Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
18
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » sobota, 10 sierpnia 2019, 09:16

Trwa walka popytu i podaży o któryś z poniższych trójkątów. Mimo, że bardziej poprawny, jeśli chodzi o budową wewn. oraz znoszenie wcześniejszego ruchu wydaje się być ten prowzrostowy, to na rynku BTC i tak najwięcej zależy od akcji pt. „sprawdzam”, czyli od zachowania kursu po przebiciu odpowiedniej bandy dla danej orientacji trójkąta.

prowzrostowy
Obrazek

prospadkowy
Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » sobota, 10 sierpnia 2019, 10:04

To jest 50/50 - wykres nic nie mowi, mozna dopasowac dowolnie teorie. Jesli jednak komus udalo sie wysoko zalozyc pozycje, to ja jednak stawialbym na shorty z SLem lekko powyzej ostatniego szczytu z uwagi na chociazby statystyki z bitmexa:

Open interest na rekordowym poziomie 1 miliarda, funding rate na perp tez bardzo wysoki, na futures premium 500$. Caly rynek wydaje sie stawiac na wzrosty. A jestesmy na lokalnym szczycie.

Na 1W potencjalnie mozliwe najwyzsze zamkniecie, a tak naprawde jest szansa jego zanegowania jedna swieczka spadkowa sprowadzaja kurs ponizej 11500. Dla mnie to wyglada na trap, ale pozyjemy zobaczymy.

Najbardziej racjonalne podejscie imo. to brak pozycji i oczekiwanie na rozwiazanie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 sierpnia 2019, 11:26

Dobra okazja, by sprawdzić przydatność trójkątów ;) long 12,1k short 11,6k. Ja shorta nie stawiam, bo nie chce mi się walczyć z fomotrendem, ale z longiem mogę spróbować. Czuję się odrobinę mniej bullish, niż wczoraj (bo w nocy nie wybiło ;)) ale pewnie wybije dziś.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 10 sierpnia 2019, 11:41

BitJanusz pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 11:26Dobra okazja, by sprawdzić przydatność trójkątów ;)
Ja akurat się uśmiecham z powodu tego co się stało po tym dialogu:
Delhi pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:46może dlatego że nienawidze trójkątów ? bo straciłem na nich w przeszłości dużo kasy źle je grając ?
BitJanusz pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:47dobrze zagrany trójkąt to praktycznie murowany, wysoki profit i bardzo dobre wejście. są zmyłki, ale jeżeli trójkąt jest duży, to te zmyłki są proporcjonalnie rzadsze...
bo na złość mieliśmy później dwa fałszywe wybicia względem pierwotnych ograniczeń trójkąta.

A teraz kurs robi wszystko by pozostać w trójkącie, łącznie z budowaniem mniejszego trójkąta w ostatniej podfali, jak w listopadzie 2018, zgodnie z jednym z możliwych oznaczeń:

Obrazek

BitJanusz pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 11:26long 12,1k short 11,6k
12,1 to może być jeszcze za mało, 12,2 lepiej, ale zważywszy na to, że ostatni szczyt jest już na 12,3, można się zastanawiać, czy w ogóle grać tu trójkąt i narazić się na jeszcze jedną fałszywkę, czy po prostu zagrać dopiero przebicie poprzedniego szczytu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 sierpnia 2019, 11:46

fusywszklanejkuli pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 11:41bo na złość mieliśmy później dwa fałszywe wybicia względem pierwotnych ograniczeń trójkąta.
tak, ale potem napisałem pewne uzupełnienie odnośnie gry pod trójkąty:
BitJanusz pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 11:59
Delhi pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:57Jak chcesz wiedzieć co dokładnie było nie tak to np . :
1. wchodzenie w okolicach mediany trójkąta gdzie są największe wachania i niepewność
2. longowanie górnej krawędzi
3. shortowanie dolnej krawędzi
Punkt 1 to rzeczywiście błąd, ale raczej trejderski :)

a co do 2 i 3 to taka uwaga: 2 jest dobrą strategią przy hossie, 3. przy bessie ;) na odwrót już mniej. Ja np. chętnie założę longa przy naszym trójkącie, shorta bym się bał.
wyszło dołem, ale.. nic się nie stało, bo nie shortuję trójkątów na hossie. ;) a wyjście dołem naruszyło jego sens więc nie longowałem tego w górę. Dopiero teraz, gdy ukształtował się kolejny, można wrócić do planu:

Obrazek

według mnie 12,1k byłoby wystarczające jako higher high. Zobaczymy, najwyżej mnie wyleszczy :mrgreen:

chociaż tak po "eliotowemu" to taki trójkąt byłby prospadkowy jako kontynuacja tego pierwtnego zygzaka ;) od 12,3k
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:08

Trochę perspektywa bearish, ale jak dobrze rozumiem, to zaczęły się paraboliczne wzrosty :D Po konsolidacji jeśli ma wyjść do góry to wzrosty powinny być jeszcze bardziej pionowe niż przez ostatnie miesiące :D I należy pamiętać, że gdziekolwiek jest/będzie szczyt to i tak od niego przykorekci standardowo 80-90% :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:22

@anagamidev Ciekawe, że od jakiegoś czasu jesteś bearish, nagle jakieś kreski w dół, a potem i tak idzie w górę.

Wypisujesz jak bot od miesięcy - cytat ze stopki:
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020
...a teraz, już po połowie 2019 rysujesz -85% od 14k, aż do 2k? Robisz z siebie większego mema niż ten mem co krzyczy tylko, że spadnie. Pokazujesz jak wielką ściemą jest cała ta otoczka "BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020" a jak naprawdę grasz i że już dawno sprzedałeś i czekasz na spadek... ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:29

rozwiązanie dystrybucji z tego co widzę ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:29

prap0n pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 10:04
Open interest na rekordowym poziomie 1 miliarda, funding rate na perp tez bardzo wysoki, na futures premium 500$. Caly rynek wydaje sie stawiac na wzrosty. A jestesmy na lokalnym szczycie.


I cyk, target 11000-11100. Przy takim napaleniu to nie moglo sie inaczej skonczyc, przynajmniej tymczasowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BitJanusz » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:33

Target 10900-11200$, ustawiłem się tam z zakupem. Wygląda na to, że to jednak będzie konstrukcja "a la eljot" czyli mamy zjazd z 12,3k do 11,2k w postaci zygzaka, potem ten nasz trójką (właśnie wyszedł dołem) i pasowałoby C do 10,9k $ właśnie.

Obrazek

bawić się w EW nie chciałbym, niemniej, ale tutaj coś, co mnie zachęca:



10950 trzymało bardzo długo od dołu, teraz może utrzymać od góry. Jest w idealnym zakresie.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Lais » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:41

bycze bycze a bycza to krew raczej była :p

a pisałam ostatnio, że na wyciskanie cytryny to wygląda na poziomach 11800+
Ostatnio zmieniony sobota, 10 sierpnia 2019, 14:01 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prap0n » sobota, 10 sierpnia 2019, 13:43

Jesli kurs pozostanie nisko do jutra to bedzie luka na CME na 11700. Wiec mozna sobie sprobowac odpalic longi.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 14:05

@new06, powinien swojego Wyckoffa dopasować teraz do wykresu (bo teraz będzie łatwo pasował), chociaż z tego co pisał nie gra pod to co rysuje Wyckoffem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 20 czerwca 2019
Reputacja: 1493
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Vetz » sobota, 10 sierpnia 2019, 14:10

Witam Słodziaki po "urlopie" 8-) w końcu doczekaliśmy się korekty wzrostów z DB, LT spadkowa została ukłuta, po odreagowaniu spadków, powinno znieść kurs niżej, wtedy będzie można wyznaczyć overbalance, setup PA nakreśli dalszy kierunek, po wyznaczeniu ograniczenia dolnego. Jeśli ograniczenie zostanie przebite będzie można również określić obecną i kolejną fale spadkową.

Korekta była konieczna ze względu na przegrzanie wskaźników i zanegowanie typowego P'nD, co długoterminowo może świadczyć o zdrowym wzroście, jeśli strefa wsparcia, która obrysowana została od szczytu, który był oporem i pinbar'u, który był bodźcem napędowym zostanie przebita to pozostaje jeszcze wsparcie, które wskazuje moving average dokładniej 10560, ale nie chciało mi się przeprawiać :geek:
wejście w tej strefie powinno być intratne ;)

Długoterminowo pozostajemy nadal w kanale, co nie neguje ruchu ww. :) najlepsze w tym wszystkim jest to, że kolejne ruchy będą umieralnią i tym samym najlepszym wejściem w alty, dużo syfiastych będzie przeżywało agonie, dlatego, że wzrost dominacji uszczupla kapitalizacje a ruch w dół bardziej pogłębia.

@zeroBTC, każdy widzi to co chce widzieć, jedni będą widzieć zanegowanie i przebicie LT spadkowej, a inni na ten moment nieudaną próbę przebicia tej lini i powrót z fałszywego wybicia, skoszenie longów do kanału, gdzie nadal nie przekreśla się ponownego wzrostu. Gdyby książkowo analizować wykres to trzeba by pluć jadem na każdą analizę i zajmować się dopasowaniem z lewej strony. Nie odpisuj, bardzo proszę, nie chce mi się wchodzić w niepotrzebną gadkę. Po prostu to, że napisałem, iż pozostajemy w kanale, nie znaczy, że zakładam zjazd do jego dolnego ograniczenia, a przeciwnie. Z tym, że obecny ruch moim zdaniem zakończy się na korekcie spadków w okolice 11570, po czym czeka nas zjazd nieco niżej tym razem łagodniejszy do 11100-10560$ skąd myślę, że czeka nas jakiś fajniejszy wzrost i odreagowanie na altach. Jeszcze inni będą łapać fale :shock: Reasumując wg. Ciebie mój kanał już jest niechlujny, bo został zanegowany, a moim tolerancyjny. Trzeba również brać pod uwagę to, że w AT nieważne jest to, jak pięknie wszystko rysujesz i jak poprawnie wszystko robisz, a to kiedy skutecznie wchodzisz i wychodzisz 8-) i jeśli brać pod uwagę właśnie to, to obiektywnie patrząc mogę się "lać" z waszym forumowym bożkiem Fibo. z ciekawostek to analizując z nastawieniem na spadki to na większym interwale, pierwsza fala spadków, która służyła do obrysowania overbalance'u, sprawdziła się 99,99%, następna mogłaby sięgnąć 8300$, gdzie jest fajne wsparcie. Jeśli strefa wsparcia puści to ja osobiście będę ładował się w LSK za 1.20 PLN albo GC za 0.5, dlatego, że tuż przed śmiercią "organizm", próbuję wydobyć z siebie ile tylko może sił. Choć w przypadku GC to może się nie sprawdzić :D ludzie z wątku GC wciąż liczą na oczekiwany wystrzał, gdy ten shit umiera, gdzie BIDowanie wynika z mydlenia oczu przez tych, którzy są na stracie wsparcie do 0.01 to 40 tysi :lol: a ruch jest mniejszy niż w kebabach w ścisły post :D Tu nie chodzi o zaufanie, wolałbym byś grał pod swój scenariusz ;] więcej z tego wyniesiesz. Wybaczcie ilość poprawianego postu, ale literówki itp. drażnią moje oczy 8-) .
Ostatnio zmieniony sobota, 10 sierpnia 2019, 17:10 przez Vetz, łącznie zmieniany 10 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zeroBTC » sobota, 10 sierpnia 2019, 14:47

Vetz pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 14:10Długoterminowo pozostajemy nadal w kanale


trudno nie pozostać w taki niechlujne wyznaczonym kanale po DT , który wyrzuca prawie całe dwudniowe body poza górną bandę :shock:
no , ale cóż jak rozpiętość kanału to zaledwie :shock: 3.5k , to co tam dwa dni w tą czy tamtą ,
graty słodziaku ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 16:24

Spoiler:
anagamidev pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:26
Spoiler:
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » sobota, 10 sierpnia 2019, 19:01

Na 1H wyszło dołem z trójkąta, ale cena nadal znajduje się w zakresie małej konsolidacji, boczniaka:

Obrazek

Dodano po 1 godzinie 24 minutach 41 sekundach:
Zgodnie z obietnicami przeprowadziłem analizę ceny BTC w zależności od pory dnia.
Wyniki są ciekawe

1. Zaczynając zakup 26 czerwca o godzinie 22.00 w liczbie 1 BTC w cenie 13875 i sprzedając dziś o 10.00 w cenie 11825, w plecy się jest o 2050 $.
Kupując od 26 czerwca godz. 22.00 i sprzedając zawsze o 10.00 rano, w plecy do dnia dzisiejszego byłoby się tylko o 491 $ plus trochę prowizji.

2. Zaczynając zakup 29 czerwca w cenie 11866 i sprzedając dziś o 10.00 w cenie 11825, jest strata 41 $
Robiąc zakup codziennie od 29 czerwca o 22.00 i i srzedając codziennie do dnia dzisiejszego o godz. 10.00, uwaga, jest zysk 1077 $ minus prowizja.

Wniosek, jeśli kupować, to po południu, wieczorem, statystycznie się opłaca. Co ciekawe, średnia cena jest podobna, nie rozumiem tego, a jednak robiąc tak, jak napisałem wyżej, opłaca się.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Fibo » sobota, 10 sierpnia 2019, 21:57

Fibo pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 07:54Ja osobiście jestem zwolennikiem podejścia, że niezgodności na niskim interwałach (stopniach) każą niekiedy elliottowcowi weryfikować to co zdarzyło się lub dzieje na wysokich…

No i zweryfikował, a to co wcześniej świadomie zlekceważył :? zaznaczył na poniższym wykresie Stampa od jego narodzin. I dodał orientacyjny, prawie elliottowski kanał dla cyklu wzrostowego BTC trwającego od listopada 2011r. wg załączonego oznaczenia.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wamak » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:27

@Fibo
Dlaczego dużą "1" masz w miejscu małej piątki, a nie małej "b"?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fusywszklanejkuli » sobota, 10 sierpnia 2019, 22:35

Dla zainteresowanych, ale nierozumiejących: rozmawialiśmy kiedyś z Fibo na temat bezpośrednio związany z powyżej zaprezentowanym oznaczeniem. Moja wersja była wadliwa z powodu niepoprawnego rozkładu podfal 1 fali w relacji do szczytu I fali wyższego stopnia:

Obrazek

Obrazek

Powinno być teraz jasne, dlaczego Fibo oznaczył jak u siebie i wyróżnił fragment 3-4.

W wersji Fibo nie podoba mi się jednak przede wszystkim absurdalnie silna fala b korekty pędzącej 2.

Mam też inną, ale już marginalną, wątpliwość: czy taka 4 w 3 nie narusza stopniowania? Nie jest czasem zbyt mała w porównaniu z bezpośrednio poprzedzającą ją korektą fali niższego rzędu (a precyzyjnie to byłaby chyba 4 w 3 w 3)?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, luk1999, skrzypu i 31 gości