Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6386
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: maxi82 » środa, 14 sierpnia 2019, 13:54

Proszę trzymać się tematu wątku, ciekawe informacje wrzucać do odpowiednich działów...
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » środa, 14 sierpnia 2019, 21:43

ETH po 185$, BTG po 14.4$, EOS po 3.6$, BCH po 310$, wchodzicie w coś czy czekacie dalej na promo?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » środa, 14 sierpnia 2019, 22:22

DUSK FOTM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3110
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1098
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 15 sierpnia 2019, 09:49

mudol pisze: środa, 14 sierpnia 2019, 21:43 ETH po 185$, BTG po 14.4$, EOS po 3.6$, BCH po 310$, wchodzicie w coś czy czekacie dalej na promo?
Jak widać promo może być jeszcze bardziej PROMO (BCH 270$, EOS 3.30$), udało mi się trochę BTG po 13$ kupić, ustawiam też oferty kupna na EOS jak jeszcze raz taka cena wskoczy i na BCH, tutaj chyba najszybsze odbicia są.

Taka ciekawostka, większość altów spadło już o 50% od ostatnich szczytów

e: taka ciekawostka ;)

W sumie jeszcze dziś rano dokupiłem BTT właśnie

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » czwartek, 15 sierpnia 2019, 23:43

Piękna reakcja altów na wzrost BTC...coraz większe i szybsze spadki:P
Zapewne dziś w nocy 2-4h znów będą pionowe kreski wzrostowe na BTC...alty na zawał zejdą:)
Jak na razie siedzę w BNB i jestem zadowolony.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » piątek, 16 sierpnia 2019, 08:30

U mnie QKC wywaliło się, bezstratnie oczywiście. Tym samym mam tylko małą pozycję w HOT.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: FuraTeściowej » piątek, 16 sierpnia 2019, 21:51

Ostatnio Stokarz wspominał w innym dziale ,że warto zainteresować się FTX Token. Giełda za którą stoją ludzie znający temat jak nikt inny. Ich token giełdowy może być naprawdę dobrą inwestycją. Wystartowali niedawno a mają volumen z top 10.
https://coinmarketcap.com/currencies/ftx-token/
Od tamtej pory FTT skoczyło a dziś pojawił się news ,że token z tej platformy będzie za 3 dni notowany na giełdzie z TOP 3. Po tym info FTT zrobiło już 30% i myślę ,że jest jeszcze szansa na zarobek.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Rumcajs » sobota, 17 sierpnia 2019, 14:44

skąd w ogóle jakaś nowa giełda bierze ludzi którzy tam handlują jak istniejące od lat mają problemy z wolumenem bo mało osób handluje jak cały czas wszystko spada ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » sobota, 17 sierpnia 2019, 23:08

Kupiłem rano HC, po czym wzrosło prawie 100%, co przegapiłem bo nie ustawiłem powiadomki... 8-) 8-)

no trudno, +26% też nie jest złe :)

Obrazek



kolejny raz próbuję z QKC i sam nie wiem po co, skoro 1 buywall pochodzi od jednego tradera, a popyt jest zerowy.

dobrze mi wygląda na 4h RVN. Łatwo ustawić SL. Drugiego wyleszcza o 1 satoshi chyba nie będzie?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 263
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: MinningClub » niedziela, 18 sierpnia 2019, 19:19

Niewielką kwotę wrzuciłem w NAV na Binance.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: szlagaag » niedziela, 18 sierpnia 2019, 20:41

Jakiś ALT season ?
MODEX +106%
XLAB +105%
ALT +128%

Ciekawe kiedy BOB 8-) 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » niedziela, 18 sierpnia 2019, 23:36

nawet nie znam wrzucanych przez Ciebie altów. Ale w takich chwilach jak ta zwyczajowo ruszają do boju grupy PND, które siedzą cicho gdy jest silny trend.

Za sszybko wyskoczyłem z HC ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 00:22

Fajnie jakby XMR doszło do 90$ bo kiszę. Na XMR/BTC wychodzi delikatnie w górę ze struktury a la trójkąt spadkowy/delikatny symetryczny z prawie poziomą na dole.

Dajcie spokój z altseason! Akcja altowa 2017 nie wróci łatwo (jeśli kiedyś w ogóle...); jak wtedy dużo nie zarobiliście przegraliście najłatwiejsza do tego okazję ever na tym rynku odkąd powstał. Także dupa do roboty i kosić co się da teraz a nie pierdzielić farmazony, że liski i inne gnioty wzrosną do 100$, bo się zawiesiliście na tym okresie jak złoty łańcuch na szyi króla Cyganów. :mrgreen: 2019 za kilka miesięcy się kończy, 2020 nastaje a ludki zawieszenia na 2017 liczą, że shity pójdą w kosmos oh my God... :mrgreen: :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 08:33

@Wymazywanie Zgodze się, bo dla większości altów, żeby dojść nawet do 0.236 fibo spadków od poziomów z ATH z obecnego miejsca potrzeba na większości gufien tysiące procent. Ciężko mi jest uwierzyć, żeby wszystkie/większość shitów miałyby zostać napompowane chociażby do 0.5. Dla mnie szczytem marzeń i tak jest 0.236 i jeszcze w taki "altseason" byłbym skłonny uwierzyć i uznać za prawdopodobny. Aczkolwiek kto wie jak się zachowają alty na nowej bańce. Jeżeli ktoś trzyma naprawdę dobre assety na parę lat, pomimo dużej korelacji, to za rozsądne uważam ustawienie sellów, poniżej poziomów z kwietnia/maja 2018, gdyż z tych poziomów może być duży bounce.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 08:50

Bańkę to mamy od kilku miesięcy (nie da się inaczej określić szybkich pionowych wzrostów ze śmiesznymi korektami, chociaż ta ostatnia korekta z grubsza się nadaje jako korekta ruchu :) ). Na razie każde szarpnięcie BTC jest powiązane z dzikimi spadkami na parach alt/BTC shitów. Co ma się stać,by zmienił się ten sentyment? nie mam pojęcia. Całe FOMO idzie na BTC. Wszystko, co może wpływać na spekulacyjną cenę BTC np. bakkt, ETF-y, halving, etc. również jest powiązane z BTC, a nie z altami.

Przywoływana jest akcja z 2017 po wbiciu ATH przez BTC, ale czy tam też szarpnięcia UP dla BTC oznaczały silne dzidy w dół na altach, czy też nie było specjalnej korelacji? Nie bardzo mi się chce przeczesywać wykres ale może kiedyś spróbuję zobaczyć dla kilku par na 4h. Bo jeśli tam alty spadaly "niezależnie od BTC" to i niezależnie wystrzeliły. W obecnej fazie rynku mamy praktycznie murowane, że podskok BTC UP o więcej niż kilka % = mega spadki alt/BTC, działa za każdym razem.

O mitycznym "alt season" bym zapomniał. Szkoda czasu. Jak się trafi coś podobnego, to fajnie. Wejdziemy all in w jakieś gówno i będziemy tylko patrzeć jak słupek zasuwa up. Nie chce mi się jednak liczyć na to, że dołek (50-ty z kolei) będzie TYM dołkiem. Uważam, że po 1,5 roku siedzenia nad wykresami raczej poznam hossę na altach we względnie wczesnej fazie ;) Jeśli nie poznam, to dupa jestem, a nie trader i czas zająć się układaniem kostki rubika na czas.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 10:33

@BitJanusz No chyba najprościej hosse, a co najmniej zmianę trendu od kwietnia na altach we wczesnym etapie w sumie możnaby stwierdzić po HH, bo jak do tej pory każda próba powrotu w kierunku poprzedniego szczytu nie dociarała nawet na 0.618. Bo żeby szły alty w kierunku kwiecień/maj 2018 albo w ogóle zaczęły ronsąć, to potrzebujemy chyba co najmniej 0.618 spadków z marca albo całkiem przebić te szczyty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 11:04

Wystarczy że przebije poprzednie szczyty moim zdaniem w jakimkolwiek większym ruchu.

0,618 calego spadku od altowego ATH to tysiące % wzrostu dla niektórych altów ;)

taki ruch mógłby mieć wzorem BTC miejsce,ale jest po prostu wątpliwy, bo niby co ma napędzać shitcoiny? nawet przyzwoite newsy dla wielu to po prostu chwilowy PND, +100-200% i powrót do zjazdu. Długofalowo nie ma popytu, najwyraźniej chęć do wyjścia na zero tch "późno dołączających" przeważa nad chwilowym zainteresowaniem inwestorów i ruchy są zaduszane (stąd względnie małe ruchy przy olbrzymich wolumenach).
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1410
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 1330
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: DjVegas98 » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 11:56

@BitJanusz No generalnie szału może prędko nie być, bo teraz wszędzie liczy się tylko Bitcoin, aczkolwiek uważam, że jak nie dzisiaj to kiedy jest stosunkowo dobry moment na wejście w alty na longterm, ponieważ do tej pory mimo nie raz fajnych wypłaszczów jak się dobrze człowiek przypatrzył od samego początków spadków z kwietnia mniej więcej na każdym odbiciu było widać lekki kąt nachylenia w którym kurs zmierzał (w przypadku spadku i wypłaszcza - kurs rósł pod lekkim kątem przy poziomach wsparć.) Natomiast w tym momencie mamy naprawdę pełne, prawie, że poziome wypłaszcze z stosunkowo najdłuższym czasem trwania od samego początku kwietnia.

Tutaj wizualizacja o co dokładnie mi chodzi na alcie APPC, który pilnie śledzę od jakiegoś czasu.
W każdym razie teraz mniej bałbym się wchodzić większą cześcią kapitału niż przez ten cały czas
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 12:04

DjVegas98 pisze: poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 11:56jak nie dzisiaj to kiedy jest stosunkowo dobry moment na wejście w alty na longterm,
Problem w tym, że pytano o to samo np. w czerwcu... i zobacz gdzie są niektóre alty :) nawet po 80% niżej... taki funfair spadl ze 100 satoshich do ok. 20 sato i wszystko w około miesiąc! po ATH 1385 sato w styczniu 2018...

NPXS dotknęło 3 sato - 90% spadku od 30 satoshich z października 2018 (!). To ok. -98.5% spadku od ATH...

przykłady można mnożyć.

ale podany przykład wygląda naprawdę przyjemnie, ładne wypłaszczenie, niestety końcówki ruchów lubią zejść jeszce niżej (poniżej tą płaską żółtą linię np.) tylko na chwilę, żeby zabrać SL i wybić w górę ;)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Altcoiny - analiza techniczna krótkoterminowa, najbliższe Pump&Dump, wykresy

Postautor: szlagaag » poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 13:50

Wymazywanie pisze: poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 00:22Dajcie spokój z altseason! Akcja altowa 2017 nie wróci łatwo (jeśli kiedyś w ogóle...)


Tak..Tylko czy nie wygląda to dla Ciebie trochę sztucznie? Jeżeli alty by miały spaść do zera to powinny to robić samoczynnie ,a nie reagując na każdy wzrost btc spadkiem w parze alt/btc. Dla mnie to zwykła manipulacja ,by wykruszyć ostatnich bagholderów i odbicie na altach nastąpi ,może nie będzie nowego ath ,ale jakieś większe odreagowanie na pewno.
Obstawiam okres powakacyjny wrzesien/pazdziernik. I chodzi tutaj głównie o wyhamowanie zbijania altów w parze do btc ,a później już się samo rozbuja. 8-)

Słynny 'brak nadziei' już się objawił i sam jesteś tego najlepszym przykładem. 'Krew' również się pojawiła ,gdzie wiele osób wyprzedaje się ze stratą również z myślą ,że to już nie urośnie. Wieloryby wiedzą co robią i łatwego pieniądze nie podarują.

Podkreśliłem na czerwono ,bo zaraz znowu się zacznie o tym ,że jak ktoś kupi za 10btc to będzie sprzedawał wieki ,że rynek płytki.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości