Gdyby wszyscy chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby? Oraz o kreacji pieniądza

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: shinya56 » sobota, 24 sierpnia 2019, 15:11

Odnośnie banków.

"Nowa ustawa, którą proceduje Sejm mówi jasno:
Bank w razie zagrożenia bankructwem może skonfiskować oszczędności swoich klientów!"

Czyli pieniądze, które trzymasz na koncie nie są Twoje, tylko należą do banku. I to jest legalne. BFG czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest to zabezpieczenie dla banksterów, a nie dla klienta. Ostatnio laska, która mnie obsługiwała, chwaliła się, że oni mają zabezpieczenie w formie BFG. Nie chciało mi się z nią nawet rozmawiać na ten temat ...

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 15:34

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 14:46 przestaniesz powtarzać te argumentry o ataku scoringowym, czy będziesz dalej to robił?


no nie przestanę bo np. w ZEC jest mozliwośc duuużo lepszej prywatności niż prymitywne miksowanie a sklepy online, ATM-y oraz giełdy mimo to wymuszają korzystanie z adresów jawnych. Gdyby nie było wyboru jawności/prywatności to z kolei ustawodawca uziemiłby taki projekt zakazując handlu na giełdach fiat (obecnie wyłacznie w Japonii).
Brak wyboru i obowiązkowy mix to rozwiązanie ataku scoringowego ale też potencjalnie pożegnanie z giełdami fiat, a to z kolei pożegnanie z adopcją i dużą kapitalizacją. Deweloperzy i społeczność fanów nigdy na to nie pozwoli bo jest zapakowana w preferowane przez siebie kojny jak spekulanci których nie lubisz. Każdemu chodzi niby o ideę ale gdyby zagrożona była w w/w sposób kapitalizacja to szybciutko idea poszłaby na drugi plan ;)

Dodano po 13 minutach 38 sekundach:
kto nie wierzy ten niech zobaczy co sie wydarzyło ostatnio w dash: oficjalnie podpisane porozumienie deweloperów dash z firma scoringowa i logo dasha na portalu firmy scoringowej ;) społeczność i własciciele masternodów przyzwalają bo w przeciwnym wypadku moneta moze się jeszcze bardziej dewaluować (ryzyko zakwalifikowania na giełdach w USA jako anon jak w Japonni).
Pier..lenie o idei a w tle własny interes każdego z nas. Bankerzy i korporacje ponadnarodowe zacierają ręce bo maja tez dostep do profilów społeczeństwa(google, fb) i doskonale wiedzą jakie są obawy i motywacje ludzkie.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 sierpnia 2019, 16:08

koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 15:34no nie przestanę bo np. w ZEC jest mozliwośc duuużo lepszej prywatności niż prymitywne miksowanie

CashShuffle może mozna nazwać "prymitywnym miksowaniem".

CashFusion już nie. To jest pełne mixowanie, razem z ponownym łączeniem outputów.

Przyznałeś się kiedyś w życiu że po prostu nie masz racji, czy zawsze brniesz w zaparte?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 16:32

@ShadowOfHarbringer czytaj w/w ze zrozumieniem, mi zwisa brak racji , wolę jednak wiedzieć dlatego prowokuję odpowiedź. Przeczytaj raz jeszcze w/w i odpowiedz proszę czy gdy CashFusion będzie gotowe to będzie ono tylko opcjonalne czy domyslnie. A jak będzie tylko opcjonalne to przeczytaj powyżej jak to sie skończyło w Zcash .
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 sierpnia 2019, 16:37

koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:32CashFusion będzie gotowe to będzie ono tylko opcjonalne czy domyslnie.

CashFusion będzie domyślnie dostępne, ale nie wiem czy domyślnie włączone. Raczej domyślnie wyłączone (acz włączalne jednym klikiem).

W przyszłości jak będzie to działać bardzo dobrze, developerzy portfelów zaczną włączać to domyślnie, więc docelowo będzie domyślnie włączone w niektórych portfelach.

O co Ci chodzi z tymi atakami scoringowymi? Odrzucanie szuflowanych monet jest niemożliwe do efektywnego zrealizowania w praktyce, musiałbyś odrzucić całą monetę.

Dodano po 58 sekundach:
koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 15:34kto nie wierzy ten niech zobaczy co sie wydarzyło ostatnio w dash: oficjalnie podpisane porozumienie deweloperów dash z firma scoringowa i logo dasha na portalu firmy scoringowej ;) społeczność i własciciele masternodów przyzwalają bo w przeciwnym wypadku moneta moze się jeszcze bardziej dewaluować (ryzyko zakwalifikowania na giełdach w USA jako anon jak w Japonni).
Developerzy DASHa podpisali porozumienie z firmą scoringową?

WTF! Dawaj źródło.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 16:45

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:36O co Ci chodzi z tymi atakami scoringowymi?

chodzi o to że temat scoringu się kończy wyłącznie wtedy gdy moneta nie ma innej opcji tylko jedną : obowiązkowy mix bez opcji zwykłego płacenia .
Mogę sie mylić dlatego pytam.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 sierpnia 2019, 17:21

koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:45chodzi o to że temat scoringu się kończy wyłącznie wtedy gdy moneta nie ma innej opcji tylko jedną : obowiązkowy mix bez opcji zwykłego płacenia .
Mogę sie mylić dlatego pytam.

Technicznie Ci odpowiadam: Scoring jest niemożliwy do efektywnego zrealizowania w żadnej monecie typu PoW oprócz BTC i LTC.

Tylko te dwie monety mają sztywno ograniczony rozmiar bloku, przez co miksowanie jest nieefektywne bo opłaty są za duże żeby miksować tanio.

W każdej innej monecie możesz zrobić mixer, używać serwisów typu SimpleSwap, Sideshift.ai etc.

Za bardzo się nakręciłeś tym scoringiem, kompletnie nie rozumiem dlaczego masz na jego punkcie takiego bzika. Przecież możesz zawsze zrobić tak:
1. Sprzedać monetę za Monero
2. Na innej giełdzie - kupić Monetę za Monero
3. ????
4. Pieniądze niemożliwe do wyśledzenia i scoringowania. Będzie Cię to oczywiście kosztowało maksimum kilka %, ale efekt jest gwarantowany.

Scoring jest przereklamowany.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 17:54

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 17:21Sprzedać monetę za Monero
2. Na innej giełdzie - kupić Monetę za Monero

jak ma sie to tak odbywać to dlaczego BTC cash a nie monero?
Nie mam bzika szukam odpowiedzi gdzie technicznie ktoś udowodni że scoring jest nieuzasadnionym wektorem ataku na kryptowaluty jako takie. Chcę wytypować kojna który ma najwieksze szanse na przyszłość.
Ja widzę że najwieksze giełdy(w tym prawie żadna fiat) już nie używają zmiennych adresów, co za problem dekretem nakazać używania jednego zarejestrowanego imiennie adresu w giełdom, sklepom online, ATM-om. Przecież miałeś na myśli rewolucję a tutaj doradzasz wymianę na monero i powrotnie. Oflagowane scoringiem monety bedą niechciane nawet w wymianie na monero? może tak być?
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: socjolog2008 » sobota, 24 sierpnia 2019, 18:10

@koparki kupujesz normalnie na giełdzie, gdzie jesteś zweryfikowany, oKYCowany i przesyłasz nawet na zarejestrowany - przypisany do Ciebie adrez Zcash. Z tego adresu w portfelu np. Guarda czy wielu innych (co raz więcej) przesyłasz sobie w środku na adres Shielded i środki wyparowują. Dalej robisz z nimi co chcesz. Możesz shielded wysłać na inny Shielded, przesłać na normalny. Powrotnie środki mogą po czasie wrócić na twoj zarejestrowany adres, wpłacasz z niego na giełde, sprzedajesz.

NIKT nie wie nic. Potestuj, sobie swego czasu pisałeś że nikt nie używa.., że nie ma portfela mobilnego Shielded. Wszystko jest i się tu z dnia na dzień dzieje co raz więcej ;)
https://explorer.zcha.in/statistics/usage

koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 17:54Chcę wytypować kojna który ma najwieksze szanse na przyszłość.

To masz, jak na dłoni. Nie sugeruj się obecną ceną spekulacyjną, patrz na technologię.
Dodatkowo obecność na wybranych/ najbardziej uregulowanych giełdach jak Gemini i Coinbase chyba nie pozostawia złudzeń jak będzie :mrgreen:
Gemini akceptuje : Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Zcash i to będzie TOP 5 na nadchodzącej bańce spekulacyjnej. To też warto mieć z tyłu głowy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: fervi » sobota, 24 sierpnia 2019, 18:25

socjolog2008 pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 18:10to będzie TOP 5 na nadchodzącej bańce spekulacyjnej.
A skąd wiesz, że będzie alt season?

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 17:54Chcę wytypować kojna który ma najwieksze szanse na przyszłość.
To szukaj:
* Zdecentralizowanej kryptowaluty
* Duża ilość nodeów
* Skalowanie jest możliwe

Wydaje mi się, że z tego zostaje Grin, chociaż sama technologia MimbleWimble prawdopodobnie trafi do Bitcoina jako sidechain (Dodanie obsługi do istniejącej kryptowaluty to masakryczne kopanie się z koniem). Natomiast tutaj musi być dużo poprawek naniesionych, bo to nowa technologia.

Oczywiście o SAM WIESZ CZYM nie muszę gadać XD

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 18:32

@socjolog2008 ja się pytam o globalną podatność na scoring i czy jest to faktycznie problem który sprawi że jednak bitcoin i pochodne nie będzie "złotem" cyfrowym. Nie pytam o sposób na gubienie scoringu w wypadku pojedynczych transakcji.

Dodano po 5 minutach 1 sekundzie:
fervi pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 18:25Skalowanie jest możliwe, zdecentralizowanie

a dajżesz mi spokój z tą protezą LN, żadne to skalowanie tylko proteza nieudolna wymyślona po to aby inwestorzy mieli dywidendę z trzymania btc. Patrząc kto jest akcjonariuszem blockstreama to można domniemywać że to się może udać ale patrząc na to technicznie to bitcoin nigdy nie będzie walutą , "siły kapitałowe" sprwiły że pozostał jedynie system płatności, który można kontrolować tak jak kontroluje się obecnie Tor

Zdecentralizowanie to było jak admin tego forum i inni koledzy kopali bitcoiny na sprzecie dostępnym w sklepie za rogiem, najlepiej nie w poolu tylko solo. Dziś decentralizacja jest w skali takiej że wyobrażam sobie dogadanie się największych pooli ;)
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: fervi » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:06

koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 18:32Zdecentralizowanie to było jak admin tego forum i inni koledzy kopali bitcoiny na sprzecie dostępnym w sklepie za rogiem, najlepiej nie w poolu tylko solo. Dziś decentralizacja jest w skali takiej że wyobrażam sobie dogadanie się największych pooli
Tylko, że to nie jest możliwe. Zabezpieczenie sieci wymaga posiadania olbrzymiej mocy obliczeniowej, a to doprowadza do pooli. Jedyne co można zrobić to jest to co wprowadzili w Bitcoinie - wymienienie Stratum na Betterhash, który odda władzę o decyzjach poszczególnym miningom zamiast poolom.

Pierwszym poolem który to daje jest (hehe) Blockstream, niebawem ma dołączyć Slush Pool.

W przyszłości będzie możliwość stworzenia jednego wielkiego poola (przynajmniej teoretycznie), ale to już było wyjaśnione w tym wątku
viewtopic.php?p=596102
koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 18:32żadne to skalowanie tylko proteza nieudolna wymyślona po to aby inwestorzy mieli dywidendę z trzymania btc.
Oczywiście, że skalowanie. Co do dywidend to głupie, bo dajesz Bitcoiny na kredyt i masz chyba 8% w skali roku z tego, a nie wyciśniesz tyle w Lightningu.
Zawsze możesz na Rootstocku się bawić, też podnosi skalowanie Bitcoina :D

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:17

mówie o bezpiecznej dywidendzie a nie depozycie na giełdzie.
No właśnie Blockstream ;) słowo klucz w wypadku core.
Zastanów sie na tą decentralizacją skoro uzywasz tego argumentu.
Obruszasz się na 27delegatów w POS, gdzie i ja wiem że to smiech na sali ale nie dostrzegasz 27(lub mniej)pooli bitcoin ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 24 sierpnia 2019, 19:21 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:21

koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 17:54 jak ma sie to tak odbywać to dlaczego BTC cash a nie monero?
Bo Bitcoin Cash jeszcze nie ma CashFusion więc Monero na tą chwilę lepsze dla 100-procentowej anonimowości?

W momencie gdy CashFusion będzie już działało, będę polecał CashFusion.
koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 17:54Ja widzę że najwieksze giełdy(w tym prawie żadna fiat) już nie używają zmiennych adresów, co za problem dekretem nakazać używania jednego zarejestrowanego imiennie adresu w giełdom, sklepom online, ATM-om


Nie da się każdemu nakazać używać jednego adresu, sparaliżowałoby to całą sieć i uniemożliwiło mining oraz handel starymi monetami... To jest całkowita destrukcja monety. Ty tutaj mówisz o banie na całą monetę, a nie o scoringu.

W 100% efektywny i działający scoring jest niemożliwy w większości lub we wszystkich monetach PoW.

Nie da się też każdej giełdzie w każdym kraju na świecie nakazać używania jednego adresu.

Giełdy których ja używam (CoinEx) dalej mają opcję generowania nowego adresu. Sądzę, że możliwe że giełdy wolą mieć jeden adres także ze względu na wygodę bo wygodniej to zaprogramować i mniej danych się generuje, ale mogę się mylić.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: fervi » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:28

koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 19:17Obruszasz się na 27delegatów w POS, gdzie i ja wiem że to smiech na sali ale nie dostrzegasz 27pooli bitcoin
27 pooli ma tysiące górników. O to chodzi by rozbić poole na górników. To otworzy oczy niedowiarkom :P
koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 19:17No właśnie Blockstream słowo klucz w wypadku core.
?? W sensie nie został już nikt poza Blockstreamem? :P Przecież tego jest od cholery.
koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 19:17mówie o bezpiecznej dywidendzie a nie depozycie na giełdzie.
To nie lepiej by im było odpalić Masternode Dash? Powinni chyba więcej zarobić? :P A zarobki w BTC. A jak się znudzi ta zabawa to zamyka się Masternode i hajs wyciąga.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:30

fervi pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 19:28Przecież tego jest od cholery.

systemów płatności podobnych do paypal tez jest sporo ale tylko niektóre te bardziej pewne zdobyły dominację.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: fervi » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:36

koparki pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 19:30systemów płatności podobnych do paypal tez jest sporo ale tylko niektóre te bardziej pewne zdobyły dominację.
U nas Paypal nie jest popularny tak bardzo. Nie wiem co to zmienia, tym się różni Bitcoin od przynajmniej niektórych eurogąbek, że nikt ci zakazać czegoś wprowadzić nie może.
Patrzmy na BCashSV. Tam od razu wprost mówi - u nas nie będzie np. dark marketów, u nas wszystkie propozycje będą przechodzić przez Craiga Wrighta

W Bitcoinie masz rozwój w pełni niezależny. Jeśli uznasz - hej, nie podoba mi się Lightning (bo może ci się nie podobać zapewne) to opracuj nowy system. Nikt ci nie może zabronić.

Dam ci przykład - Liquid (od Blockstreama). Nie jestem jego fanem, ale wiem, że Bitcoin to sieć zdecentralizowana i nie tylko dobre rzeczy będą powstawać
Ostatnio zmieniony sobota, 24 sierpnia 2019, 19:37 przez fervi, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: socjolog2008 » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:36

fervi pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 19:28To nie lepiej by im było odpalić Masternode Dash

Masternody, to też ludzie nastawieni na zysk. Spekulacja bardziej zawiła, wspierająca projekt. Po bańce świetnie widać że wieeeele tych Masternodów zostało zlikwidowanych i spieniężonych, co zdołowało i dołuje kurs.
https://mnprofits.com/dash
Jednak Bitcoin ma genialniejsze rozwiązanie /moc/ wsparcie kopalń /rosnąca ustawicznie przez to trudność/ hash - podobnie jak Zcash (dlatego wsparcie producentów koparek, największych pooli nie jest bez znaczenia z dominacji waluty, ale i centralizacji pewnej) No tak to jest.
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... hrate.html
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... culty.html
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... culty.html
https://bitinfocharts.com/pl/comparison ... hrate.html
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: fervi » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:46

socjolog2008 pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 19:36ale i centralizacji pewnej) No tak to jest.
Dlatego trzeba myśleć jak to rozbić. Miner powinien ostatecznie być grupą jednostek, a nie pooli. Czy się uda - nie wiem. Ale próby są.
Szkoda, że wiele mining pooli jak robi ASICi to nie na sprzedaż :/

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy wiesz, że gdyby Ty i wszyscy inni chcieli jutro wypłacić wszystkie swoje pieniądze z banków, tylko 1 na 28 mógłby?

Postautor: koparki » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:56

fervi pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 19:46Szkoda, że wiele mining pooli jak robi ASICi to nie na sprzedaż :/

A połączyłes kiedyś fakty? że pieniadze są drukowane z powietrza a z pieniedzy powstają "ASIC nie na sprzedaż" a chiński rząd u siebie toleruje produkcję "zdecentralizowanej mocy obliczeniowej". Zastanawiałes się nad tym jak twój skarb bitcoin jest decentralizowany ?
Niech rozbijają władzę pooli , zycze powodzenia w demontażu hydry która też ma siłę lobbująca w projekcie.
---

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801, grzeg i 12 gości