Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:12

@anagamidev To nie FUD, to rzeczywistość. Lisk może odnieść sukces. Nie chcę, żeby ktokolwiek podejmował decyzje inwestycyjne przez moje słowa. Programistycznie to nadal z jeden z lepszych projektów. Ale cóż - mógłby być dużo lepszy, co pociągnęło by za sobą możliwość większej adopcji. Może jakieś 1k zostawie, zobaczymy. Zablokowany został mi wgląd do projektu, więc przykro mi, muszę opuszczać pomału pokład. Mam swój honor.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:17

anagamidev pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 18:12Lisk może jeszcze spadać z 10 lat
Nie bardzo, cykl crypto nie trwa tyle nigdzie. Prędzej w razie negatywnego scenariusza dojdzie do wyczerpania funduszy, upadku projektu, przeprosin od Kordka na twitterze i delistingu z giełd. Ale spoko, może wtedy zrobią trzecie ICO i przepiszą cele z Crypti znów i dadzą po prostu nową fajną nazwę. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:23

@Wymazywanie ja sprzedam Lisk'a dopiero jak zobaczę Kordka na pierwszej stronie Forbsa :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:25

@Wymazywanie Jak nie odniosą sukcesu to kto wie.. Największym problemem jest, że kartel ma więcej Lisków niż sam Kordek. Mogą go szantażować zrzutem wszystkiego.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:27

@Harmony a niech zrzucają :D Lepiej na dołku niż na szczytach :D Baby z wozu, koniom lżej :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:29

@anagamidev Wszystkiego by nie upchali, nie ma komu.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:29

anagamidev pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 18:23 @Wymazywanie ja sprzedam Lisk'a dopiero jak zobaczę Kordka na pierwszej stronie Forbsa :D
Tak, chyba w zakładzie w Tworkach, obok Napoleona i Hitlera przy stoliku na wspólnym śniadaniu.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Jazda » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:35

Być może nie chodzi wcale o szczytne cele oraz przyszłą funkcjonalność projektu, tylko napchanie kieszeni kasą przez "mafię" w postaci kartelu i tyle. Ktoś to zorganizował z głową tak aby im było dobrze. Nie sądzę że przypadkiem doszli do władzy absolutnej. To zapewne było dawno zaplanowane a cała reszta czyli prace nad projektem to zasłona dymna.
Fortuna lubi, gdy podwajać ją, A my lubimy się narażać. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:38

@Jazda a jakie to ma znaczenie? Ty też możesz być jakaś mafią :D Po prostu kupujemy jak jest relatywnie tanio i sprzedajemy jak jest drogo relatywnie i jesteśmy na zysku :D Jak ktoś się pozbywa coin'ów i nie reinwestuje, nie ryzykuje, pluje na projekt, a zarobił na nim, to dziwić, że jakaś gruba interesu kontroluje większą część i ją pompuje? :D To samo jest na BTC ludzie tam majątki porobili, a ile osób teraz pluje na ten projekt i nawet twierdzi, że banksterka teraz go kontroluje, jedni kupują inni sprzedają, Ci co kupują to chcą zarobić i nie ma w tym nic dziwnego i tajemniczego :D Właśnie teraz kupując nawet za głupie 100PLN trochę Lisków każdy z nas niewielkim kosztem wpływa na jego decentralizację :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:48

Prosze o moderacje w razie bana lub odjecia punktów na pare dni ale nie wytrzymalem od tego pierdolenia ciaglego.. Dobra teraz sie wkurzyłem. @angamidev co ty k!@#$% pierdolisz ?! Nadal nie widzisz problemu kartelu? Czemu sherwood odpadl? Czemu kordek nie chce zmian w tym zjebanym systemie. Pisałem tez ze Uwagi na Redicie sa Bardzo Bardzo nie mile widziane. Kazdy niewygodny komentarz jest usuwany... A ty baranie wierzysz wszystko co ci kordek powie. Usredniaj sobie zebys z torbami poszedl 😱 debil z ciebie i tyle ala amber gold

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:51

@Jazda Na początku podobno tylko Olivier pisał kod, bo Maksiu nie umi. Możliwe, że kartel im pomagał. "Coś tam" niby też robią, nawet wydają swoje blogi.
;)

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:52

Kordek to nic nie umi :mrgreen: Tylko this technolodzy its amejzing xd

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:53

@Ishias Kordek nie jest taki zły tylko brak mu doświadczenia i trochę go przerosły ambicje.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9205
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7032
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:54

@Ishias no ja jako baranek zakumulowany i uśredniający już nie mam wyjścia, najwyżej pójdę na rzeź :D Po prostu spekulacyjnie mnie nie jarają jakieś melodramaty :D Jest tanio to kupuję, widzę górkę, mogę część sprzedać z zyskiem to sprzedaję, widzę kolejny dołek to kupuję :D I też dobrze wiem w jakim jesteśmy okresie i wiem, że taki FUD tutaj jest dość oczywisty, ale czy to prawda czy nie, kurs idzie raz w górę, raz w dół :D Wolumeny są jako takie, da się mielić kilka tysiaków i nie narzekam :D A czemu Sherwood odpadł, to nie wiem, chyba lepiej zapytać o to Robin Hood'a :D


Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: hodler » sobota, 10 sierpnia 2019, 19:30

No tak.. wydano SDK więc nagle wrócił problem kartelu.. Ciekawe dlaczego w w 2017 kiedy cena szybowała w górę a sytuacja wyglądała tak samo nikt o tym nie wspominał. Pewnie dlatego że wszyscy byli zarobieni a gdy trzeba pogodzić się z tym że kupiło się podczas hossy i teraz liczyć straty to trzeba szukać winnych.

Cały problem kartelów wymyślili i rozdmuchali członkowie Sherwood, uderzając tym samym w cały projekt siejąc FUD, co również ma odbicie na obecnej cenie. Właśnie dlatego elite zdecydowało się wprowadzić bonus za nie głosowanie na nich. Nie mniej jednak jest wiele projektów, które nie mają karteli lecz ich cena spadła równie mocno lub mocniej. Weźmy dla przykładu WAVES czy STRATIS, oba miały swoje ICO wtedy kiedy Lisk, oba zebrały dużo kasy i miały swoje pompy bardzo wysoko a teraz szorują po dnie.

Taktyka sharewood aby wypłacać więcej dla małych hodlerów oszukując tym samym tych z grubszym portfelem jest prosta, zawsze będzie więcej małych i choć siła ich głosu też będzie niewielka to jednak każdy może siać ferment wokół projektu wieszając psy na elite.

Zgadzam się że obecny model konsensusu nie jest idealny bo nie wymusza on tak naprawde żadnej aktywności od delegatów, poza dbaniem o serwer na którym forgują liski. Moim zdaniem jednak sam fakt że uformowane są grupy delegatów nie zagraża projektowi gdyż koniec końców w interesie każdego kto tam jest zrzeszony jest aby projekt sie rozwijał. Wszyscy delegaci to najwięksi bagholderzy liska i muszą dojść do porozumienia żeby przyszła zmiana konsensusu była dobrze dopracowana tak aby nie powtórzyła się sytuacja jaka jest teraz. Za 2 miesiące będzie kolejny spadek nagrody, delegaci będą kopać mniej ale mają pełne torby więc dla nich też lepsze będzie aby sytuacja się wyklarowała i byli w stanie sprzedać to co mają po korzystniejszych cenach.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 19:45

hodler pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 19:30Cały problem kartelów wymyślili i rozdmuchali członkowie Sherwood, uderzając tym samym w cały projekt siejąc FUD, co również ma odbicie na obecnej cenie.
Problem z kartelami był przed tym jak w ogóle powstało sherwood...

Warto przypomnieć taki artykuł

Sherwood próbował tylko poprawić sytuację ponosząc za to wysoką stawkę.
hodler pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 19:30Taktyka sharewood aby wypłacać więcej dla małych hodlerów oszukując tym samym tych z grubszym portfelem jest prosta
A co masz w drugą stronę ? Oszukiwanie małych hodlerów, bo im masz więcej tym więcej dostaniesz :)

Sherwood nawet nie zagroził pozycji Elite - nikt z ich delegatów nie spadł z pozycji kucia. W dodatku już w tamtym roku zmieniali zasady i znosili zakaz niegłosowania na Elite. Elite jest nieugięte i chce wyrżnąć Sherwood do końca, są okropnie mściwi i przy tym łapczywi, nie reagując nawet na słowa społeczności.
;)

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » sobota, 10 sierpnia 2019, 19:48

Dobra mod wymazał co trzeba mam farta poniosło mnie... Nie chodzi o fud patrz na fakty. Ale teraz na powaznie. Fakty które pisałem i napisze jeszcze raz, Kordka poniosły go ambicje, ale ile mam powtarzać że to mistrz w kłamaniu i gra na czas, nawet jako ceo nie potrafi pogodzic forgujących, a czas w tym roku niestey to jego wróg, luknijcie posty w wstecz to jest zakłamany ryj i zdania na jego temat nie zmienie... Osobiście jako inwestor wycofałbym aktywa wszystkie jakie posiadam a czemu, a temu bo obieciał coś w 2017 roku na które był hype i co mamy do dzis wielkie nic, jakies tam demo sdk pfff. Sherwood jedyn robinhood co dawal biednym a wypadł z listy, zostały same elite czyli sam kartel eh szkoda słów. Niech robią tak dalej to sami sobie beda sprzedawac tokeny. Lepiej wsadzic $$ w co innego ;)
A zapomniałem dawno temu pisałem że jak zadasz niewygodne pytanie to dostajesz bana :d. Najlepiej pisać tam gogog lisk 100 usd soon etc xd

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 10 grudnia 2018
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: hodler » sobota, 10 sierpnia 2019, 20:33

Harmony pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 19:45Problem z kartelami był przed tym jak w ogóle powstało sherwood...
Nie wiem skąd wziąłeś info o dacie uformowania sherwood ale pool działał na długo przed powstaniem tego artykułu..



Sherwood funkcjonowało już w 2017 roku.
Harmony pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 19:45A co masz w drugą stronę ? Oszukiwanie małych hodlerów, bo im masz więcej tym więcej dostaniesz


Pozostali delegaci wypłacają wprost proporcjonalnie do ilości posiadanych lisków, nie sądze by bylo to oszukiwanie. Sherwood robi kalkulacje dla małych kont pokazując jak to oni dużo nie płacą a pomijają to że jest to kosztem tych grubszych portfeli, to manipulacja.
Harmony pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 19:45Sherwood nawet nie zagroził pozycji Elite - nikt z ich delegatów nie spadł z pozycji kucia. W dodatku już w tamtym roku zmieniali zasady i znosili zakaz niegłosowania na Elite. Elite jest nieugięte i chce wyrżnąć Sherwood do końca, są okropnie mściwi i przy tym łapczywi, nie reagując nawet na słowa społeczności.
Wiadomo że każdy pool będzie bronił swoich interesów, skoro sherwood chciało wojny to ją dostali i polegli.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 20:58

hodler pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 20:33Nie wiem skąd wziąłeś info o dacie uformowania sherwood ale pool działał na długo przed powstaniem tego artykułu..
Data powstania artykułu =/= data powstania problemu. Sherwood z 2017 to był tylko liberspiritia i jego pool robinhood, potem dołączyła reszta. Wojna rozpoczęła się na jesień ubiegłego roku i sherwood dawno ją odpuścił.
hodler pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 20:33Pozostali delegaci wypłacają wprost proporcjonalnie do ilości posiadanych lisków, nie sądze by bylo to oszukiwanie. Sherwood robi kalkulacje dla małych kont pokazując jak to oni dużo nie płacą a pomijają to że jest to kosztem tych grubszych portfeli, to manipulacja.
O czym Ty mówisz ? Kartel Elite od początku stosował przymus głosowania na wszystkich. Nagrody od zaledwie 4 delegatów Sherwood były większe niż Elite z bonusem500+, mimo, że w kartelu było 54 członków! Spore różnice w nagrodach były tylko na bardzo dużych portfelach. Elite spokojnie mogłoby każdemu dzielić 30% zamiast 25% + 5% bonus500+ bez żadnych zakazów, usunąć przymus głosowania na wszystkich i jedynie zmniejszać nagrody za niesubordynacje, a każdy mógłby głosować na sherwood czy kogokolwiek spoza 101 w miejsce kogoś z elite i nie straciłby za to nagród. A powinno to nastąpić, zważywszy, że dużo delegatów elite to duchy. GDT potrafi chociaż wymieniać delgatów, którzy nic nie robią. Kartel Elite zrzesza dużo kont aktywnych delegatów które są pod kontrolą innych delegatów. I tak naprawdę kto wie ile jest procent w tych 25% z rewardów od elite.

Kolega chyba ze słynnej mafii blockchain dpos ?
;)

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: uzar007 » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:05

Użytkownik *hodler * to chyba nasz Polski delegat kartelu elite.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości