Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4674
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3488
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 13 września 2019, 08:13

Na 3D mamy świeczkę doji i utworzyła się formacja młota po lokalnym trendzie spadkowym. Analiza mówi, że mamy potwierdzone formacje odwrócenia. Tylko, że analiza techniczna swoje, a życie swoje...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 13 września 2019, 09:29

socjolog2008 pisze: czwartek, 12 września 2019, 21:43Po co komu ten żeton za 100k$
Nikomu :D Jak chcesz mieć coin'a o stabilnej wartości to kup sobie USDT albo USDC i będziesz happy :D Równie dobrze można zapytać, po co komu żeton za 100$ albo za 1000$ :D Należy także zadać sobie pytanie ile wart jest 1$ :D On też nie ma żadnej stałej wartości, ma tylko mniejsze wahania, a dlaczego ma mniejsze, bo można manipulować ceną sztucznie, co robią rządy :D W przypadku BTC nie ma tego, więc należy się z tym liczyć, że nie ma dobrych duchów, które będą stabilizowały jego kurs, za to jest masa żądnych zysków ludzi i dlatego tutaj jesteśmy :D Ludzka chciwość i głupota nie zna granic :D Ogólnie coś takiego jak kryzys/krach nie istnieje, bo niczego na świecie nie przybywa ani niczego nie ubywa, tylko zmienia się przekonanie ludzi o wartości czegoś w danym czasie :D Zawsze jest tyle samo wygranych, co przegranych, a także tych, którym wszystko jedno :D Równie dobrze można odwrócić wykres i stwierdzić, że jest bańka na strachu i beznadziei :D




### edited: 2019-09-13 11:38 ###
Tak w ogóle koledzy to powinniście mnie zacząć minusować, bo trochę za dużo mam tych punktów reputacji :D Niestety Bitmar nie jest w stanie mi resetować licznika, więc prosiłbym o ujemne punkty, najlepiej z zakresu 10-20 :D Tak, żeby zjechać do jednocyfrowych wartości, bo już tworzy mi się na nich lekka bańka :D Tak więc proszę szczerze i z wielką mocą o nie żałowanie minusów :D
Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2019, 11:40 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: stokarz » piątek, 13 września 2019, 11:11

Bardzo niedocenianą rzeczą w czasie spekulowania Bitcoinem jest kwestia prowadzenia dziennika trejdera. Pomaga on nam w identyfikowania naszych własnych błędów, kiedy za szybko wchodzimy w trejd, a może problem leży w złym ustawianiu przez nas zleceń Stop Loss?

Jako że, chyba ani razu jak czytam ten wątek, nie pojawiła się wzmianka o zapisywaniu swoich transakcji i tworzeniu planu wchodzenia na rynek, postanowiłem przygotować materiał zgłębiający to zagadnienie.

Szczerze mogę dodać, że żadna metoda analizy technicznej, dosłownie nic nie zwiększyło tak bardzo mojej skuteczności na rynku jak prowadzenie dziennika.

Zapraszam zatem do tekstu:

https://bithub.pl/artykuly/stokarz-czyt ... t-zasypia/

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » piątek, 13 września 2019, 15:11

Z każdym dniem zmniejsza się koszt wyjścia ceny górą z dużego trójkąta. Za około 7 dni wystarczy utrzymanie obecnej ceny:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 13 września 2019, 15:25

@anagamidev Ja tam widzę wg mojej kuli, że kurs to dopiero wystrzeli!
Obrazek
;)

A dlaczego mamy Cię minusować? Zawsze na forum musi być ktoś kto daje nadzieje i ktoś kto tę nadzieję odbiera, przyroda lubi równowagę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » piątek, 13 września 2019, 15:56

stokarz pisze: piątek, 13 września 2019, 11:11Jako że, chyba ani razu jak czytam ten wątek, nie pojawiła się wzmianka o zapisywaniu swoich transakcji i tworzeniu planu wchodzenia na rynek, postanowiłem przygotować materiał zgłębiający to zagadnienie.
Było nieraz, już tak Ameryki nie odkrywaj na nowo. Przy długiej grze, jako takie statystyki powodu strat lub choćby duża świadomość najczęstszych rodzajów błędów daje doskonałe pole do modyfikowania stylu gry i poprawiania błędów.
stokarz pisze: piątek, 13 września 2019, 11:11Szczerze mogę dodać, że żadna metoda analizy technicznej, dosłownie nic nie zwiększyło tak bardzo mojej skuteczności na rynku jak prowadzenie dziennika.
A jaką masz dokładnie skuteczność? Podaj np. sam % zarobiony od początku gry na giełdzie w stosunku do wkładu oraz stosunek miesięcy na plus do miesięcy na minus (jeśli nie w ujęciu miesięcznym, to takim w jakim rozliczasz sobie zyski/straty; imo miesięczny najlepszy). Te statystyki dużo powiedzą nie ujawniając wcale konkretnych zarobków.

Dodano po 5 minutach 20 sekundach:
wamak pisze: piątek, 13 września 2019, 15:11Z każdym dniem zmniejsza się koszt wyjścia ceny górą z dużego trójkąta. Za około 7 dni wystarczy utrzymanie obecnej ceny:
Tylko, że takie przebicia - nazywam je pasywnymi - nie mają takiej mocy jak prawdziwie dynamiczne ruchy. A często pasywne przebijanie kończy się boczniakiem i pójściem w odwrotną stronę. Ogólnie wyjście w górę z takiej spadkowej LT chyba ma większe szanse mieć przebieg jakiejś niecki akumulacyjnej, odwróconego spodka itp. niż dynamicznej świecy wzrostowej. Ale każdy medal na dwie strony: dłuższa akumulacja to z tego co nieraz słyszałem większy ewentualny wzrost. Nie wiem, czy jest faktycznie prawidłowość przełożenia szerokości akumulacji na wysokość wzrostu (zwłaszcza, że można jedną skalę rozciągać bez ruszania drugiej...), ale słyszałem tu o tym kiedyś. Wtedy szykuje się bardziej taktyczna gra dla cierpliwych. Nadal stawiam na kryptowalutowe gorąco późną jesienią i w zimie o ile oczywiście nie skończy się wypełnianiem dalej trójkąta spadkowego. Jeśli zobaczymy cenę w jego wierzchołku, nie wiem czy warto się mocno łudzić, że nie spadnie.

Poniżej dygresja na inny temat.

Zabawne jak po długim czasie, wielu, zwłaszcza nowym, wydaję się patrząc na wykres po lewej, że "tak łatwo było na czymś zarobić, tylko trzymać!". No to wyobraźmy sobie, że cena za rok byłaby 40000$, alty też dużo więcej. I co? Taki moment jak teraz jest taki łatwy w teraźniejszości do zakupów? Chyba nie. Zresztą, aby nie sugerować, że teraz jest taki moment, przewińcie sobie wątek do analogicznych czasów (analogicznych w sensie dobry zakup, nie do teraźniejszych, bo tego nie wiemy, ale do omawianego zjawiska), czyli np. koniec 2015, początek 2016 po większej korekcie, czy początki 2017 w czasie większej korekty. W każdym z takich momentów, które po czasie są dobrymi okazjami, okazuje się, że jest mnóstwo niepewności, oczekiwania spadków, trudności, męczenia się i to każdego, ile by w tym nie siedział. Zarabianie jest łatwe, ale tylko w wyobraźni i po czasie.

Dodano po 9 minutach 49 sekundach:
mudol pisze: piątek, 13 września 2019, 15:25A dlaczego mamy Cię minusować?
Spoiler:
Prawdopodobnie kopiuje trochę z posta viewtopic.php?f=27&t=25968&start=40000#p601260 o dużej ilości plusów i o minusach.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » piątek, 13 września 2019, 16:13

Wymazywanie pisze: piątek, 13 września 2019, 15:56Zarabianie jest łatwe, ale tylko w wyobraźni i po czasie.

Weźmy choćby dzisiejszy przykład z DASH. Pisałem w wątku w dziale "inwestycje", że prawdopodobnie spadek ceny DASH się zakończył (na podstawie wykresu), a jednak nie zrobiłem konwersji z XRP na DASH, teraz już za późno. Wygrała niepewność, mimo trafnej analizy.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: stokarz » piątek, 13 września 2019, 16:53

Wymazywanie pisze: piątek, 13 września 2019, 15:56A jaką masz dokładnie skuteczność? Podaj np. sam % zarobiony od początku gry na giełdzie w stosunku do wkładu oraz stosunek miesięcy na plus do miesięcy na minus (jeśli nie w ujęciu miesięcznym, to takim w jakim rozliczasz sobie zyski/straty; imo miesięczny najlepszy). Te statystyki dużo powiedzą nie ujawniając wcale konkretnych zarobków.
Dziennik prowadzę od 12 miesięcy. Skuteczność w ujęciu miesięcznym waha się w granicy 46-60% w okresie pozytywnych miesięcy, których było 10 (czerwiec był wyjątkiem z 6 trejdami, kiedy bardzo mocno grałem na wzrosty - 5 z tych zagrań było zyskowne). W tym roku lipiec był dla mnie bardzo zły i niezyskowny, ze skutecznością na poziomie 34%. Październik zeszłego roku to również było piekło, ale tak jak mówię, zacząłem wtedy na poważnie.

Może to dotyczy tylko mnie, ale rzeczywiście prawdziwa spekulacja zaczęła się dopiero jak założyłem dziennik i notowałem co robię nie tak. Miałem na przykład świetne wejścia, ale trzymałem pozycje za krótko albo z drugiej strony nie realizowałem zysków. Także takie zapiski pomogły.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 13 września 2019, 18:21

Na 4h nic ciekawego :D Emocje jak na grzybach :D Dzisiaj piątek trzynastego :D #88


@shinya56
No ostatnio na DAX30 ładny ISHS wszedł :D Wiesz wszystko tutaj jest subiektywne, ale ważne, że działa :D Aczkolwiek tutaj należałoby najpierw przebić linię szyi :D

Ej i daj mi minusy, proszę :D

Ciekawe czy kryzys w Niemczech się już skończył :D Ogólnie jakieś QE jest teraz w Europie :D
Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2019, 18:57 przez anagamidev, łącznie zmieniany 7 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4674
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3488
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » piątek, 13 września 2019, 18:42

@anagamidev
Ty widzisz tam odwróconą głowę z ramionami, inny widzi tam nietoperza. Takie analizy są mocno subiektywne. Widzisz co chcesz widzieć. Tak działa mozg człowieka. Już lepiej opierać swoją analizę np. świecach i wolumenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 13 września 2019, 19:12

anagamidev pisze: piątek, 13 września 2019, 18:21Ciekawe czy kryzys w Niemczech się już skończył
offtopowo: brat pracuje w VW, zawsze mieli zamówienia na co najmniej 3 miesiące, obecnie przez ten właśnie kryzys, już tylko na 2 tyg.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » piątek, 13 września 2019, 19:20

@anagamidev Tak dla przekory, moze w druga strone : )



Ej panowie niżej bierzcie ten rysunek na miękko napisałem " dla przekory " : )

Takie formacje nie dla mnie jakoś : /
Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2019, 22:40 przez Majkos, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 maja 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zbimos » piątek, 13 września 2019, 21:27

Nie wiem o co chodzi z tymi liniami na wykresie... Moze mi ktoś to wytłumaczyć? (Poproszę)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » piątek, 13 września 2019, 22:16

@Zbimos dwie szare kanał trendu, dwie zielone to poziomy bodajże price action, a fioletowy zygzak to figura głowy z ramionami RGR.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » piątek, 13 września 2019, 23:11

Nice and easy :D Ostateczne wyleszczenie :D

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » piątek, 13 września 2019, 23:24

Up.
Dlatego nie ustawiam zlecenia SL. SL tylko w głowie.
To wszystko w jednej minucie się działo. Pięknie zaplanowane, pięknie wykonane. Ale ten rynek jest płytki.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Ryszardenkota » sobota, 14 września 2019, 04:36

Na Krakenie widzę,że już któryś raz tak się dzieje. Chyba trzeba część środków rtam przenieśc i powystawiać oferty w bardzo dużym rozstrzale na takie przypadki

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6742
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6559
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 14 września 2019, 10:07

To nie miało miejsca. Moje zlecenie na 8500 nietknięte. Prawdopodobnie jakiś błąd w wyświetlaniu.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » sobota, 14 września 2019, 15:19

BitJanusz pisze: sobota, 14 września 2019, 10:07Moje zlecenie na 8500 nietknięte

Faktycznie 8500 byłoby dobrym momentem na zakup. Spadek o 38% od 13900. To samo było w lipcu 2017. Z podobnej formacji, jak teraz (tylko krótszej czasowo) poszło fake-wybicie w dół, po czym pojawiła się masa kupujących. Wtedy zeszło 38% niżej, od ceny 3000 do 1830.

O to miejsce historyczne mi chodzi (formacja konsolidacji podobna do obecnej):
Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » sobota, 14 września 2019, 16:54

Wszystko wskazuje na to, że będzie mocny ruch w górę

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości