Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: janku66 » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:10

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 11:09Pamiętasz kiedy na forum pisano o magicznej barierze 10.000$ w połowie 2017r.? Jak było w praktyce? Nie było żadnych oporów a w ciągu tygodnia czy dwóch widzieliśmy cenę 20.000$.

"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:11

BitJanusz pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 08:39 @fusywszklanejkuli też zapraszam byś się wypowiedział w temacie słynnego "100k soon" :mrgreen:
Chętnie. Spójrz jaką miałem trafną prognozę:
fusywszklanejkuli pisze: czwartek, 29 listopada 2018, 23:06Gdyby znowu się stało wbrew Twojej prognozie, gwarantuję, że świetnie dopasujesz alternatywne oznaczenie, a o dzisiejszych nie może już być początkiem hossy oraz może już być tylko częścią korekty stopnia cyklu nikt nie będzie pamiętał. Ba, jestem przekonany, że gdybyś się postarał, zrobiłbyś i teraz prawidłowe alternatywne oznaczenie, w którym hossa wszech czasów ciągle trwa.

A co do prognozowania za pomocą metod analizy technicznej, moje zdanie powinieneś już znać: nie nadają się do określenia, czy bliżej do $100k, czy do $1k.

Początkujący
Posty: 121
Rejestracja: 4 maja 2016
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@caex72

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: caex » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:26

Pleasek89 pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 11:09 @Lais
Nie bój się, po tych cenach to będzie kupowała prawie wyłącznie ulica na mega FOMO. Jak dla mnie machina dopiero ruszy kiedy przebijemy stare ATH.

Pamiętasz kiedy na forum pisano o magicznej barierze 10.000$ w połowie 2017r.? Jak było w praktyce? Nie było żadnych oporów a w ciągu tygodnia czy dwóch widzieliśmy cenę 20.000$.
I ta ulica jak piszesz w pierwszym zdaniu teraz dokładnie przemyśli 10 razy czy warto kupiować. Kto kupił po 18k liczył na szybki zysk srogo się zawiódł.Tak że teraz to nie będzie tak HOP SIUP :lol:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:26

Lais pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 09:39ja sobie 100k nie wyobrażam,

Nie wyobrażasz sobie pięciokrotności ostatniego ATH podczas kolejnej hossy? To byłaby pierwsza tak niska bańka na bitku.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: masonbtc » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:30

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:37

Rzuc moneta, ktora luka bedzie wypelniana jako pierwsza.



@Majkos wszystkie beda wypelnione, kwestia czasu. :)

//Ja obecnie stawiam na spadki, mialem longi i liczylem ze luke zapelnia juz wczoraj - a tu taka zawrotka. Pozamykalem wszystko rano na zero.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 13:52 przez prap0n, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:42

caex pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:26 I ta ulica jak piszesz w pierwszym zdaniu teraz dokładnie przemyśli 10 razy czy warto kupiować. Kto kupił po 18k liczył na szybki zysk srogo się zawiódł.Tak że teraz to nie będzie tak HOP SIUP :lol:
To piszesz chyba o ulicy, która wchodziła na szczycie bańki w 2017r., ci którzy zostali zdążyli się wyedukować. Ja piszę o nowej grupie świeżaków, których przy parabolicznych wzrostach będzie interesowało tylko i wyłącznie szybkie kupienie.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lais » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:53

panowie co niektórzy - jest problem z czytaniem ze zrozumieniem mojego posta, ale w sumie to bez znaczenia, już nie chce mi się tłumaczyć jak należy go rozumieć, gdyż jak napisałam wcześniej - dyskusje o 100k są bez sensu na tę chwilę skoro obecnie jesteśmy na 11k i na tym warto się skupić. Jak przebijemy 20k to można snuć marzenia o zasięgu lub marzenia o korekcie :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 12:58

Fibo pisze: czwartek, 29 listopada 2018, 21:20Czym może być ów nowy ruch wzrostowy? Najpierw wykluczenie – nie może już być początkiem hossy, np. tego samego stopnia falowego jak ostatnia z okresu sierpień 2015r. – grudzień 2017r.
Dzięki wyjściu dołem z 9 miesięcznego boczniaka, elliottowska reguła zmienności podpowiada, że downtrend od ATH nie może już być 4-ką stopnia głównego w odniesieniu do hipotetycznej 2-ki stopnia głównego z okresu grudzień 2013 – styczeń 2015.
Ww. downtrend może już być tylko częścią korekty stopnia cyklu, mającą docelowo za zadanie skorygować całą hossę 2010-2017.
Fibo, nie odbieraj tego jako czepianie się, ale co się stało, że uwzględniłeś jednak tak drastyczną zmianę stanowiska? czemu ruch wzrostowy może być teraz początkiem hossy? Tak jak zauważył @fusywszklanejkuli to jednak dość istotna zmiana stanowiska, a podobał mi się Twój sposób eliminacji niemożliwego - czy możesz napisać, co skłoniło Cię do takiej zmiany?

@fusywszklanejkuli dla mnie OK jest gdy Fibo zmienia scenariusz, po prostu bardziej ciekawi mnie co się zmieniło, że to, co było oznaczone jako niemożliwe stało się wiodącym scenariuszem? @Fibo jest skrupulatny w swoich zasadach raczej. Jak coś odpadnie, to nie ma zmiłuj.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 13:44

BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:00

Na razie ładnie zadziałało pierwsze naturalne wsparcie (czerwona linia). Jednak zejście w strefę pomiędzy niebieskimi liniami w ramach fali C drugiego zygzaka powinno spowodować poczucie się bykom trochę mniej pewnym siebie…

P.S. Postaram się w wolnej chwili odnieść się do poruszenia związanego ze zmianą mojej prognozy dla BTC (bardziej z dodaniem scenariusza prowzrostowego w longtermie).

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:57


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 17:10

Total market cap :D
Spoiler:
anagamidev pisze: poniedziałek, 18 lutego 2019, 22:10 Ciekawy kanał na logu, nie jest bezpośrednio związany z BTC :D

-> 100 000B
anagamidev pisze: czwartek, 7 marca 2019, 19:16
coss_takiego pisze: czwartek, 7 marca 2019, 18:30Podsumowując, myślę, że czas na hosse jeszcze przyjdzie, za dużo obecnie wiary i chciejstwa na wzrosty.
Różnie można na to spojrzeć, ja zauważyłem, że jest też wręcz niezłomne przekonanie, że będą nowe dołki, że cały rynek jest przepompowany itp. itd., a wszystko pospadało po >90% :D Technicznie rynek crypto jest gotowy na nową bańkę i kilku/kilkunasto bilionową kapitalizację w dolarach amerykańskich :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Zet
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 sierpnia 2019
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Zet » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 17:56

Przepraszam za spam w tym wątku ale usiłuję zrozumieć co się stało z bitUSD że wzrosło 5000% w ciągu ostatnich 2 dni. Ta waluta nie powinna oscylować w okolicach 1usd?

"Bemx2k » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 18:53
Komentarz:
krypto reklama do tego w złym temacie :/"

Wręcz przeciwnie - nie reklamuję tylko dociekam, nie wchodziłbym w coś co zostało tak napompowane zwłaszcza że już straciło 50% od mojego posta :)
W dalszym ciągu jednak jestem ciekaw jak się to stało.

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 19:40

Czy ktoś wie, z jakiej książki pochodzi wcześniej wspomniany obrazek tj.:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4690
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: shinya56 » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 19:41

Dla tych co czekają na 100k $ i więcej. Nie lepiej grać swingi kilkudniowe ? Day tarding jest męczący i z botami ciężko coś ugrać, ale swingi wymagają trochę czasu na analizę i potem wystarczy obserwować tylko wykres. To już nie zabiera dużo czasu, który można przeznaczyć na coś innego. Co Wam da czekanie na 100k $ jak w tym czasie można dobrze zarabiać na swingach. Nawet jak dojdziemy do tej ceny to pewnie w ciągu min. 2-3 lat. W tym czasie można dobrze zarobić na mniejszych interwalach. Swingi > HODL.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
29
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 20:57

@lekarz, zachęciłeś mnie do poszukiwań, więc w podzięce napiszę, co znalazłem. Obrazek pochodzi z The Stock Market Trading Secrets of the Late Jesse Livermore napisanej przez Carlo Flumianiego, nie jest to zatem książka Livermore'a. Strony 25 i 26. Ze stron 33 i 34 dowiadujemy się za to czegoś dla mnie dużo istotniejszego: że Livermore nie miał żadnych cudownych metod i grał na przebicia lub odbicia (w tym fałszywe, bo stosował filtr poziom+/-3 punkty na określenie zaistnienia przebicia lub odbicia) od najprostszych poziomów wsparcia i oporu. Potwierdzenie tego znajdujemy w książce jego autorstwa, How to Trade in Stocks. Jego Pivotal Points to nic innego jak poziomy poprzednich dołków bądź szczytów, wspomina też o psychologicznych okrągłych poziomach 50, 100, 200, może o czymś jeszcze, ale przeglądałem bardzo pobieżnie. Ktoś nawet pokusił się o wykres na podstawie analizowanego w książce przypadku U.S. Steel. Tyle mi wystarczy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
39
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 21:52

Nie lubię za dużo pisać, więc od razu przejdę do konkretów.
1) W poście viewtopic.php?p=566093#p566093 pisałem o korekcie wzrostowej 1-szego downtrendu do poziomów na których obecnie osiadł BTC. Warunek dla przedstawionego tam scenariusza był następujący: „Powyższy scenariusz zyska na znaczeniu, jeśli w obecnym wzroście rynek nie przekroczy poziomu 6,2 k$ (Stamp).” Stało się inaczej, tym samym pojawiły się poważne symptomy nie dotrzymania w tym scenariuszu reguły zmienności w ramach dużych fal korygujących.

2) Ostatecznie rynek dotarł tam gdzie miał, tylko sposób dojścia to celu coraz mniej wyglądał na odreagowanie podczas rynku niedźwiedzia. Z kolei od lokalnego szczytu z 26.06:
- rynek zbyt szybko zamknął od dołu 1-szą spadkową pojedyńczą trójkę 26.06-2.07,
- 31.07 na poziomie 9.8k$ rynek zamyka od dołu trójkę spadkową od 21.07- ruch impulsowy od 21.07 został złamany
- następnie pada ostatnia szansa niedźwiedzi na wątłego regular flata od 17.07 – niedźwiedzie tracą bezpowrotnie szansę na falę C potencjalnego drugiego zygzaka od 10.07.

3) Wobec powyższego rynek potwierdza formację 3-3-5 w okresie 26.06-17.07, odbierając ostatecznie niedźwiedziom szansę na głęboką formację zygzakopochodną, a tym samym szansę na zachowanie korekcyjnego charakteru ruchu od lutowego dołka, tym bardziej, że cała akcja odbywa się już na wyższym stopniu falowym.

4) Powyższe to już nowe status quo, co powoduje, że elliottowiec już wie, że gdzieś na wyższych stopniach falowych musiał popełnić błąd (myli się analityk, nie teoria EW). W tym przypadku błąd mógł polegać na niezagospodarowaniu ruchu sierpień-październik 2012r., co wcześniej zostało zrzucone na karb niedojrzałych wahnięć dopiero co raczkującego rynku BTC (przecież nawet Finexa jeszcze wtedy nie było...).
A na takim Stampie dla impulsu wzrostowego listopad 2011r.-kwiecień 2013r. mamy 3>1 i 4>2 i to stanowi sedno problemu, którego tak ad hoc nie powinno się marginalizować.
I co, mimo wyróżnienia powyższego przebiegu falowego na przedmiotowym wykresie, dalej słychać głosy typu:
wamak pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 22:48Ja bym to, co Fibo zaznaczył w jasnobrązowym kółku olał i wtedy wszystko by się zgadzało. Jedynka skończyłaby się wyżej.
czy przypomniany przez @fusywszklanejkuli swojego long-oznaczenia na potwierdzenie powyższego.


Na koniec 1-szej części mojej rozprawy odniosę się krótko do sobotnich zarzutów @fusywszklanejkuli:
Ad 1) przypomnę, że w pradawnych czasach EW ;) wzorzec korekty pędzącej wyglądał następująco:
Obrazek
Ad 2) na korzyść zaznaczonej 4-ki w 3-ce jest o 1,7% więcej na minusie w porównaniu do wcześniejszego spadku czerwiec-lipiec 2017r.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 22:26

@Fibo czy zatem Twoim zdaniem jesteśmy "skazani" na ATH (i to takie konkretne, pod górę oznaczonego przez Ciebie kanału) w ciągu następnego roku-dwóch?

pytanie nr 2 - czy potem zakładasz korektę w okolice "czwórki", czyli, no cóż, 3000$? bo ze 100k do 3000$ to już konkretny dump...
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 23:12

shinya56 pisze: poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 19:41Day tarding jest męczący i z botami ciężko coś ugrać, ale swingi wymagają trochę czasu na analizę i potem wystarczy obserwować tylko wykres.

Możesz zdradzić, co masz na myśli? Nie rozumiem, co to są swingi kilkudniowe, dlatego pytam. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak pod to grać :)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg, tomeklm i 59 gości