Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » wtorek, 10 września 2019, 23:52

Nie wiem po co te złośliwości :D Niby chcecie decentralizacji, niby chcecie miliony, a boicie się buy-the-fucking-dipować :D Był bardzo fajny dip na 3k$, to nie, akumulacja jest zła, uśrednianie jest złe :D A jak zaczyna się hossa, bull run, to nagle larum, że trzeba skupować dip'y 10-procentowe duży kapitałem, żeby nie wypaść z pociągu :D A żeby skupować takie dipy to trzeba idealnie trafiać w górki, co raczej graniczy z cudem :D Dlatego powiadam, że warto skupować dobre aktywo jakim jest Bitcoin aka GOLD 2.0 na duży spadkach tym bardziej 80% i w dół :D A 100k$ prędzej czy później będzie jeśli tendencja się utrzyma :D Pytanie czy mam już kupować, czy już trend potwierdzony, czy już koniec, czy jednak lecimy na nowy dołek długoterminowy? :D Swoją drogą taka uszczypliwość w stronę Elliotowców, to fajnie dzisiaj w filmiku powiedział naganiacz Tomasz Rozums, że twórca tej metody sam nigdy nie zarobił na rynku :D


W sumie to raz byłem poważny, w prima aprilis :D
Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 1 kwietnia 2019, 22:38 @ergorg to nie żart. Mamy rozszerzoną falę C i może być dużo bardziej dramatycznie niż te 2k$ jeśli ten bearish pennant zrealizuje się w pełni na liniowym. Aczkolwiek wiecie, nie ma jednego pewnego scenariusza, jednak rynek jest nadal mega słaby. Osobiście nie sprzedaję, bo i tak już mam sporo BTC, a jak coś dokupię i uśrednię jakoś... W każdym razie nadal mój główny target to 288k$, jednak jeśli ktoś nadal boi się straty tymczasowej to może faktycznie niech poczeka na lepsze ceny albo jakieś potwierdzenie odwrócenia trendu. Nie chcę namawiać do złej inwestycji, szkoda, żeby ktoś się wyprzedał na dołku jeśli ma słabe nerwy i psychikę.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » środa, 11 września 2019, 01:00

@anagamidev Skończ tą "żenuę". Ludzie tu normalnie grają, kupują, sprzedają, inwestują, zarabiają, wtapiają, planują. Sugerowanie, że ludzie nie kupują, nie kupowali, nie zarabiają, bo zwróciłem uwagę, że robisz z siebie kretyna z tą buźką zamiast kropki jest... no nie wiem, może lepiej zakończę, bo to tak słabe...

Twoje pisanie tu jest raczej bezwartościowe oprócz niektórych linków jakie czasem rzucisz. Non stop piszesz to samo o wielkich wzrostach i równocześnie od czasu do czasu, że przecież może spaść. Tak, masz rację, ale to racja na poziomie zdania "albo jutro będzie ciepło, albo chłodno, albo zimno, albo spadnie deszcz" :| . Ergo to co robisz, to kompletny spam przy którym jakikolwiek ruch nie nastąpi jesteś w stanie powołać się na swoje słowa, że coś "przewidziałeś". Tymczasem notorycznie mylisz się w przypadku shitcoinów jak Game czy Lisk, w których jesteś wyjątkowo aktywny. Stosując Twoje rady o tym, że jest tanio, że warto kupić, uśrednić, byłoby się na grubej stracie rzędu minus kilkadziesiąt %. Z uśmiechem na ustach niczym upośledzony wciskasz dalej ciemnotę by kupować coś co polecasz od cen grubo kilkaset % wyższych. To jest chore.

Kiedyś zrobiłeś taki fajny wątek w którym tylko Ty pisałeś, szkoda, że częściej z niego nie korzystasz, bo to tutaj jest naprawdę męczące 24/7 od 2 lat ten sam spam czytać. Na Lisku to przeszło i nawet stada leszczy dały Ci pewnie (strzelam) jakieś 70-80% punktów reputacji za pisanie, że Lisk wzrośnie podczas gdy tylko spadał (no joke real story lol), ale może chociaż ten wątek byś ocalił przed sobą..? 8-) Uwierz, mogę się założyć, że każdy kto regularnie czyta wątek, zna ponad 99% możliwych Twoich odpowiedzi na jakiekolwiek poruszany temat... Baj baj.

A gościa z Tokeneo nie nazywałbym naganiaczem. Naganiaczem jesteś Ty i to takim obślizgłym, obleśnym. Z uśmiechem na ustach wciskasz gówno-shity na forum, na których wtopiłeś i wtapiasz dalej. To ohydne. A co do Ganna i EW żadne zdziwienie. O Gannie to czytałem. Chyba pan z Tokeneo czytał tą samą książkę z krótkim wspomnieniem o tym Gannie co ja. To chyba było w Uniwersalnych zasadach spekulacji.
Ostatnio zmieniony środa, 11 września 2019, 01:09 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 11 września 2019, 01:09

@Wymazywanie hehe, to właśnie Ty się do każdego przypieprzasz, przecież ja tylko napisałem, że po spadku o 80-90% warto sobie akumulować i uśredniać na lokalnych wybiciach, bo często zdarzają się na altach jakieś wystrzały :D A niektórzy dla Twojej wiadomości grają long term czyli nastawiają się na bagholdowanie nawet jeśli dane aktywo może stracić po takim spadku dodatkowe 50-99% :D Ty tego nie potrafisz objąć swoim najwyraźniej malutkim umysłem, ja tylko Ci argumentuję i dobitnie rzeczywistość zweryfikowała, że miałem rację, gdzie Ty non stop twierdziłeś, że nie warto, że lepiej poczekać na jakieś potwierdzenie trendu, itp. itd., dajesz jakieś banalne rady z dupy, piszesz posty, eseje, gdzie lejesz wodę, bo dużo osób już napisało we wcześniejszych postach dokładnie to samo, nie wysnuwasz żadnych oryginalnych wniosków, analiz :D Jak ktoś coś napisze nie tak jak Ty chcesz to się czepiasz, parę osób przestało przez to wstawiać swoje analizy :D Może warto zastanowić się nad sobą, bo to, że na rynku można stracić to wie każdy :D Ale są momenty mniejszego ryzyka i większego ryzyka, a dla Ciebie co by się nie działo to ta sama śpiewka, banialuki, piedololo :D A ja ciągle muszę tłumaczyć to samo :D
Spoiler:
Obrazek
Każdego można nazwać naganiaczem, kto kupuje danego coin'a, w ogóle nie łapiesz ironii i sarkazmu :D Tak jestem naganiaczem na dołkach, zwykle jak na coś naganiam to wynika to z tego, że kupuję danego coin'a lub sprzedaję :D I tak jestem zapakowany w Liska, w Game, w BTC, w LTC, w XRP i wiele innych coin'ów, które wg. mnie mogą dać zysk, inaczej bym ich nie skupował :D Czy ja tutaj coś ukrywam? :D Nie :D Czemu nie podkreślasz tego, że jako nieliczny tutaj pełen optymizmu na forum o BTC zalecałem gorąco akumulowanie BTC na cenach 3k-4k$, gdzie dzisiaj cena jest 2-3 wyższa? :D Gdzie byłeś jak Lisk odbił z 4PLN do 9PLN? :D Czemu tego nie wyłuszczysz? :D Czy każdy coin musi wbijać codziennie swoje nowe ATH, żeby zarobić? :D Po prostu jesteś zwykłym trollem i złośliwcem, zgrywasz lokalnego guru i mistrza spekulacji :D Czy każda inwestycja musi być udana? Czy każda inwestycja ma dać od razu zwrot? :D Czy jeśli Lisk wróci na ceny 10PLN+ to przeprosisz mnie i przyznasz, że miałem rację, tak jak w przypadku BTC, LTC, ETH, które dały zarobić po kilkaset procent? :D Czy jeśli GAME odbije chociaż do 1PLN to odszczekasz swoje piedolololo na mnie? :D Swoja drogą przez cały 2017 rok nazywałeś mnie trollem jak od czasu do czasu napisałem 10k$ soon :D Czemu o tym nie wspominasz? :D Jaką mamy dzisiaj cenę? :D Czy jest tanio? :D

### edited: 2019-09-11 03:57 ###
Tutaj np. można próbować złapać taki 10-procentowy dip :D Najlepiej all in :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 11 września 2019, 06:24

anagamidev pisze: wtorek, 10 września 2019, 23:52Nie wiem po co te złośliwości

To nie złośliwości, też uważam, że taka pisanina, bo inaczej tego nazwać nie można jest żenująca...w pełni zgadzam się z tym co napisał wyżej @Wymazywanie
I pamiętaj - uzależnienia można leczyć, a przynajmniej próbować ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 11 września 2019, 09:32

@adiqq ale właśnie to co opowiada ta osoba to są dyrdymały :D Przecież takie granie zachowawcze i czekanie na jakieś potwierdzenie trendu to jest baju baju dla frajerów :D Takie coś nie zarabia, a przynajmniej mocno ograniczamy się w stosunku do całego potencjału :D Jeśli na BTC jest jakakolwiek decentralizacja i jeśli w ogóle jakiekolwiek kryptowaluty są zdecentralizowane to im niżej spada tym należy być właśnie bardziej nieostrożnym i napalonym na kupowanie, taka jest prawda :D Jeśli BTC spadł 80% na 4k$ i zaczynamy akumulację i uśrednianie, to maksymalna cena jaką w najgorszym przypadku możemy tutaj uzyskać to 4k$, im niżej spada tym ta średnia obniża się na naszą korzyść, jasne, że w przypadku potencjalnego spadku na 1k$ takie wejście na 4k$ może dać chwilą stratę 75%, ale z kolei mamy możliwość kupienie dużo większej ilość BTC za dużo mniejszy kapitał, czyl w tym przypadku 4x razy więcej BTC :D I skupując tak aż do dołka nasza cena masakrycznie się obniża :D Niekupowanie na 4k$ to zakładanie się z rynkiem, że w dłuższym terminie cena nigdy nie będzie wyższa, a nawet jakby spadło do 1k$, to mając odpowiedni MM i uśredniając, to kupując za 10k$ na 4k$, na 3k$, 2k$ i 1k$ wydałbyś 40k$, kupując 20.8 BTC miałbyś średnią cenę 2k$ i po powrocie na 4k$ masz BTC równowartości 83.3k$ :D Gdzie mógłbyś wyciągnąć wkład i mieć za darmo BTC z potencjałem na 100k$ i więcej :D Jasne, że BTC może upaść do 0 i go zdelistują, ale równie dobrze kupując teraz może spaść do zera albo go zdelistować :D W przypadku nawet gdyby jakimś cudem spadł do 1$ to znajdzie się całe mnóstwo osób, które będzie w stanie wydać małe kwoty i wystarczy 1000 osób inwestujących średnio 21000$ albo 10000 osób inwestujących 2100$, żeby wykupić wszystkie BTC i przyhodlować, a ludzie widząc, że cena kiedyś była 20k$ na ten moment przy byle dobrym news'ie rzucili by się na zakupy jak przy otwarciu Biedronki czy jak na promocję w Lidlu :D Paradoksalnie już mieliśmy taką sytuację :D Dołka nigdy nie da się przewidzieć, ale kupujemy już na promocji tak czy siak :D Po prostu gość dużo zarobił, w ogóle nie umie wykorzystać potencjału rynku, gra dokładnie tak samo jak kilka lat temu nic się nie uczy i boi się reinwestować w BTC, bo za wcześnie się wyprzedał i teraz wszystkim obrzydza BTC i kryptowaluty :D Zabawne jest to, że jak grał na ALGO to co drugi post w innym wątku to było to jaki to algo ma potencjał, gdzie w pewnym momencie pisze: "kupuje wszystko jak leci", a kurs ALGO spada o 30-50%, gdzie dopiero następuje wystrzał i gość uchodzi ledwo z życiem :D I taki to z niego wielki doradca :D Ja przecież tutaj mówię o grze długoterminowej bez dźwigni, im dłużej spada tym lepiej dla kogoś kto akumuluje tygodniami, bo nie każdy ma od razu dostępny duży kapitał, a zwykle im niżej spada tym bardziej wypłaszcza wykres się i ciągnie po dnie - odwrócony funkcja logarytmiczna i ma się mnóstwo czasu na akumulację :D Po czym na byle jakim dead cat bounce masz możliwość wyjścia na zero i uśrednienia, albo po prostu wyciągnięcia wkładu i masz darmowe BTC :D I nie da się robić milionów w dwa dni :D Przecież tutaj mieliśmy akumulację kilka miesięcy zaledwie, nawet lepiej jakby to się przedłużyło o rok albo dwa nawet, gdzie później inwestując sumaryczne dużą kwotę np. pół bańki równowartość mieszkania, miałby 3-4x więcej :D Oczywiście mogło stać się inaczej, mogło jeszcze długo spadać, ale tak jak mówię, że w perspektywie długoterminowej tylko lepiej dla nas :D A kupowanie teraz gdzie cena jest 3x większa, to, żeby osiągnąć taki wynik to zaryzykujesz 500kPLN i będziesz czekał cierpliwie na 30k$? :D


Tymczasem 4h, dragonfly doji :D 8 min to zamknięcia, coś to RSI nie chce się wychłodzić :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12846
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 11 września 2019, 09:53

@anagamidev, zastanawia mnie, czemu Ty jeszcze nie naganiasz na jakąś piramidę? Byłbyś idealnym naganiaczem. :D :D :D

---

Na wykresie bez zmian, czekam na dolne ograniczenie kanału lub któreś z poziomych wsparć. <ziew>

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 11 września 2019, 09:59

@ergorg i kolejny :D Raz, że miałem rację, dwa, że nie jestem naganiaczem żadnym tylko kryptoentuzjastą :D Poza tym za każdym razem jak napisałem o schłodzonym RSI na 4h, że warto zakupić dało się wyciągnąć co najmniej 5% i to już kilka razy, więc mnożąc to już można było uśrednić cenę, a Ty zdaje się kpiłeś :D I takie to jest właśnie kupowanie dip'ów, że każdy teraz trzęsie dupą, zamiast zaryzykować na dołku kilka miesięcy temu i obkupić się jak dzik :D Przecież rośnie, więc nie ma żadnego ryzyka, prawda? :D
Spoiler:
Obrazek
Jeśli BTC jest zdecentralizowanym pieniądzem, to tym bardziej powinniśmy właśnie "naganiać" ludzi na dołku, gdzie ryzyko jest minimalne, a potencjalny zysk nieograniczony :D Dwa, że to jeszcze bardziej sprawia, że Bitcoin jest zdecentralizowany i że taka osoba widząc, że jej rośnie tym bardziej jeszcze więcej kapitału będzie chciała zainwestować :D A przecież jak trend się odwraca to nie na kilka dni tylko zapewne dopiero skończy się na nowym ATH czyli powyżej 20k$ :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7640
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12846
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 11 września 2019, 10:07

anagamidev pisze: środa, 11 września 2019, 09:59Jeśli BTC jest zdecentralizowanym pieniądzem, to tym bardziej powinniśmy właśnie "naganiać" ludzi na dołku
Ale skąd Ci się wzięło, że mamy teraz dołek?
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » środa, 11 września 2019, 10:08

anagamidev pisze: środa, 11 września 2019, 09:59miałem rację
Kolega w spoilerze też miał rację.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 11 września 2019, 10:09

@ergorg a czy ja teraz każę komuś kupować? Przecież naganiałem po spadku z 6k$ i na 6k$ :D Teraz po wzroście o 300% raczej jestem bearish i ostrożny, co już kilka razy wspominałem, że fajnie jakby nawet znowu spadło niżej najlepiej na 2222$ :D @amneziahaze Ty też miałeś rację, ale mi chodzi bardziej o koncepcję tradingową, że lepiej kupować po takich długi spadkach na long term, bo jest to dość ograniczone ryzyko, a bagholding nie boli wbrew pozorom :D Boli tylko tych, którzy są napaleni na szybkie wzrosty :D
Spoiler:
anagamidev pisze: czwartek, 27 czerwca 2019, 06:44 @nodeloge pokaż swoją analizę, wskaż jakieś targety to pogadamy, a jak nie to wypierdalaj, wiadome, że teraz grając z trendem byki będą miały przez większość czasu rację, ale trend się kiedyś kończy, a poza tym chyba chodzi o to w trading i spekulacji, żeby umieć wypłapać jak najwięcej wahań/swingów :D Teraz nagle wysyp prognoz o 100-400k$, a jak byliśmy na dołku, to każdy marzył ledwo o 6k$, może faktycznie robimy falę B, gdzie jest największy optymizm, trzeba też zauważyć, że każda bańka kolejna jest bardziej dojrzała, ślamazarniejsza i rozciągnięta w czasie :D To jest wątek spekulacyjny i każdy ma prawo się mylić :D


Fajnie jakby był jakiś retest średniej kroczącej :D Aczkolwiek jestem w połowie wyprzedany, więc mogę się grubo mylić :D

Swoją drogą widać, że uśrednianie od 6k$(tego pierwszego dip'a w 2018 roku) się opłacało, na sprzedaż trzeba było trochę poczekać, ale na BTC nie da się stracić w dłuższym terminie jeśli po prostu kupujcie legitne prawdziwe BTC, kupić na mocnej przecenie i trzymać albo uśredniać :D I nie słuchajcie mistrzów, którzy patrzą na wykres tylko na dwa dni w przód, że nie warto uśrednia, że to jest dokładanie do strat(Ci sami mistrzowie radzili, żeby sprzedawać już od 3k$ na poprzedniej bańce) i że Bitcoin to gówno i do niczego się nie nadaje, BTC będzie wart 10M$ wcześniej czy później :D A naszym celem do tego czasu powinno być zakumulowanie się rozsądne :D I są strefy akumulacji(zwiększonej szansy finansowej) i są strefy dystrybucji(podwyższonego ryzyka) :D

Ostatnio zmieniony środa, 11 września 2019, 10:15 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » środa, 11 września 2019, 10:09

Zwłaszcza w ostatnim zdaniu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 11 września 2019, 11:23

@amneziahaze nie mów tak, bo ja tutaj dość sporo piszę :P :D Ostatecznie to i tak bijemy się wszyscy o nasz własny kapitał, jeden zarobi, drugi straci, ale można zakładać, że wartość bazowa Bitcoina czyli jego kapitalizacja będzie wzrastać z czasem, bo każda kolejna bańka tworzy nowych bagholder'ów, kryptowaluciarzy i w przypadku dużych spadków spora grupa osób będzie skupować i uśredniać powodując wyhamowanie kursu dużo wyżej niż dno poprzedniej bessy, a także sporo osób kupuje po prostu na HODL i liczy, że być może coś z tego kiedyś będzie :D A później jest tak, że jak zaczyna rosnąć to robią tak jak wszyscy naganiacze zalecają i pro szkoleniowcy, żeby dokładać do zysków, co oczywiście buduje piramidę(czy też pompuje bańkę), że ludzie kupują jedni od drugich BTC na silnym wzroście, co oczywiście z matematycznego punktu widzenia musi wiązać się z dramatycznym spadkiem po sprzedaży kogoś kto piramidował cały wzrost i większość jest ogolona :D Dlatego z tej perspektywy im wyżej kupicie tym mniejsze są Wasze szanse statystyczne :D

### edited: 2019-09-11 11:53 ###
@fusywszklanejkuli właśnie o to chodzi, żeby duże wahania czyli duże wzrosty i spadki nie traktować jednoznacznie dobrze lub źle, tylko być przygotowanym na tego rodzaju fluktuacje i widzieć w tym metodę :D Ale to się właśnie wiąże z uśrednianiem! :D Większość właśnie myśli, że jak kupi to wykonując jednego trade'a już będzie mu tylko rosło, a jak spadnie 90% to zamiast dokupić i uśrednić, to jest płacz :D I ja nie mówię, żeby robić tutaj drugiego trade'a biorąc kredy pod zastaw całego majątku, tylko być przygotowanym na to, że zawsze może spaść te 80-90%, a nawet zniknąć z giełdy :D Przecież jak ktoś gra ze stop losem, to przecież też kupując na 6k$ tnąc straty na stracie nie wiem 5-10% to też uśrednia tą cenę w górę tylko, że nie jest tego świadomy :D Później odkupują na cenie 4k$ przykładowo już jego cena średnia nie jest 4k$ tylko dużo wyżej :D Dlatego dla mnie bez sensu jest granie stop losów po spadku na 6k$ czyli 70%+, no chyba, że ktoś faktycznie gra pod upadek projektu czy liczy na to, że BTC będzie po 100$ :D Rozumiem jeszcze grę na cięcie strat jak rosło z 10k$ do 20k$ i tam gdzieś przy 19k$ zamykać pozycję, ale nie po takim spadku, gdzie to praktycznie jest końcówka bessy, a bessa to najlepszy czas na granie, czyli skupujemy jakieś wsparcie, a ludzie na nadziejach, że to już koniec bessy wykupują odbicia i grają pod przebicia oporów, a tam właśnie się shortuje :D Plus to, że długoterminowo tak czy siak to 6k$ to dobre miejsce na wejście, więc jesteśmy w sytuacji praktycznie win-win :D I zauważcie jak trudno gra się na bullrun'ie, kto by przewidział taki wzrost do 13.4k$ z korektami ledwie 10-11%? tutaj nie da się uśredniać :D Albo jesteś zapakowany albo nie, dlatego po to jest bessa, żeby ją dobrze wykorzystać, czyli zakumulować i uśrednić :D Czy ryzykowałeś faktycznie wchodząc po przebiciu 8k$ na pewniaka? :D Przecież nawet jak złapałeś sam szczyt to ledwo zarobiłeś 100% niecałe, gdzie osoby z dołka, już miały zysk 100% i zapewne zacznały sprzedawać :D Dlatego tutaj też należy brać po uwagę historyczne ceny i R/R :D Dodatkowo Ty piszą mi na 4k$, że wchodziłbyś dopiero po przebiciu 8k$, to ja tą informację potraktowałem jako wskazówkę i myślę sobie tak: hmm, teoretycznie kupując na 4k$ daje mi to pewny zysk, bo przecież jeśli w końcu wyjdziemy z tej bessy, to będą osoby na kupno, to trudno, najwyżej będę musiał akumulować jeszcze rok dwa, pocisnę trochę, przyoszczędzę to co mi uda się kupić to da mi 100% zysku, więc kiedy kurs zacznie rosnąć, będę miał już odzyskany kapitał, a być może te kupujące osoby na 8k$ faktycznie spompują mi cenę do 100k$, więc upatrywałem tutaj swojej przewagi :D I też nie ryzykuję nie wiadomo ile, w zasadzie to ja zakładam, że wszystko co jest na giełdzie i tak jest spisane na straty, więc nie przywiązuję się zbytnio i w sumie dzięki temu nie podejmuję jakichś decyzji pod wpływem emocji mogących zrujnować mnie finansowo, po prostu zakładam, że cena będzie wyższa niż 20k$+, więc do tego czasu ani mi się śni panikować, szczególnie po dużych spadkach raczej faktycznie dostrzegam w tym promocję, tym bardziej, że byłem przygotowany na długą bessę na BTC, a już dzisiaj bawię się darmowymi BTC, skupuję jakieś shitcony :D Wg. mnie już doszło do bitcoinizacji i mamy globalną adopcję, a teraz czas na shitcoinizację :D
Ostatnio zmieniony środa, 11 września 2019, 12:18 przez anagamidev, łącznie zmieniany 10 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 11 września 2019, 11:49

@anagamidev, Ty piszesz o perspektywie inwestycyjnej, a cała reszta o spekulacyjnej, stąd wieczne spory. Nie pomaga też, że sprawiasz wrażenie spekulanta - kilka razy dziennie analiza techniczna, wykresy, komentarze - a tak naprawdę jesteś w duchu inwestorem. Nikt tutaj (a na pewno nie ja) nie podważa sensu inwestycji w krypto, inaczej by nas tu nie było. Różnica między inwestycją a spekulacją polega na podejściu do ryzyka. Inwestor wierzący w dobrze rokujące przedsięwzięcie przetrzyma każdy spadek w nadziei na końcowy sukces. (Co wprost potwierdzasz swoim Never sell lower than you buy, buy more, average!) Liczy się ze stratą znacznej części kapitału, a przy zmienności krypto, ta tolerancja musi być szczególnie wysoka, skoro długoterminowe korekty potrafią sięgać 80%. Spekulant natomiast stosuje stop-lossy i zależy mu na jak najmniejszych obsunięciach, bo jeśli pozwoli sobie na większe, rychło straci kapitał na grę. Jeśli spadło 50%, inwestor kupuje i trzyma. Jeśli spadło 80%, inwestor wzrusza ramionami, ewentualnie dorzuca kolejną transzę. Jeśli spekulant kupił po spadku 50% i przetrzymał do spadku 80%, ma 60% straty na pozycji i najprawdopodobniej jego zarządzanie ryzykiem mocno szwankuje lub nie istnieje.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adiqq » środa, 11 września 2019, 12:30

anagamidev pisze: środa, 11 września 2019, 11:23nie mów tak, bo ja tutaj dość sporo piszę :P :D

tak, sporo piszesz, w większości takich głupot i w takim stylu (przeładowanie emotkami) że tego się czytać nie da....niestety
piszesz też często-gęsto w kółko to samo - to się chyba spam nazywa prawda??

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 września 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Szaman-Ryszard » środa, 11 września 2019, 12:30


Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 30 maja 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Afk - Krk
Napiwki: https://brave.com/teo842

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pirat » środa, 11 września 2019, 12:40

Jako osoba siedząca w psychologii: poziom kłótni i wzajemnych ataków wskazuje na wysoki stopień niepewności i strachu na rynku, możliwe gwałtowne ruchy xd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » środa, 11 września 2019, 12:44

Hmm... kwestia paru dni czy tam tygodnia i bedzie wszystko jasne.. czy i z jakim skutkiem atakujemy gorne ograniczenie, czy jednak powolne obsuwanie nizej juz teraz.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 11 września 2019, 13:58

fusywszklanejkuli pisze: środa, 11 września 2019, 11:49Jeśli spadło 50%, inwestor kupuje i trzyma. Jeśli spadło 80%, inwestor wzrusza ramionami, ewentualnie dorzuca kolejną transzę. Jeśli spekulant kupił po spadku 50% i przetrzymał do spadku 80%, ma 60% straty na pozycji i najprawdopodobniej jego zarządzanie ryzykiem mocno szwankuje lub nie istnieje.
Mam stop loss'a na kapitale :D Ale fakt dla mnie 1 BTC to 1 BTC i docelowo będzie wart 10M$ :D No, ale patrz jako spekulant kiedy przejrzysz cały wykres BTC, to jasno stwierdzisz, że kupowanie po 50% spadku i więcej to długoterminowo wyśmienita inwestycja z niesamowicie dobrym R/R :D A są spekulanci, którzy grają na 5m i są spekulanci, którzy grają na 1Y :D A skoro wiesz, że są takie spadki i zazwyczaj jest to dobra okazja na zakupy powinieneś mieć zawsze z pazuchą jakiś dodatkowy kapitał gotowy przyjąć takie błogosławieństwo od losu :D I nawet na jakimś mniejszym odbiciu masz dość szybko 100% :D A teraz kupując na 8k$ masz jakieś przekonanie, że nagle znajdziesz frajerów na kupno na 16k$, a czemu ma tak być skoro na 4k$ była panika i nikt nie chciał kupować? :D Dla mnie to mindfuck :D Osobiście gdybym faktycznie zakładał upadek BTC to nie inwestowałbym w to dziadostwo, a tak w ogóle to jeśli przyjąć BTC jako index crypto, to w zasadzie większość index'ów na przestrzeni lat/wieków pnie się do góry i robi nowe szczyty, więc i tak opłaca się być bykiem długoterminowo :D Zabawne jest to, że dokładnie pisałem to samo jak cena była w okolicach 4k$, dzisiaj jest na 10k$ i nadal są jakieś zastrzeżenia i niedowierzanie :D

BTC/USD, 4h, na razie nic ciekawego :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » środa, 11 września 2019, 17:34

Jak myslicie.. moze teraz to misie schodza po schodach a byki beda jezdzic winda? :mrgreen:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » środa, 11 września 2019, 17:38

Te spadki jakieś takie słabe: 4 dni i tylko -5%. Duże niezdecydowanie. Normalnie zamroziło na poziomie 10000. Poniżej tego tanio, powyżej: drogo.

Siedzi w tym trójkącie i nie chce go opuścić.
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 11 września 2019, 17:58 przez wamak, łącznie zmieniany 3 razy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anagamidev, Arcymistrz1990, bn801, CzarnaOwca, fusywszklanejkuli, grzeg, Karolak, luk1999, Olexy, Pan Inwestor i 20 gości