLN zacząłem mocniejszą akumulację licząc się z tym, że kupowane liski mogą spaść do 0.01PLN i niżej :D Ale też im niżej spada tym niżej spada moja średnia cena ogólna wszystkich Lisków :D Czyli kupując 1000 Lisków na 10PLN na początku, sprzedając połowę na 20PLN, miałem 500Lisków o średniej cenie 5PLN :D I nie znałem przyszłości, dlatego nie chciałem wyprzedać się zbyt wcześniej, bo zakładam, że Lisk wbije kiedyś w przyszłości nowe ATH :D A nowe ATH czy nawet powrót do 100PLN to z ceny 10PLN to jest pewne 1000% zysku, rozumiesz? :D Takie coś do wykręcenia dla normalnego przeciętnego i słabego trader'a jak ja, który nie gra na dźwigni, nie gra shortów i gra na wzrosty, jest niemożliwe do wykręcenia w kilka dni czy nawet tygodni :D No i wracając, później znowu odkupuję przykładowo 500Lisków na 10PLN bo jednak nie poszło do góry i moja średnia z 5PLN rośnie do 7.5PLN, ale mam 1000 Lisków i zakładam, że kiedyś każdy z nich będzie wart co najmniej 100PLN, cena jednak spada, kupuję trochę na 9PLN, na 8PLN, na 7PLN, na 6PLN, na 5PLN, na 4PLN, niestety tam nie było jakichś większych odbić, trochę przypominało to spadek jak na BTC z 6k$ na 3k$ i sporo Lisków się zakumulowało, później poszło odbicie do 5-6PLN, tam też w miarę możliwości co nieco sprzedałem, ale im więcej robiłem zyskownych trade'ów tym bardzie obniżała mi się cena średnia czyli oddalała się od 10PLN, a dążyła do 0 :D Następnie na 8-9PLN sprzedałem połowę, bo tam też było odbicie na 100%, więc moje średnia cena spadła mocno poniżej 3PLN :D Później zaczęło mocno spadać i znowu skupowałem co nieco co 1 PLN i ta średnia mi się trochę znowu podnosiła, ale było mocno odbicie z 4PLN na 6PLN spory procent zysku i też sprzedałem część i znowu cena mi się obniżyła, no i robiąc tak przez cała bessę ta moja średnia cena co raz to bardziej zbliża się do 0, a oddala od 10PLN, więc sam powrót na 10PLN daje mi pewne 100% zysku, gdzie będę mógł sprzedać połowę i mieć darmowe Liski, które kiedyś znowu mogą być warte 100PLN :D Dlatego mnie to nawet cieszy, że niżej spada, bo mogę więcej zakumulować i uśrednić :D Zakładając, że Lisk spadnie do 1PLN i dopiero gdzieś tam skończy się bessa, to ja cały czas sobie uśredniam i mi ta cena ciągle spada przecież obecna cena to zaledwie 2-3% ATH :D Ja nie wiem jak jest wartość prawdziwa 1 Liska, ale dla mnie 1 Lisk to 1 Lisk, dzisiaj jest tani jutro może być drogi :D Dlatego sobie uśredniam w dół, mając w głowie historyczne maksima :D Może w pewnym momencie wybije i rozpocznie się hossa, wtedy już będę miał kilkadziesiąt tysięcy Liska, które będą mnożyły się razy nie wiem razy 20PLN chociażby to wyjdzie z pół bańki, gdzie zainwestowałem znacznie znacznie mniej :D I ja nie oczekuję zysku w jeden dzień i wiem, że mogę wszystko stracić, ale im dłużej uśredniam tym moja strata będzie mniejsza :D Ja się nie napalam na żadne ATH, ja chcę mieć więcej tanich lisków dzisiaj, żeby mieć więcej drogich Lisków jutro :D Zauważ, że ja wiem, że teraz jest beznadzieja i ogólnie projekt do kosza, ale tak jest na każdej bessie, ludzie myślą i zakładają tylko najgorsze scenariusze, a najgorszy scenariusz już się rozgrywa, więc może być już tylko lepiej :D Bo w sumie gorzej to ciężko, żeby było, a nawet jeśli to i tak niewiele to zmieni w tej sytuacji :D Wszyscy jesteśmy pod wodą i tyle :D Na każdej bessie dochodzi do skrajnych niesprawiedliwych przecen, to jest całkowicie normalne :D Pływamy sobie like a whale boss 8-) :D I oczywiście podobne spojrzenie mam odnośnie innych altów/shitcoinów, tylko jeśli ktoś jacyś płatni pieniacze tutaj ciągle mnie wywołują, nazywając mnie naganiaczem/oszustem, więc czuję się w obowiązku bronienia swoich tez, ciągle muszę pisać to samo :D I nikomu nie każę od razu wchodzić całym majątkiem, tylko spokojnie sobie kupować po 1-10 lisków dziennie i uśredniać, bo przy takich kwotach to można łapać małe wahania nawet i zawsze się coś uśredni :D Podobna strategia świetnie zadziałała na BTC oraz paru innych coin'ach, ale nadal będzie niedowierzanie i kpiny, bo Wy ciągle oczekujecie efektów od razu i macie myślenie typowych piramidowców, hype'iarzy i forex'owców :D Zamiast pomyśleć o tym jak o wirtualnym pieniądzu zdecentralizowanym o otwartym kodzie, którego wartość bazowa będzie z czasem tylko rosła(z możliwymi chwilowymi bańkami) albo spadnie do 0 :D

A i gorąco proszę o minusy, dwoje się i troję, ale coś nie działa :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 14 września 2019, 14:31

Za dwa miesiące odbędzie się wydarzenie Lisk.js

https://lisk.io/liskjs2019

Dodano po 16 minutach 20 sekundach:
Wymazywanie pisze: piątek, 13 września 2019, 19:39Napiszcie ile wtopiliście na Lisku uśredniając i skupując od kilku dolarów wyżej zgodnie z zaleceniami głównego trolla, to obliczymy czy starczy Wam na jakikolwiek obiad, czy załatwiać Wam obiady u Brata Alberta.
Nie wiem w ogóle czemu do mnie bijesz i mieszasz mnie w swoją wojenkę z Anagamidev, kiedy odniosłem się do raportu ? Masz problem i sam kupowałeś wtedy, gdy Anagamidev krzyczał " promocja " ? Ja tego problemu nie mam, bo nie kupuję ze względu na czyjeś posty, mam swój własny rozum i sam oceniam ryzyko.
Wymazywanie pisze: piątek, 13 września 2019, 19:39A na marginesie, jak już podali Ci obiad czyli SDK, co z tego masz?
Podpowiem Ci, bo widzę, że marginalizujesz sytuację i nie rozumiesz do końca SDK. Możesz teraz za pomocą narzędzi stworzyć własny blokchain w javascript i testować na nim natywne apki, bez konieczności poznania i zrozumienia wszystkich linii kodu blokchain. Wystarczy Ci do tego wiersz poleceń (Lisk Commander) i znajomość ich. Dla osoby postronnej może się to wydawać niewiele, ale to daje dużo większe możliwości dla programistów niż przedtem.
Wymazywanie pisze: piątek, 13 września 2019, 19:39Kiedy będzie blog o nadużyciach w tym syfie? Trzeba rzucić jakiś grubszy napiwek na kratę piwa, by powstał jak obiecano to jestem chętny jakby co.
Temat stanął w miejscu, jak już ostatnio wspominałem ciężko u mnie z czasem, bo mam dużo obowiązków, a raczej krata piwa czasu mi nie zastąpi, szczególnie, że nie spożywam alko ;) Obawiam się, że zanim ten raport by powstał, sprawa DPOS zostanie nieaktualna, ze względu na zmiany jakie idą. Dlatego też uważam, że chwilowo bez sensu jest go tworzyć - zbyt wiele to nie zmieni, a energii w pojedynkę zużyje ogrom. Umówmy się, jeśli zmiana konsensusu będzie nadal korzystna dla kartelu, wtedy raport powstanie i będzie miał sens. Teraz nie ma po co szerzyć negatywne informacje, które - raz, że są już dobrze znane, bo zostały opisane wielokrotnie przez inne osoby, a dwa - w obliczu nadchodzących zmian, taki raport może szybko stracić na aktualności, a smród będzie się ciągnął. Oczywiście brak raportu nie oznacza, że ten temat próbuję przemilczeć.
stokarz pisze: sobota, 14 września 2019, 11:43@Harmony nikt nikogo bez mydła nie wydupczył. Powtarzam ostatni raz, SDK to zestaw narzędzi. Sam w sobie nie jest niczym specjalnym. Ktoś musi na tym coś sensownego zbudować. Mogą minąć lata zanim stanie się to na LISKu.
Tak jak mówiłem w jeszcze wcześniejszym poście, rozumiem to. Tylko, że jeśli ktoś zbuduje coś sensownego na SDK to wtedy nie będzie opisywany SDK, a właśnie to "coś". Uważam, że możliwość i łatwość budowania czegokolwiek za pomocą SDK powinna zostać również objęta w raporcie.
stokarz pisze: sobota, 14 września 2019, 11:43BTW. Znam projekt, który taką samą (a zaryzykowałbym stwierdzenie, że nawet lepszą, z o wiele bardziej trafionym zastosowaniem) architekturę sidechainów i potrzebny do niej SDK dla deweloperów, budował przez 4 miesiące. Z sukcesem. Bez hypu. Bo rozumieli, że to tylko narzędzia.
Podziel się nazwą tego projektu, jeśli to nie tajemnica i w jakim języku jest stworzony blokchain. Spokojnie, to dział Lisk, ale chętnie poznam i z pewnością nie tylko ja, nazwę tego przesięwzięcia.
Ishias pisze: sobota, 14 września 2019, 12:37Hipokryta ze mnie mówie że rzygam Liskiem a wchodzę i patrze co sie dzieje, typowe objawy hodlera . A te zlecenie przy 3,60pln co tak pisałem od miesiaców, w połowie zrealizowane reszte anulowalem i kupilem neo, teraz sie zastanawiam czy trafiłem idealnie w dołek
Szacun, że potrafisz się przyznać haha :mrgreen: Ja nadal nie kupiłem, kasa czeka na giełdzie już trzeci miesiąc :shock: Czekam na niższe ceny - nie wiem jakie :D I nie wiem czy ostatecznie kupię Liska czy jakąkolwiek krypto albo wypłace pieniądze :)
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 14:41 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adam.krakus » sobota, 14 września 2019, 14:36

No fajnie - ale coś więcej o tym wiadomo? Czy to nie będzie kolejny meetup, na którym powiedzą co to jest blockchain, a później się napiją i pojedzą?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 14 września 2019, 14:42

@adam.krakus To nie jest meetup tylko event. Zresztą masz wszystko opisane na stronie razem z harmonogramem zajęć.
Join us this November in Berlin for our annual lisk.js event. You can expect everything from learning how to code with Lisk’s SDK, to educational keynotes from blockchain industry insiders and networking sessions. Whether you are a developer, community member, or a blockchain enthusiast, the event’s program has something for you.
Code

Get in-depth knowledge of the Lisk SDK by taking part in workshops and coding challenges.
Learn

Stay up-to-date on blockchain technology with talks from Lisk-based projects and industry experts.
Network

Make connections in the Lisk ecosystem and the Berlin blockchain scene.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » sobota, 14 września 2019, 16:24

@Harmony Cholera, Harmony, a ja już naprawdę myślałem, że nastąpiło jakieś przebudzenie u Ciebie; wyjście z oczadzenia bago-Liskiem; może nie Katharsis czy Oświecenie, ale jednak jakiś krytyczny przełom na drodze samodzielnego myślenia. Teraz wygląda to niestety na fejkowe wybicie... Czasu na blog brak (argument najłatwiejszy), sprawa DPOS nieaktualna jakby powstał a w ogóle nie rozumiemy jak wielkim osiągnięciem jest SDK. Wow, SDK! No tak, ale nie odpowiadasz na pytanie: co masz z SDK? Pokaż te projekty, apki, cuda na kiju, używane przez społeczność, znane, przydatne. Cisza...

@Stokarz też Wam nie pasuje, bo pisze prawdę o Lisk. Główny troll przegranych uśredniaczy pisze teraz, że:
anagamidev pisze: sobota, 14 września 2019, 13:38@stokarz ale Ty nadal nie rozumiesz co to są kryptowaluty w swej istocie
Tak, tak. Koleś, który pisze x raportów o różnych crypto, chyba nawet na poziomie prac licencjackich, często chyba za darmo, z pasji, nagle nie rozumie idei kryptowalut, bo mówi prawdę o miernocie Lisku... Brawo...
anagamidev pisze: sobota, 14 września 2019, 13:38@stokarz ale Ty nadal nie rozumiesz co to są kryptowaluty w swej istocie
Jedyny powód tej wojenki jest taki, że nie toleruję gości, którzy krzyczą: tanio!/kupować!/okazja!/uśredniać! i robią z tego wielomiesięczny gejowaty i notoryczny spam. Jestem jak najbardziej za dyskusją, argumentami, wymianą zdań, ale takich co krzyczą najgłośniej sugerując innym co mają robić, nie znoszę i ich tępię. Na szczęście takich krzykaczy jest tu mało.

@Stokarz, Z nimi najczęściej się nie da racjonalnie. Klapeczki na oczach, Bitbay to jedna półkula mózgowa, obietnice Liska druga półkula i wielkie marzenia, bo SDK jest genialne a Lisk to super projekt. Polewka. Ciężko uwierzyć, że są ludzie, co siedzą na rynku od 2017 a ich główne zainteresowanie inwestycyjne to nadal Lisk, bardziej niż BTC i topowe alty lub alty rokujące. No ale chcącemu nie dzieje się krzywda.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » sobota, 14 września 2019, 16:45

Obrazek

może tak polecimy?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 14 września 2019, 17:13

@Wymazywanie Jak jesteś hojny i zapłacisz mi za miesiąc pracy po czym zagwarantujesz mi zatrudnienie z powrotem to mogę stworzyć taki raport. To że się dorobiłeś kroci na giełdzie i masz czas na rozprawki na forum nie oznacza, że każdy go ma. Mam więcej obecnie czasu na czytanie aniżeli pisanie. Więcej nie zamierzam się tłumaczyć z mojego życia prywatnego bo umówmy się - moja matka ani kobieta nie jesteś.

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
@Wymazywanie Chcesz się dowiedzieć więcej o SDK to odwiedź event Liska który będzie za 66dni. Tam poznasz przykłady użycia , jak np. Lisk.bike. Nie nastawiaj się że będę dawał Ci wszystko na tacy - masz dwie ręce, mózg i oczy - działaj .

Dodano po 2 minutach 36 sekundach:
Stokarz mi nie przeszkadza, sam złożyłem się na ten raport oraz dałem plusy. Przeszkadza mi timming i brak kluczowych informacji. Po prostu dla mnie raport jest dobry ale nie bardzo dobry bo nie jest pełny . Zresztą nie jest to wyłącznie moje zdanie. Drugiego dnia nie musisz się doszukiwać naczelny hejterze Liska ;) Już się nawet przyzwyczaiłem że wpadasz tu w dołkach i odganiasz ludzi, czepiasz się Liska niczym mucha do gówna ;)

Dodano po 7 minutach 14 sekundach:
Zapomniałem zapytać. Jak tam super projekt algo? Dalej bagholding ? Hehehe

Dodano po 12 minutach 53 sekundach:
@Wymazywanie Masz tu specjalnie dla Ciebie https://www.reddit.com/r/Lisk/comments/ ... e_the_sdk/

Z pewnością ten link odpowie na dużo Twoich pytań . Osobna kwestia na ile jesteś w stanie to zrozumieć jako nieprogramista i czy na kolejnym dołku nie będziesz znów zadawać tych samych pytań, bo marnujesz tym mój i swój czas.

Zaś co do pytania , co zostało stworzone za pomocą SDK - prosta odpowiedź - wszystkie wersje rdzenia od 2.0 powstają za pomocą SDK.

Dziekuje, oklasków nie trzeba.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 15 września 2019, 00:29

@Harmony Liska nie trzeba hejtować, już samo realistyczne podejście nazywacie fudem. Dzięki za link. Czyli rozumiem, że nadal nie ma nic ciekawego w związku z SDK. No ale dajmy temu trochę czasu, może coś się rozwinie. Algo? Przecież ja to daytradowałem na kilka godzin, max kilka dni. Ja rozumiem, że normalny dla Ciebie sposób gry to "kup Liska/patrz jak spada/trać kilkadziesiąt %", ale są ludzie, którzy po prostu tradują jakieś ruchy raczej nie dopuszczając do bagholdingu. Co do Algo nawet Wam wrzucałem listę wszystkich moich tradów na tym z Binance niczym US-owi ;) , to możesz prześledzić całą historię. Od czasu sprzedaży za 1$ nie grałem, raz podchodziłem malutką ilością, ale nie szło, to zacząłem grac co innego, chyba XMR wtedy. Obecnie czasem kusi to Algo bo dużo spadło, ale raczej wolę teraz lokować w bardziej pewne rzeczy, ostatnio miałem własnie XMR, potem BTC, a od 64.5$ mam LTC i jeszcze nie sprzedałem. Trochę nie chcę mi się ryzykować obecnie na Algo, wole mniejszy % ale mniejsze ryzyko na topkach.

Nie znajdziesz ani jednego mojego cytatu, że piszę, że to super projekt.
Znajdziesz za to wiele moich słów o tym, że ryzykowne, że skopana dystrybucja (durna aukcja holenderska), że nie polecam niezaawansowanym, że ma trend spadkowy i gram tylko na nieduże odbicia ale dużą kasą, szybkie selle. Tak więc, by się do mnie przyjebać dość słaby temat wybierasz. ;)
Harmony pisze: sobota, 14 września 2019, 17:13Już się nawet przyzwyczaiłem że wpadasz tu w dołkach i odganiasz ludzi,
Panie kolego, o tym, że na Lisk jest dołek lub że jest blisko dołek Wy niektórzy już drugi rok piszecie, a cena jebie w dół i w dół ciągle i to bez nowych dołków na BTC i na topkach, które są znanczy % powyżej dołków przełomu 2018/2019...

Także ten tego yhym, jak mogę w dołkach fudować Liska, jak na Lisk co chwila są nowe dołki i końca nie widać :?: :lol:
Gdzie jest żelazna podłoga na 2$ i super wsparcie na 4zł? Fudem było pisanie przeze mnie jak odbiło, że i tak skończy pod 1$?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 15 września 2019, 09:39

Szykuje się rekordowy 7-8 tydzień na czerwono :D Na 1d bullish engulfing :D Powrót ponad 4PLN(1.01$ ~ 3.95PLN) mógłby zrealizować fulcrum bottom zdaje się :D Warto zauważyć, że po każdym 84% spadku było mocne odbicie ponad 100% :D
Poloniex, 1w :D
Spoiler:
Binance, 1w :D
Spoiler:
Wypłaszcz mocny :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pokavb » niedziela, 15 września 2019, 11:01

No sprężyna napięta na Altach . Pytanie kiedy to wystrzeli ?
@anagamidev Koszyki zapełnione ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adiqq » niedziela, 15 września 2019, 11:48

pokavb pisze: niedziela, 15 września 2019, 11:01No sprężyna napięta na Altach . Pytanie kiedy to wystrzeli ?

Nie wiem dlaczego założenie, że kiedykolwiek wystrzeli. Napięta sprężyna albo wystrzeli, albo się zwyczajniej urwie. Na tym polega różnica, żeby brać pod uwagę też ten drugi możliwy (a jakże!) scenariusz

Coś tam kiedyś na pewno wystrzeli......a większość jednak raczej zasili szeregi deadcoins :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 15 września 2019, 12:29

@pokavb no jeśli czytasz moje posty to powinieneś wiedzieć, a Ty jak tam czekasz na 100$? :D
@adiqq hehe, no na BTC też niby wypłaszcz, był desert of despair i wydawało się, że sprężyna się zdezelowała, a później jak ruszyło to klękajcie narody, BTC pokazał klasę lepszą od niejednego shitcoin'a, tylko BSV i LTC były lepsze :D
adiqq pisze: niedziela, 15 września 2019, 11:48większość jednak raczej zasili szeregi deadcoins
To i tak dobrze, bo my wszyscy na stówę zasilimy szeregi dead humans :D

Nie no Lisk to typowy shitcoin odbije trochę, najlepiej na 50PLN pogonić dziada :D Zostawić sobie 1000Lisków i czekać na 3000PLN :D To i tak 3 bańki, na lambo starczy spokojnie :D Ogólnie teraz na takie bessiej i beznadziei powinny zacząć kiełkować marzenia o lambo, jachtach, ferrari, nowych domach, posesjach i ogromnej kasie :D Ja nawet nie martwię się, że Liska spadnie do 0.01PLN, nawet lepiej, ja po prostu tutaj cały czas od tych 10PLN boję się, że za szybko się wyprzedam, a nie że mogę coś stracić :D I dlatego większość nie może zrozumieć mojej perspektywy :D Doskonale pamiętam jaki był hype na Lisk i wtedy 100$ to wydawało się kwestią dni :D Dla mnie cała ta korekta 98% to mega błogosławieństwo, dar od boga, życiowa szansa, dar od losu :D Na stercie błota w przydrożnym rowie rozkwita lotos, piękny pachnący budzący radość i zachwyt :D Tak też jest z takimi shit'ami :D Przecież pierwsza bańka na crypto to tam jak ktoś zarobił 1M$ to pewnie się cieszył, ta druga bańka już miała wielu multimilionerów, a kolejna jeśli będzie to pewnie już będzie po niej kilku multimiliarderów :D Kapitalizacja powinna być 10-100 razy większa niż ta poprzednia i osiągnąć wartość kilku/kilkunastu bilionów :D

@maly_ZE jestem optymistycznym realistą starającym się wyciągać wnioski z przeszłości i na tej podstawie antycypować przyszłość :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 września 2019, 12:42 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: maly_ZE » niedziela, 15 września 2019, 12:36

@anagamidev Jesteś albo skończonym idiota i zwykłym naganiaczem, albo geniujusz, który za kilka lat będzie się że wszystkich tutaj śmiał.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości