Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 11:00

blink pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 10:33a właśnie będzie ten Hard Fork? Kiedy?

Soft Fork 23 sierpnia. Lisk nie może zostać podzielony hard forkiem wszystko robi dla delegatów :D. Kurde jestem ciekaw jak to będzie kiedy lisk bedzie dzialajacym produktem czy sie przeliczymy, czy bedzie amejzing :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:03

@blink Hard fork będzie przy SDK 3.0

@vjankuv Moje nastawienie pod względem samego projektu jest niezmienne, bo postęp prac mi się podoba, koncepcja również . Niestety, jako że zostałem ,, wydalony,, ze społeczności przez eliciarskie kurwy to mam ochotę nasrać im wszędzie gdzie się da żeby nikt więcej tego patologicznego-dposowego ścierwa nie kupił . Skoro oni nie znają ustępstw, dlaczego ja mam je stosować ?

Jeszcze niczego nie sprzedałem, może poczekam miesiąc na rozwój wydarzeń .

Sorry za wulgaryzmy, ale szczerzy ludzie ich używają częściej.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:42

ok dzięki
@Harmony co się stało bo ja ostatnio nie w temacie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 13:24

@blink w skrocie jest tak, ze nie lubia kiedy im sie kulturalnie pisze, ze sa z drewna ciosanymi kolkami, bo rozmowa byla naprawde spoko bez wulgaryzmow :idea: 8-)

Ale @Harmony napisal o czasie do namyslu, jaki mieliby na przemyslenie podejscia do tematu kartelu i generalnie delegatow widmo utrzymywanych przez elite :idea:

Nie chcieli o tym rozmawiac, bo nie, wiec padla propozycja bloga na ich temat za co dali bana :idea:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 13:38

@blink Zrobiłem piękne ogłoszenie na discord, że zapraszam do anonimowej współpracy i tworzę bloga, który omówi problem centralizacji przez monopolistę Elite, za co zostały mi, ładnie mówiąc, zamknięte usta. Uprzednio próbowałem podjąć dyskusje o zmianach w zasadach głosowania u Elite i zakończeniu wojny - próby skończyły się bezskutecznie. Postawa sekty Elite jest bezczelna, arogancka, nastawiona jedynie na zemstę - zero w ogóle liczenia się ze społczenością czy kimkolwiek - mimo, że w tym zakresie zgodzi się ze mną niemal każdy - od niezależnych delegatów (oprócz tych co siedzą cicho, bo Elite daje im możliwość wejścia do kucia), po szeroką społeczność. Zamknięciem mi ust oraz mściwą postawą wobec mało zagrażających im Sherwood potwierdzili tylko, że nie cofną się przed niczym, żeby broń boże nie stracić chociaż procenta władzy. Tam jest gorzej przejebane niż w polskiej scenie politycznej, jeszcze większa patologia, Elite to taki PIS-BIS przesiąknięty jeszcze bardziej komunizmem.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 13:54

@Harmony discord Elite czy Liska?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 13:58

@blink Discord Liska. Tam są moderatorzy z Elite. Taka decentralizacja.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:14

@blink zlikwidowali lisk chat i teraz jest odnosnik do discorda
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: GoPro » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:15

Harmony pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 13:38 zero w ogóle liczenia się ze społczenością czy kimkolwiek

Sorry, ale jak mozna w ogole do nich gadac i probowac cos uzyskac?
Jak twoj sasiad zostanie w okolicy najwiekszym sprzedawca miesa, postawi sobie 54 sklepy w okolicy na 101 wszystkich miesnych to tez idziesz do wlasciciela i mowisz "sluchaj, byloby lepiej, zeby ludzie mogli kupowac w innych sklepach mieso, bo maja lepsze ceny, wiec wez zamknij pare swoich i cofnij sie w rozwoju i dopusc konkurencje z lepszym/tanszym produktem na rynek, bo ludzie by chcieli kupowac tansze/lepsze mieso, a przez to, ze ty wygryzles konkurencje, to kupuja drogie/slabej jakosci produkty i strasznie na to ubolewaja".

To co ci gosc odpowiada, przez smiech i lzy?
To niech nie kupuja u mnie, tylko ida do konkurencji skoro jest im zle. Jest wolny rynek, kazdy ma wybor i swoje pieniadze( w lisku glosy) wydaje gdzie chce.
Kiedys tez byl tani i mial produkty dobrej jakosci a teraz jest monopolista na lokalnym rynku i nikt nie ma do niego startu.

To ty do niego idziesz i probujesz cos ugrac?
I dziwi Cie jeszcze jego/ich reakcja ze Cie olali i zbanowali?
Myslales ze oddadza gruba kase ktora kasuja dla siebie, zeby innym bylo lepiej?
Nigdy ich to jako grupy nie cechowalo.

Z takim czyms mozesz skierowac sie w dwie strony:
- Lisk HQ, z prosba/petycja o uzdrowienie DPOS w Lisk, jakims listem otwartym, albo petycja podpisana przez spolecznosc. Jesli maja zyski z powodu istnienia tego kartelu, to wysmieja ta probe i napisza ladna odpowiedz, ze bardzo by chcieli i wiedza ze problem istnieje i ze zostanie on poprawiony, ale maja obecnie inne priorytety.

- Spolecznosc i ruch oddolny. Skoro spolecznosc chce i spolecznosc cierpi, to czemu sama robi sobie krzywde i wciaz ma oddane glosy na Elite?
Bo gowno ich interesuje DPOS, kartel i caly ten szajs.
Lisk kupuje sie po to, zeby na nim zarabiac. Skoro glosujac dostaje sie jakies liski, to wlasnie tak robia.
Wygoda, brak informacji i WYSOCE NIEPROFESJONALNA KONKURENCJA JAKA BYLO SHERWOOD.

Chlopaki mieli dobra inicjatywe, wspieralem i kibicowalem im, ale byli impulsywni, rozpoczeli wojne na devote z duza grupa delegatow i czego oczekiwali? Zgnietli ich jak robale swoja iloscia i sila glosow i tyle.

Kierujesz swoj zal i propozycje w zlym kierunku i dziwisz sie ze odbijasz sie od sciany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: janku66 » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:16

Hamas pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:14zlikwidowali lisk chat

To ja kiedyś tam dyskutowałem odnośnie elite i całego tego majdanu.

Widzę, że pozbyli się narzędzie, którego nie mogli trzymać pod kontrolą.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:40

@GoPro Monopol kartelu to jedno. Dla mnie może być ich tyle samo ile jest, ale niech skończą decydować kto może , a kto nie może wykuwać, bo o tym powinna decydować społeczność , a nie oni żerując na chciwości społeczności .

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
A niestety po tym jak eliminują krytyczne głosy wątpię że HQ zrobi konsensus bez korzyści dla Elite

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
W biznesie jest taka zasada. Jeden zadowolony klient przyniesie pięciu klientów. Jeden niezadowolony zabierze dwudziestu. Dlatego nie zamierzam milczeć i udawać że jest wszystko dobrze. Trzeba to nagłośnić i pokazać te patologie
;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: GoPro » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:50

Harmony pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:34bo o tym powinna decydować społeczność , a nie oni żerując na chciwości społeczności .
Nic dodac, nic ujac.
Harmony pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:40 Trzeba to nagłośnić i pokazać te patologie
No i prawidlowo.

Ale nie biegnij pedofilowi mowic ze jest pedofilem, tylko do osob ktore obok niego mieszkaja, na policje, albo do sebixow, ktorzy zrobia porzadek.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 15:40

GoPro pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:50Ale nie biegnij pedofilowi mowic ze jest pedofilem,
:D

Dlatego najpierw podjąłem dyskusję z nimi. Gdyby próbowali dojść do chociaż małego kompromisu, to nie byłoby tematu. A że skończyło się jak się skończyło, to niech zbierają teraz żniwo.
;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: koparki » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 15:50

@Harmony ale Twoje tu nagłośnienie ma mikroskopijny wpływ. Zawsze przeceniałeś wpływ tego wątku na kurs i na projekt.
Wpływ maja wielkie Venture Capital itp. Wpływ miałby fork likwidujący kartele, Wpływ byłby gdyby kazdy zobaczył te obiecane dappki w sieci lsk.
Kartele są wliczone juz w cenę. Rynek to wie od dawna . Kartele mogą zniknąć jednym hardforkiem, dla mnie brzydko śmierdzi projekt na poziomie deweloperskim, bo skoro dev moze je zlikwidować a tego nie robi to znaczy że jest jakiś brzydki układ lub tymczasowe benefity i oczekiwanie na dogodny moment.
---

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:02

@koparki Wiem, moje gadanie dużo nie zmieni, ale od ostatnich kilku stron właśnie o tym trwa dyskusja, więc przynajmniej zwróciłem uwagę na ten problem i skłoniłem do rozmowy na ten temat. W wolnym czasie postaram się narobić więcej bigosu, by skłonić nie tylko polską społeczność do rozmowy na ten temat, aż w końcu sam Kordek będzie chciał, żeby problem rozwiązać.

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
Jestem rewolucjonistą i im przyrządzę rewolucję 8-)

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
A FUDu się bardzo obawiają (co widać po cenzurze), mając zszarganą opinie i chcąc zbudować markę z dobrym produktem :)
;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: koparki » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:09

Harmony pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:02A FUDu się bardzo obawiają

to załatw aby ukazał się artykuł o kartelach tutaj: https://www.coindesk.com/
to jest dość mocno opiniotwórcze medium, zreszta mozna napisac do wszystkich wielkich portali informacyjnych o krypto. Kordek powinien ująć fork likwidujacy kartele w oficjalnych planach , nawet jesli skupia się teraz na czyms innym. No ale wtedy będzie niezarobiony bo ogłoszenie tego ale równocześnie odwleczenie to brak zarobku insidera.
---

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:18

@koparki Będę działał, lecz niestety w tym tygodniu mam przeprowadzkę i dużo innych osobistych zajęć. Jak się uda to poleci jak najwięcej portali o krypto, do tego facebook, twitter, wykop, reddit moze nawet bitcointalk. Zrobi się zmasowaną akcję. Plusa dam jutro bo mi sie skończyły.

Plany o zmianie DPOS są, nawet ujęte w roadmapie. Pytanie które rozwiązanie zostanie wybrane, bo z tego co wiem, to Elite potrafiło usunąć swoich członków za odmienne zdanie w kwestii LIP's, więc będą swoją większością wymuszać wpływ na kształt przyszłego rozwiązanie DPOS.
;)

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: GrandKW » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:21

poprawcie jeśli się mylę, ale na roadmapie jest punkt Delegated Proof of Stake, w którym ma nastąpić zmiana systemu głosowania. Czy to nie jest tak, że pracują teraz nad innym rzeczami? Problem z kartelami jest od dawna i wszyscy zainteresowani o nim wiedzą, wiec robią co mają do zrobienia w myśl zasady społeczność wytrzymała tyle, to wytrzyma jeszcze chwilę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9201
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:27

@Harmony ale co de facto zmieni zmiana głosowania? :D Czy to wpłynie samo w sobie na kurs? :D Wątpię :D Buy and HODL :D More FUD more Lisk :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:35 przez anagamidev, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: koparki » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:28

Harmony pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:18Pytanie które rozwiązanie zostanie wybrane

A oni w ogóle wiedza o rozwiazaniach z IOST ? przeciez lepszych póki co nie wymyślono.
Nad lepszymi wprawdzie pracuje ETH ale to będzie dopiero za 2lata i nie bedzie łatwe do skopiowania w lisku , natomiast ten system z IOSTa jest prosty do zerżnięcia.
Wieeem , nestety nie wszystko co najlepsze na świecie jest jednocześnie opłacalne elit i karteli ale mozna rozdmuchać info z propozycją takiego systemu jak w IOST aby dev wiedział czego oczekuje społeczność. Moze nawet społeczność nie uświadamia sobie zajebistości rozwiązań delegatów w IOST, może nie znaja tego. Sam do niedawna nie wiedziałem o takiej alternatywie w POS
---

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości