Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » niedziela, 14 kwietnia 2019, 08:46

@ShadowOfHarbringer - fajnie piszesz, gdyby nie ta twoja wszechobecna mania wyższości,megalomania, to można by dyskutować (pomijam już niewybredny i obraźliwy sposób pisania...). To co napisałeś, też można by wziąść na poważnie - ale jest jeden poważny problem. Piszesz o cenach prądu w Chinach, piszesz o chińskiej rzeczywistości, jednocześnie nie wiesz jakie są ceny prądu w Polsce. (dobitny dowód na to w postach wyżej )
Nie wiesz też jakie są taryfy...bo oprócz taryfy G12w o której pisałem wyżej, jest jeszcze taryfa G13 (gdzie są 3 strefy prądu) i która z tego co się orientuję wychodzi jeszcze korzystniej niż G12w. Ja mimo to zdecydowałem się na G12w ze względu na sposób rozliczenia produkcji prądu z PV przez Tauron. Różne firmy energetycznie różnie do tego podchodzą, ale to osobny temat.
Tak czy siak, sprawdzę ceny i zrobię podobną analizę dla G13, tak jak zrobiłem dla G12w.

Jak traktować poważnie kogoś, kto z taką stanowczością wypowiada się o rzeczywistości z kraju bardzo od nas odległego, a jednocześnie nie wie jak wyglądają realia w miejscu gdzie sam (prawdopodobnie) mieszka??

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:19

adiqq pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 08:46Nie wiesz też jakie są taryfy...bo oprócz taryfy G12w o której pisałem wyżej, jest jeszcze taryfa G13 (gdzie są 3 strefy prądu) i która z tego co się orientuję wychodzi jeszcze korzystniej niż G12w. Ja mimo to zdecydowałem się na G12w ze względu na sposób rozliczenia produkcji prądu z PV przez Tauron. Różne firmy energetycznie różnie do tego podchodzą, ale to osobny temat.
Tak czy siak, sprawdzę ceny i zrobię podobną analizę dla G13, tak jak zrobiłem dla G12w.
Znam wszystkie taryfy prądu w Polsce, bo 2 lata temu zakładałem prąd trójfazowy w swojej szopie.

Tak, przeglądałem oferty i na żadnej z nich, doliczając opłatę przesyłową i inne dziekie opłaty nie zejdziesz poniżej 35 groszy albo nawet 40 groszy za kilowat (moje dane są nieaktualne od 6 miesięcy, mogło się to teraz zmienić).

Po drugie, nie rozumujesz logicznie. Co z tego, że zmienisz taryfę na G12w albo G13, skoro wtedy kopać będziesz mógł tylko przez 40-60% czasu dostępnego ogółem?

Zdajesz sobie sprawę, że to że możesz kopać tylko przez połowę czasu wydłuża okres czasu zwrotu inwestycji 2 RAZY? Czyli z 24 miesięcy robi się 48 miesięcy. 4 lata.

Ty naprawdę masz ciężko z myśleniem, nic dziwnego że wierzysz że mining się opłaca. Nie, mining się nie opłaca i właśnie wciągasz w bagno innych nieogarniętych ludzi, którzy uwierzą w Twoje brednie i jeszcze zaczną kopać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:34

Podobne obliczenia, co wcześniej dla G12w, wykonałem dla G13 (nie wiem czy ta taryfa jest dostępna poza Tauronem, jeśli jest, to na pewno nie wszędzie i te obliczenia dotyczą tylko Tauronu)
Tutaj sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana, bo mamy 3 okresy/strefy godzinowo-cenowe i dodatkowo różnie to wygląda w okresie wiosna-lato i jesien-zima
dla sprzętów pracujących 24h/dobę (koparka)

Wiosna-Lato (1.04-30.09)
1T(szczyt przedpołudniowy) - 7-13 - tygodniowo 30h=17,9%
2T(szczyt popołudniowy) - 19-22 - tygodniowo 15h=8,9%
3T(pozostałe godziny+weekendy+święta) - tygodniowo 123h=73,2%

Jesień-Zima (1.10-31.03)
1T(szczyt przedpołudniowy) - 7-13 - tygodniowo 30h=17,9%
2T(szczyt popołudniowy) - 16-21 - tygodniowo 25h=14,9%
3T(pozostałe godziny+weekendy+święta) - tygodniowo 113h=67,2%

Ceny wyglądają następująco(brutto z dystrybucją i stawką jakościową, wg tych samych cenników co na poprzedniej stronie)
1T=0,4842
2T=0,7689
3T=0,2567

Sprzęty pracujące non-stop w porównaniu do taryfy G11(całodobowej) dadzą następujące oszczędnośći:
Wiosna-Lato - 34%, średnia cena 1kwh=0,343zł
Jesień-Zima - 28,1%, średnia cena 1kwh=3737

Jak widać, oszczędności w przeliczeniu na 1kwh są jeszcze wyższe niż w przypadku stosowania taryfy G12w - wynika to z prostego faktu - jest więcej godzin taniej taryfy i mimo, że jest ona minimalnie droższa niż w G12w, to się to opłaca. Jednak w przypadku produkcji prądu przez PV i instalacji skierowanej idealnie na południe, prawdopodobnie bardziej korzystna będzie taryfa G12w, bo spowoduje to znaczne ograniczenie zużycia w drogiej taryfie. W przypadku taryfy G13 nie jest to możliwe (ze względu na godziny produkcji i kąt padania promieni słonecznych). Można rozważyć taryfę G13 i panele PV zabudowanych na dachu z orientacją wschód-zachód - ale tutaj musiałby się wypowiedzieć praktyk który tak ma, jak wygląda produkcja energii w poszczególnych godzinach w okresie wiosna-lato i dokładnie to przeliczyć.
Biorąc pod uwagę ceny w poszczególnych strefach można rozważyć (szczególnie w okresie wiosna-lato) możliwość wyłączenia koparki na okres szczytu popołudniowego - mimo straty 3h pracy/dobe mogłoby się okazać, że jest to korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Bo rezygnujemy (w skali tygodnia) z 15h pracy - 8,9%, ale jednocześnie te 8,9% czasu pracy kosztuje nas 19,9% całościowego zużycia. Według szybkich obliczeń spowodowałoby to obniżenie kosztu 1kwh z 0,343 do 0,3014zł.
W okresie Jesień-Zima będzie to wyglądać inaczej. Przy wyłączeniu na 5h szczytu popołudniowego (14,9% czasu pracy w skali tygodnia) spowoduje obniżenie kosztu 1kwh z 0,3737 do 0,3045zł.
Oczywiście to tylko i wyłącznie pod warunkiem automatyzacji całego tego procesu.

Dodano po 12 minutach 26 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:19Znam wszystkie taryfy prądu w Polsce, bo 2 lata temu zakładałem prąd trójfazowy w swojej szopie.

Tak, przeglądałem oferty i na żadnej z nich, doliczając opłatę przesyłową i inne dziekie opłaty nie zejdziesz poniżej 35 groszy albo nawet 40 groszy za kilowat (moje dane są nieaktualne od 6 miesięcy, mogło się to teraz zmienić).


Niestety, ale kolejny raz piszesz nieprawdę. Nie potrafisz też czytać ofert które każdy ma do wglądu. Smutne to i to bardzo. Świadczy to o tym, że wiele osób, nawet nie bierze pod uwagę możliwości, że prąd może być tańszy i to sporo. A wydawałoby się, że w takiej dziedzinie jak krypto, ludzie nie będą mieli problemów z liczeniem....

I muszę cię zmartwić - ostatnie 6 miesięcy tutaj nic nie zmienia, bo ceny prądu w taniej taryfie są na podobnym poziomie od co najmniej 3-4 lat. Nawet więcej - jeśli dobrze pamiętam, to zmieniło się to 2014r, jak Tauron wprowadził unifikację cen i taryf na swoim terenie (po przejęciu działalności Vattenfalla) i wprowadził tam gdzie ich nie było - taryfy G12w - wcześniej prąd kosztował w taniej taryfie (wraz z dystrybucją i stawką jakościową) około 0,28-0,30zł. Po ujednoliceniu cen, spadło do poziomu (mniej więcej) który mamy obecnie.

Tak trudno przyznać się do błędu?
Nie wiem dlaczego tak trudno ci zaakceptować fakt, że ktoś mieszkający gdzieś indziej może mieć zupełnie inne ceny energii niż ty i że może mieć dzięki prostej zmianie taryfy może mieć dużo niższe ceny?!?
Nikogo nie namawiam do miningu - prostuję jedynie nieprawdziwe informacje dotyczące cen prądu, które z uporem maniaka wypisujesz, zamiast zajrzeć do ogólnodostępnych cenników i policzyć...to naprawdę nie boli :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: Bemx2k » niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:35

adiqq

Do czego Ty zmieżasz ? przeca wiadomo że można będzie wyjść na jakimś tam plusie ale wchodzenie w taki biznes z 2-3 letnim ROI to beznadzieja , sam jeszcze trochę kopie na kartach ale nikogo bym dziś nie namawiał na inwestowanie w koparki.
No chyba że masz w tym interes i na drugim koncie pod innym nickname sprzedajesz koparki ;)
BTC>ETH

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:38

adiqq pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:21Ceny wyglądają następująco(brutto z dystrybucją i stawką jakościową, wg tych samych cenników co na poprzedniej stronie)
1T=0,4842
2T=0,7689
3T=0,2567
Bzdury.

Przed chwilą sprawdziłem cenę opłaty dystrybucyjnej brutto z mojego ostatniego rachunku (specjalnie dla Ciebie wszedłem na swoje faktury w TAURONie żeby to sprawdzić) i opłata dystrybucyjna wynosi 19 groszy netto, 23,37 groszy brutto

Ze strony oficjalnej tauronu, najtańszy prąd w taryfie G13 kosztuje 0,2235 zł brutto za 1 kWh
Źródło: https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/tar ... edawcy/g13

Razem to daje 45,72 groszy brutto za kWh

45 groszy, tak jak mówiłem. Nie pomyliłem się - jeszcze podrożało (naturalnie).

A nawet nie doliczam opłat stałych i abonamentu. W rzeczywistości wyjdzie jakieś 47 groszy przy założeniu że minery kopią non stop ile mogą w najtańszym prądzie.

Po raz kolejny zwracam Ci uwagę: Przestań naciągać naiwnych na kopanie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:55

ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:19Po drugie, nie rozumujesz logicznie. Co z tego, że zmienisz taryfę na G12w albo G13, skoro wtedy kopać będziesz mógł tylko przez 40-60% czasu dostępnego ogółem?

Zdajesz sobie sprawę, że to że możesz kopać tylko przez połowę czasu wydłuża okres czasu zwrotu inwestycji 2 RAZY? Czyli z 24 miesięcy robi się 48 miesięcy. 4 lata.

Ty naprawdę masz ciężko z myśleniem, nic dziwnego że wierzysz że mining się opłaca. Nie, mining się nie opłaca i właśnie wciągasz w bagno innych nieogarniętych ludzi, którzy uwierzą w Twoje brednie i jeszcze zaczną kopać.


Widzę też, że dalej nie rozumiem prostych obliczeń...obliczenia są podane do kopania non-stop, a oszczędności wynikają z niższych cen prądu w określonej taryfie o określonych godzinach. Dopiero przy analizie cen taryfy G13 wziąłem pod uwagę możliwość skrócenia czasu pracy o 8,9% lub 14,9% - co ma jednak całkiem konkretne uzasadnienie ekonomiczne (znaczne obniżenie kosztów)

Po raz kolejny napiszę - dziwi mnie, że wszyscy lub prawie wszyscy tutaj biorą pod uwagę tylko taryfę G11,nie dopuszczając do siebie myśli, że jest coś innego, podczas gdy ja osobiście i sporo moich znajomych w codziennym życiu wykorzystuje od dawna taryfy G12,G12w lub G13. Korzysta dokladnie w ten sam sposób jak dotychczas, a jednocześnie płaci mniejsze rachunki za prąd w codziennym życiu.
Tak samo dziwi mnie - że po otrzymaniu informacji, że można inaczej,taniej - całkowite ignorowanie tego faktu (efekt wyparcia?!?) - bo ja osobiście gdybym był w takiej sytuacji, to poświęciłbym trochę czasu i na spokojnie przeliczył to wszystko na zasadzie - a może ten gościu ma rację, a to ja się mylę?
No ale trudno oczekiwać tego od kogoś, kto twierdzi że zawsze ma rację...

Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
adiqq pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:45Przed chwilą sprawdziłem cenę opłaty dystrybucyjnej brutto z mojego ostatniego rachunku (specjalnie dla Ciebie wszedłem na swoje faktury w TAURONie żeby to sprawdzić) i opłata dystrybucyjna wynosi 19 groszy netto, 23,37 groszy brutto

Ze strony oficjalnej tauronu, najtańszy prąd w taryfie G13 kosztuje 0,2235 zł brutto za 1 kWh
Źródło: https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/tar ... edawcy/g13

Razem to daje 45,72 groszy brutto za kWh

45 groszy, tak jak mówiłem. Nie pomyliłem się - jeszcze podrożało (naturalnie).

A nawet nie doliczam opłat stałych i abonamentu. W rzeczywistości wyjdzie jakieś 47 groszy przy założeniu że minery kopią non stop ile mogą w najtańszym prądzie.

Po raz kolejny zwracam Ci uwagę: Przestań naciągać naiwnych na kopanie.


Poprawiasz mi humor i jednocześnie psujesz. Jesteś tak zacietrzewiony i przekonany, że masz rację, że nie zauważasz prostych faktów. Nie wiedziałeś, że są inne stawki dystrybucji dla taryfy G11, inne dla taryfy G12w a jeszcze inne dla taryfy G13 ?? i że są to inne kwoty dla każdej strefy?? i że stawki dystrybucji silnie zależą od regionu? Że będą inne dla Tauron Kraków, a inne dla np. Tauron Gliwice? :lol: polecam lekturę https://www.tauron-dystrybucja.pl/uslug ... ybucyjnych
wystarczy Wyciąg typu G z Taryfy TD SA na rok 2019
daj znać, jak już przeczytasz... :lol:

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
jak się nie odezwiesz, to zmusisz mnie do wklejenia skanu mojej faktury, gdzie są ceny takie jak w cenniku zalinkowanym wyżej... :lol:

Dodano po 3 minutach 51 sekundach:
Nawet w twoim linku, który wkleiłeś jest
0,2235 zł brutto za 1 kWh
(0,1817 netto za 1 kWh)
W pozostałych godzinach
Lato (1.IV - 30.IX) 13:00 - 19:00 oraz 22:00 - 07:00
Zima (1.X - 31.III) 13:00 - 16:00 oraz 21:00 - 07:00
i
Pozostałe godziny doby 0,0457 zł/kWh brutto
0,0372 zł/kWh netto

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: -42
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: OnlyBestMiners » niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:56

ShadowOfHarbringer pisze:
adiqq pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:45Widzę też, że dalej nie rozumiem prostych obliczeń...
Nie, k!@#$% - nie rozumiesz.

Poważnie człowieku.

Wklejsz mi tutaj cenę prądu 25 groszy, która nie istnieje.

Ty jesteś jakimś dzieciakiem, nie rozumiesz nawet jak rachunek za prąd działa a chcesz kopać ?

Najtańszy istniejący prąd w Polsce kosztuje obecnie 40-45 groszy. Próg opłacalności jakiegokolwiek kopania to 29 groszy lub mniej. W chinach mają prąd za 15-20 groszy.

Nie masz podejścia do konkurencji z chińczykami i gówno zarobisz. Co tutaj jest do rozumienia?

Z takim myśleniem jak Twoje, nie polecam prowadzenia żadnego biznesu a w szczególności kopania.
Witam, ja bym poprosił o zachowanie spokoju i nie obrażanie ludzi nawet jak czegoś nie rozumieją. Tym bardziej, że Twoja osoba również w tych opowiadania ma pełno błędów. Nie masz niestety poważnej wiedzy na temat miningu i danych, a tak bardzo mocno i agresywnie dyskutujesz. Spokojnie.... I Chiny nie mają prądu po 10-15 groszy i nie kopią od tego roku u sobie, to taka wiedza dla Twojej wiadomości ;)

Pozdrawiamy, OBM

OnlyBestMiners:
http://fb.com/onlybestminers/


Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:57

i sprawdz ceny w linku który wkleiłem na samym początku...trochę się różnią, prawda? ale tylko trochę, bo tak jak pisalem tutaj dużo zależy do regionu,a także jaka to dokładnie oferta
https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/pra ... santem-24h

G13 --> Strefa III -->0,2123 zł
niżej dystrybucja dla Opłaty zmienne G13 --> Pozostałe 0,0438 zł/kWh
wszystko kwoty brutto rzecz jasna
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 kwietnia 2019, 11:00 przez adiqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: Bult » niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:59

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 15:37
Bult pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 13:34Jak kolega Koli napisał są już na rynku jakiś czas nowe waluty które wychodzą na plus
Chciałeś powiedzieć "nowe pump&dumpy", które mogą pieprznąć na twarz w każdym momencie.

W żadnym wypadku takie waluty nie dają stabilnego i przewidywalnego zysku. To bajki dla grzecznych dzieci.

Sprzęt do kopania amortyzuje się 12-24 miesiące MINIMUM. Musiałbyś mieć 24 miesiące jako takiej stabilności w kryptowalutach, żeby wyjść nawet na zero.

Nie przypominam sobie żadnych 24 miesięcy stabilności w ciągu ostatnich 6 lat.

No chyba, że planujecie osiągnąć zysk dopiero po 3-4 latach. Tylko wtedy mogą wyjść już nowe minery, które pozamiatają Wasze karty graficzne i będą się one nadawać tylko na sprzedaż.

Interes ekstremalnie ryzykowny, dużo roboty a zysk żaden, gra niewarta świeczki.

5 razy szybciej i z 10 razy mniejszym wkładem własnym możecie wyjść na plus zwyczajnie kupując którąś z tych walut co zamierzacie je kopać.
Nie licze amortyzacji , pisałem iż dotyczy się to tych którzy posiadają koparki ( już dawno zwrócone). Okres stabilnego kopania miały waluty ETH,ETC od 2016 do 2 kwartału 2018 (cały czas wychodziło na plus ). Koparki zakupione w 2016 oraz do polowy 2017 zwróciły się z ogromnym zyskiem.

Jak już wspominałem w innym temacie tak i w tym zostało powiedziane iż to świetne ogrzewanie domu ( u mnie pracowały cały czas) teraz pracują od 22:00 do 6:00 w pozostałym czasie gaz. Jak przyjdzie lato to do garażu i też praca tylko w tanich godzinach.

Co do zakupu nowych koparek GPU, ASIC - nie ma to sensu !!! ( chyba że rynek się podniesie)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 14 kwietnia 2019, 11:05

adiqq pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:55Nawet w twoim linku, który wkleiłeś jest
0,2235 zł brutto za 1 kWh
(0,1817 netto za 1 kWh)
W pozostałych godzinach
Lato (1.IV - 30.IX) 13:00 - 19:00 oraz 22:00 - 07:00
Zima (1.X - 31.III) 13:00 - 16:00 oraz 21:00 - 07:00
i
Pozostałe godziny doby 0,0457 zł/kWh brutto
0,0372 zł/kWh netto
No dobra, na swoim rachunku pomyliłem się i spojrzałem na nie tą rubrykę co trzeba odczytując stawkę dystrybucyjną 19 groszy zamiast 6 groszy.

W rzeczywistości cena prądu w G13 wychodzi w moim rejonie jakieś 31 groszy, po doliczeniu wszystkich opłat 33-34 grosze.

Ale i tak niewiele to zmienia, kopanie nie opłaca się biorąc pod uwagę amortyzację sprzętu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adiqq » niedziela, 14 kwietnia 2019, 11:06

Bemx2k pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:35 adiqq

Do czego Ty zmieżasz ? przeca wiadomo że można będzie wyjść na jakimś tam plusie ale wchodzenie w taki biznes z 2-3 letnim ROI to beznadzieja , sam jeszcze trochę kopie na kartach ale nikogo bym dziś nie namawiał na inwestowanie w koparki.
No chyba że masz w tym interes i na drugim koncie pod innym nickname sprzedajesz koparki ;)
A czy ja w którymś z moich postów namawiam na inwestycje w koparki? Sam podjąłem taką decyzję, ale nikogo nie namawiam...i raczej tego nigdy nie przeczytasz...
tak jak już gdzies wcześniej napisałem, prostuję jedynie niepradziwe informacje odnośnie cen prądu - bo widzę że ten temat (o dziwo!) tutaj całkowicie leży.
Ja ogrzewam dom od 9 lat prądem, wszystko w domu mam na prąd i wszystkie koszty - z licznika głównego i podlicznika od PC mam w excelu. Więc dziwi mnie i śmieszy jak ktoś autorytarnie twierdzi że najtańszy prąd to jest po 0,45 albo 0,47zł. A ja od 9 lat mam papiery na to, że to trochę inaczej wygląda....

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 14 kwietnia 2019, 11:07

Bult pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:59Nie licze amortyzacji , pisałem iż dotyczy się to tych którzy posiadają koparki ( już dawno zwrócone).
OK, to się zgadza.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 14 kwietnia 2019, 11:10

adiqq pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:57sprawdz ceny w linku który wkleiłem na samym początku...trochę się różnią, prawda? ale tylko trochę, bo tak jak pisalem tutaj dużo zależy do regionu,a także jaka to dokładnie oferta
https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/pra ... santem-24h
Jak umiesz tak zarabiać na kopaniu w Polsce to siedź cicho i zarabiaj miliony, póki inni się nie połapią, pieniądze lubią ciszę, pewnie odkryłeś żyłę złota więc korzystaj zamiast chwalić się tym na forum, pewnie to co odkryłeś nikt inny nie zauważył, gratulacje, ale coś mi się wydaje że twój model biznesu to bardziej sprzedawanie sprzętu niż kopanie, bo gdybyś faktycznie zarabiał to nie wykłócałbyś się na forach i nie próbował udowodnić że ten biznes jest rentowny w Polsce.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: adam1226 » niedziela, 14 kwietnia 2019, 12:46

Prad dla gospodarstw domowych jest dotowany

@ShadowOfHarbringer PRIV
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: -42
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: OnlyBestMiners » czwartek, 20 czerwca 2019, 11:31

Zapraszamy,
17-27$ dziennego przychodu ObrazekObrazek

OnlyBestMiners:
http://fb.com/onlybestminers/



Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: gofer » czwartek, 20 czerwca 2019, 12:02

I z każdym dniem wartość ta maleje.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 21 czerwca 2019, 12:06

OnlyBestMiners pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 11:31Zapraszamy,
17-27$ dziennego przychodu Obrazek
Dzisiaj $27, jutro $13, po krachu danej kryptowaluty $3.

Także gówno prawda.

Naganiajcie dalej, wyłapiecie bana.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 104
Rejestracja: 4 sierpnia 2018
Reputacja: -42
Reputacja postu: 
-25
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: OnlyBestMiners » niedziela, 8 września 2019, 09:55

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 13 kwietnia 2019, 12:37
OnlyBestMiners pisze: środa, 6 marca 2019, 20:38Witam,
jest opłacalne przy stawce prądu na poziomie 0,28pln brutto, którą oferujemy w naszym projekcie.
ROI na dziś 4-5 miesięcy na LTC które jest w dołku i zaczyna pogoń do góry :)
Przychody live na dwóch urządzeniach i odpowiednich ustawieniach:
http://bit.ly/2XohKrL

Zapraszamy,
Allegro:
http://bit.ly/2MkG0by

Aukcje L3+:
https://allegro.pl/oferta/nowe-antminer ... witemShare

https://allegro.pl/oferta/uzywane-antmi ... witemShare


OnlyBestMiners:
http://fb.com/onlybestminers/
Uwaga - potencjalny naganiacz na kopanie.

Ostrzegam przezornie zanim ktoś utopi pieniądze bezsensownie.

Kopanie w dzisiejszych czasach się nie opłaca, zawsze lepiej kupić krypto normalnie za pieniądze.
Uwaga! - NACIĄGACZ, który promuje handlowanie na giełdzie, gidze ZAWSZE FINALNIE się traci cały majątak. Prosze popatrzeć na jego posty w najwiekszych SCAMOWYCH projektach na tym forum. Mining zawsze się opłacał i opłaca, jest najbardziej bezpieczną formą inwestycji, bo jest to produkcja BTC, a nie kupowanie BTC za zarobione w swojej pracy środki i finalnie ich strata. Trzeba tylko posiadać wiedze o minigu, żeby odpowiednio dobrać sprzęt i warunki. Nasi wszyscy, dotychczacowi klienci są zadowoleni i posiadamy bardzo dobra reputację. Nie jestesmy stałymi bywalcami tego forum stąd tez nie możemy jak Pan NACIĄGASZ na SCAMOWE projekty ripostować - ale ostrzegamy.

Dodano po 5 minutach 49 sekundach:
RuckenFetard pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 11:10
adiqq pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 10:57sprawdz ceny w linku który wkleiłem na samym początku...trochę się różnią, prawda? ale tylko trochę, bo tak jak pisalem tutaj dużo zależy do regionu,a także jaka to dokładnie oferta
https://www.tauron.pl/dla-domu/prad/pra ... santem-24h
Jak umiesz tak zarabiać na kopaniu w Polsce to siedź cicho i zarabiaj miliony, póki inni się nie połapią, pieniądze lubią ciszę, pewnie odkryłeś żyłę złota więc korzystaj zamiast chwalić się tym na forum, pewnie to co odkryłeś nikt inny nie zauważył, gratulacje, ale coś mi się wydaje że twój model biznesu to bardziej sprzedawanie sprzętu niż kopanie, bo gdybyś faktycznie zarabiał to nie wykłócałbyś się na forach i nie próbował udowodnić że ten biznes jest rentowny w Polsce.
Jestesmy profesionalna firmą, jedyna w Polsce o takije reputacji i jedynej która ofetuje:
- sprzedaż urządzeń w najniżsje cenie w EU;
- darmowe doradzwto i szkolenie przy doborze urzadzenia;
- najlepszą i w najkorzystniejszych warunkacj kolokację w Łodzi;
- sieć wymiany crypto PanBitcoin i za chwilę z naszym partnerem GeneralBytes wdrażamy kilkadziesią bitomatów w Polsce;

Nie wiem jak się ustosunkować do Pana wypowiedzi, po prostu ją przemilczymy.
#OBM

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
adiqq pisze: niedziela, 14 kwietnia 2019, 08:46 @ShadowOfHarbringer - fajnie piszesz, gdyby nie ta twoja wszechobecna mania wyższości,megalomania, to można by dyskutować (pomijam już niewybredny i obraźliwy sposób pisania...). To co napisałeś, też można by wziąść na poważnie - ale jest jeden poważny problem. Piszesz o cenach prądu w Chinach, piszesz o chińskiej rzeczywistości, jednocześnie nie wiesz jakie są ceny prądu w Polsce. (dobitny dowód na to w postach wyżej )
Nie wiesz też jakie są taryfy...bo oprócz taryfy G12w o której pisałem wyżej, jest jeszcze taryfa G13 (gdzie są 3 strefy prądu) i która z tego co się orientuję wychodzi jeszcze korzystniej niż G12w. Ja mimo to zdecydowałem się na G12w ze względu na sposób rozliczenia produkcji prądu z PV przez Tauron. Różne firmy energetycznie różnie do tego podchodzą, ale to osobny temat.
Tak czy siak, sprawdzę ceny i zrobię podobną analizę dla G13, tak jak zrobiłem dla G12w.

Jak traktować poważnie kogoś, kto z taką stanowczością wypowiada się o rzeczywistości z kraju bardzo od nas odległego, a jednocześnie nie wie jak wyglądają realia w miejscu gdzie sam (prawdopodobnie) mieszka??
@addiq Dokładnie. Prosze zobaczyc co @ShadowOfHarbringer ma w sotpce: Zawsze mam racje
Dawno takiej pychy i braku rozumu nie widzieliśmy ;-) Na ironię to nie miejsce. Zresztą poczytałem wypowiedzi tej osoby, masz 100% racji. Nudzi się Pan na pewno w sowim życiu ;-)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: koparki » niedziela, 8 września 2019, 10:33

Prawdopodobnie admin zażartował i nadał Shadowowi taką łatkę pod nickiem. Ale żart wynika z faktu że w stopce przez dłuższy czas była taka sentencja.

Jesli chodzi o opłacalność miningu to moim i tylko moim zdaniem kupno ASIC jest złym pomysłem bo z czasem są to graty bez jakiejkolwiek wartości i bez żadnej użyteczności.
Mniej ryzykowne byłoby kupno GPU i w ogóle kupno sprzętu tylko wtedy gdy ktoś robi biznes w skali przemysłowej i ma najniższą na rynku taryfę na prąd lub w małej skali sprzęt używany gdy nadchodzi okres grzewczy.
GPU a nie ASIC z takiego także powodu że na rynku niebawem może pojawić sie konkurencja dla miningu w postaci takich biznesów jak Golem czy Sonm(ponoć już obecnie opłaca sie lepiej niż mining) oraz jedna z wiekszych firm amerykańskich skupujacych moc obliczeniową do renderingu 3D rozpatruje zrobienie czegoś takiego na sieć Algo. Spodziewam sie też zwiększenia znaczenia sieci monero , gdzie zawsze będzie wyłącznie GPU.
Minerzy też spekulują, z bardzo wysokim prawdopodobieństwem nie sprzedają urobku więcej niż muszą w okresach gdy mining jest mało opłacalny. A gdy nadchodzi okres gdzie mining pokrywa jedynie koszty działalności to wtedy wyłącza się koparki i równie dobrze można kupic kojny na rynku dlatego w momentach nikłej opłacalności miningu(było tak podczas bessy na przełomie 2018/19) lepiej jest po prostu kupić topowe kryptowaluty POW, w ten sposób mozna zasymulować posiadanie kopalni w momencie gdy mining nie generuje dochodu ;)
---

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy nadal jest sens pakować się w Koparke ?

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 8 września 2019, 11:37

OnlyBestMiners pisze: niedziela, 8 września 2019, 09:55Jestesmy profesionalna firmą, jedyna w Polsce o takije reputacji

Uwaga na tych profesjonalistów, no chyba że profesjonaliści piszą takie rzeczy i w taki sposób poprzez prywatne wiadomości na tym forum, wklejam wiadomości którą jak domyślam się dostałem za post napisany kilka miesięcy temu, furiat dopiero się przebudził.
Nawet nie będę się odnosił do kogoś kto pisze w taki sposób i nazywa się "jedyną" uczciwą firmą w Polsce z dobrą reputacją.
Ktoś kto nagania na stałe zyski z kopania i jeszcze pisze jak naganiacz "kto pierwszy ten lepszy" jest dla mnie osobą która próbuje golić owce, sprzedaje "łopaty", zamiast kopać samemu i zarabiać na "dochodowym" kopaniu.

OnlyBestMiners pisze: niedziela, 8 września 2019, 09:55Witam, czy Ty jesteś idiotą, który troluje ludzi powyżej 3-cyfr IQ na tym forum?
Pytam się, bo przeglądałem teraz to forum i widze, że masz jakis ból dupy lub jesteś idiotą jak pisze powyżej ze wględu na negatywy o niby naganianiu i naciąganiu ludzi. Nie wiem czy wiesz, ze projekt OBM jest JEDYNY który jest uczciwy i mabardzo dobra reputację w Polsce. Jako w sumie jedyni zajmujemy sie na poważnie miningiem w Polsce i Europie. Jestesmy partnerami najwiekszych śiwatowych producentów urzdzeń i software. jako jedyni polecami, testujemy i rekomendujemy najlepsze rozwiązania i tylko dochodowe.
Nie masz kompletnie mojęcia o minigu, KOMPLETNIE i nie wiem czy to rozumiesz, prawdopodobnie nie albo jestes trolem tego forum lub konkurencją lub po prostu polaczkiem, januszkiem, którego boli dupa za uczciwość i pracowitośći innych oraz za ich sukccesy, bo sam ich nie posidasz :/ tylko to forum.
Jak masz odwage napisz mi swoje imie i nazwisko. ja mam odwage i jestem w 100% uczciwym człowiekiem z dużym doświadczeniem i wykształceniem IT i Mat. Krzysztof Półjanowicz - 601 141 104
Podejrzewam, że danych nie podasz i jak masz w sowim IQ 3 cyferki to sam bedziesz wiedział dlaczego tego nie zrobiłeś ;-) mam nadieję sie pozytywnie zdziwić, czekam

Człowieku nikt Ci ni broni prowadzić biznesu i sprzedawać koparek, zarzut polegał na tym że zachowujesz się i promujesz jak naganiacz, których na rynku krypto jest aż za dużo.

Wróć do „Kopalnie kryptowalut”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości