Dyskusja na temat kursu BTC

Twoim zdaniem

Czas głosowania minął poniedziałek, 11 marca 2024, 16:37

Mamy kolejną bańkę, przed nami potężne wzrosty
67
62%
To może być „Double Top” lub przebijemy ATH ale tylko nieznacznie
41
38%
 
Liczba głosów: 108
Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: pael » wtorek, 6 sierpnia 2019, 21:47

Lisie_Uszka pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 21:41Wykres 3 min. Na 5 min jest podobnie.


ostroznie...
Lisie_Uszka pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 21:41// offtop: na jakim serwisie wgrywacie zdjecia?


imgur.com

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 544
Rejestracja: 3 sierpnia 2019
Reputacja: 919
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: zeroBTC » wtorek, 6 sierpnia 2019, 21:52

Lisie_Uszka pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 21:41Czyżby akumulacja pod gwałtowny skok w dół?


@Lisie_Uszka

jeśli akumulacja to nie pod skok w dół ;)
► Pokaż Spoiler
@Lisie_Uszka
► Pokaż Spoiler
ale to raczej nie wygląda tak jak teraz na tych 3/5min ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 sierpnia 2019, 22:09 przez zeroBTC, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 82
Rejestracja: 20 lipca 2019
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zachpom

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Lisie_Uszka » wtorek, 6 sierpnia 2019, 21:56

@zeroBTC
Czy istnieje przeciwieństwo akumulacji? Jeśli tak to oto mi chodziło :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » wtorek, 6 sierpnia 2019, 22:00

akos pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 19:26Btw, jeśli tracisz tyle % na SL, to może za duży lewar jest problemem większym niż nietrafne wyznaczanie poziomych kresek?
na szczęście straty nie było, gdyż zrezygnowałem z tej pozycji. Jak widać - to była dobra decyzja. Nie chcę liczyć, ale bym stracił wchodząc w short na 5800 i stoplossując na 6300+ przy dźwigni x5, ale trochę by to było %. Za dużo, jak dla mnie :)

Co do reszty - nie wiem, co o tym myśleć. Poziomy fib były respektowane wiele razy. Pamiętasz rysunek trójkąta, który niedawno wrzucałem? tam odbiło od 0,618 (czasem praktycznie w punkt) chyba 6 czy 7 razy z rzędu. Obecny, wykładniczy wzrost z ~3000 zahamował dopiero na 0,618 całego spadku od 20k, zamykając poniżej dzienną. Takich przykładów można mnożyć wiele i po prostu jest to zbyt częsta prawidłowość, by mówić tutaj o voodoo na miarę Twitterowego EW (nie mylić z EW, jakie rysują nasi spece, bo jest dużo bardziej profesjonalne). Podobnie na altach mogę CI od ręki wysłać co najmniej kilka par alt/BTC, na których cała korekta spadków zatrzymała się na 0,618, czasem dosłownie w punkt albo kilka satoshi od niego. Mam wierzyć, że to całkowity przypadek, że te okolice po prostu zdumiewająco często są respektowane i następuje w nich sell-off? Niestety, trudno mi bardzo dokonać czegoś takiego, bo sporo moich bardzo udanych pozycji było opartych właśnie o 0,618.

Tak więc jeśli gościówa obracająca milionami śmieje się ze zniesień fib - jej wola. Zaorski też ma kupę kasy i śmieje się z poziomych wsparć. Trudno uznać, że facet jest debilem bez pojęcia o spekulacji.
Lisie_Uszka pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 21:56@zeroBTC
Czy istnieje przeciwieństwo akumulacji?
tak, dystrybucja.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: robithc » wtorek, 6 sierpnia 2019, 22:05

akos pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 19:26Potrzebna ci jedna duża zwycięska transakcja na każde 10 do 20 transakcji.
przypomnial mi sie klasyk ;)
https://www.youtube.com/watch?v=O-4oOvZ_K4g
get rich or die trying

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » wtorek, 6 sierpnia 2019, 23:08

BitJanusz pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 22:00Obecny, wykładniczy wzrost z ~3000 zahamował dopiero na 0,618 całego spadku od 20k
Jakoś tego nie widzę:



Sprawdź sobie cenę otwarcia miesięcznej 01.2018 na Stampie - 13880, i maksymalną cenę 06.2019 - 13880. Przypadek? Nie sądzę 8-)
Tymczasem fib 0.618 (0.382) wypada ponad 5 stów niżej o ile się nie mylę.

Można tu oczywiście snuć domysły o konfluencji, ale to już będzie właśnie przejawem wiary w liczby i numerologii z uwagi na słabą dokładność.

Poza tym wpisywałoby się to w praktykę rysowania fib jako pomocniczych kresek do oporów / wsparć. Nie twierdzę, że w ogóle nie warto, choćby dlatego, że wiara w te poziomy jest dość powszechna na crypto (na innych rynkach różnie z tym bywa), więc warto tę wiarę innych traderów mieć na uwadze.

Co do Zaorskiego, to on po prostu gada głupoty typu "AT nie działa" a później nawija np. o świeczkach czyli używa AT. Dla mnie trochę niepoważny koleś, showman i komediant a sukcesy traderskie też mało przejrzyste, 100 rozmaitych biznesów i wypłynął jako "znany" trader w okolicach czterdziestki. Linda jest szanowana w branży od dekad i ma udokumentowaną historię kierowania fundem, więc nawet nie ma co porównywać z "autorytetem" Z. i sensownością jego wypowiedzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: fusywszklanejkuli » wtorek, 6 sierpnia 2019, 23:14

akos pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 19:26Linda Raschke (jeszcze raz polecam ten wywiad, mam wrażenie, że mało kto tam zajrzał)
Kto miał zajrzeć, ten zajrzał. ;) Przejrzał powtórnie kiedyś słabo ocenioną Street Smarts: wrażenie dużo lepsze, a i wykorzystanie wskaźników ze starannie dobranymi parametrami, czasem wynikającymi wprost z trzydniowego cyklu postulowanego przez Taylora, zostało teraz docenione, przedtem z góry odrzucone. Przejrzał The Taylor Trading Technique i zniechęcony uznał, że szkoda czasu; Linda Raschke nawet podaje swój sposób na czytanie tej książki, więc sama zachwycona nie była. Przejrzał książki Connorsa, nic szczególnego. Zajrzał na stronę Lindy - i to jest obserwacja, z powodu której piszę tę część posta! - a tam czas się zatrzymał: narzędzia i metody niemal te same, co w Street Smarts z 1996 roku!

akos pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 19:26Do refleksji zostawiam jeszcze 2 kluczowe imho zdania Lindy na temat AT i zarządzania pozycją:
Przede wszystkim zdanie: Analizowanie wykresów, analiza techniczna, to nie narzędzie do prognozowania jak niektórzy błędnie sądzą. I właśnie w kontekście prognozowania Linda krytykuje poziomy Fibonacciego, metody Ganna i Elliotta. (*) Metod elliottowskich można jednak z powodzeniem użyć i do oceny, cytuję Lindę, gdzie znajduje się ryzyko, gdzie są wsparcia i opory, czy rynek przyspiesza, a może traci właśnie pęd, czy też zaczyna konsolidować się tworząc jakąś formację. Przykład 1, a może i nawet przykład 2.

Oczywiście wcale nie twierdzę, że potrzeba habilitacji z teorii fal Elliotta, by zarabiać na rynku i w pełni zgadzam się z cytatem ze Street Smarts: All you need is one pattern to make a living! Learn first to specialize in doing one thing well. We know two traders who do nothing but trade the "anti" pattern from a five-minute S&P chart. Another friend trades only "Three Little Indians" on tick charts. Traders can earn their living by trading any one of the patterns that we present in this book. Chcę jedynie wprowadzić nieco stopni szarości do czarno-białego obrazu kreowanego przez Lindę i Ciebie.

(*) Cytaty:
To nie tak jak z poziomami Fibonacciego, gdzie tworzy się jakieś projekcje.
Trzymaj się z dala od takich głupot, jak Fibonacci, Gann i wszystkie te przewidywania i proporcje i niedorzeczności!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 5 lipca 2019
Reputacja: 448
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: murlok » wtorek, 6 sierpnia 2019, 23:34

Zgodnie z planem. Chyba już nawet nie będą próbować odbić w pobliże kręgu.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Wymazywanie » środa, 7 sierpnia 2019, 00:24

d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 7 sierpnia 2019, 00:54

@akos , 0,618 to nie ma być precyzyjny strzał w zakresie jednego dolara, zresztą analogicznie do tego co pisałeś o wsparciach. Chodzi raczej o to, że kurs nie jest w stanie sforsować tej strefy i zamyka np. dzienną poniżej, co - o ile nie dostaniemy zaraz wariackiego barta - może stać się za ok. godzinę, jest dość blisko bowiem "mocno klasycznego" odrzucenie z poziomu 0,618 właśnie. Porównaj z rysunkiem, który wkleiłeś:

Obrazek

Zarówno tam, jak i tu następuje długi (na 1d) ruch w kierunku 0,618, lekkie jego przebicie i silny dump w reakcji. Mamy jeszcze godzinę, ale gdyby 1d zamknęła się z grubsza tak, jak tam (tzn. na czerwono zostawiając ponad 0,618 tylko knot) to cóż, cholernie "przypadkowy" ten przypadek... ;)

pisałem dziś rano, że jedyny scenariusz niedźwiedzi, jaki przychodzi mi do głowy to odbicie od 0,786 poprzedniego ruchu (w domyśle też 0,618 całości) no i co tu dużo mówić, zobacz sam:

Obrazek

oczywiście możemy uznać oba powyższe za voodoo, przypadek, ślepy traf, ale być może zgodzisz się ze mną, że ten przypadek zdarza się dość często, chyba za często, by pisać o tym w kategorii przypadku?
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 7 sierpnia 2019, 08:58


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: BitJanusz » środa, 7 sierpnia 2019, 09:05

@Dovakhiin 2050 prom kosmiczny 2070 pół kontynentu 2090 pół świata 2110 pół wszechświata 2130 cały wszechświat ? :mrgreen:

To rozumiem, że jeśli Satoshi wreszcie dumpnie, to wszechświat się zawali :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: vwrafi » środa, 7 sierpnia 2019, 09:15

Akurat do BTC bardziej by pasowało takie coś:


Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Dovakhiin » środa, 7 sierpnia 2019, 10:56

A moze by tak boczniak do listopada 10-12k?
Wtedy mega hossa po przebiciu gornego ograniczenia, ath i alt season? :mrgreen:


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: akos » środa, 7 sierpnia 2019, 11:49

@BitJanusz

No ten drugi rysunek z uderzeniem w 0.786 ma lepsze uzasadnienie, zwłaszcza, że ten poziom nie był wcześniej przebijany ani testowany jako opór licząc od szczytu 13200.

Co do reszty, mam pewne wątpliwości.

Po 1) brakuje Ci konsekwencji w argumentacji. Horyzontalne linie wsparć / oporów (HL) uznajesz za "ściemnione" a następnie przy porównaniu odbicia od oporu z rzekomym odbiciem od 0.618 (mój wcześniejszy rysunek na świecach miesięcznych) nie przeszkadza Ci, że to drugie wypadało kilka % niżej od lokalnego szczytu. Porządkując te odbicia za pomocą relacji "bycia bardziej ściemnionym" to akurat fib wypada tu słabiej :)

Po 2) o ile w przypadku HL mówienie o strefach ma uzasadnienie z uwagi na:

- linie wyznaczona przez konsolidacje o danym zasięgu wertykalnym
- linie wyznaczone przez wysokie obroty na danym poziomie cenowym (wolumen horyzontalny, vpvr)
- linie wyznaczone przez zbliżone do siebie dołki / szczyty (np. ostatnia 9100 gdzie dolne knoty świec intraday z 17 lipca wyznaczały pewną wąską 100-150$ strefę)

to czy analogiczne uzasadnienie pasuje do zniesień?

W końcu po coś się wyznacza te poziomy z dokładnością do 0.1%? Jeśli mamy robić tolerancję +/- 5% i posługiwać się różnymi niestandardowymi potęgami phi jak 1/2, to właściwie gdzie by się nie odbiło to, tak jak napisałem wcześniej, jakieś zniesienie się znajdzie, które można dopasować :)
Trudno przy takiej metodyce o obiektywne badania statystyczne i ustalenie stabilnej strategii...

Po 3)
... której to strategii nie sprzyja dość luźne podejście do tego jak wcześniejsze przebicia danego poziomu wpływają na jego skuteczność. Napisałeś "w domyśle też 0,618 całości" w odniesieniu do lokalnego szczytu. Cóż, w przeciwieństwie do tego 0.786, które zaznaczyłeś dla mniejszego ruchu, 0.618 całego ruchu wcześniej było przebijane wielokrotnie. Po fakcie oczywiście można sobie teraz stwierdzić - o, ładnie odbiło, ale jak oszacować prawdopodobieństwo takiego zdarzenia skoro wcześniej cena zachowywała się dość losowo w pobliżu tego poziomu? W przypadku HL gdy cena lata w te i nazad to zazwyczaj traci on na znaczeniu.

Dla jasności, żeby było wiadomo jakie jest z grubsza moje stanowisko:

- nie uważam, żeby zniesienia fib były całkowicie nieprzydatne na rynku crypto
- nie uważam, żeby HL były "ściemą" jak to określiłeś
- uważam, że HL są mniejszą "ściemą" niż fib
- uważam, że niektóre HL są mocniejsze gdy leżą w okolicach określonego zniesienia, zwłaszcza 0.618

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: xtraderx » środa, 7 sierpnia 2019, 12:06

@fusywszklanejkuli @Fibo - szansa na jakis update ew? :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 331
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: Delhi » środa, 7 sierpnia 2019, 12:19

Masz szybki update :

Buy the fucking dip ..

Ups.. za późno trzeba było przed spaniem odkupić

Edit : 11.8k bullish engulfing na 1D (może być dzisiaj)
∆ dla pamięci
Ostatnio zmieniony środa, 7 sierpnia 2019, 12:41 przez Delhi, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: ergorg » środa, 7 sierpnia 2019, 12:20

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 8 września 2014
Reputacja: -32
Reputacja postu: 
-35
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: chmura86 » środa, 7 sierpnia 2019, 12:48

Do łez mnie rozbawiają te wykresiki które się nic nie sprawdzają. Dobrze że nie kieruję się takimi głupotami :mrgreen: Jak idzie do góry to nagle szał wykresów z wybiciami :lol: a jak spada to nagle po paru chwilach każdy obraca swoje myśli o 360 stopni i zasypuje forum nic nie wnoszącymi wykresikami o potencjalnym dumpie :mrgreen:
Fibonaci Sraci i inne te pierdoły nic ale to nic się nie sprawdza co do rynku krypto :roll:
Na talku jest stary wątek co do potencjalnych cen btc ale tam jakoś nie widziałem od lat aby ktoś się wczuwał i wstawiał coś co nie ma żadnej wartości( mowa o tych śmiesznych wykresach). Bo takie kreseczki to dziecko z podstawówki może sobie namalować a efekt końcowy będzie taki sam jak tutaj że w 99.99999...% się nie sprawdzi :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH (2018)

Postautor: kozaki_wiesi » środa, 7 sierpnia 2019, 12:50

chmura86 pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 12:48 obraca swoje myśli o 360 stopni

Lubię być pouczany przez funkcjonalnego analfabetę
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, bn801, Budzaj, Google [Bot], grzeg i 14 gości