W jakie waluty teraz inwestujecie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 sierpnia 2019, 15:45

Autor tweeta powinien dostać w zęby niemniej :D
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 15:48

@BitJanusz Jesteś za biciem ludzi, z którym nie zgadzasz się w kwestiach zw. z najbardziej spekulacyjnym rynkiem ever?

Dodano po 47 sekundach:
Z takim podejściem ja to chyba musiałbym Holocaust na forum zorganizować... :roll:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 sierpnia 2019, 16:12

@Wymazywanie jestem za otrzeźwiającym plaskaczem dla gościa, który :

1. gratuluje bagholdingu - tego to się wstydzić trzeba a nie poklepywać po plecach :mrgreen:
2. opiera swoje twierdzenia na linii trendu w proporcji (trochę voodoo..)
3. obwieszcza triumf i zmianę trendu, kiedy nawet nie wiadomo, czy ta kreska będzie w ogóle respektowana (WTF^2?)

:mrgreen:

linie trendu nie są wieczne i kurs nie jest zobligowany do odbicia, gdy się koło niej znajdzie...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 16:24

@BitJanusz Przecież gratuluje tym, którzy nie odpadli z rynku, a nie bagholdingu, to co pleciesz? Jasne, że nie wiadomo czy ta linia zostanie zachowana. NIGDY nie znamy przyszłości. Ale ma już 3 dotknięcia linii (bez obecnego 4-tego), więc trzeci raz respektował dwa poprzednie, stąd pomysł nie jest tak wydumany jak sugerujesz. Oczywiście to skala log. Ja na tym się nie opieram, mówię tylko, że ciekawe i ma jakieś podstawy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: miso20 » sobota, 10 sierpnia 2019, 23:54

@Wymazywanie Nie czaje tego wykresu trochę. To skala log? Skąd wiadomo, że już koniec bessy altów? Bo im więcej testujemy jakąś linię to jest ona słabsza czy też zamierzamy się odbić raz kolejny? :D

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 sierpnia 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Howi » wtorek, 13 sierpnia 2019, 18:35

@koparki oczywiście, że w ciemno w MCO i cały ekosystem crypto.com nie wszedłem :D. Dobrze widziałeś, że są dwa tokeny, MCO (dawno monaco) i CRO, który z czasem stanie się tym ważniejszym żetonem. Za trzymanie MCO na wallecie crypto.com dostajesz CRO, jednak... no cóż, trochę to sk*rwili ostatnimi czasy, gdyż na wypłatę dywidendy trzeba czekać rok.

Popyt na MCO według mnie będzie, jeżeli idea krypto karty visa się przyjmie, bo by zarezerwować sobie którąś z kart (prócz jednej, darmowej, która nic nie daje), trzeba stakeować przynajmniej 50 MCO przez 6 msc (takie tokeny biorą udział w wypłacie CRO, bo nadal są na wallecie crypto.com). Lepsze karty wymagają większych nakładów, poziomy rosną o jedno zero ;).

Projekt ma też trochę ciemnej przeszłości, Krzysiu Marszalek (CEO) swego czasu, na pamiętnej fali nieprawdziwych deklaracji o partnerstwach, też przeholował odnośnie współpracy z Visa. Na teraz jednak dysponują oni gotowym, działającym produktem, przed którym rzeczywista wizja ekspansji (na Europę). Wejście do USA już jest faktem, dla mnie prawdziwym krokiem milowym projektu. Teraz cena w odwrocie, dzisiaj widziałem MCO po 3,76 USDT. Rzekłbym, warto wejść :D Jakby ktoś się przekonał, to przy instalacji apki na telefon i rejestracji można podać kod polecającego jdbyw4nrax - wtedy obaj dostaniemy po 50 USD w MCO, o ile skusicie się na zamówienie karty przynajmniej na poziomie Ruby (tej wymagającej zamrożenia 50 MCO) - będę niezmiernie wdzięczny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Rumcajs » środa, 14 sierpnia 2019, 13:55

@Howi

z tego co wiem to niestety airdrop CRO został już wstrzymany, podobno o problemy regulacyjne żeby wejść z kartą do USA, ale między wierszami dało się wyczytać że chris powiedział że to był i tak największy/najdroższy airdrop w historii krypto, więc w domyśle nie chcieli już dać więcej tym bardziej że CRO ma kilka razy większy marketcap od samego MCO więc stwierdzili że przy takich cenach cro to nie beda rozdawali milionów dolarów ludziom. już chyba od 2-3 miesięcy nie naliczają się airdropy na kolejne miesiace, a do tego trzeba trzymać to MCO co sie ma żeby dostać te które już są przyznane, więc w sumie trzymanie żeby dostać cro ale nowe się nie naliczają.
Dla mnie to było mega hamskie tym bardziej że obiecali airdrop i zaczeli go dawać a nagle odwołali bo zobaczyli że ich CRO zrobił się drogi, jakby chcieli to zamiast ściemniać że odowłują o regulacje w USA to mogliby zrobić jednorazowy airdrop całej pozostałej reszty do rozdania i oficjalnie dalej by go nie było, ale de facto tren airdrop i tak jest bo ludzie go jeszcze przecież nie dostali więc jak zaczną dostawac w przyszłości to nagle regulatorom z usa nie będzie to przeszkadzało ?
Ja dokupiłem monako do wyższej karty i pod airdrop cro a sie okazało że mi airdrop odwołali więc niepotrzebnie nawet kupowałem dodatkowe MCO i blokowałem pod karte, stad cena spadła pewnie bo wiele osob ma MCO ktore nie jest im potrzebne a kupili tylko pod airdropa CRO. CO prawda mogą tryzmać pod wzrosty na hype pod karty do europy, dziwne ze nie było hype na USA, no ale w sumie to każdego coina można pod coś trzymać.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 sierpnia 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Howi » środa, 14 sierpnia 2019, 14:39

Racja, z mojej wypowiedzi wynika, że teraz każdy dostanie CRO, a to nie jest prawdą. Tak jak @Rumcajs mówi, airdrop został wstrzymany i CRO dostaną tylko ludzie, którzy wcześniej weszli do programu, o ile będą nadal trzymać MCO na wallecie.

Ja osobiście trzymam MCO właśnie pod wejście do Europy, do tego nadwyżki, które nie są zamrożone w karcie lokuję w ich programie Crypto Earn - z grubsza to wygląda jak lokata w banku.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: sud » piątek, 16 sierpnia 2019, 22:54

Ja osobiście odpuściłem sobie ten projekt (MCO) bo ileż można czekać na jakiekolwiek info o tym kiedy karta może się pojawić w EU. Zresztą niedawno NEXO puściło info o prawdziwej karcie kredytowej połączonej z krypto, czyli nie będzie się musiało nic sprzedawać żeby nią płacić (kredyt pod zastaw coinów) co jest idealnym rozwiązaniem, bo nie powstaje obowiązek podatkowy i można to spłacić bez straty btc na przykład. Jest duża szansa że będzie w EU jeszcze w tym roku. Można się rejestrować już na https://nexo.io/nexo-card, a jak ktoś ma ochotę skorzystać z mojego ref linka to tutaj.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Gonzo21 » niedziela, 18 sierpnia 2019, 06:48

W ostatnim czasi zauwazyłem dużo informacji dotyczących XRP i NANO na polskich forach społecznościowych, mowią że jeszcze brakuje do wystrzału ... ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 18 sierpnia 2019, 18:50

Howi pisze: piątek, 9 sierpnia 2019, 14:59Jak ktoś ma wolne fiaty, to teraz nic innego, tylko wchodzić po taniości. Przecież kiedyś to musi w końcu odbić, szczególnie gdy mówimy o top altach.

Z takimi deklaracjami to lepiej uważać, nie ma takiej ceny by nie mogło spaść o kolejne 90+%.
Wahadło w 2017 się mocno wychyliło, teraz może być podobnie, tyle że w drugą stronę.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » niedziela, 18 sierpnia 2019, 22:13

na wielkich altach mozliwe podwójne dno na parach alt/btc , nadal przegrzana dominacja na btc. Nie chce mi się wierzyć że po tak długim i wyniszczjącym trendzie spadkowym jest to kolejna wielka konsolidacja przed kolejnym spadkiem altów w parze do bitka ale wiara nie ma tu nic do rzeczy bo na rynkach kapitałowych zachowania paniczne i ucieczka do dolara a w świecie krypto niby bezpieczną przystanią jest btc.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 00:27

@koparki Jasne, że się zmienią kiedyś te trendy lub będą przynajmniej miały dużą korektę spadków. Zmienność na rynku to jego absolutna podstawa. Oczywiście odsieje trochę shitów, ale to selekcja naturalna jak zawsze. Część altów przeżywa tylko 1-2 sezony i nikogo prócz bagholderów nie interesują. Wartościowe alty się obronią.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: koparki » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 00:43

jeszcze raz poprzegladałem i moze to byc potencjalnie formacja odwrócenia trendu, spadek ponizej ostatnich dwóch dołków to potencjalny spory dalszy spadek bo formacja tworzyła sie dość długo. Niespotykana zbyt czesto okazja bo trend był bardzo gleboko spadkowy, jest gdzie dac stopa i dobry stosunek ryzyka do nagrody. Mam zastrzeżenia do obrotów które są mizerne jak na formację która ewentualnie kończy trend ale bitfinex na którym siedzę moze nie byc reprezentatywny w tej kwestii

Oczywiscie panika na rynkach akcji moze skasować wszelkie nadzieje na odbicie alt/btc bo działa na alty w ten sposób że wszystkie dostaja po -10% podczas gdy btc tylko -5 ;)

daję 50% szans że to podwójne dno i zmiana trendu oraz 50% szans że będzie niebawem coś innego( fałszywe wybicie w dół i potem wzrost/ prawdziwe wybicie w dół , potrójne dno, wypłaszczenie na dnie)
---

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 7 sierpnia 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Howi » czwartek, 22 sierpnia 2019, 14:31

Ja zaś sukcesywnie dokupuję za drobniaki TRX oraz IOTA, w przypadku tego pierwszego zwyczajnie liczę na jakąś pokraczną pompkę wywołaną chociażby tweetem Suna. Ewentualny zysk wrzucę na stake IOST i niech się kisi, w październiku będzie wypłata kwartalna od nodów.

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: tomaroc » poniedziałek, 2 września 2019, 20:41

Na RVN ciekawa sytuacja.
Hashrate sieci i zarazem trudność kopania historycznie wzrosła, a cena spadła... Wszystko za sprawą ujawnienia się ASIC w sieci. Na 1 października br, zapowiedziany jest fork i zmiana algo na X16r2. Ma to na celu usunięcie urządzeń ASIC i FPGA z sieci.

Trudność kopania:
Obrazek

Właściciele ASIC mają czas do końca września więc kopią na 100% możliwości urządzeń, (stąd taki wzrost hashrate). Spora część pewnie jest sprzedawana na giełdach (stąd taki spadek ceny)...

Cena (w euro, bo akurat kupuje bezpośrednio za fiat)
Obrazek

Myślę że jeśli fork przebiegnie bez problemów, to w październiku skończą się zrzuty górników co powinno pozytywnie wpłynąć na cenę. Druga sprawa że poprzednio (chyba w maju) RVN właśnie z poziomu ~300 sato odpalił rajd po swoje ATH :)

nie namawiam :)
pozdrawiam

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: stokarz » poniedziałek, 9 września 2019, 14:23

Jak narzekać na altcoiny to tylko w doborowym gronie. Zapraszam więc do poniedziałkowej (tak wiem, dziś nie ten dzień oO) analizy rynku kryptowalut mojego autorstwa. Znajdziecie w nim szczegółowy opis rynku altcoinów, jego obecnej fazy i potencjałowi na wzrosty/spadki. Jest ciekawie!

https://bithub.pl/artykuly/stokarz-czyt ... -kamikaze/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 10 września 2019, 19:39

Obserwuję od kilku tygodni wykresy dużych altów w parze do BTC, na dużych skalach (1d i 1w). Wiadomo, spore % spadków, RSI nisko itd. Teraz na tygodniówkach na LTC i ETH oraz DASH pojawia się szansa na układ świeczek zmieniający trend. Mowa o długim knocie (czyli o Hammerze) i kolejnej świeczce wyraźnie zielonej. Obecnie robimy świecę po knocie, zakończy sie ona w niedzielę.

Obrazek
https://www.babypips.com/learn/forex/ja ... heat-sheet

Najładniej obecnie wygląda to na LTC, na ETH i DASH też jest szansa, ale obecne zielone wyglądają słabiej niż litcoinowa. XMR oraz XRP mocno inaczej wyglądają, na takie klepanie poziomu.

Wrzucam wykresy wraz z RSI bo jest ciekawe (ale nigdy nie warto się tylko nim kierować, bo łatwo dąży do przejaskrawienia przy silnych trendach, a takie silne spadkowe mamy na tych parach...) oraz z TD. TD jest ciekawe na dużych skalach jak 1d i 1w i bywa, że wskazuje tam dobrze topa czy początek trendu. Oczywiście tak samo się łatwo myli. wiadomo, z przymrużeniem oka wszelkie wskaźniki, ale zerknąć można.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ps. Wiadomo, sam hammer nie gra, ale świeczki po nim. Jeśli nie nastąpi na obecnej wybicie, ale zjazd lub boczniak, trzeba mocno uważać. To odbicie w zasadzie na LTC, ETH i DASH już nastąpiło, ale przydałoby się jego zwiększenie i umocnienie, by wytworzyła się stabilniejsze struktura dna na tych parach. Ww. kryptowaluty posiadam, więc mogę być trochę nieobiektywny. Jest tu duża kasa do zrobienia - tak samo jak do stracenia. :)

Obrazek

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 września 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Markko88 » wtorek, 17 września 2019, 10:53

Witam, jestem tak zainteresowany tematem, ale wciąż mam wiele wątpliwości, czytam nawet natrafiłem na dobrą stronę na której część moich wątpliwości już się rozwiała, dla zainteresowanych pod ale chciałem jeszcze zapytać, a tak na pierwszy rzut waszym zdaniem w co powinienem zainwestować.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W jakie waluty teraz inwestujecie.

Postautor: Bit-els » wtorek, 17 września 2019, 11:04

Pierwszy wpis i od razu linki, uważać.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości