Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » środa, 4 września 2019, 20:11

@socjolog2008 zima, a po zimie jest wiosna :D Zapewniam Cię im niżej BTC spadnie tym później wyżej i mocniej wybije :D Nie ma tego złego, a BTC zawsze miał negatywny elektorat, szczególnie jak już ktoś się wyprzedał :D Nawet ja teraz trochę jestem sceptyczny do BTC, a dlaczego? Bo chciałbym się obkupić :D Dodatkowo ja jestem dzieckiem bessy i np. nie mam problemu kupowania BTC na -80% na 4k$, ale po wzroście o 300% w ciągu trzech miesięcy to już boję się kupować mimo, że wiem, że kiedyś będzie po 100k$ :D Ale ja mam z timingiem zawsze problem, więc to może być nawet za kilka lat ; ) :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » środa, 4 września 2019, 20:17

Zapraszam do nowego barometru kursu.
Poprzedni trafiliście.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Tomasz_Es » środa, 4 września 2019, 21:14

socjolog2008 pisze: środa, 4 września 2019, 20:06 Produkt BTC mnie nie porywa, nie ma już efektu WOW


Kiedyś o tym wspominałem że zacznie się przekładanie $ z rąk do rąk czyli np. z altów do BTC, brak nowego kapitału i "obieg zamknięty" dla kapitału w krypto. Większość krzyczy Bakkt, instytucje itp. szuka analogi w poprzednich bańkach bo zawsze ktoś przecież mówił o "śmierci" BTC ale ona może kiedyś nastąpić, nigdy krypto nie były tak medialne jak teraz oraz nie ocierały się tak mocno o regulacje jak teraz (Trump, G7 itp.) osobiście obstawiam że skończy się na narodowych walutach bo Europa i USA będą chciały iść drogą Chin po wprowadzeniu własnej narodowej krypto a walory w stylu BTC czy już nawet altów będą powolnie umierać. Co do BTC to również wydaje mi się że będzie mega zima stulecia po halvingu pod który oczywiście psychologicznie jakaś część rynku zagra i to co powtarzam: nawet przy wejściu instytucji, nie kupią one BTC po to żeby trzymać a w celu spekulacji, a jeżeli nie będzie świeżego kapitału to dadzą sobie spokój bo ile największe fundusze mogą sobie wydzierać tę samą kasę z rąk do rąk a drukowanie lewych tetherów w celu wyciągnięcia kursu będzie robiło coraz mniejsze wrażenie na rynku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 752
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Delhi » środa, 4 września 2019, 21:52

I pyk 11.4 do końca tygodnia - pod to że bitcoin lubi podróże od wsparć do oporów / ważnych linii

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: socjolog2008 » środa, 4 września 2019, 21:58

Ja pass, film trzeba obejrzeć a nie patrzeć na te słupki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 5 września 2019, 12:19

Chyba zaraz spadek bo ltc i eth juz cos w dol ciagna..

Edit ewentualnie kapital w btc poleci :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 września 2019, 12:46 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 26 sierpnia 2019
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mikusiek » czwartek, 5 września 2019, 12:34

juz paru grubaskow dzisiaj kupilo na 10550, takze raczej dzis w gore pociagnie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » czwartek, 5 września 2019, 12:40

Obrazek

Widać podobieństwo trwającego ruchu do poprzedniego ruchu wzrostowego w trójkącie:

Obrazek

Obrazek

Trwająca 4 jest na razie zbyt podobna do 2, reguła zmienności pewnie złamana. Przydałby się większy spadek, ale kłopot w tym, że kurs jest akurat nad obszarem wsparcia (wcześniej oporu) na 10500
Obrazek
i jak go przebije w dół, może już nie być kontynuacji wzrostów. Mniejsza też o to, czy to sekwencje 1-2-3-4-5, czy A-B-1-2-3, mało mnie to teraz interesuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4686
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » czwartek, 5 września 2019, 14:27

Off Topic
Wygląda na to, że kryzys na rynkach światowych zbliża się nieuchronnie. Któryś z kolei wskaźnik o tym mówi. Ten mówi o spadku produkcji i zamówień eksportowych w USA.
To będzie sprawdzian dla kryptowalut. Myślę, że w przyszłym roku będziemy mieć rollercoaster na wszystkich rynkach. Ja widzę korelacje krypto z metalami szlachetnymi.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » czwartek, 5 września 2019, 14:40

dominacja bitka sięgnęła 71% , a litka tak potwornie już zeszmaciło :roll:

LTC w korelacji do BTC stał tylko raz gorzej i było to w grudniu 2017 przed startem bani ,

... zachodzi zasadnicze pytanie ..??
.....co się stanie z takim LTC gdy dominacja bitka sięgnie powiedzmy
+80%
:shock: :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 5 września 2019, 14:54

@zeroBTC spokojnie.. ta dominacja kiedys peknie a inne alty (nie zadne tak ltc czy eth) pompe zalicza konkretne.. te co najszybciej spadly i wyplaszczyly sie. Na binance sporo takich.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » czwartek, 5 września 2019, 14:58

shinya56 pisze: czwartek, 5 września 2019, 14:27Wygląda na to, że kryzys na rynkach światowych zbliża się nieuchronnie. Któryś z kolei wskaźnik o tym mówi. Ten mówi o spadku produkcji i zamówień eksportowych w USA.
To będzie sprawdzian dla kryptowalut. Myślę, że w przyszłym roku będziemy mieć rollercoaster na wszystkich rynkach. Ja widzę korelacje krypto z metalami szlachetnymi.

Spadek produkcji może zmniejszyć popyt na metale, które są używane w przemyśle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9206
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » czwartek, 5 września 2019, 17:18

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 9 marca 2019
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: MariuszR » czwartek, 5 września 2019, 17:49

Dovakhiin pisze: czwartek, 5 września 2019, 14:54 @zeroBTC spokojnie.. ta dominacja kiedys peknie a inne alty (nie zadne tak ltc czy eth) pompe zalicza konkretne.. te co najszybciej spadly i wyplaszczyly sie. Na binance sporo takich.
A jaką mamy pewnośc, że takie alty nie zostaną zdelistowane, a my pozostaniemy z kieszeniami wypchanymi shitcoinami, w czasie gdy inni nagromadzą sobie BTC ? :) Zalecałbym ostrożność, gdyż każdy liczy na pompke, tylko tej pompki nie ma bardzo komu robić, kiedy każdy chce sprzedać na okreslonym targecie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » czwartek, 5 września 2019, 18:09

Nawet jeśli kurs BTC miałby rosnąć (50% szans), to do 20k $/BTC będzie to utrudniona droga. W przedziele od 14k do 20k nadal czekają kupcy z początku zeszłego roku, którzy chcieliby sprzedać przynajmniej z minimalnym zyskiem.
Dopiero powyżej 20k będzie łatwiej. Ja się liczę z tym, że może spaść do 6k (wtedy dodatkowy zakup), ale nie więcej. Na wcześniejszej bańce 3k było najpierw oporem, a potem wsparciem, które okazało się też wsparciem w dołku tego roku. 6k było przez długi czas wsparciem w czasie spadków 2018r.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lisie_Uszka » czwartek, 5 września 2019, 21:42

Long od 10520...
https://www.tradingview.com/x/ZH4i06U5
Dodatkowo:
25,000,000 #USDC (25,009,326 USD) transferred from USDC Treasury to unknown wallet.
Może zatrzymamy sie na 900 i przeskoczymy do pociągu zwanego SHORT.
Pozdro!!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 5 września 2019, 22:09

wamak pisze: czwartek, 5 września 2019, 14:58Spadek produkcji może zmniejszyć popyt na metale, które są używane w przemyśle

On pisal o metalach szlachetnych a nie w sensie "commodity"
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 22 października 2018
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: SirJack » piątek, 6 września 2019, 09:38

Jeden z największych transferów BTC w historii. Bakkt?

Przeniesiono bitcoiny o wartości 1 miliarda $ | Ile kosztował transfer i jak długo trwał?

Dwa niezidentyfikowane portfele odnotowały dziś rano oszałamiającą transakcję. Jeden wysłał drugiemu około 94 504 Bitcoinów (BTC), co stanowi ok. 0,5% wszystkich BTC, które są aktualnie w obrocie. Na chwilę dokonania transakcji, transferowane bitcoiny były warte 1 miliard dolarów.

Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się, że transakcja prawdopodobnie była powolna i kosztowna, tak naprawdę nie była. Opłata transakcyjna wyniosła 700 dolarów. W rzeczywistości opłata transakcyjna wyniosła mniej niż 0,001% opłat za transakcję 10-cyfrową. A żeby było jeszcze lepiej, odbyło się to w ciągu pół godziny.

Jak napisała na Twitterze Yassine Elmandjra, analityk ds. kryptowalut w ARK Invest, rysuje to piękny obraz sieci Bitcoin jako globalnego systemu rozliczeń o zminimalizowanym stopniu zaufania.

Trudno pozyskać dane na temat tego, ile taka transakcja kosztowałaby, gdyby miała być przeprocesowana przy pomocy tradycyjnych banków. Podejrzewa się jednak, że prawdopodobnie kosztowałaby dziesiątki roboczogodzin papierkowej roboty, pośrednictwo przez Rezerwę Federalną i inne banki centralne, opłatę pobieraną na wielu etapach i potencjalne opóźnienie, gdyby miało to mieć miejsce w weekend.

„Nie projektuje się systemu płatności, w którym transakcja zajmuje średnio 10 minut”
Ta transakcja pokazuje siłę Bitcoin jako formy pieniądza. Eksperci nie są jednak zbyt pewni, czy BTC jest gotowy, aby stać się powszechnie przyjętą walutą w obecnej formie.

Samson Mow, dyrektor ds. Strategii Blockstream i dyrektor wykonawczy Pixelmatic, stwierdził w tym roku, że Bitcoin nie jest specjalnie przygotowany do użycia w kontekście wymiany.

Na poparcie swojej argumentacji zwrócił uwagę na fakt, że w warstwie podstawowej Bitcoin przetworzenie transakcji zajmuje średnio 10 minut a czasem nawet ponad trzy godziny. „Nie projektuje się systemu płatności, w którym transakcja zajmuje średnio 10 minut” – powiedział Mow.

Jack Dorsey : Bitcoin nie jest funkcjonalny jako waluta
Dyrektor generalny Twittera stwierdził niedawno, że bitcoin nie jest „funkcjonalny jako waluta”. Prawdopodobnie odniósł się do prędkości przetwarzania warstwy podstawowej wynoszącej siedem transakcji na sekundę. Według Dorseya wypada to blado w porównaniu z (scentralizowanym) PayPal, Visa itp.. Dorsey dodał:

„Musimy uczynić go [BTC, przyp. red.] bardziej użytecznym i dostępnym jako waluta, ale tego jeszcze nie doszło”.


https://bithub.pl/wiadomosci/bitcoiny-o ... ugo-trwal/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: xtraderx » piątek, 6 września 2019, 11:12

Obrazek
Decydujace godziny - ogolnie volumen niski, raczej spodziewalbym sie odbicia od gornego ramienia trojkata i zjazdu w dol z ostatecznym wyjsciem dolem z kanalu.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bult » piątek, 6 września 2019, 13:37

Taka krótka analiza bez rysowania kreseczek :
09.07.2019 - 47000 zł
08.08.2019 - 47000 zł
06.09.2019 - 42900 zł i rośnie to co będzie jutro ?

Ktoś widzę raz na miesiąc się bawi a mi taka zabawa pasuje :D
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot] i 20 gości