"DASH" - WĄTEK SPEKULACYJNY, dyskusja na temat kursu, ceny, o cenie

Aktualnie Dash na Coinmarketcap zajmuje 184 miejsce. Czy do końca Q2 2024 Dash wejdzie do top125?

Czas głosowania minie piątek, 31 maja 2024, 12:30

TAK
0
Brak głosów
NIE
1
100%
 
Liczba głosów: 1
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » środa, 4 września 2019, 19:31

Panowie. Byłem u wróżki. Będzie dobrze.
Aaaaa... To chyba powinno być w weekendowych odjazdach... ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: wamak » środa, 4 września 2019, 19:54

No dobra, DASH technicznie jest spoko, ale jesteśmy w wątku spekulacyjnym. DASH pretenduje do miary dorego płacidła. Cena do dolara nie musi wzrastać. Skoro to ma być płacidło, to lepiej, jak ruchy cenowe nie będą zbyt wysokie, +/-20%. Na razie to nawet jako płacidło słabo się sprawdza, bo traci do dolara.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » środa, 4 września 2019, 19:57

akos pisze: środa, 4 września 2019, 19:19Mówisz o zaklinaniu rzeczywistości, ale póki co to sporo zaklinania widać właśnie w wątkach altów, wśród bagholderów, którzy niemal już modlą się żeby ten cholerny bitcoin wreszcie jebnął o glebę i przestał działać a ich ukochane coiny pokazały kto tu rządzi
Widzisz... i znowu. Ty o cenie a ja o używaniu. Pewnie, że BTC jest najpopularniejszy i się przebija do świadomości. Tylko, że szara rzeczywistość (i rządzenie) wygląda tak:


Ja sam w tym roku doświadczyłem "zajebistości" i rządzenia Bitcoina na własnej skórze, gdy wymieniałem go na gotówkę w Nowym Jorku. Trwało to uwaga... 2 dni.
Zajebiście, prawda?
I nikt tutaj się nie modli o upadek Bitcoina. Pro prostu nie wypisujmy jak jest użyteczny, skoro nie jest.

Spekulacyjnie jestem cienki, zatem kończę ten wątek poboczny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: akos » środa, 4 września 2019, 20:05

__kot__ pisze: środa, 4 września 2019, 19:57Ty o cenie
Hmm o cenie akurat nic nie pisałem..., przynajmniej nie w poprzednim poście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » środa, 4 września 2019, 20:30

akos pisze: środa, 4 września 2019, 20:05Hmm o cenie akurat nic nie pisałem..., przynajmniej nie w poprzednim poście.
A to o bagholderach i jebnięciu o glebę to w odniesieniu do czego zatem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » środa, 4 września 2019, 20:44

Panowie, jest nerwowo ale nie ma co na siebie ujadać.
Jak jest każdy widzi.
Ja sam osobiście nie mam nic przeciwko sukcesowi BTC.
Wolę jednak sprawnie działające, proste i przyjazne użytkownikowi rozwiązania, stąd preferuję DASHa względem BTC i tak też głosuję moim portfelem.

Niech sobie tam wszystkie krypto żyją w zdrowiu, ale te nasze niech żyją dłużej i wyżej... ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: akos » środa, 4 września 2019, 21:09

__kot__ pisze: środa, 4 września 2019, 20:30A to o bagholderach i jebnięciu o glebę to w odniesieniu do czego zatem?
W odniesieniu do użyteczności a raczej szczerych życzeń jej braku u konkurencji oraz inwestycji uwzględniających aktualną lub prognozowaną użyteczność. Ceny dotyczy tamto zdanie jedynie pośrednio jak i cała moja wcześniejsza wypowiedź.

Sam zresztą to słusznie odnotowałeś:
__kot__ pisze: poniedziałek, 2 września 2019, 23:06Próbujecie znaleźć korelację pomiędzy emocjonalnym i manipulowanym rynkiem spekulacyjnym a adopcją i funkcjonalnością projektu czy produktu.
Ostatnie 2-3 lata pokazały, że taka korelacja w krypto-światku nie istnieje.

Zdajcie się na Wasze doświadczenie w tradingu a nie na emocje i nadzieje.
Jednak kolejny pogląd o BTC:
__kot__ pisze: wtorek, 3 września 2019, 06:07Trzeba przeczekać tę „gorączkę złota” i dać ludziom się przekonać znowu jak jest zajebiście płacić za transfer 50USD i czekać 3-7 dni na realizację.
to już właśnie wspomniane wcześniej "emocje i nadzieje" oraz "zaklinanie rzeczywistości" ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » środa, 4 września 2019, 21:41

@akos Masz rację - do 1MB bloku uda się upchnąć wszystko czego dusza zapragnie ;)

Bitcoin jest super do spekulacji i Dash przy nim blednie w tym roku. Bez dwóch zdań.
Natomiast nie nadaje się do użytku w sklepie, na ulicy - opisałem Ci swoje doświadczenia oraz podlinkowałem film gościa, który pracuje z BTC.
Ja nie teoretyzuję, nie zaklinam rzeczywistości - używam crypto niemal każdego tygodnia. W tym roku na wakacjach praktycznie codziennie - podróż po USA. Piszę na podstawie swoich doświadczeń a nie emocji i nadziei. A Ty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: akos » czwartek, 5 września 2019, 13:26

__kot__ pisze: środa, 4 września 2019, 21:41do 1MB bloku uda się upchnąć wszystko czego dusza zapragnie
Nie przypominam sobie żebym twierdził coś takiego. Niemniej jednak rozważania na temat wielkości bloku są z pewnością istotne dla problemu decentralizacji, więc na pewno warto robić optymalizacje a nie tylko powiększać blok na hurra jak np. w BSV. Czy warto upierać się przy bloku 1MB, nie wiem, ale wiem, że problem decentralizacji jest dość złożony i ma też inne aspekty, np. autor tego bardzo ciekawego artykułu wyróżnia kilka jej poziomów:
- decentralizacja miningu
- d. klientów
- d. developerów
- d. giełd
- d. node'ów
- d. własności
Za pomocą postulowanych przez siebie metryk porównuje BTC i ETH. Okazuje się, że BTC wypada zaskakująco pozytywnie w wielu punktach. Byłbym ciekaw analogicznego porównania z innymi monetami, w tym Dash.
__kot__ pisze: środa, 4 września 2019, 21:41Bitcoin jest super do spekulacji i Dash przy nim blednie w tym roku. Bez dwóch zdań.
Natomiast nie nadaje się do użytku w sklepie, na ulicy
Chyba się nie rozumiemy, odnoszę wrażenie, że uznałeś, że ja próbuję dowieść, że BTC nadaje się do użytku w robieniu drobnych zakupów. Ja tymczasem chciałem zwrócić uwagę na to, że:
1) BTC nie jest tak gówniany jak go malujecie, wygląda na to, że dla wielu uczestników rynku jest "wystarczająco dobry" i warto by się zastanowić głębiej nad przyczynami
2) być może użyteczność w sklepach, przy drobnych zakupach, nie jest jedynym lub nawet nie jest najważniejszym aspektem użyteczności kryptowalut w ogóle

Pewnych odpowiedzi na powyższe kwestie mogłyby udzielić dokładne badania rynku, np. w Wenezueli, która jest świetnym poligonem testowym dla krypto i w której team Dasha aktywnie działa. Niestety okazuje się, że adopcja w sklepach również nie jest taka jak ów team przedstawia lub chciałby to widzieć: https://www.coindesk.com/despite-ceo-cl ... -venezuela i nawet rozdawanie smartfonów z portfelami Dash nie daje oczekiwanego efektu a zdawałoby się przecież, że w Wenezueli warunki dla krypto są wręcz idealne. Dlaczego więc jakość nie wygrywa a adopcja postępuje powoli (a) i nie przebiega zgodnie z założeniami i planem twórców (b)?

a) We’ve been accepting dash for two years. We currently haven’t received any clients using dash to pay for their events. They’d rather use bolivares or dollars.

b) growth of the dash community in-country happens mostly outside of the official network. According to Contreras, only 4 out of 27 Dash related projects in Venezuela are financed by the Dash DAO.

Tu właśnie przydałby się dobry marketingowiec dokładnie badający przyczyny takiego stanu rzeczy. W każdym biznesie bowiem należy najpierw zapytać rynku czego oczekuje zanim zacznie mu się wciskać pewien produkt zgodnie z subiektywnie założoną wizją.

Nie zdziwiłoby mnie gdyby jednym z wyników takich badań było odkrycie koła na nowo i dojście do wniosków znanych od co najmniej kilkuset lat, mówiących że:

Jeśli jednocześnie istnieją dwa rodzaje pieniądza, pod względem prawnym równowartościowe, ale jeden z nich jest postrzegany jako lepszy (np. o wyższej zawartości kruszcu), ten „lepszy” pieniądz będzie gromadzony (tezauryzowany), a w obiegu pozostanie głównie ten „gorszy”. Krótko mówiąc, gorszy pieniądz wypiera lepszy.

Dostarczacie rynkowi produkt o cechach tezauryzacyjnych a następnie dziwicie się, że ludzie wolą go tezauryzować zamiast wydawać na drobne zakupy. Jeśli nie wierzysz, że to jedno z możliwych wyjaśnień, to zacznij choćby od popytania uczestników tego wątku czy swoje Dashe chomikują czy wydają na co dzień, czy też może wolą pozbywać się gorszej, fiatowej waluty na zakupach.

Jeśli ten aspekt tezauryzacyjny jest czymś czego nie chcielibyście promować i się Wam nie podoba to wypuśćcie na rynek wenezuelski np. dash-boliwara skorelowanego z hiperinflacyjnym kursem boliwara i możliwość łatwej konwersji dash -> dashbol i wówczas ku zaskoczeniu wielu, pewnie okaże się, że ilość codziennych płatności dashbolem wzrośnie na rzecz płatności w dashu i usd ;) Ten przykład to oczywiście trochę żart, ale nie całkiem. Śmiem twierdzić, że jest to dość prawdopodobny scenariusz z uwagi na powyższe prawo K-G.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » czwartek, 5 września 2019, 13:43

akos pisze: czwartek, 5 września 2019, 13:26Tu właśnie przydałby się dobry marketingowiec dokładnie badający przyczyny takiego stanu rzeczy. W każdym biznesie bowiem należy najpierw zapytać rynku czego oczekuje zanim zacznie mu się wciskać pewien produkt zgodnie z subiektywnie założoną wizją.
akos pisze: czwartek, 5 września 2019, 13:26Jeśli jednocześnie istnieją dwa rodzaje pieniądza, pod względem prawnym równowartościowe, ale jeden z nich jest postrzegany jako lepszy (np. o wyższej zawartości kruszcu), ten „lepszy” pieniądz będzie gromadzony (tezauryzowany), a w obiegu pozostanie głównie ten „gorszy”. Krótko mówiąc, gorszy pieniądz wypiera lepszy.

Od dawien dawna męczy mnie właśnie takie wyjaśnienie trudności w adopcji kryptowalut.
Mam podobne wnioski, a mianowicie, że tworzymy pewną wewnętrzną sprzeczność wymagając od świata aby wydawał to, co właśnie chce gromadzić.
- To pięknie wyjaśnia dlaczego technologiczny gniot BTC tak mocno jest pożądany i wielu traktuje go jak najukochańszy skarb. Jak sami możemy zauważyć, ludzie postrzegają w BTC złoto (cyfrowe złoto) a nie środek płatniczy. Nie chcą go wydawać i mają w dupie, czy da się nim płacić za bułki w sklepie. Nie po to go gromadzą, żeby nim na co dzień płacić. Zrobią sobie potem jakąś cyfrowo_złotą kartę płatniczą od "zaufanej strony trzeciej" i będą to traktować jako cyfro_lokatę z opcją wydawania w razie "W".

To może być wyjaśnienie dlaczego adopcja w płatnościach nigdy się nie uda.
Satoshi się pomylił mówiąc o gotówce P2P. Krypto jest za dobre, aby je wydawać na głupoty...
:roll: :?: :?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: akos » czwartek, 5 września 2019, 14:06

mecenas pisze: czwartek, 5 września 2019, 13:43tworzymy pewną wewnętrzną sprzeczność wymagając od świata aby wydawał to, co właśnie chce gromadzić
Otóż to, ale widzę tu jednak pewną lukę do zagospodarowania, i to nie byle jaką. O ile z płatnościami za drobiazgi zbliżeniowo kartą, telefonem, blikiem, pay palem, payu, mtransferem itp. jest trudno konkurować, nie tylko z uwagi na prawo K-G, ale po prostu przez duże nasycenie lub wręcz przesycenie rynku, to w przypadku większych transferów biznes <-> biznes jest spore pole do popisu.
Każdy kto prowadził jakąś firmę współpracującą z wieloma kontrahentami, w szczególności zagranicznymi, wie jak upierdliwe i kosztowne są transfery pieniężne. Co więcej, banki są 100 lat za krypto żeby np. taki swift na inny kontynent i do innego banku działał jak przelew BTC, nie mówiąc o Dashu i nawet ciężko jest to jakoś sensownie usprawnić, po drodze różne podmioty muszą uzgadniać stan sald a jak coś pójdzie nie tak to mieć spójną procedurę rollbacku żeby na którymś etapie czegoś nie zgubić lub nie wykreować jakiejś porcji pieniądza itp. itd.
I tu na białym koniu wkracza świat krypto :)

Dlatego byłbym bardzo ciekaw szczegółowych badań rynkowych np. we wspomnianej Wenezueli i wniosków z nich płynących. Być może ułatwiłyby one optymalizację strategii adopcyjnej teamowi Dasha. Zarządzając takim projektem odżałowałbym kawałek budżetu na takie badania chociażby po to żeby nie okazało się, że robiąc duże wdrożenie, jak Evo, wykonałem przysłowiowo dużo dobrej i... nikomu niepotrzebnej roboty ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: koparki » czwartek, 5 września 2019, 14:11

są też cykle punp&dump na krypto, czyli niestabilność kursowa, o których wypowiadają się m.in decydenci FED i banków centralnych, cykle w których przestawiana jest klepsydra z miliardami $ i tym samym likwiduje się w kryptowalutach słowo "WALUTA" , obecnie pozwolono jedynie na słowo "SYSTEM PŁATNOŚCI" ale i ten moze być sparaliżowany jesli przyjdą regulacje podobne jak w eksperymentalnym NY, oraz kolorowane kojny.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » czwartek, 5 września 2019, 16:38

akos pisze: czwartek, 5 września 2019, 13:261) BTC nie jest tak gówniany jak go malujecie, wygląda na to, że dla wielu uczestników rynku jest "wystarczająco dobry" i warto by się zastanowić głębiej nad przyczynami
BTC absolutnie nie jest gówniany. To jest aktywo, które będzie instrumentem spekulacji dla WallStreet. Kolejne dodatkowe aktywo. I będzie w tym świetny dzięki wysokiej zmienności. W związku z tym jeszcze długo pozostanie królem. Reszta próbuje być utylitarna i w ten sposób wybić się na niezależność. W przeciwieństwie do kota (którego bardzo szanuję) uważam, że problemy z fee i zapychaniem się sieci BTC nie wpłyną na powyżej wymienioną cechę BTC. Nie o to w tej chwili chodzi w BTC.

Dodano po 2 minutach 59 sekundach:
akos pisze: czwartek, 5 września 2019, 13:26Tu właśnie przydałby się dobry marketingowiec dokładnie badający przyczyny takiego stanu rzeczy.
Przyczyną IMHO jest fluktuacja wartości. Ludzie zaakceptują delikatną stałą inflację. Zaakceptują stagnację wartości. Pokochają powolną aprecjację. Nie zgodzą się natomiast na to, że nagle wyparuje im 50% kapitału. To już lepiej kupić dolara. Tu jest główny problem DASH i innych w mojej opinii. Stable z cechami DASH byłby kilerem rynku płatności.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: akos » czwartek, 5 września 2019, 18:25

maky pisze: czwartek, 5 września 2019, 16:38Przyczyną IMHO jest fluktuacja wartości.
To nie jedyna przyczyna imho, ale oczywiście też istotna.
maky pisze: czwartek, 5 września 2019, 16:38Stable z cechami DASH byłby kilerem rynku płatności.
Być może, dlatego ten mój żart z "DashBol" ma całkiem poważne podłoże, ale zauważ, że:
akos pisze: czwartek, 5 września 2019, 13:26They’d rather use bolivares or dollars.
(cytat z artykułu z coindesk, który wrzucałem wyżej)

To oznacza, że do płatności używana jest nie tylko waluta podlegająca stałej inflacji, ale nawet gwałtownej inflacji. Prawdopodobnie typowy use case / flow to:
trzymanie oszczędności np. w USD -> zamiana drobnej ich części na boliwara -> zakupy dokonane dla wygody w lokalnej walucie po lokalnych cenach.

Biorąc pod uwagę powyższe wyobraźcie sobie taki krypto ficzer:

- portfel mobilny Dash pozwalający na łatwą konwersję Dash-T (waluta tezauryzacyjna z dotychczasowym algorytmem podaży) na Dash-S (S - stable), którego kurs skorelowany jest np. z:
a) lokalną walutą fiat, dla wygody na pdst. geolokalizacji można by podpowiadać walutę
b) ustalonym koszykiem walut fiat np. USD, EUR, CHF lub wybraną z nich
- opcje a i b lub jakieś ich warianty pośrednie nie wykluczają się, więc mogłyby być do wyboru
- w ten sposób user ma w jednym "pudełeczku" / telefonie funkcjonalność, którą w Wenezueli wykonuje na co dzień dokonując konwersji USD <-> boliwar, może łatwo i taniej, nie tracąc na spreadzie w kantorze, przerzucać środki pomiędzy swoim cyfrowym złotem a cyfrowym fiatem o kursie kompatybilnym z walutą lokalną
- łatwa konwersja na wybrany stable w ramach tego samego portfela ułatwiałaby nie tylko płatności, ale i dawała hedge na pump & dump userom bez żyłki spekulacyjnej

Oczywiście regulatorzy i drukarze centralni pewnie dostaliby sraczki, podobnie jak w przypadku facebookowej Libry, ale pomysł wydaje mi się warty rozważenia. Mnie osobiście, z punktu widzenia użytkowego takie rozwiązanie pasowałoby idealnie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: wamak » czwartek, 5 września 2019, 18:44

Myślę, że jedynym rozwiązaniem, aby kryptowaluty mogły stać się płacidłem, są karty płatnicze przeliczające w locie kurs kryptowaluty na FIAT. To by musiałoby być VISA/Mastercard, inaczej się nie da. jak to nie przejdzie, to kryptowaluty nie będą płacidłem, pozostaną tylko przelewy p2p, które rzadko się wykorzystuje. No i lokata.
Przecież teraz płacenie kryptowalutami za drobne kwoty jest niewygodne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: mecenas » czwartek, 5 września 2019, 18:50

wamak pisze: czwartek, 5 września 2019, 18:44Przecież teraz płacenie kryptowalutami za drobne kwoty jest niewygodne.
W jakim sensie "niewygodne"?
DASHem też niewygodne?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: maky » czwartek, 5 września 2019, 18:54

wamak pisze: czwartek, 5 września 2019, 18:44karty płatnicze przeliczające w locie kurs kryptowaluty na FIAT
Były, są?

Dodano po 27 sekundach:
wamak pisze: czwartek, 5 września 2019, 18:44płacenie kryptowalutami za drobne kwoty jest niewygodne.
Jakbym czytał post z 2013 roku...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: wamak » czwartek, 5 września 2019, 19:03

Źle się wyraziłem, fakt. Czy można zapłacić w sklepie kryptowalutami wykładając banktoty lub przykładając kartę do czytnika, NIE.
Nic się nie zmieniło od lat pod tym względem.
Niech zamiast karty będzie i telefon, nic to nie zmienia.

edit
Poza tym jesteśmy w wątku spekulecyjnym. Niska cena nie bieże się z księżyca. Transakcje p2p na małe kwoty nie są popularne, a w to celuje DASH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3918
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: __kot__ » czwartek, 5 września 2019, 22:35

@wamak Jeśli zamiast karty będzie telefon z krypto to zmiana jest diametralna.
Wszyscy chyba zapomnieliście o "magicznym" słowie trustless w tej dyskusji.

Pamiętajcie, że w Wenezueli jeszcze kilka lat wstecz był system finansowy, banki, karty i cały ten cyrk. I co? Ano był i nie ma. A krypto jest.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - WATEK SPEKULACYJNY

Postautor: KamilZ » czwartek, 5 września 2019, 23:43

akos pisze: czwartek, 5 września 2019, 13:26Niestety okazuje się, że adopcja w sklepach również nie jest taka jak ów team przedstawia lub chciałby to widzieć: https://www.coindesk.com/despite-ceo-cl ... -venezuela i nawet rozdawanie smartfonów z portfelami Dash nie daje oczekiwanego efektu a zdawałoby się przecież, że w Wenezueli warunki dla krypto są wręcz idealne.
coindesk jest mocno zmanipulowanym źródłem informacji. Nie podpierał bym argumentacji ich publikacjami.
Tutaj masz krytykę tego artykułu oraz ich odpowiedzi, gdzie mocno kluczą w wyjaśnieniach.

Generalnie w stosunku do Dasha cechuje ich (coindesk) manipulacja na wielu poziomach.

wamak pisze: czwartek, 5 września 2019, 19:03Transakcje p2p na małe kwoty nie są popularne, a w to celuje DASH.
Między innymi w to, ale inne zastosowania również. Chodzi o wartość opartą na użyteczności. Smart contracty, DashDrive, Dash Investment Foundation itd. - to jest tuż za rogiem.

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości