Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 czerwca 2019
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: cierpliwy » piątek, 13 września 2019, 20:41

Cześć

może nie są to błędy tłumaczenia czy ortograficzne ale coś, co rzuca się (i kłuje) w oczy:

1. Bitcoin Cash pisane razem

Obrazek

lepiej jest:

paprykarz szczeciński

niż:

paprykarz
szczeciński

2. Stwórz konto- moim zdaniem lepiej brzmi: Utwórz konto. Tak będzie też spójnie, bo raz jest Stwórz, a raz Utwórz

Obrazek

Obrazek

3. Poleć znajomych- lepiej byłoby: Poleć nas znajomym. Mogę polecić znajomych, którzy kieliszka nie odmówią, ale chodzi o to, żeby im polecić tą stronę.

Obrazek

Obrazek

4. Wyrównanie do lewej (lub może lepiej justowanie na całej stronie)

Obrazek

5. Obsługuje - kto? Może: Obsługujemy

Obrazek

6. Pojedyncza litera na końcu zdania- lepiej wygląda jak jest w drugiej linii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 września 2019, 01:25

mudol pisze: piątek, 13 września 2019, 19:07 Obrazek
"łańcuchuonchain" chyba spacja? Tak samo "wyjściaoutputs"
Faktycznie, brak spacji.

Literówka nie będąca ortem: 50 PLN

EDIT:
Korekta - to są 2 literówki. 2 X 50 PLN = 100 PLN
mudol pisze: piątek, 13 września 2019, 19:07 Dodano po 22 minutach 6 sekundach:
Obrazek &nbsp nie zamienia na spację
Nie mam na to kategorii, ale jest to poważny fuckup. Nie do końca z mojej winy, ale niech będzie. 100 PLN
mudol pisze: piątek, 13 września 2019, 19:07 Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
Obrazek
Chyba lepiej brzmi "użytkownicy z poleceń/polecenia".
Nie, tak ma być.

"Użytkownicy poleceni" to inaczej "Użytkownicy poleceni przez Ciebie serwisowi Local.Bitcoin.com".
mudol pisze: piątek, 13 września 2019, 19:07 Dodano po 5 minutach 38 sekundach:
Obrazek
Chyba zamiast średnika powinna być kropka?
Nie, w 100% specjalnie dałem średnik.

Razem EDIT: 200 PLN (korekta ze 150 PLN).

Podaj adres BCH.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 12:14 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 września 2019, 01:33

cierpliwy pisze: piątek, 13 września 2019, 20:41 1. Bitcoin Cash pisane razem

Obrazek
Nie mam wpływu na łamanie tekstu i nie jest to błąd. Tekst łamie się automatycznie, nic nie poradzę.


cierpliwy pisze: piątek, 13 września 2019, 20:41 2. Stwórz konto- moim zdaniem lepiej brzmi: Utwórz konto. Tak będzie też spójnie, bo raz jest Stwórz, a raz Utwórz
Obrazek
Obrazek
No nie wiem. Wyrazy to całkowite synonimy. Właśnie dlatego lepsze jest moim zdaniem "stwórz konto" bo na unnych stronach nie jest używane. Jest tak inaczej, ciekawiej.
Naciągane troszeczkę.


cierpliwy pisze: piątek, 13 września 2019, 20:41 3. Poleć znajomych- lepiej byłoby: Poleć nas znajomym. Mogę polecić znajomych, którzy kieliszka nie odmówią, ale chodzi o to, żeby im polecić tą stronę.

Obrazek

Obrazek
Nie do końca o to mi chodziło w tłumaczeniu. Ja program referencyjny rozumiem w ten sposób, że to Ja polecam serwisowi Local.Bitcoin jakichś ludzi, z których potem też otrzymuję zyski.

Moim zdaniem w tą stronę też jest poprawnie.

cierpliwy pisze: piątek, 13 września 2019, 20:41 4. Wyrównanie do lewej (lub może lepiej justowanie na całej stronie)

Obrazek

6. Pojedyncza litera na końcu zdania- lepiej wygląda jak jest w drugiej linii

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na łamanie tekstu i wyrównanie do prawej/lewej nie mam żadnego wpływu niestety i nie powinienem nawet próbować, bo strona się rozjeżdża, co już się stało bo próbowałem zaingerować. Wymagałoby to zapewne zmian w materiałach, do których nie mam dostępu.


cierpliwy pisze: piątek, 13 września 2019, 20:41 5. Obsługuje - kto? Może: Obsługujemy

Obrazek
Elegancko Ci się udało znaleźć. Błąd krytyczny. Który jest też w angielskiej wersji, hehe. Ale niech będzie - zgłoszę buga w systemie translacji, że oryginalny text jest też niepoprawny.

EDIT: 120 PLN. (Miało być 200 PLN, ale ten sam błąd jest w oryginalnej wersji angielskiej, czyli moje tłumaczenie było niby OK).


Razem: 120 PLN

Podaj adres BCH.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 01:40 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 3 razy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 września 2019, 01:33

Bit-els pisze: piątek, 13 września 2019, 19:25 a nie lepiej- pełna kontrola nad kluczami prywatnymi

Już wyżej wytłumaczone. To nie jest to samo.

1. Chodzi o to, że nie ma kustosza, a nie o to że masz kontrolę nad kluczami. To, że masz kontrolę nad kluczami to jest oddzielna sprawa i nie jest to w 100% równoważne twierdzenie.

2. Tłumaczenie przestałoby być wierne angielskiej wersji, gdybym użył takiego sformułowania.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: adiqq » sobota, 14 września 2019, 08:27

te spójniki na końcu linii wyglądają okropnie. Wiem, pisałeś już o tym wyżej, ale mimo to radziłbym drążyć temat. To trąci amatorką - bo spójrz na to w ten sposób: skoro (autorzy) nie potrafią poprawnie sformatować tekstu na stronie, to dalej może być już tylko gorzej.

Pisze sporo oficjalnych/urzędowych pism i to bardzo kłuje w oczy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 14 września 2019, 09:36

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 14 września 2019, 01:33Na łamanie tekstu i wyrównanie do prawej/lewej nie mam żadnego wpływu niestety i nie powinienem nawet próbować, bo strona się rozjeżdża, co już się stało bo próbowałem zaingerować. Wymagałoby to zapewne zmian w materiałach, do których nie mam dostępu.
Jest jeden sposób na to, w edytorze np w zdaniu: "kupno i sprzedaż BCH" zamieniasz spację na spację niełamliwą czyli " " to co właśnie w nagłówku jest ;) czyli "kupno i sprzedaż BCH", wtedy "i sprzedaż" będzie traktowany jako całość. Ale to przetestuj czy dobrze zamienia na spację aby takich baboli jak przy handlu i ofertach.
Ty to wrzucasz w jakimś edytorze wizualnym czy masz pola zwykłe do tłumaczenia?

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: Pancer » sobota, 14 września 2019, 11:38

https://naforum.zapodaj.net/31207d4ddcd5.jpg.html]Obrazek
- Swoją nową jednorazową parę kluczy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: baggins » sobota, 14 września 2019, 11:43

blink pisze: piątek, 13 września 2019, 17:39wielu-podisowym
a nie wielo-podpisowym jak coś
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 września 2019, 11:47

Pancer pisze: sobota, 14 września 2019, 11:38 https://naforum.zapodaj.net/31207d4ddcd5.jpg.html]Obrazek
- Swoją nową jednorazową parę kluczy
Bingo! Znalazłeś pierwszy naprawdę poważny błąd, którego nie ma w angielskich oryginałach!

200 PLN

Podaj adres BCH.

Dodano po 31 sekundach:
baggins pisze: sobota, 14 września 2019, 11:43 a nie wielo-podpisowym jak coś

Tak, było wyżej mówione.

Już poprawiłem w źródłach, na stronie pojawi się zapewne za parę tygodni. Trochę trwa ten proces.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 czerwca 2019
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: cierpliwy » sobota, 14 września 2019, 11:56

Obrazek

20% opłat ZA handel/ Z handlu

Obrazek

powinno być: urządzeniami ? chyba o to chodzi
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 12:04 przez cierpliwy, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: baggins » sobota, 14 września 2019, 11:58

Screenshot-2019-9-14 FAQ Local bitcoin com.png
jednen z podpisanych --> jeden a raczej jednego
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 września 2019, 12:00

baggins pisze: sobota, 14 września 2019, 11:58 jednen z podpisanych --> jeden a raczej jednego

BYŁO!

Przejrzyj temat chociaż pobieżnie przed zgłoszeniem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: baggins » sobota, 14 września 2019, 12:07

druga linijka używająć
Screenshot-2019-9-14 FAQ Local bitcoin com(2).png
swoją raczej
Screenshot-2019-9-14 FAQ Local bitcoin com(1).png
i generalnie interpunkcja jest co najmniej niekonsekwentna ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 12:14 przez baggins, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 września 2019, 12:23

cierpliwy pisze: sobota, 14 września 2019, 11:56 20% opłat ZA handel/ Z handlu

OK, tłumaczenie jest poprawne, niepoprawna forma wyrazu. Zakwalifikuję to jako podwójną literówkę.

2 x 50 PLN = 100 PLN

Twoje podsumowanie razem: 220 PLN

Dodano po 10 minutach 51 sekundach:
baggins pisze: sobota, 14 września 2019, 12:07 druga linijka używająćScreenshot-2019-9-14 FAQ Local bitcoin com(2).png
Literówka klawiaturowa - przytrzymany ALT.

25 PLN.
baggins pisze: sobota, 14 września 2019, 12:07 swoją raczej Screenshot-2019-9-14 FAQ Local bitcoin com(1).png
i generalnie interpunkcja jest co najmniej niekonsekwentna ;)
2 literówki nie będące ortem (zła forma osobowa) - 2 x 50 PLN = 100 PLN.

Razem 125 PLN.

Podaj adres BCH.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 12:23 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: Pancer » sobota, 14 września 2019, 12:23

Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 12:38 przez Pancer, łącznie zmieniany 2 razy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 września 2019, 12:35

Pancer pisze: sobota, 14 września 2019, 12:23https://naforum.zapodaj.net/ac380a8df847.jpg.html]Obrazek
- "bicoin" - brak "t"

Kolejne 50 PLN.

Nie podałeś jeszcze adresu BCH.

Podsumuję Cię później.

EDIT2:

Pancer suma: 250 PLN

Dodano po 2 minutach 40 sekundach:
EDIT:

Robię sobie przerwę, wrócę do poprawek i wypłat wieczorem.

Away.
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 września 2019, 20:39 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 14 września 2019, 12:36

Trochę te "chcę" nie pasuje, ja bym zamienił na "rodzaj transakcji"
Obrazek

Jeszcze tutaj nie jest przetłumaczone:
Obrazek
"Powiadomienia"
Ostatnio zmieniony sobota, 14 września 2019, 12:42 przez CzarnaOwca, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: Pancer » sobota, 14 września 2019, 12:40

=https://naforum.zapodaj.net/8b6fd2d93233.jpg.html]Obrazek

- taka to trochę błachostka, ale zmiana szyku na "w jaki dokładnie sposób.."

https://naforum.zapodaj.net/f51d2b88ffdf.jpg.html]Obrazek

- w tym nagłówku raczej pasuje, "..wielo-podpisowym depozytem.."

https://naforum.zapodaj.net/54a2e38a7cd2.jpg.html]Obrazek
-brak przecinka

https://naforum.zapodaj.net/df402bb1df78.jpg.html]Obrazek
- literówka "i"zamiast "l"

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 22 czerwca 2019
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: cierpliwy » sobota, 14 września 2019, 13:58

baggins pisze: sobota, 14 września 2019, 12:07generalnie interpunkcja jest co najmniej niekonsekwentna
generalnie w całym FAQ możnaby poprawić przecinki (np. przed że, aby, który)

Jest to podobny serwis, ale uważamy że ma kilka przewag nad LocalBitcoins.com.
Zobacz tabelę poniżej aby poznać niektóre istotne cechy naszej platformy.
Powodem dla którego wystawcy makerzy mają taką zniżkę jest zachęcanie ludzi do wystawiania ofert.
Podczas wysyłania BCH na konkretny adres, możesz użyć ich aby upewnić się że skopiowałeś ten adres poprawnie.
W momencie gdy klucze używane do szyfrowania wiadomości zostaną zniszczone, konwersacja jest utracona na zawsze
Jedyny przypadek w którym nasza obsługa może czytać wiadomości to kiedy jedna ze stron dobrowolnie odda swój klucz deszyfrujący (jest to robione podczas wystąpienia sporu).
Obie strony mogą sobie wysyłać wiadomości oraz monety BCH nawet gdy jedna z osób jest odłączona od internetu przez cały czas.
Wiadomości są utajnione z wyprzedzeniem, jako że w momencie skasowania klucza możliwość ich odzyskania zostaje bezpowrotnie utracona, nawet jeżeli udało by się odtworzyć tekst w postaci zaszyfrowanej.
Dowolna ze stron musi tylko ujawnić obsłudze serwisu współdzielone sekretne hasło aby przeczytać każdą z wiadomości w całej konwersacji.
Jako przykład, powiedzmy że Alicja wystawiła ofertę na Local Bitcoin.
W momencie gdy Bob zweryfikuje obydwa podpisy z użyciem klucza publicznego Alicji, ma już pewność, że klucz oraz adres BCH należą do niej
W tym momencie byłoby możliwe aby Bob wysłał monety BCH Alicji, lub też wysłał zaszyfrowaną wiadomość
Teraz ma już wszystko czego potrzebujemy aby dokonać bezpiecznego handlu z Alicją.
a następnym razem gdy Alicja będzie online, sprawdzi ona poprawność tego podpisu.
Jest technicznie niemożliwym aby Bitcoin.com wydał twoje BCH znajdujące się w depozycie.
Ingerujemy w przebieg transakcji tylko wtedy gdy wystąpi spór o płatność, a w momencie ingerencji możemy tylko uwolnić BCH do dyspozycji kupującego lub sprzedającego.
Różnica między OP_CHECKDATASIG a wielo-podpisowymi portfelami wynika z tego, że w przypadku tego pierwszego, druga strona transakcji nie musi wyrazić zgody na to w jaki sposób i kiedy monety BCH zostaną wydane
Wyrocznia (którą może być sprzedawca, kupiec lub arbiter) nie ma mocy sprawczej aby narzucać warunki transakcji
Inaczej jest w skrypcie używającym OP_CHECKDATASIG, gdzie zamiast tego wyrocznia zwyczajnie daje wygrywającemu podpis, który może on wykorzystać w dowolnym czasie aby odblokować BCH w sposób taki, jakiego będzie sobie życzył.

przed zaznaczonymi powinien być (imo) przecinek.
Ja już więcej nic takiego nie widzę.
pozdrawiam

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć Local.Bitcoin.Com w 100% na język polski, płacę BCH za znalezienie błędów

Postautor: Pancer » sobota, 14 września 2019, 14:17

@cierpliwy zgadzam się, w FAQ, jest sporo braków z interpunkcją.
https://naforum.zapodaj.net/abebd833102d.jpg.html]Obrazek
Przecinek

https://naforum.zapodaj.net/b16e343bf577.jpg.html]Obrazek

Pytanie, Regulamin & Prywatność będą również tłumaczone ??

Wróć do „Bitcoin Cash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości