Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: maly_ZE » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:18

@anagamidev nie chcesz dokupić trochę liskow? Tanio sprzedam...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9200
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7024
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:23

@maly_ZE no sprzedaj czekam na 1PLN :D Pytanie za 100 punktów, co by się stało jakby dosłownie każdy chciał sprzedać wszystkie swoje Liski w tym właśnie momencie? :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 10 lipca 2019
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Bolek200 » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:28

Witam serdecznie :)
Pisałem wcześniej o delegatach , robią tak by najmniej wypłacić .. i właśnie mam pytanie do mądrzejszych i bardziej ogarniętych ., jak liski przeszły do puli delegatów nie głosowanych , w narzędziu Lisk support -> total payouts total from pools not voting ..to jestem w stanie kiedyś te liski odzyskać ? Jak delegaci wrócą do swoich poprzednich grup ? Czy już są nie do odzyskania ?

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: hodler » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:30

Harmony pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 20:58O czym Ty mówisz ? Kartel Elite od początku stosował przymus głosowania na wszystkich. Nagrody od zaledwie 4 delegatów Sherwood były większe niż Elite z bonusem500+, mimo, że w kartelu było 54 członków! Spore różnice w nagrodach były tylko na bardzo dużych portfelach. Elite spokojnie mogłoby każdemu dzielić 30% zamiast 25% + 5% bonus500+ bez żadnych zakazów, usunąć przymus głosowania na wszystkich i jedynie zmniejszać nagrody za niesubordynacje, a każdy mógłby głosować na sherwood czy kogokolwiek spoza 101 w miejsce kogoś z elite i nie straciłby za to nagród. A powinno to nastąpić, zważywszy, że dużo delegatów elite to duchy. GDT potrafi chociaż wymieniać delgatów, którzy nic nie robią. Kartel Elite zrzesza dużo kont aktywnych delegatów które są pod kontrolą innych delegatów. I tak naprawdę kto wie ile jest procent w tych 25% z rewardów od elite.




Jak jesteś w stanie wyjaśnić że 4 delegatów oddających nawet po 100% moglo by wypłacać więcej niż 54 płacących po 25%? 16 delegatów płacących po 25% daje tyle lisków co 4 po 100%. Sherwood wyplacalo więcej małym kontom kosztem tych dużych, ot cały sekret. Odnośnie % to w końcu jest blockchain więc wszystko da sie sprawdzić.

Nie chcę tu nikogo bronić, ale to że jest jak jest to konsekwencja konsensusu liska który pozwala na formowanie sie grup, a także dlatego że raz oddany głos nie przedawnia się i przez to ciężko jest ruszyć tak zabetonowane top 101.

Harmony pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 20:58Kolega chyba ze słynnej mafii blockchain dpos ?
uzar007 pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 22:05Użytkownik *hodler * to chyba nasz Polski delegat kartelu elite.
Tak tak, jestem szefem tam :lol:

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 10 lipca 2019
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Bolek200 » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:46

@holder szefie delegatów gdzie da moje monety ciężkim wysiłkiem i determinacją wydobyte :!: :cry:

Dodano po 12 minutach 26 sekundach:
Pamiętajcie myślcie mądrze o swoich bitcoinach 8-) 8-) 8-)

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 listopada 2018
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: LiskSDK » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:55

A Wy nadal patrzycie na Lisk Ekosystem przez pryzmat kursu wobec czegoś? Przecież po halvingu jednym, drugim już nie będzie opłacało się trzymać LSK jako proof (sztywno, bez ruszania) by generować wpadnie darmowych Lisów, a uruchomi się kupno/sprzedaż na giełdach. I co zrzut raz drugi się uda i co dalej? Kto zakumuleje ten będzie miał właśnie te grube siano, procent ,,zwyziezcow"zawsze jest znikomy, więc niech każdy sam wyciaga wnioski co jest dla kogo w danym momencie baja. Co do głosowania, Adamant Messenger na tej samej podstawie co Lisk zmienił proof of stake na sprawiedliwy proof of stake I tam głosuje się tylko na jednego delegata lub jedna grupę, która stanowi 1/101. Waga Twojego portfela wspiera pojedynczego delegata I też od pojedynczego delegata lub grupy pod jedną pozycją wypłaca lub tyle ile dany delegat chce dać. Wiadomo że można się nie dzielić ale kto w takim wypadku zechce na takiego chytruska zagłosować? Tak powinno być, wtedy jest naturalna konkurencja, a glosujący mogą zmieniac sobie delegatów. To też usprawnia ruch ma liście, popatrzcie poczytajcie bo oni ten problem rozwiązali, Alexey Lebiedev i Yan (chłopaki od Putina)

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 10 lipca 2019
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Bolek200 » sobota, 10 sierpnia 2019, 23:05

@lisksdk to mam wybrać sobie jednego delegata i czekać na jego łaskę czy wypłaci i ile wypłaci ?? A jak po miesiącu nic nie da to innego który się stara ? Olać grupy ? Teraz taka strategia jest preferowana,?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 23:10

Jeszcze lepsze są dposy gdzie nie ma nagród i głosowanie nic nie kosztuje
;)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » niedziela, 11 sierpnia 2019, 01:08

Obrazek
LSK/BTC 1D Binance

"Formację podwójnego dna charakteryzuje kształt litery W"

"charakterystyczne dla tej formacji jest również zachowanie wolumenu, który zazwyczaj jest najwyższy przy tworzeniu pierwszego dna oraz przy podejściu do szczytu. Na drugim dnie obroty są natomiast wyraźnie niższe, a ich ponowny wzrost obserwowany jest przy ostatecznym wybiciu z formacji"

nagle nie wliczają yobit do łącznego kursu liska na cmc i mamy cały dzień na minusie około 14% ciekawa sprawa:)

Dodano po 21 minutach 26 sekundach:
co to to lsk do bch na coinex pierwszy raz widzę a miesiąc czasu date ma

wolumen tylko połowę z binance i kurs najwyższy z tej topki cmc par do liska

kordki chyba miały sprzedawać to gówno do może lisa kupują xD

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: stasiu » niedziela, 11 sierpnia 2019, 08:30

dla leniwych wrzucam link 50 najwiekszych instytucji na swiecie ktore inwestuja w blockchain ciezko tam znalezc liska moze ktos ma czas pogrzebac to takie proste
https://cryptofundresearch.com/top-50-v ... companies/

https://a16z.com/portfolio/#crypto
https://dcg.co/portfolio/
https://blockchain.capital/portfolio
https://a16z.com/portfolio/#crypto

prosze niektore osoby aby nie uzywaly za argumentow ze komus zalezy na zbiciu kursu po to aby instytucje weszly w dany projekt
lisk ma 4 lata ? takze wielkie insyttucje juz dawno porzadny research projektow przeprowadzily
kolejna sprawa 1 ustawa moze pogrzebac nie tylko liska ale wiele innych projektow ktore oferuja zdecentralizowane aplikacje

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 listopada 2018
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: LiskSDK » niedziela, 11 sierpnia 2019, 10:14

Każdy delegat w ADAMANAT Messenger może ustawić własne preferencje co do wypłacanis nagród. Czy codziennie, czy co 3, 5, 7 dni . Możesz oddać jeden głos całą swoją wagą portfela wspierając tym daną jednostkę w 100%, możesz oczywiście zagłosować także na kolejnego delegata ale wtedy moc/ciężar Twojego głosu rozkłada na po 50% na jednego i drugiego. Jak jest jakiś popularny delegat co oddaje 80% całości to w zależności ilu na niego głosuje tak się rozkładają procentowo nagrody. Ogarnijcie to sobie, Adamant wyszedł spod Liska...

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » niedziela, 11 sierpnia 2019, 15:40

jasiu na tej stronie jest też lista ponad 800 funduszy inwestycyjnych które weszły w crypto i jest tam sporo projektów myślę że lisek też się znajdzie tylko trzeba sobie wykupić dostęp do pełnej listy :)

a tak w ogóle to jest temat odnośnie ceny liska

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 21 sierpnia 2018
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Neewbie » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 06:24

Koniec świata, pakujcie manatki i uciekajcie, skoro Harmony wreszcie stracił wiarę w Kordka i spółkę... a jak Ci wspominaliśmy o kartelach to zbywałeś że przecież już Lip jest, już już zmieniają... aha.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: koparki » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 08:03

Polski wątek lisk to wątek nowych, którzy najczęsciej widzieli świat krypto od 2017, ja znam LSK od czasu ICO.
Opowiem historyjkę która wydarzyła sie naprawdę:
to było jeszcze przed wielkimi bańkami...
Ethereum było tworzone, były wpadki z DAO , były liczne hardforki z powodu błędów.
Wydarzył sie ogromny spadek, w wątku eth wszystkim opadła szczęka, wyglądało jak koniec projektu bo cena w dolarach spadła o ile pamiętam do wartości jednocyfrowej, mówiono ze to bubel bo w tym czasie wykryto kolejny bład łatany hardforkiem. Dla wszystkich było jasne że eth to gniot , pełen błędów .
To był ostatni moment kiedy widziałem tak niską cenę na ETH.

Jesli chodzi o LISK to sporo tu napisałem jaki to gniot, że DPOS i Kartele to patologia i na takim fundamencie nie ma szans na sukces, pokazałem IOSTA który mimo że ma wzorowy model decentralizacji delegatów i jest juz gotowy oraz ma "rewolucyjne" wsparcie java skrypt to też spada , wiec istnienie gotowego produktu o niczym nie przesądza bo idea dapp-ów obecnie wyprzedza swoją epokę , nie są obecnie popularne dappy inne niż kasyna a tych jest juz wystarczajaco duzo na innych blockchainach.
Eksplozja popularności nadejdzie ale nie będzie to lisk. Prędzej będzie to jakiś projekt którego opiekunem są ogromne miedzynarodowe grupy kapitałowe. Max Kordek to płotka, nawet stosunkowo mało giełd wspiera projekt, mało w stosunku do aspiracji która się liskowi przypisuje.
Ale też nie jest powiedziane że sieć LSK pójdzie w odstawkę, to zależy czy będzie wybitna, czy będzie faktycznie zdecentralizowana i szybka(eth celuje w wydajności 1mln tx/sek)
W w/w historyjce bohaterem był Ethereum, nie mozna go porównywac do LSK bo za ETH stały ogromni opiekunowie, o ile pamiętam zawiązała sie grupa R3 która skupiała wielkie firmy wokół projektu. poza tym ETH nie miał wtedy absolutnie żadnej konkurencji.
Jednak dna bessy rządzą się swoimi prawami, następuje tzw kapitulacja i jest ona usprawiedliwiana wszystkimi wadami projektu.

Ja w odróżnieniu do rezydentów tego wątku jestem świeżo po kupnie LSK, zrobiłem to znając wady i zalety a liczyłem właśnie na taką kapitulację. Zdaję sobie sprawę że to aktywo jest skrajnie ryzykowne więc inwestycja jest stosunkowo niewielka i nie będzie żalu gdy lisk sie utopi.
Niska inflacja ( https://i1.wp.com/reblocked.com/wp-cont ... =742&ssl=1 )powinna sie zbiegać z zakończeniem najważniejszego etapu prac i pod to gram średnioterminowo, zreszta w ogóle gram pod rozpoczynajacy się własnie m.zd. altsezon.
Moze kartel sie rozwiąże po skokowym obniżeniu sie inflacji, trudno uwierzyć że będa sami siebie chcieli zarżnąć.
Dziwię sie ze Kordek ma motywację do pracy nad projektem skoro kartele go zarzynają , chyba że jest jakas cicha umowa dev z kartelem lub Kordek ściemnia z rozwojem - ja nie jestem w stanie ocenic postępów to juz programista musiałby zajrzeć na zmian na githubie.
Jesli nadal jest prężnie tworzony dobrej jakosci kod to oznacza że twórca traktuje kartele jako tymczasowe. Zawsze tez moze zrobic hardforka , delegaci zawsze się znajdą , społeczność pójdzie za forkiem eliminujacym kartel.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: janku66 » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 08:55

@Hamas
Nie mam czasu aby śledzić obecnie wydarzenia krypto i forum.

Jednak dobrze, że nie przeoczyłem najważniejszego wydarzenia tego roku czyli @Hamas i jego zmiana stosunku co do LSK.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 09:05

@vjankuv maniek ty sie uspokoj, bo ja mam caly czas takie samo nastawienie, ze podchodze jak pies do jeza, do wszystkiego co mnie otacza, ale trzeba bylo mi prawie 2 lata, zeby @Harmony zmobilizowac do dzialania, jednak dopiero po ostatniej rozmowie z delegatami (tfu) elite, czara goryczy sie przelala (zreszta slusznie), ale emocje emocjami :arrow: a te nigdy nie sa dobrym doradca :idea:

wiem ze Harmony sie podqrwil, bo caly czas jestesmy onLine (co pewnie potwierdzi) i walczymy z delegatami slownie na argumenta, ale na dwa sposoby :idea: :

ja dosc powsciagliwie stonowany, ugrzeczniony, meczac ich prywatnie kolejno, ale z wlaczonym sekundnikiem do wybuchu :ugeek:

a @Harmony obecnie juz na pelnej qrwie 3li no remorse i no regrets :twisted:

postep prac caly czas jest co mozecie sledzic na githubie i discord :idea: a wszelkie nowosci beda umieszczane w watku tym:

viewtopic.php?f=110&t=27373&start=2320
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: koparki » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 09:10

Aaaa i jeszcze zapomniałem dopisać ,że ew hardfork podczas gdy rynek jest wysprzedany to zarobek (niemal) bez ryzyka dla insiderów, więc tym bardziej dev mógłby być do tego zmotywowany ; zarabia na insiderskim info i do tego kasuje problem karteli. Moze sie do tego zabrać jak zakończy walkę o funkcjonalność wymaganą do tego aby w ogóle mogły być tworzone dappy
Oczywiście to tylko hipoteza.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: janku66 » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 09:16

Cholera, chodziło mi o @Harmony :D
@ mi zasugerowała i nie zwróciłem uwagi ;)

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
W kwestii samych delegatów, to kiedyś na czacie LSK dyskutowałem z nimi.
Jechałem po Elite, że to kartel, nic nie robią i spijają śmietankę, a inni wiele robią i nie są delegatami.
Głównym argument był taki, że robią bardzo dużo, ale... "Tego po prostu nie widać" :lol:
Mówili, że delegaci skupiają się na rynku azjatyckim i tam prężnie działają.
Prosiłem o jakieś konkrety, jak działają, co dokładnie robią i jedyne co otrzymałem, to jakieś historyczne wydarzenia z życia członków Elite.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 09:45

@vjankuv obecnie na discordzie udzielaja sie/pisza przewaznie programisci, owszem nie udzielaja sie tam wszyscy, ale mozna wyczytac co i jak, ale odnosnie rozmowy o delegatach udziela sie stala grupa :idea:

discord.gg/uc4whxj

jeszcze jedna rzecz :arrow: nie kazdy delegat jest/musi byc programista, moze to byc np tworca strony, bloger, youtuber, tlumacz, generalnie ktos co robi cos dla ekosystemu lisk :idea:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 10:33

a właśnie będzie ten Hard Fork? Kiedy?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości