bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: Info » piątek, 23 sierpnia 2019, 14:53

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha).

Sprawdźcie jak działa ten "portfel", u mnie jest dokładnie jak na filmiku.

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/commen ... t_a_scam/


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: fervi » piątek, 23 sierpnia 2019, 15:53

A czego się spodziewałeś? XD Wykorzystują markę Bitcoina do podszywania się, to nie pierwszy raz. Chyba w filmach dawali logo, w którym logo Bitcoina obraca się (czy coś) i zamienia w logo BCasha. Taka typowa zagrywka "rebrandingowa".

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: randomowy świeżak » piątek, 23 sierpnia 2019, 16:03

Dlatego BCH to scam, nie chodzi tu o sam projekt a o narracje, perfidnie wykorzystują niewiedzę nowych ludzi na rynku. Myślę że za takie praktyki komuś się kiedyś beknie a potem b-cashowcy będą krzyczeć że cenzura... że bankierzy... że płatne trolle... tffuuu.

BCH = scam

Obrazek

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: BCHJesus » piątek, 23 sierpnia 2019, 18:30

naprawdę jesteście śmieszni. Wyciągacie rzeczy które było dobre 10 miesięcy temu i zostały dawno temu zmienione.
W portfelu Bitcoin.com nie ma czegoś takiego obecnie jak opisane w pierwszym poście (filmik zapewnie stary jak świat) a screen strony jaką HEGEMON zamieścił to już totalna kpina - screen może z dobre 12 miesięcy wstecz kiedy bitcoin.com zamieścił możliwośc kupna krypto przez swoją stronę. Nawet nie sprawdzicie informacji - poza tym strona bitcoin. com od dobrych 2 miesięcy już tak nie wygląda co tylko świadzcy o tym że ponownie siejecie ferment i propagande wokół tego co sami zasłyszycie.

Jest to po prostu żalosne i widać wasz żal dupy.

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: randomowy świeżak » piątek, 23 sierpnia 2019, 22:28

@BCHJesus twój nick jest żałosny a nie ten post. bitcoin.com używa nazwy Bitcoin Core od nazwy klienta i Bitcoin Cash od nazwy czego ? Jeśli już nazwa się projekt od nazwy klienta to powinno być Bitcoin Core i Bitcoin ABC/unlimited. Jakiekolwiek podmienianie nazwy tylko dla jednej firmy to jest zwykła próba oszustwa które idealnie odzwierciedla cała narracje BCH.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 30 stycznia 2018
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: BCHJesus » sobota, 24 sierpnia 2019, 08:03

Po pierwsze - jesteś ostatnią osobą jaka może cokolwiek twierdzić co jest żałosne a co nie z uwagi na fakt iż to Ty sam jesteś żalosny bo jak ktoś z Tobą jedzie o rzeczywistych argumentach to kasujesz konto a potem zakładasz kolejne i jeszcze twierdzisz że to nie Ty. Dziwne że nie skasowałeś tego skoro wyszło to na jaw.
To czy kogoś nick Ci się nie podoba i mówisz że jest żałosny Twój problem, jest to po prostu dziecinne zachowanie 10 latków z podwórka na trzepaku - taka prawda Hegemonku, idź się poskarż mamusi.

Wracając jednak do tematu. Nie odpowiedziałeś na jakikolwiek mój argument w sprawie tego co zamieściłeś. Zamieściłeś śmiecia i nawet ciężko CI się do tego przyznać. Taki oto masz tupecik dzieciaczku.

Kompletnie nie interesuje mnie co od czego ktoś nazywa. Interesuje mnie to co za propagandę siejesz która jest niezgodna z prawdą. To że bitcoin.com tak nazwya obydwie krypto to nie mój problem. Ja BTC już nie nazywam Bitcoinem bo w moim mniemani ideologicznym to się nie zgrywa i już. Nazwyma po prostu ten twór BTC.
Na chwilę obecną dla mnie bitcoinem jest DASH i BitcoinCASH. Tyle w temacie. Bo spełniają rolę waluty P2P jak w oryginalnym Whitepaperze.

A to że was tyłek boli że roger i inni po was jadą bo BTC za parę lat będzie kompletnie bezużyteczne jako P2P (w sumie już jest) to się zgłoście do niego :P
Dziwne czemu członkowie sekty BTC wszystko w okół nazywają skamem, a potem zostają złapani na tym iż sami w te scamy inwestują kasę. Wtedy to jest w porządku? Dla mnie to czysta hipokryzja i wszystko co mówili automatycznie staje się pustymi słowami które gadali tylko ażeby osiągnąć własną korzyść. Tak jest też w Twoim przypadku. Gadałeś superlatywy o LN żeby korzyść osiągnąć (nawet pod poprzednim nickiem się do tego przyznawałeś) a teraz co.....jak ci ludzie to wytknęli to konto skasowałeś.
Poczytaj również sobie jak ten rzekomo cudny twór LN daje zysku. Gówno nie zysk i do tego będzie gotowy......nigdy.....

To forum po prostu się stacza. Zamiast być jakie było czyli rozmowach o technikaliach, to każdy po sobie jedzie (ja niestety muszę się bronić bo nie znoszę kłamstwa), i rozmowach o inwestycjach......raczej już mnie tu nie zobaczycie.....

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: adiqq » sobota, 24 sierpnia 2019, 08:54

BCHJesus pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 08:03To czy kogoś nick Ci się nie podoba i mówisz że jest żałosny Twój problem, jest to po prostu dziecinne zachowanie 10 latków z podwórka na trtzepaku - taka prawda Hegemonku, idź się poskarż mamusi.

Widzisz, tutaj akurat rozumiem, że ci został wytknięty nick, bo jest kapkę (!?!) prowokaujący...i za bardzo nie wiadomo czemu miałby służyć taki a nie inny nick...potrzeba samookreśleżne.nia się?
nieważne...mogłeś dać nicka np. BCHINRI i pewnie nawet nikt by sie nie zorientował ;)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 sierpnia 2019, 10:09

Info pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 14:53bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha).

Sprawdźcie jak działa ten "portfel", u mnie jest dokładnie jak na filmiku.
Bzdura na resorach.

1. Po pierwsze primo, nie ma waluty takiej jak "BCash". To jest obraźliwa nazwa używana przez anty-fanów.

Chciałbyś żebym mówił na Twoją matkę "bMatk"? Chyba nie.

2. Po drugie

Bitcoin Cash jest Bitcoinem, który został opisany we Whitepaperze Satoshiego Nakamoto.

Bitcoin BTC jest pretendentem do nazwy "Bitcoin".

Twórcy BTC (firma Blockstream) nie mają prawa do nazwy ani marki "Bitcoin". "Bitcoin" nie jest firmą.

Jest duża grupa ludzi, takich jak ja - zwanych Early Adopterami (wczesnymi adopterami) technologii Blockchaina, którzy byli w Bitcoinie na tyle wcześniej żeby pamiętać czym Bitcoin właściwie jest. Bitcoin Cash jest Bitcoinem. Bitcoin BTC tylko udaje Bitcoina i ukradł jego nazwę.

To jest naprawdę prosta sprawa, rację mam i tak ja i nie będę tego dyskutował. Możecie tutaj napisać 1000 postów, a i tak prawdy to nie zmieni.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: fervi » sobota, 24 sierpnia 2019, 11:21

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 10:091. Po pierwsze primo, nie ma waluty takiej jak "BCash". To jest obraźliwa nazwa używana przez anty-fanów.
Kogo obraża? Rozumiem jakby ktoś nazywał Bdebile albo Bidioci.
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 10:09Bitcoin Cash jest Bitcoinem, który został opisany we Whitepaperze Satoshiego Nakamoto.
Satoshi nie był bogiem, czego pojąć nie możecie. Powiedzmy, że BCash jest Bitcoinem, ale z powodu złamania funkcji SHA256 musi ją zmienić na inną, a przecież Satoshi napisał wyraźnie - SHA256. Czy więc kolejna iteracja przestaje być Bitcoinem?

Charlie Lee zniszczył Rogera Vera, a dalej łykacie wyimaginowaną propagandę, który chciał pokazać, że to BCash jest Bitcoinem


Roger Ver mówi (ale coś czuję, żeby się podlizać), że jeśli Lightning będzie duży, miał szybkie transakcje i niskie fee, to chętnie będzie go wspierał i nawet koszulkę Blockstream (czemu ich?) założy xd

I leki weź

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: adiqq » sobota, 24 sierpnia 2019, 11:33

fervi pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 11:21Kogo obraża? Rozumiem jakby ktoś nazywał Bdebile albo Bidioci.

Nihil novi sub sole ...
Jak kogoś, kto jest w sekcie nazywasz sekciarzem, to go przecież obrażasz, prawda? :D

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: ikswodnal » sobota, 24 sierpnia 2019, 11:36

Może warto odejść od retoryki wyższości jednego święta nad drugim?
Dochodzi teraz do takiej sytuacji, że nawet mając rację co do wyższości
jednej odmiany kryptowaluty nad drugą - szkodzi się całej idei!
Twórcze będzie jeżeli poświęcicie się doskonaleniu "swojego" Bitcoina
zamiast szkodzić "innemu" Bitcoinowi.
Najważniejsze jest jednak propagowanie Bitcoina - niezależnie od wersji.
Tymi dyskusjami szkodzicie gdyż nowi "adapterzy" widząc kłótnie stają się
nieufni.
Na dzisiaj dla mnie ideą jest BTC jako magazyn wartości a BCH jako zamiennik
codziennego używania fiatów.
Nie przeszkadzajcie, jeżeli nie chcecie pomagać.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: fervi » sobota, 24 sierpnia 2019, 12:00

ikswodnal pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 11:36Na dzisiaj dla mnie ideą jest BTC jako magazyn wartości a BCH jako zamiennik
codziennego używania fiatów.
I jest to pewnie szkodliwe dla obu Bitcoinów. Dlatego, że sztucznie próbujesz stworzyć podział.
Mogę zapłacić Bitcoinem w ciągu 5 sekund za np. wysłanie wiadomości z informacją "BCash nie jest Bitcoinem" xd, która zostanie nadana satelitarnie, więc to nie jest tylko magazyn wartości, ale realny system użytkowy

Zresztą - zamiennik codziennego fiata - ktoś płaci masowo kryptowalutami? Co prawda codziennie dokonuję płatności Bitcoinem (lub prawie codziennie :D), nie znaczy, że na razie jeszcze zastąpił fiaty. (Niestety)

Cały problem w tym, że BCash jest zbędny (chociaż BCashowcy pewnie mówią to samo) - dwa ostatecznie raczej istnieć nie mogą

Po BCashu strzelam, że mogą być walki Bitcoin <-> Ethereum, bo Bitcoin wchłonął technologię Ethereum, ale musi walczyć o "adopcję" rozwiązania. I tak się żyje na tej wsi

Obrazek

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: ikswodnal » sobota, 24 sierpnia 2019, 12:23

fervi pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 12:00I jest to pewnie szkodliwe dla obu Bitcoinów. Dlatego, że sztucznie próbujesz stworzyć podział.
Nie bądź taki hunwejbin :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: adiqq » sobota, 24 sierpnia 2019, 13:23

oczywiście, że te podziały są szkodliwe - dla całej społeczności krypto.
Tylko taki drobny detal - pewne wzorce zachowań - "sektopodobne" widzę tylko po jednej stronie, tak, barykady. Bo oni się tak okopali na swoich "jedynie słusznych pozycjach" że jakakolwiek dyskusja jest bardzo trudna, czasami wręcz niemożliwa.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 sierpnia 2019, 14:12

adiqq pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 13:23Tylko taki drobny detal - pewne wzorce zachowań - "sektopodobne" widzę tylko po jednej stronie, tak, barykady

Wszystko się zgadza, po stronie barykady po której stoi BTC.

Ja mam argumenty i logikę i historię i Whitepaper za sobą.

Tylko po chuj mam tego używać, skoro i tak nikt nie słucha?

Chcecie konkrety? Proszę bardzo - tutaj dowody:
viewtopic.php?t=31817

Po co Wam ludzie te argumenty, jak i tak wolicie słuchać jakiegoś pierdolenia.

Wracajcie na Twittera i Youtuba lepiej słuchać co tam teraz piszą alpha-topowi spekulanci od "trejdingu".

Po co ja siedzę na tym forum w ogóle? Chyba lepiej sobie przerwę zrobię znowu, bo tylko denerwuję siebie i Was. Nie ma to sensu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: fervi » sobota, 24 sierpnia 2019, 15:00

adiqq pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 13:23Tylko taki drobny detal - pewne wzorce zachowań - "sektopodobne" widzę tylko po jednej stronie, tak, barykady. Bo oni się tak okopali na swoich "jedynie słusznych pozycjach" że jakakolwiek dyskusja jest bardzo trudna, czasami wręcz niemożliwa.
Pewnie tak, chociaż uważam, że jest bezsensowna. Moim zdaniem rozwiązaniem jest wybranie standardu. Możliwe, że tysiące lat temu ludzie zastanawiali się jaki pierwiastek powinien mieć funkcję pieniądza. Tę funkcję mogło pełnić wiele pierwiastków oczywiście, ale wygrał najlepszy. Może jesteśmy na tym etapie.

Ja mam zawsze bekę z Shadowa, bo żyje w swoim świecie :P
- Bitcoin Core BTC ma SegWit oraz nie jest i nie może być elektroniczną gotówką używaną przez cały świat

SegWit jak ktoś nie wie to aktualizacja, która naprawia jeden błąd w Bitcoinie, tzw. "Błąd ciągłości transakcji". Kiedyś jak nikt sobie nie zdawał sprawy z tego błędu, to dochodziło do kradzieży pieniędzy, chyba z Mt. Gox. Z czasem ten błąd został "połatany", a SegWit go rozwiązał na stałe (jeśli się używa SegWita oczywiście :D). To z tych najważniejszych zmian w SegWit. Oczywiście pomniejsze problemy też usprawnia, ale SegWit by się wydarzył prędzej czy później, nawet w jakiejś formie powinien się wydarzyć na BCashu
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 14:12Chcecie konkrety? Proszę bardzo - tutaj dowody:
Bitcoin ma 7 liter
Satoshi ma 7 liter
BCash ma 5 liter

Właśnie udowodniłem, że Bitcoin jest Bitcoinem. Takie są twoje argumenty.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: redbog » sobota, 24 sierpnia 2019, 16:11

Info pisze: piątek, 23 sierpnia 2019, 14:53bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha).
Moja opinia o tej antybitcoinowej stronie:
viewtopic.php?f=21&t=32229&p=576108&hilit#p576108
redbog pisze: niedziela, 26 maja 2019, 23:20
ShadowOfHarbringer pisze: niedziela, 26 maja 2019, 13:09Bitcoin.com jest zaufaną stroną i nie ma absolutnie żadnych dowodów na jakikolwiek scam czy podejrzane działania ze strony organizacji zarządzającej tą stroną.
Mylisz się do tej strony są ogromne zastrzeżenia jako natrętna i bezczelna tuba propagująca bch pod szyldem bitcoina. Dla osoby niedoświadczonej i początkującej zdecydowanie nie polecam tej strony z pozoru sugerującej że ma się odczynienia z stroną o bitcionie a w rzeczywistości to strona ukierunkowana na altcoina bch.

Portfel z tej strony domyślnie na pierwszym miejscu jest portfelem alta bch. Bitcoin w tym portfelu jest błędnie nazywany bitcoin core.

Jest też pewna rzecz na tej stronie która z mojego punktu widzenia zasługuje na kryminał i w mojej ocenie to oszustwo a nawet wyjątkowo bezczelne oszustwo.

Po kliknięciu "Buy Bitcion" wyskakuje tabelka która domyślnie próbuje sprzedać altcoina bch dopiero ręczne przestawienie z bch na btc pozwala zakupić bitcoina.

Osoba początkująca która znajdzie się na tej stronie myśląc że to strona o bitcoinie i skorzysta z tego portfela a później będzie chciała dokonać zakupu bitcoina intuicyjnie klikając "buy bitcoin" przez przypadek i swoja nie uwagę może kupić alta bch zamiast bitcoina. Uważam że to celowa pułapka zastawiona na nie u ważność i naiwność początkujących.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 24 sierpnia 2019, 16:30

Temat zgłoszony do moderacji

1. Rozprowadzanie nieprawdziwych informacji
2. Obrażanie, używanie określeń oraz nieformalnych obraźliwych nazw
3. Rozprowadzanie fałszywych oskarżeń (na podanym screenie widać wyraźnie że kupowaną walutą jest "Bitcoin Cash" a nie "Bitcoin BTC" czy "Bitcoin Core"). Nie ma tutaj żadnego oszustwa.

@Bit-els
@devega
@maxi82

Moim zdaniem cały temat nadaje się do śmietnika.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 97
Rejestracja: 22 sierpnia 2019
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: Info » sobota, 24 sierpnia 2019, 22:04

ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:303. Rozprowadzanie fałszywych oskarżeń (na podanym screenie widać wyraźnie że kupowaną walutą jest "Bitcoin Cash" a nie "Bitcoin BTC" czy "Bitcoin Core"). Nie ma tutaj żadnego oszustwa.
Problem w tym że wchodząc do portfela BTC i klikając kupno wyświetla się strona z BCH...

Tu masz bardziej łopatologicznie wyjaśnione w czym rzecz.


ps. Jak ktoś chce zaryzykować instalacją tego portfela to można sprawdzić. To było dobre w tym filmiku :)

Za nie długo pewnie ci od BCasha pójdą o krok dalej i jak kupi się na ich scamerskim portfelu BTC to w portfelu pojawią się monety BCH, oczywiście użytkownik dowie się na końcu co kupił...

Dla mnie tego typu sytuacja że portfel BCasha celowo prowadza w błąd jest nie do przyjęcia. Niech sobie jest ten Adidos w świecie krypto pod warunkiem że pozostaje Adidosem a nie próbuje wmawiać jakimiś sztuczkami że to Adidas. Ja będe ostrzegać przed tym "portfelem" od Scamerów.
ShadowOfHarbringer pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 16:30Moim zdaniem cały temat nadaje się do śmietnika.
Masz na myśli temat BCasha? Czy może informacja że głównie to ty wspierasz tego Scam coina "Shardowherbiden"?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

bitcoin(.)com - Twórcy portfela wyłudzają pieniądze na zakup BCH (BCasha) (Potwierdzone)

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 25 sierpnia 2019, 02:46

Info pisze: sobota, 24 sierpnia 2019, 22:04 Problem w tym że wchodząc do portfela BTC i klikając kupno wyświetla się strona z BCH...

Co to do cholery za pieprzenie, oglądacie chociaż te filmiki, które wklejacie?

Na filmiku jest "Buy Bitcoin" a nie "Buy BTC".

Bitcoin Cash to Bitcoin.

Czy na tym forum siedzą jacyś normalnie ludzie? To przechodzi ludzkie pojęcie już.

A scamem to jest Bitcoin BTC, tylko jeszcze niejawnym. Ale myślę że jeszcze rok max trzy i będzie to jawny scam. Firma Blockstream dopiero się rozkręca widzę. Jak prawdziwy Bitcoin (BCH) dojdzie do popularności shitcoina BTC, to oni wpadną w prawdziwy AMOK i będzie naprawdę dziki szał Youtubach i Twitterach.

Normalnie nie mogę się już doczekać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości